umete li da primate komplimente?

MirjanaZ

Elita
Poruka
15.261
grhhhrrrrrr obrisa mi temu,sad cu opet ali cu biti manje motivisana i zanimljiva
primetila sam pre izvesnog vremena pa sam pocela i da pratim zenske odgovore na komplimente.uglavnom se trude da umanje vrednost komplimentiranog,da se opravdaju...
ok kad su komplimenti ocigledno u sukobu s realnoscu kao npr kad mi koleginica anita(ona s puzicima) svaki dan ponavlja kako sam divno smrsala a ja se ugojila 1kg,pa me taj kompliment ustvari podseca na na cokolade koje pojedoh jutros i grizu savesti:lol:
ali kad je kompliment ok...
imam dosta primera na lageru

ja:bas ti je lepa majica(sto ti dobra majicica)
ona:ma to sam kupila na snizenju,platila sam je samo...
ja: :confused:

ja:super izgledas danas
ona:ma daj vidi mi podocnjake,i kosa mi se uzyebala blablabla
ja: :-?

ja:mmhhmm dobar je kolac koji si napravila
ona:ma to sam na brzinu,prosto je,samo smutis blablabla
ja :|

volim da delim komplimente kao i da ih dobijam,to je malecni sut u doope za taj dan,ali pobogu ne trazim da mi se pise doktorat na temu opravdanja:lol:
meni su neki tekstovi iz cosmo-a pomogli tako da kad mi je pre neki dan gospodin pored kojeg samsela u vozu rekao "wow,jedan cvet je seo pored mene" samo odgovorila "hvala " sa ovakvom facom :D
 
Volim iskrene komplimente...Od muskaraca treba prihvatati komplimente ali ne preterivati u verovanju u njih svi znamo kakve namere imaju ovu frajeri ;)
Elem....ja ih retko dajem..uglavnom samo kad tako istinski mislim..a najvise mrzim kad oja koleginica ANa da kompliment npr:"jao sto ti lepe frizura danas,.(a vi niste prali kosu 5 dana) ili isto sa kilazom i sta ja znam....
 
Јаоо, ко да си мене цитирала! :lol:

Додуше, тако реагујем када ми комплименте дају блиске другарице...
На ''Јао што ти је слатка мајица'', ја обавезно кажем ''Јел? А купила сам је код Кинеза за 200 динара!'' :lol:

Међутим, са комплиментима од мушкараца и од особа које ми нису блике стоји мало другачије.
Некада сам се јако збуњивала када добијем комплимент, и нисам знала како да реагујем, обично сам умањивала тај комплимент, али не баш тако банално!

Последњих година тек научила сам да се слатко насмешим и да кажем ''Хвала''! :wink:
 
Ja volim da dajem komplimente, ali ne volim da ih dobijam, jer im ne verujem :) Ali sam naucila da kazem kratko "hvala".
Samo jednom je obradovao kompliment: to je bilo nedavno kad je moj muz u nekom klubu hvalio neku drugu zenu (koja je tu radila kao DJ) - i nije je hvalio kao "dobra riba" nego kako je dobar DJ al' ja sam bas bila nesrecna - cak sam i otisla u WC i tamo malo plakala, i cim sam se vratila iz WC poceo da me muva neki klinac - E TAJ KOMPLIMENT je bas dosao u dobar cas i mali mi je rekao sve sto mi je u tom trenutku trebalo :) Cak mi je - slatkish - i poljubio ruku kad sam mu rekla koliko imam godina. Bas sam se osecala kao kraljica :lol:
 
Ako mi naprimer kompliment da drugarica,drug neko tako bas blizak,tipa ''lepa ti je majica''...ja kazem cesto''hvala,kupila sma je na rasprodaji''......''ili meni i nije ensto''
Ali kad mi neki nepoznat tip,ili eto poznat udeli kompliment uvek uz siroki osmeh zahvalim.........nikad ne umanjuem,niti banalizujem bilo sta....to je kopliment,prihvatam to......
 
blanka.gif
 

Back
Top