Goran C. - NETON Internet- & Media Services

Konacno nesto sto 'vredi' pogledati... tj. nesto sto ne lici na pocetnicke pokusaje s' pocetka 96-e godine...

E sad, kritike...

a) Nauci da optimizujes .swf fajl... Ovo sve moze da stane u max 100kb... u 870kb mozes daleko vise da smestis.
b) Najverovatnije je toliko velik fajl zbog muzike... Stavi neki kraci, ne-monotoni loop... Time ces dosta smanjiti fajl. Ako bas hoces da ostanes pri ovoj muzici, onda je stream-uj sa dinamickim load-om. Posto nije u bas nekom velikom kvalitetu (ajd' da ti ne razbijam .swf da vidim, ali mi se cini da je 48kbs), lako ce proci streamovanje i na 56k konekcijama... Stavi buffer od 25%, i nece biti problema, a ljudi ce to ucitati mnogo brze...
c) Kupi muziku, umesto da je krades (doduse, nisam siguran da si ukrao, ali znam da ovo nisi ti napravio (koliko se secam, bese Vangelis), a ovoliko dugacak loop, tacnije cela pesma, bi kostala malo bogatstvo, pa eto pretpostavljam da si je ukrao)
b) 'intro', tj. otvaranje sajta je monotono i traje dugo... dodaj neki 'flashing' efekt, i sve prikazi od jednom... Nema svrhe cekati pola minuta da se dobije interfejs.
c) Stavi malo sadrzine... 4 strane sa po 200 karaktera teksta i ne opravdavaju postojanje sajta.
d) Dynamic textfield, koji ti prikazuje procenat ucitanog, izmeni malo. Zabrani select... To mi je uvek smesno izgledalo.
e) Na home strani zameni sliku teksta sa pravim tekstom. Flash MX podrzava Unicode, pa se ne brini o prikazu. I to ce ti ustedeti malo prostora.
f) Zabrani kontrole na desnom click-u (menu=false u embed tagu, i <param name="menu" value="false"> ispod object taga)

Dosta je za sada...

A posto pricamo o Flash-u, da se ja lepo potpisem mojim pravim nick-om,
Greetings by Sx ;)
 
dodaj i u <embed...> tagu menu="false", jer ono prvo vazi samo za IE...

Ne mogu ti pricati o pozitivnim stvarima, jer ovo i nije sajt... Nema gotovo nizega na istom, tako da zaista ne mogu imati pozitivnih komentara... Tako nesto se pravi za nekih sat vremena, pa i ne moze imati puno pozitivnih strana...

Kao sto rekoh, barem lici na nesto, za razliku od svih linkova koji su postovani na ovom forumu do sada (bar one koje sam proverio) ;)

Srecno...
 
Incognito:
dodaj i u <embed...> tagu menu="false", jer ono prvo vazi samo za IE...

Ne mogu ti pricati o pozitivnim stvarima, jer ovo i nije sajt... Nema gotovo nizega na istom, tako da zaista ne mogu imati pozitivnih komentara... Tako nesto se pravi za nekih sat vremena, pa i ne moze imati puno pozitivnih strana...

Kao sto rekoh, barem lici na nesto, za razliku od svih linkova koji su postovani na ovom forumu do sada (bar one koje sam proverio) ;)

Srecno...

:roll:
 

Back
Top