Destrukcionizam

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Ni jedan politicki, drustveni, omladinski ili bilo koji drugi pokret u svetu nikad nije zagovarao unistenje judske civilizacije kao cilj. Znachi potpunu destrukciju ljudske civilizacije i kulturnih obrazaca. Jednostavno unistenje - kao primarni cilj. Danas imamo teroriste koji takodje rade samo na izmeni postojeceg sistema, a ne i na njegovom potpunom destruriranju.Komunisti, socijaldemokrati, anarhisti takodje. Mnogi su uvideli da su moral i materijalni odnosi u raskoraku. Nekad zamisljam chovecanstvo kao dete koje se igra sa opasnim i naprednim tehnicki-tehnoloskim igrackama. Kako kazu filozofi - mozda je svet propao samo mi to nismo primetili. I nemojte mi pisati kao je ovo nehumana ideja jer ne znam koja je humanija.
 
Orvel:
Ni jedan politicki, drustveni, omladinski ili bilo koji drugi pokret u svetu nikad nije zagovarao unistenje judske civilizacije kao cilj. Znachi potpunu destrukciju ljudske civilizacije i kulturnih obrazaca. Jednostavno unistenje - kao primarni cilj. Danas imamo teroriste koji takodje rade samo na izmeni postojeceg sistema, a ne i na njegovom potpunom destruriranju.Komunisti, socijaldemokrati, anarhisti takodje. Mnogi su uvideli da su moral i materijalni odnosi u raskoraku. Nekad zamisljam chovecanstvo kao dete koje se igra sa opasnim i naprednim tehnicki-tehnoloskim igrackama. Kako kazu filozofi - mozda je svet propao samo mi to nismo primetili. I nemojte mi pisati kao je ovo nehumana ideja jer ne znam koja je humanija.
Na primer: komp-bio-genetski robot je veoma opasna igračka.
 
Silent Bob:
Ideja nije humana momce, nemoj imati zablude. Ali posto ni ja nisam humanista slazem se da bi mi, ljudi, trebali nestati.
Tako govore nihilisti. Zar je čitava vasiona besmislena? Ako se čovjek, umjesto ništavilu, okere svojoj duši, shvatiće kolika neslućena bogatstva tamo ima i koliko je besmisao, unaprijed, priznavanje poraza i nemoći.
 
Meni je tema interesantna kao moguć način posmatranja stvari....

Ako krenemo od frojda i njegove crne i bele crte ličnosti....Belu ličnost je posmatrao marks i razvio teoriju razvoja društvenih odnosa u skladu sa proizvodnim sredstvima. Ne znam da li je neko posmatrao crnu crtu ličnosti....
Ako nije eto prostora za destruktivizam....i mislim da ima razloga i opravdanja za utrošeno vreme i novac na takvo istraživanje i razvoj....

Znači hegelovski sistematizovan istorijat zadovoljenja i generisanja crne crte ljudske ličnosti....
 
Destrukcionizam hhhmmm..... Znam ljude koji kazu da su za totalno unishtenje ljudske rase ali isto tako znam do su to samo proazne priche i da niko u dubini svoje dushe to ne zeli. Chak i ako ima takvih mishljenja ona su proizashla iz neznanja ili iz mentalne bolesti. Chovek kao takav tezi sreci i savrshenstvu a ko vidi srecu u nepostojanju mora da dooobro razmsli josh jednom.
;)
 
Orvel:
Ni jedan politicki, drustveni, omladinski ili bilo koji drugi pokret u svetu nikad nije zagovarao unistenje judske civilizacije kao cilj. Znachi potpunu destrukciju ljudske civilizacije i kulturnih obrazaca. Jednostavno unistenje - kao primarni cilj. Danas imamo teroriste koji takodje rade samo na izmeni postojeceg sistema, a ne i na njegovom potpunom destruriranju.Komunisti, socijaldemokrati, anarhisti takodje. Mnogi su uvideli da su moral i materijalni odnosi u raskoraku. Nekad zamisljam chovecanstvo kao dete koje se igra sa opasnim i naprednim tehnicki-tehnoloskim igrackama. Kako kazu filozofi - mozda je svet propao samo mi to nismo primetili. I nemojte mi pisati kao je ovo nehumana ideja jer ne znam koja je humanija.

nadam se da znash eng...

Cuz I'm praying for rain
And I'm praying for tidal waves
I wanna see the ground give way.
I wanna watch it all go down.
Mom please flush it all away.
I wanna watch it go right in and down.
I wanna watch it go right in.
Watch you flush it all away.


zapravo nije destruktizam al kao eto ti ga primer od mene...ovako nikakvog...
 
ma treba pobiti govna i gotova stvar.... shto kazo radovan..... :-D
ovaj... a niko nije primetio da smo mi odavno u velikom raskoraq samounishtenja?
samo nam kasne konjanici.....
 
Pa nije u ljudskoj prirodi da se unište, niko nam nije ugradio taj mehanizam.
Da li je to dobro ili loše, disqtabilno je...
Mada mislim da bi jedna dobra sekta to korigovala.
 
jest.. neka vecja sila je pokrenula sve ratove i kojeshta....
dok ima ljudi bicje i besmislenog krvoprolicja.....
bicje ratova dok ne ostane jedna nacija il vera il vecj jedna grupa ljudi... i onda cje se ti svadjati dok se ne poubijaju medjusobno.... i tako dok nas ne ostane 2 onda cje se i to dvoje pokrviti i onaj shto prezhivi cje se na kraju svadjati sam sa sobom.... takvi smo..... chista matematika.... crvicj nikada nije ni postojao
 
Da li bi pokret koji bi ponudio unistenje civilizacije u sebi nosio spasonosno seme?Dijalektika. Ljudi su kao bubasvabe, ne mozes ih unistiti. Snalazljivi su pojedinacno i izbegli bi bilo kakva pokusaj unistenja. Medjutim, ako bi takav pokret uspeo u svojoj nameri(tj. unistenju VECINE ljudske civilizacije, kao i njenih tekovina) - - da li bi to bio momenat otreznjenja za preostale pojednike. Da li bi se digao fenix iz pepela? Da li bi nastala nova humanija civilizacija? Poucena iskustvima prosle, cije bi je rusevine opominjale. Da li 10000000000 smrti mogu opravdati stvaranje humanog poredka?
 
Možda je čovek stvarno zaslužio destruktivnu narav.
Slušam pesmu Tammy Wynette - Stand By Your Man.mp3 i sada kad je toliko moguće da se zadovolje sve biološke potrebe čovek sve više nema sreću u ljubavi, jer ne želi jednostavno , to mu je previše prosto, a složenije je verovatno i vrednije (ne gledajući koliko sam vredi).

I tako favorizuje laž prevaru , sve u sopstvenoj želji da dosegne mogućnosti veće od realno mogućih uz sugestiju okoline da može više , može bolje , a što je samo floskula za jevtiniju , prostiju i eksploatisaniju radnu snagu........
 
Money_makes_the_world_go_:
Radikalne feministkinje se zalažu za uništenje postojećih institucija kulture jer odražavaju patrijahat i rodne nejednakosti, čime dolazimo do stava da uništiti postojeći društveni poredak i izgraditi novi gde postoji rodna jednakost.
Feministkinje se zalazu za unistenje institucija, ali ne i civilizacije. One jesu revolucionarne, ali svojevremeno su i komunisti bili, pa francuska burzoazija,itd. Ima primera ljudi i pokreta koji su korenito hteli da izmene drustvo. Ali ja govorim o fizickom unistenju.
 

Back
Top