Dobronamerno upozorenje

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Zgranula sam se kad sam cula da je jednoj mojoj drugarici dijagnostifikovan HPV virus koji izaziva rak grlica materice.Ona je s jednim deckom vec godinu dana i on joj je prvi a mozda je bio s dve tri devojke pre nje.
To je obolenje stvarno zajebato i mozes i da ostanes sterilna a i da umres ako se ne otkrije na vreme.Tako da bilo bi lepo da cuvamo sebe i druge od sebe.Bez kondoma nista.Cak ni kad nekom totalno verujes opet nije sigurno.Nazalost.Jer ni on sam nezna.
By the way sad sam se i ja zapitala pa idem da se testiram na to. A inace postoji i bolest koja kod muskaraca izaziva rak testisa zove se kondilomi i brzo se siri gradom.I jos ko zna kakvih ima.

Ja eto znam da nikom ovo nije prijatno da cuje ali opet mislim da normalno je da volimo sex ali potrebno je i da se sacuvamo.
 
cLick - OR - Die:
Svega ima danas deco. Zato ja obavezno kre$em preko plastike.
Ipak mislim da je najveca odgovornost na glupachicama koje daju svima da ih kre$u bez kond(il)oma. Fuj. Na lomachu!
Jes a koliko glup mozes da budes da bi kresao glupacicu bez kondoma?
Al nije samo u tome stvar,eto znate svi da je lepse bez,i vise se predas i osetis drugu osobu, a i nama zenama smeta ako smo manje vlazne pa ume i da nas izgrebe.(jer vi imate kozicu koja to amortizuje i idealno je mekana pa nemozete da nas povredite,sem ako niste obrezani).
I naravno da ces s nekim kretenom s kojim si eto tako,da spavas s kondomom,ali kad decko/devojka koji te voli i postuje i s kojim/om si duze vremena hoce da proba bez kondoma,ti ces bas da mu/joj kazes"E idi prvo kod lekara pa se testiraj"
Aj sad?Sta kazete?
Eto tako je i moja drugarica zaglavila.Bas je to gadan bedak.
 
zelenooka85:
Zgranula sam se kad sam cula da je jednoj mojoj drugarici dijagnostifikovan HPV virus koji izaziva rak grlica materice.Ona je s jednim deckom vec godinu dana i on joj je prvi a mozda je bio s dve tri devojke pre nje.
To je obolenje stvarno zajebato i mozes i da ostanes sterilna a i da umres ako se ne otkrije na vreme.Tako da bilo bi lepo da cuvamo sebe i druge od sebe.Bez kondoma nista.Cak ni kad nekom totalno verujes opet nije sigurno.Nazalost.Jer ni on sam nezna.
By the way sad sam se i ja zapitala pa idem da se testiram na to. A inace postoji i bolest koja kod muskaraca izaziva rak testisa zove se kondilomi i brzo se siri gradom.I jos ko zna kakvih ima.

Ja eto znam da nikom ovo nije prijatno da cuje ali opet mislim da normalno je da volimo sex ali potrebno je i da se sacuvamo.

Ijaooo mikice....pa zao mi je zbog tvoje drugarice ali meni nesto mnogo zvuci kako ne treba u tvom postu. Kao prvo rak grlica materice se sprecava toliko znam i znam da samo treba ici redovno na kontrole i zato sluzi onaj papanikolau test koji ti rade na svakih 6 meseci! Pa onda rak se ne prenosi seksulanim putem majku mu.... :shock: .....pa onda kondilomi su isto gljivicno oboljenje koliko ja znam....i ne mogu da uzrokuju rak!!! Rak je genetsko oboljenje. I moj savet tebi je da se dooobro informises zbog sebe i da neke stvari lepo razgranicis. Poz
 
zelenooka85:
Jes a koliko glup mozes da budes da bi kresao glupacicu bez kondoma?
Al nije samo u tome stvar,eto znate svi da je lepse bez,i vise se predas i osetis drugu osobu, a i nama zenama smeta ako smo manje vlazne pa ume i da nas izgrebe.(jer vi imate kozicu koja to amortizuje i idealno je mekana pa nemozete da nas povredite,sem ako niste obrezani).
I naravno da ces s nekim kretenom s kojim si eto tako,da spavas s kondomom,ali kad decko/devojka koji te voli i postuje i s kojim/om si duze vremena hoce da proba bez kondoma,ti ces bas da mu/joj kazes"E idi prvo kod lekara pa se testiraj"
Aj sad?Sta kazete?
Eto tako je i moja drugarica zaglavila.Bas je to gadan bedak.

Pa ti izmeri sta ti je draze....
 
Nevencica:
Ijaooo mikice....pa zao mi je zbog tvoje drugarice ali meni nesto mnogo zvuci kako ne treba u tvom postu. Kao prvo grlic materice se sprecava toliko znam i znam da samo treba ici redovno na kontrole i zato sluzi onaj papanikolau test koji ti rade na svakih 6 meseci! Pa onda rak se ne prenosi seksulanim putem majku mu.... :shock: .....pa onda kondilomi su isto gljivicno oboljenje koliko ja znam....i ne mogu da uzrokuju rak!!! Rak je genetsko oboljenje. I moj savet tebi je da se dooobro informises zbog sebe i da neke stvari lepo razgranicis. Poz
1)Informisi se ti sta je HPV
Humani papiloma virus direktan uzrocnik raka grlica materice
2)Kondilomi ukoliko dospeju unutar muskarcevog penisa izazivaju rak testisa

Tacno je da to mozes dobiti i genetskim putem ali ces SIGURNO dobiti ako ovo zakacis

Ko sumlja nek ide na www.savetovaliste.co.yu ili pise ginekolozima na shering-ovom sajtu mislim da se zove www.femalelife.co.yu

Pa se lepo ti informisi malo bolje.
 
zelenooka85:
1)Informisi se ti sta je HPV
Humani papiloma virus direktan uzrocnik raka grlica materice
2)Kondilomi ukoliko dospeju unutar muskarcevog penisa izazivaju rak testisa

Tacno je da to mozes dobiti i genetskim putem ali ces SIGURNO dobiti ako ovo zakacis

Ko sumlja nek ide na www.savetovaliste.co.yu ili pise ginekolozima na shering-ovom sajtu mislim da se zove www.femalelife.co.yu

Pa se lepo ti informisi malo bolje.

Ok verujem ti.....ali opet nadam se da je na vreme otrkiveno kod nje.Ispade da si ti mene informisala ;) Ja znam za podatak da je u evropi ta bolest iskorenjena a da je jedino kod nas ona 3 po redu nacin na koji zene oboljevaju.
 
Nevencica:
Ok verujem ti.....ali opet nadam se da je na vreme otrkiveno kod nje.Ispade da si ti mene informisala ;) Ja znam za podatak da je u evropi ta bolest iskorenjena a da je jedino kod nas ona 3 po redu nacin na koji zene oboljevaju.
Zato sto nase zene nemaju kulturu testiranja,a muskarci pogotovo.Ili zato sto su neki nasi muski ginekolozi sumnjivog morala,ili oba pola=neinformisani lekari.
Mene je moja prva lekarka otprilike izbacila iz ordinacije u fazonu ako ne umires ili nemas krvavocrn :) sekret onda me nezanimas.
U studentskoj ima jako ljubazna doktorka Nadja ona sve devojke salje na testiranje na HPV i Papa test.Ali ima druga koja te pregleda sa kandzama od 5cm pa ti vidi.
Moja majka se hvali kako nije 10god bila kod ginekologa.Tragedija.A davno je u menopauzi i tad nastupa vec genetski i "zivotna kultura"rizik od raka.Al nemozez njoj dokazati.
A takvih ima mnogo,mnogo,mnogo........:(
Cudila bi se da jeste iskorenjen.
 
Aleksej_BASO:
S tobom vredi biti "prijatelj" :lol:
Ne posto sam uvek u dugoj vezi.
Jedino je prvi bio kretencina al to tako ide.
S drugim sam bila 4god i stvarno je dobra dusa i dobar =in bed, ali ipak sam htela nekog eto...pa...boljeg recimo.Tako da sam ga ostavila zbog tog boljeg i sad smo vec godinu u vezi a meni je bas lepo a ja bi da se udam za njega. :) Nikad mi tako nesto pre nebi palo na pamet.
Eto samo da sredim fax ima da ga napijem i da me ozeni :) tako sam ga i smuvala. :) al nije da nije hteo.;) Ko zna dal cu tako razmisljati i za 3-god ali sad mi je lepo.:) :)
 
zelenooka85:
Zato sto nase zene nemaju kulturu testiranja,a muskarci pogotovo.Ili zato sto su neki nasi muski ginekolozi sumnjivog morala,ili oba pola=neinformisani lekari.
Mene je moja prva lekarka otprilike izbacila iz ordinacije u fazonu ako ne umires ili nemas krvavocrn :) sekret onda me nezanimas.
U studentskoj ima jako ljubazna doktorka Nadja ona sve devojke salje na testiranje na HPV i Papa test.Ali ima druga koja te pregleda sa kandzama od 5cm pa ti vidi.
Moja majka se hvali kako nije 10god bila kod ginekologa.Tragedija.A davno je u menopauzi i tad nastupa vec genetski i "zivotna kultura"rizik od raka.Al nemozez njoj dokazati.
A takvih ima mnogo,mnogo,mnogo........:(
Cudila bi se da jeste iskorenjen.

Ma katastrofa.....grozni ljudi odvratni.....mozda u plemenima juzne afrike jedino tako rade i kod nas te ostrokondje. Samo da sto pre izbace odande. Ko da joj je tesko kad vec mora da to radi da odradi bar kako treba pa da mirna ide kuci nego ce da nosi hiljade na dusi....ma strava. Moja keva je druga krajnost ona kad bi mogla isla bi na svaka dva dana da proveri. hehe jednom me je vodila na neki ultra zvuk i napravila usput takvu frku da sam se ja preznojila usput. Kad sam dosla tamo bleda ko krpa doktor me gleda zapanjeno i kao sta vam je devojcice pa to nista ne bili.... :lol: :roll: Ima nas raznih....sta ces. Samo ti ostani tako pametna. ;) Puno te pozdravljam!
 
Nevencica:
Ma katastrofa.....grozni ljudi odvratni.....mozda u plemenima juzne afrike jedino tako rade i kod nas te ostrokondje. Samo da sto pre izbace odande. Ko da joj je tesko kad vec mora da to radi da odradi bar kako treba pa da mirna ide kuci nego ce da nosi hiljade na dusi....ma strava. Moja keva je druga krajnost ona kad bi mogla isla bi na svaka dva dana da proveri. hehe jednom me je vodila na neki ultra zvuk i napravila usput takvu frku da sam se ja preznojila usput. Kad sam dosla tamo bleda ko krpa doktor me gleda zapanjeno i kao sta vam je devojcice pa to nista ne bili.... :lol: :roll: Ima nas raznih....sta ces. Samo ti ostani tako pametna. ;) Puno te pozdravljam!
I ja tebe :)
Aj cao.Imam rano fax a izgleda sam postala ovisnik o netu.
A i hrcak se negde zavukao ima da ga oderem kad ga nadjem,da je bar dovoljno velik za rukavice.
By the way ok ste vi niste neki neizivljeni pedverznjaci ko neki isto s ovog foruma.
Npr "tvoj boki"koji tvrdi da je po zanimanju ginekolog :)
Lepo spavajte plemenski drzavljani. :)
 

Back
Top