Veverice

mislim da je nehumano drzati vevericu u stanu ili u kuci
to je zver
suma je njena teritorija
u njoj se najbolje snalazi
cak da je napadne i krdo bizona mogla bi da se odbrani
 
U Balkanskoj imaš jedan mali pet šop.. oni s'vremena na vreme dobijaju veverice.. Vodi računa!!
mora da bude jako mlada, ako hoćeš da je pripitomiš.. Imao sam, kao klinac, dva komada.. ne postoji umiljatija životinjica, veruj mi!!
crazy.gif
 
Moze li guru 42, da nam kaze sta je bilo sa vevericama kad su porasle, kad nisu vise bile male, u kolikom prostoru je gajio cak 2 veverice?

Na zalost, veverice se mogu kupiti i preko oglasa, ljudi nadju u sumi vevericje gnezdo, otmu mladunce od majke, nemaju svi srecu da prezive i onda kad odrastu i kad ljudi shvate da ipak nisu za kucnog ljubimca, daju oglas i prodaju ih.... :( ili ih odnesu u sumu i puste, bez pripreme....

Veverica je divlja zivotinja i najlepse je videti je u sumi....ko je video, zna koliko je lepa i spretna...i isto tako zna da nije za kavez.
 
ni ne zelim u kavezu da je drzim... bar ne klasicnom kavezu... odvojio sam jedan ceo zid da joj napravim mesto za stanovanje... oko 2m u visinu ce biti i oko metar ipo shirine.... sa puno kanala i svega...
 
Za vevericu kao i sve druge divlje zivotinje i ptice, sve je kavez, ma koliko se tebi to cinilo
veliko, quad146...

Toplo ti preporucujem da ides u sume, i da pokusas da vidis kako se veverica krece, sta radi, koliko je brza, lepa itd...
Mnogo puta sam imala cast posmatrati ih, prekrasne su toliko, da se nema reci....

Obozavam ih toliko da im nikada ne bih pozelela zivot u zarobljenistvu..., kao i svim drugim divljim zivotinjama...Mesto im je u sumi, tu su lepe i srecne...

I naravno, ne ocekujem da delis moj stav....samo ti toplo preporucujem da pokusas da vidis....
 
Mozes, samo ne znas da prilazis divljim zuvotinjama...
Satvicu ti par slika, da vidis, kad provalim kako se ovde stavljaju slike.

Gde ih to vidjas toliko, ako si iz Bg. onda smo blizu...
 
Hocu, ali da predjemo na PM.
Znam tu sumu, otprilike, gde ih vidjas...

I nadam se da ti je jasno zasto ta bica nisu za zatvoren prostor....
Moj najblizi susret sa vevericom je bio na 10-ak cm. do ruke iz koje je uzela lesnik...
sama je prisla i uzela....i bilo je jos bliskih susreta...ali ja se mnogo druzim i sa svim drugim divljim zivotinjama...
Treba mnogo stpljenja i ljubavi da se dodje do toga ali moze..

Toliko ih sve volim da im nikada ne bih pozelala zivot u kavezu, osim kad im je trebala pomoc da prezdrave, pa opet nazad, kuci, u sumu....
 
E stvarno bio bi ti greh da vevericu drzis u kavezu cak i po celom stanu.
Prosetaj nekad kad se smoris do te tvoje sume i izvali kako skacu sa grane na granu, penju se po stablu drveta, trce po zemlji i sl.
Stvarno bi bilo zalosno videti vevericu kako se uspaniceno penje po zavesama tvoje kuce.
I jos nesto razmisli isto toliko koliko ta veverica moze stvarno da se pripitomi.
 
Vec duuuugo vremena zeleo sam da uzmem veverice,ali imam jedan maaali problem...
GDE bi ih mogao kupiti,po kojoj ceni,ili mozda neki broj telefona...???
Uglavnom BILO STA sto bi mi moglo pomoci...
Iz Crvenke sam,tako da bi mi neka bliza lokacija odgovarala,mada nije problem i ako je dalje...
Unapred Hvala!
 

Back
Top