Tipične greške Hari Potera

Book 1: Harry Potter and the Sorcerer's/Philosopher's Stone
· We know that Harry's birthday is on July 31 because that is the same day as the break-in at Gringotts. From the second book we know Nearly Headless Nick's 500th Death Day Party was on 10/31/1992. Doing the math, we know that Harry's 11th Birthday was 07/31/1991. In The Sorcerer's Stone, Harry says his birthday is on a Tuesday, the day after Dudley's favorite TV show (The Great Humberto). The mistake is that July 31, 1991 fell on a Wednesday, not a Tuesday like the book said.
· On Harry's equipment list in the letter from Hogwarts, "1 wand" is listed twice. This was corrected quickly and only appears in the earlier versions. -Thanks Kerry
· On page 133, 4th paragraph, it says that Hermione lent Harry Quidditch through the ages: "She had also lent him Quidditch Through the Ages, which turned out to be a very interesting read." On page 46 paragraph 3 of QTtA, it says "The most successful Japanese team, The Toyohashi Tengu, narrowly missed a win over Lithuania's Gorodok gargoyles in 1994." However, Harry borrows QTtA in Book 1 which is set in 1991. -Thanks Rajan
· Arguable: When Hagrid brought Harry to Diagon Alley for the first time, Harry heard a woman say "Seventeen sickles an ounce for Dragon Liver. They're mad." But Hagrid told Harry that there were seventeen sickles in a galleon. So that would be like saying "100 pennies" instead of a dollar.
· When Hagrid comes and gets Harry out of the little hut on the rock, they use the boat that the Dursleys used to get to the rock. So how do the Dursleys get off the rock?
· Harry buys the book "One Thousand Magical Herbs and Fungi", but later in the book it says Harry looked up 'dittany' in "One Hundred Magical Herbs and Fungi."
· Petunia Dursley says that Lily would "...come home every vacation with her pockets full of frog spawn, turning teacups into rats...," but according to ministry rules, this is illegal. If she did this in her Muggle home she would most likely be expelled as Harry almost was.
· Arguable: Just a thought but...security for the Sorcerer's Stone could have been much better. If three first years can get past it, you'd think any full-trained wizard could too. The only thing Quirrel did for them was take out the troll, but they proved earlier in the book that they are able to take on trolls.
· In chapter 7, page 122, it says that Harry looked up at the Sorting Stool, there were only 3 people left to be sorted, Professor McGonagall calls the names of 4 more people instead. -Submitted by Mac
· In Book one (it said), Prof. McGonagall brings out a 4 legged chair with the sorting hat (to the sorting ceremony). In book four (it said) she brings out a 3 legged chair with the sorting hat. What happened to one of the legs? -Submitted by Ryan
· In Harry's letter from Hogwarts it says he could bring a cat, an owl, or a toad, but Ron brings his rat, Scabbers.
· It says in Book 1 that Marcus Flint is in his 6th Year (American book). He is still at Hogwarts in Book 3. This would mean he was in his 8th year and students only have seven years at Hogwarts. Explanation: JK said in an online interview "He had to do a year again! ."
· During the chess match, it said that Ron was the knight in the giant chess set. However, it later said that he had to 'move ahead one' so the Queen could take him, opening the path for Harry to checkmate the king. If he was a knight, he could only move 1) ahead one, sideways two, or 2) ahead two, sideways one, like an "L".
· Arguable: In the first book it said that by drinking the Elixir of Life it would make the drinker immortal, but later in the story Dumbledore says to Harry that the Flamel's had enough Elixir stored in them to set their affairs straight. But, if drinking the Elixir of Life makes you immortal then if you had some, you would never die, ever. You can't just be immortal as long as you have a certain item, then that would mean you could still die. You would be still mortal like Achilles. Immortality means you can never die.
 
najveca greska su svi nastavci Hari Potera :lol: :lol: :lol:

ajde jedna.....ali nastavci :?: :?:

pre cu da gledan Dzemsa Bonda. i tamo jedan lik bas svaki put spasi svet i bas svaki put koristi iste igracke.....

a za literaturu...pa jel ti citas Tolkina? posle Tolkina, stramota je zvati se Dzoana Rouling. tacka.
 
anakin:
najveca greska su svi nastavci Hari Potera :lol: :lol: :lol:

ajde jedna.....ali nastavci :?: :?:

pre cu da gledan Dzemsa Bonda. i tamo jedan lik bas svaki put spasi svet i bas svaki put koristi iste igracke.....

a za literaturu...pa jel ti citas Tolkina? posle Tolkina, stramota je zvati se Dzoana Rouling. tacka.

Ja je cenim kako je uspela da iz siromastva dodje do ostvarenja svoga sna...u najtezim trenucima ona je pisala to delo...a klinci su prosto poludeli za tim knjigama...ona je OK i tacka...
 
ms:
anakin:
najveca greska su svi nastavci Hari Potera :lol: :lol: :lol:

ajde jedna.....ali nastavci :?: :?:

pre cu da gledan Dzemsa Bonda. i tamo jedan lik bas svaki put spasi svet i bas svaki put koristi iste igracke.....

a za literaturu...pa jel ti citas Tolkina? posle Tolkina, stramota je zvati se Dzoana Rouling. tacka.

Ja je cenim kako je uspela da iz siromastva dodje do ostvarenja svoga sna...u najtezim trenucima ona je pisala to delo...a klinci su prosto poludeli za tim knjigama...ona je OK i tacka...

to isto je uradio i dr iggy, neces i za njega valjda reci da je car?
 
e ljudi...kako neko moze samo i da poredi Tolkina i Harija Potera? covece, pa to je kao da se poredi nebo i zemlja...Tolkin je vec ipak neka bolja knjizevnost, a hari je obicna glupost. uzmite za primer i uporedite Tolkinovu mastovitost sa Roulingovom...koliko je radnja u recimo gospodaru prstenova(posto je to najcitanije njegovo delo) kompleksna i zamrsena, koliko ljudi i sudbina, imena i istorija...e pa kad to uporedite sa jednostavnom i banalnom radnjem u poteru, sve vam bude jasno...
 
Ernesto_Che:
e ljudi...kako neko moze samo i da poredi Tolkina i Harija Potera? covece, pa to je kao da se poredi nebo i zemlja...Tolkin je vec ipak neka bolja knjizevnost, a hari je obicna glupost. uzmite za primer i uporedite Tolkinovu mastovitost sa Roulingovom...koliko je radnja u recimo gospodaru prstenova(posto je to najcitanije njegovo delo) kompleksna i zamrsena, koliko ljudi i sudbina, imena i istorija...e pa kad to uporedite sa jednostavnom i banalnom radnjem u poteru, sve vam bude jasno...

Ej...Ernesto..koliki je prosek godina u vašoj Zemlji snova.... :twisted:
 
ms:
Ernesto_Che:
e ljudi...kako neko moze samo i da poredi Tolkina i Harija Potera? covece, pa to je kao da se poredi nebo i zemlja...Tolkin je vec ipak neka bolja knjizevnost, a hari je obicna glupost. uzmite za primer i uporedite Tolkinovu mastovitost sa Roulingovom...koliko je radnja u recimo gospodaru prstenova(posto je to najcitanije njegovo delo) kompleksna i zamrsena, koliko ljudi i sudbina, imena i istorija...e pa kad to uporedite sa jednostavnom i banalnom radnjem u poteru, sve vam bude jasno...

Ej...Ernesto..koliki je prosek godina u vašoj Zemlji snova.... :twisted:
E ljudi, ajde malo smirite hormone. Mislio sam da smo rascistili sa vredjanjem i dokazivanjem koja je knjiga bolja. Sve je stvar misljenja. Prekinite da se prepirete...
PS. TOLKIEN IS THE BEST!!!!!!! :lol:
 
Ma u redu, ja licno te podrzavam, posto je Tolkien i moj omiljeni pisac. Slazem se u potpunosti sa tobom. Samo me nervira sto se vecito raspravljaju o istoj temi. Mislim, cinjenica je da je Tolkien bolji pisac, ali ne kazem ni da je Roulingova losa, jer ipak mi se svidjaju njene knjige. Ona je svakako ubola dzek pot tom knjigom.
 
Znate sta,da vam kazem,Tolkien nije Hariju ni do kolena, jer je Hari mnogo mastovitije opisan,ali i realnije. Za razliku od toga, Tolkien? Covek je pisao samo da bi mu knjiga bila sto deblja. Mozes citati svaku 20.stranicu, i opet ces razumeti knjigu.Nema nikakvih cari.A Dzoana je zasluzeno uspela, zar ne znate da je ona iz siromasne porodice,da je prvu knjigu Hari Poter napisala u jednom baru? 'ajde molim vas,zena je nadarena. A i svako od nas se moze prepoznati u ovim knjigama,makar po sitnicama,sto nije slucaj u LOTR-u.
 
slytherin_rules:
Znate sta,da vam kazem,Tolkien nije Hariju ni do kolena, jer je Hari mnogo mastovitije opisan,ali i realnije. Za razliku od toga, Tolkien? Covek je pisao samo da bi mu knjiga bila sto deblja. Mozes citati svaku 20.stranicu, i opet ces razumeti knjigu.Nema nikakvih cari.A Dzoana je zasluzeno uspela, zar ne znate da je ona iz siromasne porodice,da je prvu knjigu Hari Poter napisala u jednom baru? 'ajde molim vas,zena je nadarena. A i svako od nas se moze prepoznati u ovim knjigama,makar po sitnicama,sto nije slucaj u LOTR-u.


e ajde ne lupetaj. moze Hari da ti se svidja koliko hoce, ali pljuvanje po LOTR je ipak suvise. :twisted:
 
slytherin_rules:
Znate sta,da vam kazem,Tolkien nije Hariju ni do kolena, jer je Hari mnogo mastovitije opisan,ali i realnije. Za razliku od toga, Tolkien? Covek je pisao samo da bi mu knjiga bila sto deblja. Mozes citati svaku 20.stranicu, i opet ces razumeti knjigu.Nema nikakvih cari.A Dzoana je zasluzeno uspela, zar ne znate da je ona iz siromasne porodice,da je prvu knjigu Hari Poter napisala u jednom baru? 'ajde molim vas,zena je nadarena. A i svako od nas se moze prepoznati u ovim knjigama,makar po sitnicama,sto nije slucaj u LOTR-u.
AJde se malo uozbilji. Mislim, stvarno nema smisla. Razumem da volis HP-a i da ti je on bolji od svih knjiga, ali to nije razlog da pljujes po Lordu i Tolkienu. Ocigledno je da je ovaj pisac dokazao koliko vredi i jedino sto fali njegovoj knjizi je to sto je previse kratka!
 
slytherin_rules:
HA HA HA! Ja cu da se pravim da ovo nisam procitala, vi ste se to samo salili, zar ne? Kakve kratke knjige, covek da se smori dok ih cita. Od toga je korisnije cak i citanje Paula Koelja!
E,ajde molim te ne baljezgaj. Ne lupaj gluposti... Jesi li procitala Lorda? Nemas prava da pljujes po necemu o cemu nemas pojma. Ako ti sudis o knjizi na osnovu filma, onda ne treba ni da komentarisem dalje... Procitao sam i Paula Koelja, i mogu ti reci da i on ima sjajne knjige, i uz to veoma poucne, tako da ne lupaj. TI jednostavno ne mozes da uocis sta zaista vredi,zato prekini vise sa ovim. Ako ti se svidja Potter, u redu je, i ja priznajem da je knjiga sjajna, ali ja za razliku od tebe ne pljujem po Dzoani i ako mislim da imam razloga za to, pa ti prekini da pljujes po Tolkienu i onda cemo se lepo slagati... Vise ste me smorili sa tim, sta se svadjate i pokusavate da dokazete kako je Potter bolji. Za neke je bolji, a za neke nije. Mislim da bi trebali vise da stavimo tacku na ovo. Nemoj da pominjes Tolkiena i svi cemo biti zadovoljni!
Budi pozdravljena!
 

Back
Top