sta se desilo sa novim sadom?

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
sta se to desilo sa tim slobodoljubivim gradom u poslednjih desetak godina,gradu koji su nazivali "srpskom atinom" zbog mnostva pametnih i nadarenih ljudi,gradu u kome nikad nisu "palile" fashisticke i nacionalisticke opcije,pa da postane tvrdo jezgro ekstremne fasisticke desnice?
 
Нови Сад је и у ближој и у даљој историји био један од најнапреднијих делова српског бића па и весник промена, није ни чудо да су новосађани препознали Српску Радикалну Странку као ту снагу која може довести до правих, неопходних промена у друштву.
 
Chávez:
Нови Сад је и у ближој и у даљој историји био један од најнапреднијих делова српског бића па и весник промена, није ни чудо да су новосађани препознали Српску Радикалну Странку као ту снагу која може довести до правих, неопходних промена у друштву.
aha..reci mi koji novosadjani,jel oni sto su rodjeni tu ili ovi sto su doshli na traktorima?
 
serb_pagan:
sta se to desilo sa tim slobodoljubivim gradom u poslednjih desetak godina,gradu koji su nazivali "srpskom atinom" zbog mnostva pametnih i nadarenih ljudi,gradu u kome nikad nisu "palile" fashisticke i nacionalisticke opcije,pa da postane tvrdo jezgro ekstremne fasisticke desnice?


Sam si odgovorio, premda ti nije bila namera. Inace, kod tebe se zapazaju zrnca smisla, u pauzama ovih logorejicnih pljuvacina i naci-ispada, tako karakteristicnih za ekipu koju reklamiras... Dakle, od Srpske Atine je predugo pravljen ustaski svinjac... Ljudima se zgadilo, kontam ja, pa Atini vratili srpski prefiks (dakle, ljudi glasaju za SRS, DSS i ostale, jer je to glas protiv ove hortijevske ekipe, as simple as that). Inace, uprkos maloumnim stereotipima, o Novom Sadu kao mestu koje naseljavaju malokrvnmi, poluinteligentni slusaoci Balasevica i francojzefovski nostalgicari, politicka istorija Srba u tom gradu govori suprotno; Srbi su uvek voleli glasne nacionalne opcije. "Za Srbe nije srednjastvo u politici", govorio je Miletic.

P.S. Novi Sad su i osnovali ljudi koji su stigli "traktorima", u ono vreme: mislim da su prve kolonije i stvorili Srbi s Kosova i iz Bosne, krajem XVII veka. Pitaj bilo kojeg Srbina-starosedeoca iz NS i okoline, svaki zna odakle mu je askurdjel stigao.

P.P.S. Bilo bi lepo da modovi ponekad odreaguju na ove gadosti, o ljudima koji su "stigli na traktorima", kao da su to ucinili iz dosade, a ne spasavajuci glave, i kao da im je jedini cilj bio da pokvare erotsku romansu LDP-a i UCK... Ponajvise zato sto je "dolazak traktorima" podrazumevao i smrt mnogih nasih sunarodnika, medju njima i dece. Apelujem na malo pijeteta. Jomini, molim odgovor.
 
Ja nemam primedbu na radikasku gradsku vlast jer je dosta toga pozitivno uradjeno i grad izgleda lepo samo ovde se prodaju neke gluposti i miki maus price kako su Novosadjani prepoznali" prave vrednosti" jer Novosadjani nisu glasali za radikale a posto sam radio u nekim birackim odborima i gledao sam sve rezultate lokalnih izbora lepo se vidi ko je gde dobio izbore pa je tako u urbanim gradskim delovima grada Podbara,Salajka,Liman,Centar -Stari grad ,Grbavica ,Detelinara,Bulevar ,Novo Naselje radikalna stranka osvojila dosta manje glasova pod sadasnje opozicije na celu sa DS om kao i na svakim drugim izborima pre toga a u prigradskim delovima kao sto su Futog ,Veternik ,Adice ,Rumenka,Klisa,Kac ,Budisava ... su ubedljivo trijumfovali radikali mada su i u centralnim opstinama dobili vise glasova nego inace zbog brljotina bivse gradske vlasti koja je dosadila narodu posle 8 godina.
 
Stvano kad smo vec kod pijateta i apelovanja na Jominija mogao bi da opomene ovu spodobu od gore sto je visokoumno izjavila da je Novi Sad pre dolaska Radikala bio "ustaski svinjac" razumem ja da ljudi iz pripizdina i vukojebina imaju animozitet prema gradovima ali ipak ovakvo izrazavaje je mnogo i od bradjana.
 
zemun ista pricha.....Pobedili radikali u Surchinu, Batajnici, Grmovcu, Jakovu,Altini ,Zemun -polju i jednostavno ''potopili'' ''demokratski blok''.........Naravno ne smemo da zaboravimo da su prevarili glasache i grubo falsifikovali njihovu volju sa laznim kandidatima pokreta ''Snaga Srbije''....
 
svetolik trpkovic:
Stvano kad smo vec kod pijateta i apelovanja na Jominija mogao bi da opomene ovu spodobu od gore sto je visokoumno izjavila da je Novi Sad pre dolaska Radikala bio "ustaski svinjac" razumem ja da ljudi iz pripizdina i vukojebina imaju animozitet prema gradovima ali ipak ovakvo izrazavaje je mnogo i od bradjana.
chuo sam i gore ,od koga je dobro je....
Spremi se da chujesh najgore uvrede i klozetski rechnik jer su ''u buli'' a onda nervoza lako proradi......
 
svetolik trpkovic:
Stvano kad smo vec kod pijateta i apelovanja na Jominija mogao bi da opomene ovu spodobu od gore sto je visokoumno izjavila da je Novi Sad pre dolaska Radikala bio "ustaski svinjac" razumem ja da ljudi iz pripizdina i vukojebina imaju animozitet prema gradovima ali ipak ovakvo izrazavaje je mnogo i od bradjana.

Mozes spodobu od gore da povuces za... Dripce. Prvo slusam tvoja bolesna sranja gde se lozis na NDH i pravis viceve o Jasenovcu, pa onda Pagan krene sa svojim nacistickim dosetkama (nije mu prvi put, zna on dobro o cemu pricam, a znaju i ostali). Pa gde sam ja, na sajtu Crne Legije? I nisam nigde rekao da je NS ustaski svinjac, nego da su ga time pravili, sto je istina, i sto mogu da kazem u bilo kojem trenutku (Canak je dovlacio te svoje smradove otud, da ljudima seru o kolektivnoj krivici i da im se delegacija Novog Sada izvinjava i polaze cvece na spomenike mudzosima - Canak, Vrbaski, debeli Mumin, pre 5-6 godina u Tuzli).


P.S. Sto se tice pripizdina i vukojebina, znam svoje poreklo 1000 godina unazad, i u vukojebinama i van njih, kao i svaki normalan covek. Ako tebi porodicna istorija pocinje sa oslobodjenjem tudjeg stana i mlacenjem reakcije (gde ste i po nekim mojima udarili), to vec nije moj teren.
 
goxy:
chuo sam i gore ,od koga je dobro je....
Spremi se da chujesh najgore uvrede i klozetski rechnik jer su ''u buli'' a onda nervoza lako proradi......

Alo, bre, sta ti advokatises Pufti? I kad sam ja to s bilo kim razgovarao "klozetskim recnikom"? Molim citat. S tobom se ne secam ni rec da sam izmenio, jer si neinspirativan i dosadan. Bez ljutnje, ali smrdis mi na zescu ljigu i ovako preko ekrana, jer ti se vokabular sastoji od tih poluartikulisanih budalastina i pljuvanja iza ledja. Zaobidji me ubuduce, lepo te molim, idi lepi plakate Voljenog Lidera, ne daj da ti guslaju o zivotu i slicno.
 
Sunchaser:
Mozes spodobu od gore da povuces za... Dripce. Prvo slusam tvoja bolesna sranja gde se lozis na NDH i pravis viceve o Jasenovcu, pa onda Pagan krene sa svojim nacistickim dosetkama (nije mu prvi put, zna on dobro o cemu pricam, a znaju i ostali). Pa gde sam ja, na sajtu Crne Legije? I nisam nigde rekao da je NS ustaski svinjac, nego da su ga time pravili, sto je istina, i sto mogu da kazem u bilo kojem trenutku (Canak je dovlacio te svoje smradove otud, da ljudima seru o kolektivnoj krivici i da im se delegacija Novog Sada izvinjava i polaze cvece na spomenike mudzosima - Canak, Vrbaski, debeli Mumin, pre 5-6 godina u Tuzli).


.
Blago tebi ti si rano poludeo pa ce ti ceo zivot u veselju proci :D
 
nisam ljiga sve kazem u lice i zato sam i bio banovan onomad.....Ni ti meni nisi inspirativan , i nisam pomenuo lichno tebe vec sve vas ''patrijote'' koji nam solite pamet vec godinama......
I ne ne pljujem iza ledja ,kao shto se moze videti........
 
Sunchaser:
OK, bilo pre par dana, secaju se ljudi sta si napisao.
Napisao sam da je "opste poznato da je Mesic golim rukama klao srpsku nejac" u sarkasticnom tonu zato sto se digla tolika frka kao da je to stvarno i radio, bez namere da ga opravdam vec vise da se sprdam sa domacim dusebriznicima i "moralnim vertikalama" koji takodje simpatisu domace ratne zlocince a onda se kao zgrazavaju na Mesiceve izjave. :lol: A da je Vrbaski ustasa to prvi put cujem aj za Canka sam vec to cuo iljadu puta i ne cudi me al ovo su stvarno novi biseri.
 
Oni koji zive van Novog Sada i koji su tokom zivota bili u Novom Sadu ne vise od 5 puta, a u radikalskom Novom Sadu mozda i 0 puta MOLIM IH DA SE OSTAVE NOVOG SADA I DA GLEDAJU SVOJA POSLA!!! na primer Serb_Pagan

Inace primetio sam da i jedan ogroman postotak novosadskih demokrata koji zive u Novom Sadu ne mogu a da ne odaju najbolja priznanja Nasoj Maji - i to je ono sto je CINJENICA
 
goxy:
nisam ljiga sve kazem u lice i zato sam i bio banovan onomad.....Ni ti meni nisi inspirativan , i nisam pomenuo lichno tebe vec sve vas ''patrijote'' koji nam solite pamet vec godinama......
I ne ne pljujem iza ledja ,kao shto se moze videti........


To me ne interesuje, tvoje govorne i karakterne vrline i mane (sta kome kako govoris, i ostalo), posto ti i ja nismo pajtosi. Dao si komentar na Puftino vredjanje MENE, u fazonu "ma ne briini, care, sad ce zli patriJota da te vredja jos vise, od koga je i dobro je", a to se, where I came from, zove pljuvanje iza ledja (sad, i ja sam Pufti odgovorio u njegovom fazonu, ali to vec nema veze s tobom, pa se i ne mesaj). I ja te upitah koji je to klozetski recnik karakteristican za mene (pogotovo zato jer s tobom nisam ni rec izmenio na forumu, IKAD) a ti mi sad odgovaras da nisi mislio na mene "nego na sve nas patriJote koji vam sole pamet godinama". Ako to nije ljiga, ja sam avganistanski prestolonaslednik.
 
hm dugo ti je trebalo:)...Misim da si me zakachio negde tamo kod olje beckovic-tema al nije bitno......Ti kada zbirno govorish o ''izdajnichkim '' ldp-ovcim ds ovcima kachish i mene.......Sto puta sam cutao i sada sam stavio primedbu.....
 
svetolik trpkovic:
Napisao sam da je "opste poznato da je Mesic golim rukama klao srpsku nejac" u sarkasticnom tonu zato sto se digla tolika frka kao da je to stvarno i radio, bez namere da ga opravdam vec vise da se sprdam sa domacim dusebriznicima i "moralnim vertikalama" koji takodje simpatisu domace ratne zlocince a onda se kao zgrazavaju na Mesiceve izjave. :lol: A da je Vrbaski ustasa to prvi put cujem aj za Canka sam vec to cuo iljadu puta i ne cudi me al ovo su stvarno novi biseri.

Nisam ni rekao da je Vrbaski ustasa. Rekao sam samo da mi je to ogavno, secam se te Tuzle i toga (od njega me je i zacudilo, jer mi je uvek licio na OK lika, a i SPO-vci iz Novog Sada koje znam su uglavnom ljudi koji su, nacionalno, mnogo blizi radikalima i ekipi, nego Canku). A Canak jeste ustasa, po efektu i idejnom bekgraundu (ja poznajem prilicno korektnu i vojvodjansku medjuratnu politicku pricu, i lako mi je da odredim ko je iz koje price tu izrastao... a Cankovi prethodnici su bili bas u tom krugu). Necu da gubim vreme trazeci njegove maloumne izjave, kojih je prepun Net, a i svi smo gledali tu spodobu na televiziji.

Oko Mesica, nemam komentar. Ako ti mislis da je u redu praviti tu vrstu "sarkazma", onda je besredmetno da pricamo o bilo cemu. I ako smatras da je OK praviti paralelu izmedju forumskih fanova Karadzica, i Mesicevog pevanja "Jure i Bobana", onda tek nemamo o cemu da razgovaramo.

P.S. Izmenio sam onaj komentar s prethodne strane. Nije OK da te licno vredjam, ali ti si mene ipak prvi uvredio, a tu imam kratak fitilj (kao i svako kod koga radi dinarski pragen iz "vukojebine").
 
goxy:
hm dugo ti je trebalo:)...Misim da si me zakachio negde tamo kod olje beckovic-tema al nije bitno......Ti kada zbirno govorish o ''izdajnichkim '' ldp-ovcim ds ovcima kachish i mene.......Sto puta sam cutao i sada sam stavio primedbu.....

Ne secam se. Eto, nisi ostavio utisak :D Salu na stranu, ali ja stvarno ne koristim taj "izdajnicki" epitet u vokabularu, a LDP-ovcima se bavim vise fenomenoloski nego politicki, jer je u pitanju stvarno tragicno ekstremisticka grupacija, i to je ono sto smara. Ima i tu izuzetaka, evo, Milance, recimo, je skroz simpa lik, ali ima i idiota na kub, koji bi stvarno sutra vesali po Terazijama, i bacali u masovne grobnice, da im se pruzi sansa. O DS-u... pa ne znam, ali cini mi se da sam, u tim, ajde "ozbiljnijim" raspravama, o njima govorio krajnje trezveno, kao i o radikalima, DSS-u i ostalima.
 

Back
Top