Шта значи "тешко се живи"?

Jaguar b. p.

Primećen član
Banovan
Poruka
625
Ових година се доста болида жали на "тежак живот," концепт који ми је несхватљив.

Као што кажу у филму Скарфејс, "сваки дан изнад земље је добар дан."

Мени се чини да су основне људске потрепштине: довољно хране да не умреш од глади, довољно добра температура да се не смрзнеш или не скуваш на смрт.
Пошто 100% људи у Србији то има, не видим чему трабуњање о "тешком животу."

Даље, имајте на уму да у капитализму ваша нето вредност може бити и негативна. На Западу имате људе који су задужени стотине хиљада, па и милионе долара.

Сећате се када је онај Оу Џеј Симпсон 1997. проглашен кривим у цивилној парници и наложено му је да плати 30 милиона $ одштете, које он није имао.
Значи када би зарадио 30 милиона $, и даље не би имао ништа. Његова нето вредност је испод нивоа мора.

Другим речима: и последњи сељанин у Србији који нема ама баш ништа
је милионима долара богатији од људи као што је Оу Џеј.
 
"Tesko se zivi" znaci da moras da se krpis za jedan vecernji izlazak...i to jednom nedeljno. Frka ti je d potrosis yebenih 1000 dinara za jedno vece. Eto to to znaci...skraceno.


Ostalo...imas non stop dugove za struju,kasnis sa placanjem telefona po 2-3 meseca,kasnis sa placanjem kablovske non stop,koliko god mozes,sa placanjem grejnja...itd...u prodavnici uzimas na recku,na racunu si odavno u minusu CAK i platu kad primis..eto...
 
tesko se zivi znaci-rasprodaju vam zelju,razbijaju vojsku,ruse crkve,proganjaju narod,kindapuju predsjednike,ponizavaju ljude,potkupljuju politicare,privatizuju perspektivne firme,zavaravaju EU,prijete kvazitribunalima,svrstavaju u isti kos sa Ruandom,smiju vam se u lice,podmecu afere,vrse agresiju,...a uza sve to se nazivaju"molosrdnim andjelima"!
 
giovaniI:
tesko se zivi znaci-rasprodaju vam zelju,razbijaju vojsku,ruse crkve,proganjaju narod,kindapuju predsjednike,ponizavaju ljude,potkupljuju politicare,privatizuju perspektivne firme,zavaravaju EU,prijete kvazitribunalima,svrstavaju u isti kos sa Ruandom,smiju vam se u lice,podmecu afere,vrse agresiju,...a uza sve to se nazivaju"molosrdnim andjelima"!

:)
a ti jos nisi naucio da nikakvi milosrdni andjeli ne postoje, da su to smislili novinari?
 
Jaguar b. p.:
Ових година се доста болида жали на "тежак живот," концепт који ми је несхватљив.

Као што кажу у филму Скарфејс, "сваки дан изнад земље је добар дан."

Мени се чини да су основне људске потрепштине: довољно хране да не умреш од глади, довољно добра температура да се не смрзнеш или не скуваш на смрт.
Пошто 100% људи у Србији то има, не видим чему трабуњање о "тешком животу."

Даље, имајте на уму да у капитализму ваша нето вредност може бити и негативна. На Западу имате људе који су задужени стотине хиљада, па и милионе долара.

Сећате се када је онај Оу Џеј Симпсон 1997. проглашен кривим у цивилној парници и наложено му је да плати 30 милиона $ одштете, које он није имао.
Значи када би зарадио 30 милиона $, и даље не би имао ништа. Његова нето вредност је испод нивоа мора.

Другим речима: и последњи сељанин у Србији који нема ама баш ништа
је милионима долара богатији од људи као што је Оу Џеј.
Rece bolid koji po svemu sudeci zivi u Nemcakoj ;)
 
To je suprotno od zivota kad si u prilici da radis,zaradis,radujes se sto je N.G. Svracaju ti prijatelji ti okrenes telefon donesu ti pice i dogovarate se za letovanje a usput otplacujete nova kola na rate koje ti i nisu neka stavka... E "tesko se zivi" je kad sve to neznas kako izgleda i kusas klot pasulj i gledas pink, a noge ti mokre.
 
Погледајте само неке од примера који су овде дати. Један као илустрацију тешког живота™ наводи "гледаш Пинк."
Сада изгледа и нечији сопствени избор ТВ програма конституише тежак живот™.


kasnis sa placanjem kablovske non stop
Ово ми је омиљено: када се жале да тешко живе™ јер немају нешто што ни ја немам.
Па ја уопште не користим кабловску, а за мене је и Олег Дерипаска сиромашан.
Затим, двојица су поменула недостатак средстава за урољавање алкохолним пићима. Тешко ми је да саосећам са таквом големом несрећом с обзиром да ни не пијем
 
"Teshko se zivi"zbog monopola lokalnih lopova u prvredi Srbije.
Komunalije,grejanje,struja+ stan i hrana-i jedva sastavljash kraj s krajem.
Praktichno 80% prihoda ode na hranu.Kod nas je hrana enormno skupa a ne hranimo se kavijarom i jastozima.
I ovo vazi samo za ono shto je nekad bilo"srednja klasa",a za extremno siromashne je i 10 puta gore.
 
@Jaguar b.p
Па јел` ти знаш каква су овде права радника?Колико су просечно плаћени?Да ли је могуће саставити месец дана живота с том платом?Да ли су увек редовне исплате?Да ли је већина пријављена да је у радном односу,тј.да ли се уплаћују доприноси(ово се односи на привреду и услужне делатности)?
Колика је незапосленост?
Како су опљачкане фирме и отеране у стечај?Како им је драстично смањена тржишна цена,да би се продали за ''џ''?
Како живе пензионери и колике су им пензије?

Кад дођеш до ових одговора,онда нећеш ни имати образа да постављаш овакве морбидне теме...
 
То је кад дневно смеш да потрошиш само 150 дин:за храну, лекове, режијске трошкове, кућну хемију, козметику,...е, тако се живи у Србији, и сваким даном је све више сиромашних грађана :x
Ово није патетика, већ сура истина! :roll:
Да видим вас из белог света како бисте овде преживели и пристојно живели...и, притом остали при здравој памети? :???: :arrow:
 
Kod mene to znaci - moram da moljakam za svaki dinar, i da smisljam izlaganja i predavanja, danonocno, koja cu izloziti svome ocu da bi mi udelio novac koji mi je potreban, zatim, moram da slusam svaki dan njihove razgovore koji lice na razgovor dva zombija koji pricaju stvari koje nemaju nikakve veze sa mojim zivotom, insistirajuci da se druzim sa kim oni hoce, sa rodbinom, da se ne smejem i da ne razgovaram na nacin koji je autenticno moj, i ucenjuju me time da nemam mira ni danju ni nocu od njihovih zakidanja i ukidanja na svemu ukoliko ne napnem sve mozdane vijuge da im se lepim i odmerenim recima bar na neki nacin prilagodim.
 
c066.gif
to je svuda tako ,topmodelsice
 

Back
Top