Outlook Data file

ocean

Početnik
Poruka
34
Kako da promenim Data file, tj. mesto gde Outlook (ne Express,nego Office-ov) smesta podatke. Vrti me u krug. Pokusajte pa mi javite ako uspete. Htao bih da sacuvam podatke ako Windows zabrlja, sto se desilo vec.

Evo njegove adrese: C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

I koji je uopste princip u pitanju tu sa tim fajlom. Potpuno je drugacija prica u poredjenju sa klasicnim fajlovima: jedan fajl koji se "napumpava" ili ...!?
 
Mislim da nije preporučljivo menjati lokaciju. Možda je jednostavnije da uzmeš neki program za backup i da ga podesiš da ti sa te lokacije pravi backup na određeno vreme, na drugu particiju.
Sva pošta je u jednom fajlu, s tim što ih možeš imati više. Pored toga imaš još jedan fajl koji je arhiva starijih mail-ova. Pošta se u njemu arhivira u zavisnosti kako ti je podešeno od koliko dana će program smatrati mail-ove starim.
 
Obicno se u tom folderu nalaze dva fajla, osim ako si pravio arhive na koje te Outlook povremeno "primorava" svojim dosadnim upozorenjima. U principu svi mailovi zajedno sa adresarpom nalaze se u fajlu koji ima extenziju .pst. Mozes ga smestiti bilo gde na HDD, na bilo kom HDDu, particiji... kako god, ali moras Outlooku dati putanju do njega, posto ce ga koristiti za upisivanje podataka, tj. mailova i adresa.
To provereno radi, koristim ga godinama i za mene to je ubedljivo najbolji mail klijent.
 

Back
Top