Total War: taktike

joca111

Aktivan član
Poruka
1.725
Primetio sam da ovde ima zaljubljenika u total war serijal! Dakle, pisite o taktikama u razlicitim situacijama , bilo na campaign , bilo na battle mapi!
Postavljajte probleme, pa da svi kazu svoja iskustva i resenja!
Mogu da se , ko sto znate vecine stvari primeniti na sve igre ovog serijala, mada sam temu prvenstveno namenio za RTW , MTW 1 i MTW2!

Evo, ja cu prvi problem:
BITKA
teren:visoke planine
neprijatelj:
- strelci: 40 %
- pesadija:25%
- artiljerija: 2 baterije (5 %)
- teska konjica:15%
-laka konjica: 15%
Vi napadate, a neprijatelj je postavljen na visovima, dakle vi ste u dolini!
Koje je vase iskustvo, kojim jedinicama napasti kada vidite na mapi da je ta armija ovako popunjena i da je ovaj teren!
Ovaj problem je jako cest, u svim TW igrama i lako je napraviti veliku gresku, i od ciste pobede doci do pirove pobede ili izgubiti jer vam artiljerija i strelci uniste i demoralisu pola sastava, a oni se umore dok doju do vrha!

Problem sa campaign mape:
Da li napasti dve drzave u isto vreme, na 2 fronta, ako se ukaze prilika da su slabi garnizoni ili zanemariti to i napasti do kraja 1 drzavu i unistiti !
Ovde ocekujem da cete dopuniti uslove i reci pod kojim ostalim uslovima bi trebalo kako igrati!

Ova tema bi trebala biti zanimljiva pre svega i zbog cinjenice da mnnoge stvari nisu logicne u igrama, pa su vazna i vasa iskustva!
 
ovo si video od tommyja na aviacija i vojska!!!!
Nego da te ja nesto pitam:)
U RTW sta treba uraditi da dobijem proklete pare???
Volim igru al kad odjednom bez razloga pocinju da opadaju pare iznerviram se....
 
Eh deco,deco.......ja Rome Total War igram online jaaaako dugo......vec 3 godinu svaki boziji dan :D
A ako ste i vi igrali online.....i mislite da ste dobri (ili zaista jeste) dodjite na:
http://destroyers-clan.com/
Ako zelite mozete u klan........kazete da vas El Muerte poslao i odigrate jednu dve protiv nekoga iz klana.Ne morate da pobedite samo da pokazete da kapirate sistem.....onda lepo na forum i citajte taktike do mile volje....a ako treba mogu vam pokazati online par trikova........tj ako ste fan da igrate sa falangama kao ja :D
Pozzz..... :D

@Seen
-raspusti placenichku vojsku ili svoje vojnike kapacitete.
-Prvo zagradi pijace i luke
-Napadaj druge gradove i kada pobedish....porobi ili masakriraj za extra novac.....mada je roblje na duge staze mnogo bolje!
 
sve je to super
ali nisi reko koja se vojsak brani i koje jedinice su u pitanj
to je veoma vazan podatak
npr. za artiljeriju
sta? katapult, balista, what?

ja to ne bi napadao osim ako ne moram
ako bas moram poslao bi jednu jedinicu u domet njegovih strelaca (samo jednu)
tako da se nece raspasti cela vojska
i cekoa da istrosi strele ovako na lupanje moja bi vojska bila 30% slabija, a njemu bi 40% vojske bilo neupotrebljivo
sada tu je upitanju i moral ....

mada ja uglavnom igram sa rimljanima
a prosecna vojska mi se sastoji od 4 legionrskih kohorti, 4 zaboravih, one na P, elitne rimske jedinice, da sitie bokove, 3 odreda strelaca, 8 teskih konjickih odreda i general
mada bi u ovoj bici zamenio vecinu konjanika za pesadiju
jos kada udejm u domet strelaca napravim kornjacu, postavi strelce i konjicu u pozadinu da ih stite u slucaju da neprijatelj krene na njih jer su bespomocni tako postavljeni
 
El Muerte:
Eh deco,deco.......ja Rome Total War igram online jaaaako dugo......vec 3 godinu svaki boziji dan :D
A ako ste i vi igrali online.....i mislite da ste dobri (ili zaista jeste) dodjite na:
http://destroyers-clan.com/
Ako zelite mozete u klan........kazete da vas El Muerte poslao i odigrate jednu dve protiv nekoga iz klana.Ne morate da pobedite samo da pokazete da kapirate sistem.....onda lepo na forum i citajte taktike do mile volje....a ako treba mogu vam pokazati online par trikova........tj ako ste fan da igrate sa falangama kao ja :D
Pozzz..... :D

@Seen
-raspusti placenichku vojsku ili svoje vojnike kapacitete.
-Prvo zagradi pijace i luke
-Napadaj druge gradove i kada pobedish....porobi ili masakriraj za extra novac.....mada je roblje na duge staze mnogo bolje!
a jel si ti dekica :lol::lol::lol::lol: nemoj da se uvredis u pitanju je sala
inace mogo bi da prihvatim taj poziv but... nemam orginal igru
sto se tice masakriranja to je meni obavezno u vecim gradovima
a za ostale sve zavisi koliko para imam
 
ko je spominjao original??? :D
Kazem "deco" jer sam doktorirao Rome :D
Do sada samo 2 izgubljene partije u HOPLITE VS HOPLITE bitkama ....za 3 godine :)
Samo ako zelis ti mene na PM kontaktiraj a ja cu ostalo da sredim....u medjuvremenu nadju serial...ima ga SVUDA!!! :D
 
da vidim diplomu :lol:
ok, trenutno nemogu, moram da nabavim maticnu
sada posel nove godine
pa te kontaktiram
da vidim koliko ce ti trebati da me sredis :lol:

cisto me zanima
jel ste u HOPLITE VS HOPLITE
koristili slonove?
 
OOOooo da!
samo klanovi imaju simpatije pa smishljsju ogranicenja.........sto odgovara rimljanima ali ne ostalim frakcijama...npr tako je samo 1 jedinica slonova dozvoljena
Igra se sa 15 000 i max 6 istih jedinica....gluposti.....mada sve se da menjayi :)
OK...ti mene na mail ili na PM posle novaka ...kada god ti iodgovara kontaktiraj pa cemo sve da sredimo.....
Ima nas sa svih strana od engleza do bugara i kineza :)
Pazi rimuje se !!! :D
 
AAAAAAAAAAA
ne slonovi :lol:
jedno vreme dok je bilo u igraonici, pre nego sto se pojavio onaj zakon *kasalj*sranje*kasalj* :D
ali kalsika ja sam rimljanin, a on seldzuk
kako je on znao da zavuce slonove, samo me zaskoce odnekud :lol:
ali nije mu to pomagalo :twisted:
ok, cim sredim komp zovem te i na PP i na email :D
 
u TW je najbitinije da uvek imas balans vojne moci i privrede, kad uzimas vojsku uzimaj je sa ciljem konkretnim i uvek razmisljaj o tome da ona ne kosta samo ono sto se placa za treniranje, vec ih moras stalno placati! Inace , vazna je za privredu poljoprivreda, trgovina( bazari), luke, rudnici!
Ti moras paziti da ne pravis luku gde nema s kim da se trguje, bacas pare, pogledas poziciju zemlje i pravis prvo ono sto ce najvise da se isplati!
Jos vaznije od ovih stvari je da pravis zgrade za poboljsanje zivota, onda mozes imati izuzetno visoke prihode od poreza koji su onda na max , a i mozes da izvedes garnizon iz grada!

Sto se tice problema koji sam ja postavio , ja mislim da je najbolje resenje, bez obzira koja je artiljerija ( na baliste ne mislim uopste, to nije artiljerija) , da se sastavi armija od 40% teske konjice,40% lake konjice , 10% najgoreg topovskog mesa , 10 % teske pesadije! Konjicu bih drzao samo na krilima!
Prvo postavim topovsko meso kao mamac za strele i artiljeriju, postavim ih centralno! Onda pored njih saljem na neprijatelske kopljanike samo, ako ih ima, tesku pesadiju svoju! U isto vreme krecem sa opkoljavanjem teskom i lakom konjicom u dva talasa , kada se vec sukobe kopljanici neprijateljski sa mojom teskom pesadijom! Sta mislis El Muerte o ovoj taktici, meni se najbolje pokazala?

Za one koji igraju MTW2 , da li ste znali da su sve srednjevekovne lake konjice bile hussari , ne znam da li ste culi za njih, a prvi hussari su bili Srbi u Madjarskoj, a negde i danas postoje jedinice koje se zovu hussari, samo nisu na konjima naravno:) !

Video sam ovo u opisu jedinice Serbian Hussars, a onda sam potrazio na internetu! Inace je rec hussar od nase reci gusar, kao razbojnik! Ima na engleskom na Wikipediji, ali nema na srpskom!
 
@Seen
-raspusti placenichku vojsku ili svoje vojnike kapacitete.
-Prvo zagradi pijace i luke
-Napadaj druge gradove i kada pobedish....porobi ili masakriraj za extra novac.....mada je roblje na duge staze mnogo bolje![/QUOTE]

E probacu ovako :-D :-D Uclanio bi se ja u taj vas klan (ili sta vec) al je problem u tome sto ja to neam pojma igrat (mogao si to i sam zakljucit) :-( :-( Al kad se uvezbam eto mene :p :p :p
 
ako moze da se igra rome preko neta sa "narodnom" verzijom cimni me na privat da se dogovorimo. Igram total war od soguna i necu da se hvalim ali me je tesko pobediti ;)

@ bufla
ako si igrao kao rimljanin (a cini mi se da si to napisao) sa zapaljivim strelama ces slonove razvaliti za par sekundi ;)
 
tacno, ali jos je gore kada trce ko manijaci na polju
tek onda ne zeilm da im pridjem :lol:
zar sam negde pogresno napisao :?

@joca111
e vidis sada nailazimo na problem da nemam pojma koga ja napadam
ako su falange mogu tu taktiku da bacim kroz prozor i balista spada u artiljeriju cim dodaje efekat straha
iskreno ne svidja mi se jel ce to biti Pirova pobeda
prvo sto ce laka konjica da nastrada

prvo sto se tvoj plan oslanja na to da ce ta pesadija ziva doci do gore
pd kise strela koju ce popiti dovoljno je poslati laku konjicu da ih dokusuri, sasvim dosta
a tvoja konjica je posle propala
 
jao de me nadje........medieval kec sam cepao i niko mi neje biJo ravan pre 3-4 godine... dugo ga nisam igraoi trebalo bi mi vremena da se vratim :D
rome sam igrao vrlo malo...mozda 5 dana..ko0mp se nesto sje*o a posle ga nisam instalirao,a sad ne bi smeo jer bi se zaludeo a imam kolokvijume i ispite...
za medieval II moram da nabudzim mahinu i kad bidnem imao vremena ququ lele unisticu sve koji mi se suprotstave :D
 
najgore bitke u kecu su ble na mostovima jer koliko god da imas jake jedinice ovaj sa odredom kopljanika ima da te drzi na mostua druge ne mozes da dovuces.....tako jednom on imao okok 800(2 kopljnika 2 urbana milicija), a ja 2 odreda longbowmana i ostali strelci(placenici i na konjima), swiss armoured pikemane, neso teske i lake konjice...oko 1200 ljudi sa kojima sam unistavao i po 4000 pomocu dobre taktike :D
posaljem ja pajkene(najjaca jedinica), sretnu se sa sperarmanima na sred mosta i krljaju se ali nista znacajno da napreduju...moji strelci biju ove pozadi njegove ubise ih k`o ******(posle vidim da su strelci pobili njih preko 600) ali ovi na mosu se ne mrdaju..vise izginulo od strelaca nego od pikemana...ma ajde zbog toga najvisse sam mrzeo da se krljam po mostovima jos ako je samo jedan most...pa to dosadi da vidis ko ce da probije....
 
kako mene nerviraju bitke na mostovima u RTW
jedinice ne znaju da se krecu kada jurisaju na most
uglavnom konjica to radi
pola se podavi jel ne pogode most, nego zavrse sa strane u vodu
debilno
jedina stvar koju ne volim u medieval-u je sto se jednice lako umaraju i lako beze
nateras jednu jedinicu u beg i ostale idu za njom, samo treba da je pratis sa velikom vojskom
 
mazes da se to kontrolise
vazno je da veci deo ganjas dok ne izadju sa mape
pa sad ko ostane nece biti problem
mada znaju ponekada da me zeznu i da se okrenu onda ja krenem da bezim.... hocu reci, da se pregrupisem :lol:
 
ma nisam na to mislio
obicno trce ka svojima
samo posaljes celu vojsku za njima, da vidis kako se cela vojsak razbezi, samo general ostane da bojnom polju, ali ne zadugo :D
to mi je uspevalo i sa manjim snagama ali samo u pocetku kada su jedinice relativno slabe
 
ma zvisi koliko su mu razbijene snage ako su svi u grupi onda taman tu napravim klin da mogu da ga obuhvatim sa boka i ledja, dok alo su rasporedjene u grpama pa jedna vamo druga tamo jednu nateras u beg i krenes da sa boka rasturis ostatak druge ovi se vrate ali samo krenes sa malo konjice na njih i opet se razbeze :D
ali naravno obavezno krcaj generala sto pre :D
 
moram da ti pokazem kako se krca se pred sobom...za medieval nije mi bilo ravnog urnisao sam svakog ko mi se suprotstaviJo :twisted:
sad mi treba vremea da se povratim i da obnovim znanje pa tek onda da lomim :D
 
pazi ovako:
99% klanova igra sa pravilom 6 unit rule!!!!!
znaci max 6 istih jedinica i max 6 strelaca, bez altiljerije i max 1 slon ili max 2 berzekera ako igrash sa germnaima.
Sva ova pravila su smihljena od strae luzera...koiji igraju samo sa rimom i zele samo da pobede....
Svaka borba je ovakva:
Svi uzmu max broj konjice i strelaca.....ovo je zlatno pravilo!
prvo pocinje bitka strelaca.....ko pobedi ovde...(ako npr igrash protiv rima) preostale strelea vodish napred kao topovsko meso da ih Cohorti gadjaju kopljima i tako umanje svoju ubojitost
Za ovo vreme peshadija napreduje ....i shaljes konjicu sa bokova i po mogucnosti iza..
kada se pesadija sudari ostaje 2 varijante......
Ili konjica VS konjica....gde inace Selucidi i persijanci pobedjuju (drzish ALT pre klika na napad da konjica korisit koplje izbliza i daje ti bonus), ili konjicu saterashu u lejda protivniku pa ko pre se uspanici!Ja igram sa Grcima...oni imaju uzasno loshu konjicu i najtezi su sa 6 unit rule za igrati....i zato ih koristim ....zbog izazova :)
Sve moje snage baziram na efikasnost pesadije i brzim preomenam formacije....sve zavisi koliko si noci,dana,meseci i godina boravio sa nekim frakcijama......
ja sam tako grke naucio u svaki molekul.....znam tacno kako se nose i koliko su jaki.....
Oni su jako slabi kada imash malo noca ali ako se igra na recimo 40 000....grci postaju divljaci ....i ako nema ogranichenja....sa Spartancima...i bez konjice.....nishta ih ne moze zaustaviti.....
Ali sve zavisi igrash li sa Legijama ili Falangama.......svaka vrsta jedinica ima svoju taktiku.....
Ajde ljudi da sateramo bagru iz klana...da razvalimo pirgave engleze i amere ...da im pokazemo kako se igra ROME!!!
 

Back
Top