Koji kolaci za NG

TORTA NUTELLA

Testo: 6 jaja, 12 dag secera, 18 dag brasna, 1 prasak za pecivo, 1 vanil secer, 4-5 kasika Nutelle
Nadev: 0,5 l slatke pavlake, 5 kasika Nutelle
Preliv: 2 dcl vode, 5 kasika secera

Zumanca i polovinu secera penasto umutiti. Od belanaca i druge polovine secera napraviti cvrst sneg. U zumanca umesati nutellu, dodati 1/3 snega i postepeno prosejano brasno izmesano sa praskom za pecivo, onda dodati preostali sneg. Peci na 180C priblizno 30 minuta. Ohladjeno razrezati na 3 dela.
Dobro umutiti pavlaku i dodati nutellu.
Skuvati vodu i secer, ohladiti, tim naprskati svaku koru pa premazati nadevom. Za tortu koristiti samo pravu Nutellu inace ukus nije pravi.
 
Ima nesto sto je meni ukusnije od nutele. Neverovatan krem su napravili ovi iz simke. Zove se Kremce, ima samo beli, samo tamni ili mesano. Pakovano je u male crvene kantice od 90 gr i kosta oko 22 dinara.
Poredim ga sa najboljim svetski kremovima i bolji je od svih.
 
Hanibal jesi ti pravila onaj cokoladni kolac koji mi je bio omiljen u vreme kad je moja mama pravila kolace za mene ? ...cini mi se da ti nije uspeo a moguce da sam prepisala pogresan recept...ovaj je sigurno ok, pravila sam ga pre par dana, bio je super socan i svi su ga hvalili...krem drzi u frizideru da se malo stegne pre nego nafilujes tortu...ako sam ja uspela ne mozes ni ti pogresiti :)

....i obavezno nutella, drugarica od koje sam uzela recept kaze da ga je pravila i sa eurokremom ali da je sa nutelom mnogo bolji
 
jednom mi je propao jedan kolac odavde ne secam se je l bio tvoj
nego posto mene rerna zeza sve mislim da cu kupiti gotove kore i napraviti fil i super :)
ok mi je rerna za jela ali za te finije stvari nije precizan merac temperature,i ne greje odjednom i gore i dole,nego prvo dole pa posle zapecem(musaku npr)
a bas nisam znala sta cu za ng,ovo je bas jednostavno
a na nutelu sam prinudjena ;)
 
Hanibal onaj recept je bio ok, sad sam gledala, ali zabuna je bila sa soljicama - koristila si soljice kao za sladoled a trebala si soljice od crne kafe...mrzim i ja te recepte sa soljicama..uzimam ih samo ako mi uz njih daju i soljicu :)
 
:lol: e od sad kad mi daju recept sa soljicama trazim i soljicu
odoh u kupovinu danas za novogodisnju veceru,nego se mislim da ubacim u taj fil i malo mlevenih oraha,volim a nemam prilike u francuskoj da jedem torte sa orasima
 
hanibal77:
:lol: e od sad kad mi daju recept sa soljicama trazim i soljicu
odoh u kupovinu danas za novogodisnju veceru,nego se mislim da ubacim u taj fil i malo mlevenih oraha,volim a nemam prilike u francuskoj da jedem torte sa orasima

...neee orahe, torta je fantasticna...bolja od svake sa orasima i maslacem...steta sto uzimas te kupovne kore...mozda da ih natopis sa onom vodom i secerom i u to dodas nutelu
 

Back
Top