Toma Nikolic: Pobedicemo i bez para!

Chávez

Primećen član
Banovan
Poruka
955
Zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić u intervjuu za Press tvrdi da će radikali sigurno doći na vlast posle izbora zakazanih za 21. januar. Na početku intervjua Nikolić objašnjava zašto kampanja radikala praktično još nije ni počela:
- Nama kampanja nije ni potrebna! Posle mitinga u Boru, idemo u Zrenjanin, Niš, Vranje... Do izbora ćemo imati dvadesetak stranačkih skupova po Srbiji. Moramo tako, pošto nas nacionalne televizije ignorišu. A spotovi, bilbordi?- Nemamo dovoljno para! Vidite li vi šta se dešava?! Najvećoj stranci u zemlji nije dovoljno ni 40 miliona dinara za dvonedeljno emitovanje na televizijama, ali zato neke neprlamentarne stranke ili one sa podrškom od dva odsto nedeljama vrte spotove.

Kako nemate para, zar niste dobili od države?
- To vam i pričam, dobićemo 40-ak miliona, ali tek u februaru! Znači, moraćemo da molimo televizije i vlasnike bilborda da im platimo kasnije. Pravo je, međutim, pitanje ko plaća ovima koji se ne skidaju sa televizije, jer će i oni dobiti pare tek posle izbora.
Pa, ko im plaća?- Ah, ko? A vi to kao ne znate?
Pa, tajkuni, čoveče! Isti oni koji su do sada plaćali i koji će plaćati ubuduće, samo da slučajno radikali ne dođu na vlast.

Ipak, poslednja istraživanja govore da nećete moći da napravite Vladu...
- Ja u to ne verujem! Tim agencijama ne verujem nimalo.

Ima mišljenja da SRS može da pobedi samo sa niskom izlaznošću?
- Ma, neka izađe što više ljudi! Evo, sada pozivam sve neopredeljene da izađu i glasaju kako hoće! Pa, ako izađe četiri miliona, samo tri stranke će biti u parlamentu: mi, DS i DSS.

A manjine?
- Dobro, biće i oni. Samo, uopšte ne razumem pojedine stranke manjina. Unapred se ograđuju od saradnje sa nama, kao da ne znaju da samo vlast može da im pomogne da ostvare svoje interese.

Veljina banda hara drumovima!
Velimir Ilić Vam poručuje da ne možete biti predsednik Srbije, jer se niste dokazali u rodnom Kragujevcu?
- Nisam, zaista. Nisam ni mlatio novinare, ni šamarao policajce, ni psovao k'o kočijaš gde stignem! Nisam za skupštinskom govornicom pokazivao čoveka koji će uvesti red prilikom naplate putarina, a sada je taj isti čovek kriminalac u bekstvu.
Mislite na generala Grujicu Davidovića?
- A na koga drugog? General Grujica, čovek od najvećeg Ilićevog poverenja, krije se u šumi, sa naramkom pokradenih para od putarina, a Velja je najbliži saradnik Vojislava Koštunice! Banda Velimira Ilića hara srpskim drumovima, ali neće još dugo!

Mislite na Jožefa Kasu?
- Na njega, naravno. Kaže čovek, neće sa radikalima. A ja mu nudim ministarstvo policije, kada se već toliko žali da policija maltretira Mađare!
Dakle, uvereni ste u pobedu?
- Kategorično tvrdim da na narednim izborima osvajamo vlast!

Možete li da zamislite reprizu situacije iz 2003? Vi dobijete najviše glasova, ali Vladu pravi „demokratski blok”?
- Gotovo je s tim! Imali su svoju šansu, i DS i DSS. Nisu je iskoristili. Vreme je za SRS. Nadam se da je građanima jasno kakva nas propast očekuje ako DOS ponovo formira vlast.

Kakav utisak na Vas ostavljaju kampanje ostalih stranaka?
- Uđem u kuću, slušam čoveka kako obećava da će se obračunati sa mitom i korupcijom. Pogledam, čovek iz vlasti. Slušam onda kako će zaposliti ne znam koliko ljudi, opet vlast. Onaj nesrećni ministar zdravlja kaže da ima 2.000 lekara bez posla i da će on to rešiti. Pa, šta si radio čoveče šest godina?! Što ih nisi zaposlio?! Ne može vlast da vodi kampanju argumentima opozicije.

Prozvali ste jednog lidera da celiva ovce. Ko je taj?
- Mučeni Vuk Drašković... Šta će čovek, vidi da ne biva na silu, pa veli, daj da probam druge metode! Ja sam, inače, duhovit čovek, ali mi životne okolnosti ne dozvoljavaju da ispoljim tu duhovitost.

Šešelj već trenira u teretani
Zato se i ne ljutite kad Vas zovu Toma Grobar?
- Ma, šta ima da se ljutim?! Mogu da me zovu kako hoće, ali Grobar i njegovi pobeđuju 21. januara!

Šešelj se fenomenalno oporavio!
Mislite li da je testament Vojislava Šešelja naneo štetu stranci?
- A kako stranci može da nanese štetu njena ideologija? Sve to o čemu je govorio Šešelj naše je dugoročno programsko opredeljenje.

Znači, ne odustajete od granice Karlovac-Karlobag-Virovitica?
- Zašto bismo odustajali od svojih ciljeva? Samo zato što nisu sprovodivi u ovom trenutku? Polako, biće vremena...
Kako je Šešelj u svega nekoliko nedelja uspeo toliko da se oporavi da već bilduje u teretani?!
- Voja se zaista oporavio do te mere da je to fascinantno! Od uma do fizičke konstitucije takvog čoveka nema nigde, ili ga ja ne poznajem. Voja je fenomen!
 
to bi bilo super..srbija je zasluzila nepismenog grobara za premijera,a njegovog saradnika,pravnika peracha tanjira u londonu i chuvara bazena za potpredsednika...kao i makljaze u redovima za veknu 'leba i litar zejtina...jedva chekam da patriJote ponovo zajashu, da nam EU ukine pomoc pa da vidim od chega ce gologuzija da skrpi ujutru za doruchak...al boli vas ****,imate novi ustav,sa zagarantovanim kosovom u njemu..i sa cirilicom..nju da ne zaboravim
 
serb_pagan:
to bi bilo super..srbija je zasluzila nepismenog grobara za premijera,a njegovog saradnika,pravnika peracha tanjira u londonu i chuvara bazena za potpredsednika...kao i makljaze u redovima za veknu 'leba i litar zejtina...jedva chekam da patriJote ponovo zajashu, da nam EU ukine pomoc pa da vidim od chega ce gologuzija da skrpi ujutru za doruchak...al boli vas ****,imate novi ustav,sa zagarantovanim kosovom u njemu..i sa cirilicom..nju da ne zaboravim
watch
 
serb_pagan:
ja ih mrzim dojaja...smatram ih neposrednom odgovornim za shirenje fashizma medju mladom populacijom

ma ok,
klinci moraju da imaju neki fazon...
nisu to ozbiljni fasisti...
ni engleska,kolevka skinhedsa nikad nije postala fasisticka...
urbani ritam,sa dozom bunta je za mene ok...
nece valjda pink da upijaju i to da kopiraju?
koliko vidim takvi i dalje vode :evil:
 

Back
Top