Куста легенда

Chávez

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Mokra Gora

Slavni filmski režiser Emir Kusturica zabranio je da se u njegovom Drvengradu na Mokroj Gori gleda i sluša program RTV B92! Ovo je za Press juče potvrdilo nekoliko ljudi koji su nedavno boravili na Mokroj Gori.

- Gosti u jednom od kafića hteli su da gledaju Ligu šampiona, koju prenosi B92. Tražili su od konobara da im pusti taj kanal, ali rečeno im je da je Kusturica izričito naredio da se u Drvengradu ne gleda ta televizija! Gosti su insistirali, tražili su da gledaju fudbal, ali konobar je bio neumoljiv. Rekao je da ne sme da krši „Kustina naređenja” - opisuje jedan od sagovornika Pressa.

Kako saznajemo, Kusturica je zabranio gledanje i slušanje RTV B92 iznerviran njihovim izveštavanjem, koje on opisuje kao „izdajničko i srbomrzačko”.

- Kusturicu strašno nervira B92. On, bukvalno, neće ni da čuje za tu televiziju. Stalno ih optužuje da rade direktno protiv interesa Srbije. Zato je i zabranio da se to ovde gleda - rekao nam je juče jedan od zaposlenih u Drvengradu, koji je insistirao na anonimnosti.

Press juče nije mogao da dođe do Kusturice. I telefon njegove supruge Maje bio je nedostupan. Direktor „Etno sela Mokra Gora” Aleksandar Radonjić u izjavi za Press juče nije želeo ni da demantuje, ali ni da potvrdi naša saznanja.

- Ako vas iz Pressa baš interesuje šta je istina, neka neko dođe i plati aranžman... Dođite, pa da se ovde, na licu mesta, uverite šta je istina, a šta nije... - odgovorio nam je Radonjić.

U RTV B92 juče nisu hteli da komentarišu tvrdnje da je njihov program zabranjen na Mokroj Gori.

- Iznenađeni smo, nismo znali ništa o tome. Stvarno nemamo komentar... - rekla je za Press menadžer ove televizije Aleksandra Berić.

Inače, Emir Kusturica je već poznat kao veliki kritičar uređivačke politike B92. Njegovi prijatelji tvrde da kao veliki protivnik globalizma ne može da podnese uređivačku politiku ove kuće.

Emir Kusturica je kao predsednik UO „Politike” u julu 2005. objasnio svoj stav prema medijima:

„Želim da pomognem da 'Politika' bude ona stara, dobra 'Politika', koja prvenstveno treba da ima, kao što je prirodno, tržište u svom narodu. Insistirajući na njenim tradicionalno proverenim i dobrim vrednostima, jer zaista verujem da kada se kaže 'Politika' nije isto što i 'Blic', ili B92, kao što nisu isto 'Kurir' i 'Večernje novosti'...”, izjavio je tada Kusturica.
 
Свака част Кустурице, то ђубре од тв станице, сам и ја у својој кући - УКИНУЛА!
Не гледамо их већ месецима!
Како ми националисти и антиглобалисти исто дишемо!
 
fortes:
Kusturica je pokrsteni musliman koji je postao veci pravoslavac od Patrijarha.U svakom slucaju,njegovo vlasnistvo,ima pravo da memorise kanale kako hoce.
Покрштени муслиман?
Значи вратио се вери својих предака.

Шта су ови наши муслимани,него силом потурчени и исламизовани Срби Православне вероисповести.
 
Ej... prica se o stavu Kusturice prema B92 a ne o njegovoj vjeroispovijesti.. To ljudi ostavite po strani.. To je njegova licna stvar, mada je i licna stvar njegov stav o TV B92, mada je Kusta javna licnost pa sebi kao mozemo dati za pravo da raspravljamo o tome, ali o tome sta je htiscanin ili je islamista, to ne treba da dirate..

U svakom slucaju podrzavam njegov stav...

Pozzzz....zzzzz
 
Da se ja pitam ja bi njega oterao iz Srbije. Svaki film koji je snimio, snimio je o ciganima i nas kao takve prikazao svetu. Kako se drugi u svetu ponašaju prema nama , između ostalog velika je zasluga i samog Kusturice...........
 
evo da se i ja slozim za Grofom...
Kusturica je kretencina kakve nema....slusaj molim te, zabranio da se gleda b92...
a ko ce da zabrani njegove dosadne i glupave filmove?
trebalo je da ode u penziju pre jedno 15 godina...
 
Ja nisam nikada čuo da ga "njegovi" preko Drine nešto napadaju što se opredelio za život i rad u Srbiji. Čak naprotiv mislim da dobro znaju da to što radi radi više njima u korist nego onima u čijoj državi živi i koji mu pridaju toliko pažnje..........
Naivni Srbi........


Kusturica.jpg



Vidi ga kako lukav muslimanski pogled ima.........
 
Kusturica je prava narkomanska yayara, koja je prodala svoju veru za veceru........doduse, za veceru je dobio na poklon celu planinu..........mashala........

Setio se, muslija, da se "vrati veri predaka" kao vec veliki magarac, deda........keve ti???:)
Sto se nije setio dok je ziveo u Sarajevu???

A filmovima je naneo vise stete Srbiji nego onaj ustasa Mesic, i Milosevic zajedno.........
Ceo svet nas je dozivljavao kroz te filmove kao krezave degenerike ( sto neki ovde, narocito radikalsko nastrojeni i jesu ) , ali nisu svi Srbi takvi................
Pa kada je krenulo bombardovanje, prosecan evropljanin, koji nikada nije bio u Srbiji , je , setivsi se onih ljudozdera pijanih i drogiranih iz Kusturicinih filmova, samo odmahnuo rukom.........to mu je izgledalo kao deratizacija, a ne bombardovanje normalnog evropskog naroda.......

Yebo vas bas Kusta, onako obrezan, (sem ako nije zasio parce ovcije kozice , gde mu fali )
 
Захваљујући Кустурици, али и Вучелићу, који је наравно уз помоћ тадашњег "режима", финансирао Кустуричин фим - Андергаунд, Србија, која је тада била под санкцијама, освојила је Златну палму у Кану!
То само меЂеди (из босанских шума) и клошари не знају да цене!
 
inagadadavida:
Kusturica je prava narkomanska yayara, koja je prodala svoju veru za veceru........doduse, za veceru je dobio na poklon celu planinu..........mashala........

Setio se, muslija, da se "vrati veri predaka" kao vec veliki magarac, deda........keve ti???:)
Sto se nije setio dok je ziveo u Sarajevu???

A filmovima je naneo vise stete Srbiji nego onaj ustasa Mesic, i Milosevic zajedno.........
Ceo svet nas je dozivljavao kroz te filmove kao krezave degenerike ( sto neki ovde, narocito radikalsko nastrojeni i jesu ) , ali nisu svi Srbi takvi................
Pa kada je krenulo bombardovanje, prosecan evropljanin, koji nikada nije bio u Srbiji , je , setivsi se onih ljudozdera pijanih i drogiranih iz Kusturicinih filmova, samo odmahnuo rukom.........to mu je izgledalo kao deratizacija, a ne bombardovanje normalnog evropskog naroda.......

Yebo vas bas Kusta, onako obrezan, (sem ako nije zasio parce ovcije kozice , gde mu fali )
Ти ово озбиљно, или се ипак малко зезаш? Или си наиван, или се само правиш?
 
svaka čast kusti. mada ja mislim da je pogrešio u tome. vidite, ja redovno gledam b92, oni su zaista najobjektivnija televizija, sve što kažu suprotno je, najbolje vas o svemu obaveste. sa malo vežbe tačno provalite šta su prećutali, šta slagali, šta izvrnuli, šta dodali, i sve vam je jasno. dobijete kristalnu sliku stvarnosti.
 
Strela:
Захваљујући Кустурици, али и Вучелићу, који је наравно уз помоћ тадашњег "режима", финансирао Кустуричин фим - Андергаунд, Србија, која је тада била под санкцијама, освојила је Златну палму у Кану!
То само меЂеди (из босанских шума) и клошари не знају да цене!

Pa, MUNZE KONZA, ako ti zivis u okruzenju kao iz Kusturicinih filmova, onda mi nije ni cudno sto ovako razmisljas.........pa i onaj tvoj cuveni borbeni poklik "MUNZE KONZA" ima smisla............... :D :D :D
 
Norma Kampl:
Ти ово озбиљно, или се ипак малко зезаш? Или си наиван, или се само правиш?

U kom delu se zezam???

Da je narkoman, to sam se licno uverio, svojim ocima..........
Da su mu filmovi najgora antipropaganda Srba, to niko normalan ne moze da porekne.....

A da se prekrsti u drugu veru , u cetrdeset i nekoj godini zivota, to moze samo potpuni kalkulant..........lepo pitam, a niko da mi odgovori....

"Ako se oseca pravoslavac, kako se nije prekrstio pre dvadeset godina???" :confused:
 
Za razliku od nekih indijanca ovde, ljudi u Evropi znaju ko su cigani, i prave razliku izmedju njih i naroda u cijoj zemlji zive, kako u zivotu, tako i u filmovima ( pa cigana ima u svim zemljama ) Inace u filmovima "Underground", "Zivot je cudo" (po meni njegov najbolji film) nisam nesto primetio cigane. I ne znam jel ovi sto mu prebacuju zbog vere, isto to misle i za Mesu Selimovica. p.s. A da, svaka mu cast sto je zabranio b92.
 

Back
Top