Ex-plorer.exe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.927
Dakle, ova tema je prije upozorenje svima onima koji rade sa wordovim dokumentima..

Jos nemam tacnih onformacijama o ovom jer tek treba da rijesim problem sa pomenutim ex-plorer.exe..

O cemu se u stvari radi...

ex-plorer.exe se nakon sto se racunar zarazi moze naci u task manageru u procesima pod ovim imenom..

Do sadasnja iskustva su da je virus od Lsasss.exe, postoje i removal tool-ovi, ali jos ih nisam provjero i ne mogu da objavljujem njihovu efikasnost dok ne zavrsim posao..

Do sadasnja iskustva govore da treba obratiti paznju na e.mail koji primate i koji sadrzavaju MS Word dokumente u attacmentu.. Ovo je bio slucaj gdje sam otkrio ovo..

Kako sam otkrio ex-plorer.exe

Pregledajuci dokumenta na zarazenom racunaru ugledao sam dosta dokumenata kojima se pominje isto ime, primjer je seminarski.doc i odmah za njim seminarski.exe
To mi je naravno odmah pokrenulo sumnju, i cim sam oznacio pomenuti .exe ali ne i otvorio dobio sam poruku da mi je system ugrozen i automatski mi se mis zamrzao..

CTRL+ALT+DEL nadjem pomenuti ex-plorer.exe kojeg uklonim iz procesa i mis normalno proradi..

Ukoliko stisnete na poruku koja vam se pojavi na OK, system se restartuje..

Dakle, sve sto ubuduce budem dobijao informacija o ovom virusu, redovno cu vas obajestavati...
 
Evo i informacija o virusu koji sam pomenuo gore...

Dakle, pored ex.plorer.exe postoji jos jedan koji radi zajedno sa ovim ExeServ.exe je takodje dio ovog problema..

Sta je potrebno uraditi ukoliko vam se nadje ovaj problem..

Imate dvje opcije:

Prva je:

Da rucno uklanjate postojeci problem na sledeci nacin:

Restartujete racunar u Safe Mode i ulogujete se kao administrator.
Prvo brisete ex.plorer.exe koji se nalazi u c:windows/system32
pod ovim imenom.
Zatim otvorire c:windows/prefetch i potrazite fajl pod imenom ExeServ.exe kojeg takodje obrisete,
zatim idite na serch windosa i u polje za pretragu ukucajte .exe i sve sto nadjete sa exe a lici na word dokument je vec dio fajla koji se kopirao, i sto je interesantno svaki taj fajl ima 76 Kb.

nakon toga restartujte racunar i provjerite sve lokacije koje ste posjecivali u SAFE MODE opciji..

Drugi nacin je neveden na ovom linku:

http://www.enciclopediavirus.com/virus/vervirus.php?id=3671

Srecno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top