Placanje preko interneta, koja kartica i banka?? Viza, Master.. Vojvodjanska, Erste..

Nema razloga za komplikovanje.
Ako ti treba viza kartica za placanje preko interneta, uzmes Visa virtuon kod Reiffeisen banke , ostavis 20 evra kao zalog i dodas koliko ti treba za placanje. Ja jos nisam naisao na problem priliko placanja a koristim njihovu karticu za internet placanje vec vise od 2 godine (prakticki od kada su uveli)
I nista ne pitaju koji si "stalez".
 
Da, hteo sam zapravo da naglasim da kod maltene bilo koje banke moze se dobiti kartica za placanje preko interneta i da ne znam za "veliki broj ljudi" koji imaju problema sa placanja preko interneta nasim bankovnim karticama.
Tamo gde nas ne primaju, ne primaju, ali je to sve manji broj lokacija. Za sve vreme imao sam samo dve lokacije na kojima nisu primali moju karticu, jedna od njih je nazalost Pay-Pal.
U 99% slucajeva , moze se platiti nasim karticama
 
Ne znam kod koje si banke, ali ja sam jedan od onih konzervativaca i mislim da su drzavne najbolje.
Tako da preko Komercijalne obavljam sve sto mi je potrebno.
Ali sam otvorio racun kod Reiffeisen banke i uzeo Visa virtuon. Jes' da deru kamatu kad odes u minus, ali su maximalno korektni sto se tice odnosa sluzbenik-korisnik (i moraju biti, kad znam sta je sve trebalo da mi otvore racun prim. aut.).
 
Novi Sad ili nikad:
Pitao sam da li imaju specijalizovanu/'prohodnu' karticu pri odredjenim/svim internet placanjima/finansijskim transakcijama/deponovanju novca. Ljubazna nasmejana mlada osoba je rekla da 'bas i' nemaju, imaju kartice koje se vise podvode pod 'elektron' tzv. 'provuces kroz uredjaj na materijalnom prodajnom mestu i platis' karticu.

Zatim pitam da li ja mogu sa mog deviznog/dinarskog racuna da deponujem/prebacim sredstva na online racun agencija/firmi/banaka specijalizovanih za internet finansijske transakcije, npr. moneybookers (jedna od najpoznatijih), da bih preko njih vrsio dalje novcane transakcije putem interneta.

Ne znam kakve transakcije i kupivine bi da obavljas sa svog deviznog racuna, ali placanje prema inostranstvu ili bilo kakav transfer deviza sa domaceg deviznog racuna na racun vani, nije bas tako jednostavno. Pogotovo ako to zelis da uradis kao fizicko lice. Stoga ne cudi da su ti rekli da ne moze.
Ne mozes na primer prebaciti devize sa svog deviznog racuna u banku u Atini. Ili platiti direktno prodavcu u Parizu. Da bi to mogao moras biti pteduzece a i tada to ne ide 1-2-3 vec postoji citava procedura. Dakle to otpada.
Transakcija i deponovanje novca tebi kao fizickom licu prema insostrantvu nece biti dozvoljena ni ujednoj banci. Osim u izuzetnim slucajevima (nakon 2 tone papira dozvola itd)

Sto se tice placanja preko interneta, nema nikakve potrebe da to radis preko moneybookersa, mozes 99% stvari platiti, koristeci viza virtuon karticu. Naravno ako prihvataju nasu drzavu kao validnu.

Dakle, nije mi jasno sta zapravo zelis da postignes a ne mozes viza virtuonom?
Ili nekim drugim karticama koje imaju logistiku pripremljenu i "vide se" prema inostrantvu.
Cimi mi se da sebi pravis vece probleme nego sto oni zaista jesu.
Godinama koristim viza virtuon i imao sam dva problema a i to ne zbog kartice vec zbog nase snazne drzave koju ni Kirgistan nesto ne priznaje previse.
 
1. Sto se tice "downloada" novca, nema to veze sa karticom, vec sa otvaranjem deviznog racuna kod neke banke. Tada ti iz vana mogu slati koristeci "Payment Instructions" koje posaljes onome ko placa i taj u tamo njihovoj omrazenoj kapitalistickoj placenickoj banci, uplati po tim instruckcijama tebi na racun. Tako ja radim u Reiffesien

2. Koja je sveobuhvatnija katica, ne znam, ali znam da sa mojom placam u 99.99 slucajeva, osim ponavljam, ne mogu da otvorim Pay-Pal nalog. Doduse, neki puta ne mogu nesto platiti, sve i da je Viza validna, jer iz nase zemlje ne primaju uplate/narudzbe, ali to vazi onda za bilo koju karticu ovde bilo koje banke. Placam sve od kupicine softvera, do uplate za domain-names pa preko nekih drugih stvari.

3. Sto se tice uporedjivanja platnih kartica Vojvodjanske banke u odnosu na viza virtuon, to mora da ti kaze neko ko tu karticu koristi. Od mene imas informaciju za virtuon preko Reiffeisen a mozda ti neko odgovori u vezi kartica Vojvodjanske banke.

Moj savet ti je da ne komplikujes sebi zivot. Idi u prvu ekspozituru Reiffeisen, uplati 20 evra i dobices karticu. Zatim kad ti treba uplati tu lovu na kreticu i plati. Ili uplati vise pa placaj sukcesivno dok ne potrosis.
 
Novi Sad ili nikad:
Hvala na info-ima!

p.s. Desi se daj 'onaj' sa 'one strane grane' vrsi samo uplate na karticu, striktno trazi broj, uvek nesto srecu kvari. Mozda ja nisam dobro razumeo Objasnjenje#1, i samo davanje id-a Virtuon-ke je dovoljno za "Payment Instructions". U svakom slucaju, posluzice Virtuon-ka za 'upload' novca.
Za primanje novca iz inostranstva, moras imati otvoren regularni devizni racun. Predpostavljam da ne moze samo Virtuon, to ide u kompletu - bar sto se tice moje banke.
 
Jedno od resenja je i koriscenje Ikobo visa kartica uzimaju 5$ plus 3% od sume koju saljete.Na ovaj nacin saljem mojima novac u Srbiju.Ako nekog imate preko grane ovo je jedan jednostavan nacin i transakcije u istom trenutku kao i kod Western UNIONa.Prihvataju Srbiju ali mana ove kartice je sto mozete da vrsite trasfere novca ali placanje bas i nije preporucljivo jer imate dupli proviziju .Njihovu+provizija banke
preko koje se vrsi transakcija.Ali ako placate strane internet sajtove uzimaju od 0.99$ do 1.99$ od zavisnosti od zemlje u kojoj je registrovan sajt.

Mozete posetiti sajt na :

www.ikobo.com

Nadam se da ce ovo nekom pomoci.
 
Ja ti predlažem da uzmeš karticu Vojvodjanske banke... Razlozi?
1. Najmanja provizija (za zemlje Evropske Unije nemaš proviziju, a za ostale 2%)
2. Jedina banka koja ima licencu (naravno legalnu :)), a ovi ostali su je otkupili od nje, tako da ti je tu lakse da se izvadiš ako se nešta slučajno desi (a desi se jednom u milion puta)...

Ne znam kako je kod ostalih banaka, ali znam da kad uzmeš ovu karticu, i rešiš nešta da platiš, moraš pozvati CallCentar u Novom Sadu (besplatan poziv) da ti aktiviraju karticu, onda platis i pozoveš ponovo da je ponovo deaktiviraju, tako da si siguran 99,99 % (nista nije savrseno).
 
Ja godinama koristim Epassporte:
https://www.epassporte.com
Virtual Visa kartica - online placanje samo
Visa Card tj plastika - prodavnice. dizanje para sa bilo kog ATM bilo gde u svetu...
Mogucnost slanja novca sa jednog Epass accounta na drugi ( sa odredjenim dnevnim limitom ) kosta 0.25$
Dizanje novca sa aparata je takodje limitirano i zavisi od accounta do accounta ( moze da se poveca ) i varira od 300$ do.....
Svako dizanje sa aparata Epass naplacuje fixno 2$ + provizija koju banka gde dizate pare naplacuje a ona vararira od banke do banke.
Mogucnost wire transfera na vas racun u nekoj banci ( kosta 50$ )
Bussines i personal racuni..
24/7/365 dana podrska internim emailom, telefonom pa cak i preko icq-a.
Plastika kosta 35$ godisnje ( skidaju vam sa racuna, ukoliko nemate dovoljno para, sacekaju da se nakupi pa onda skinu ) Nakon sto porucite karticu, ista vam stize na kucnu adresu u roku od 2 nedelje, sa podacima kako je aktivirati, i na svake 2 godine dobijate novu plastiku.
 
nema potrebe kao sto su vecina njih rekli zamaranja za koje kartice koje vrste itd.Jedini problem kod nasih kartica tj razlog zasto ih ne primaju je veli broj nevaznih tj lazno uradjenih kartica a moj vam je savet predlog,visa car,master card,tj svaka kartica koja je ispod mastera i mozes da uplatis i u tasmaniji.P.s-predlog da ne uzimate kartice koje su povezane sa vasim racunima u banci,vec catra di credito,koja se dopunjuje,jer u slucaju neke kradje da vam ne povucu sav novac sa racuna,jer posle onoga nema kajanja.....
 

Back
Top