Total War: taktike

El Muerte:
pazi ovako:
99% klanova igra sa pravilom 6 unit rule!!!!!
znaci max 6 istih jedinica i max 6 strelaca, bez altiljerije i max 1 slon ili max 2 berzekera ako igrash sa germnaima.
Sva ova pravila su smihljena od strae luzera...koiji igraju samo sa rimom i zele samo da pobede....
A sto se igra po takvim pravilima?
Jednostavno se ogranici kolicina onih poena tako da ne mozes da se "nabudzis" nego moras pametno da izaberes.

Ajmo ljudi da se organizujemo pa da cepamo rome.
Neka el muerte objasni kako moze da se igra online (posto sam ja ograo u lokalnoj mrezi) koji su patchevi potrebni i slicno. Podrazumeva se da nemamo originale :shock:

Imam i medieval2 ali ga jos nisam instalirao (sede 2 DVD-a sa strane) Necu da ga ukljucim dok ne pojacam masinu da igram u high :lol: (necu da kvarim lepotu) :lol:
 
tab503:
A sto se igra po takvim pravilima?
Jednostavno se ogranici kolicina onih poena tako da ne mozes da se "nabudzis" nego moras pametno da izaberes.

Ajmo ljudi da se organizujemo pa da cepamo rome.
Neka el muerte objasni kako moze da se igra online (posto sam ja ograo u lokalnoj mrezi) koji su patchevi potrebni i slicno. Podrazumeva se da nemamo originale :shock:

Imam i medieval2 ali ga jos nisam instalirao (sede 2 DVD-a sa strane) Necu da ga ukljucim dok ne pojacam masinu da igram u high :lol: (necu da kvarim lepotu) :lol:

Kada se igra online imash novac i jedinice....nema nikakvih poena na zalost..mozda si msilio na upgrade jedinica ali i za to se troshe pare..
A mnogi igraju po pravilima 6 units jer kako oni kazu uvek neko spamuje konjicu ili samo peshadiju.Ovo naravno je samo izgovor jer ako imash samo jednu vrstu jedinica, onda si gotov.Ornageri (katapult) su takodje zabranjeni.....

Naime glavni razlog jeste taj sto ovo pravilo najvish odgovara rimskim frakcijama i sa ovim ogranicenjima Rim najbolje funkscionishe jer 90% igraca igra sa Rimom.
Mi smo napravili experiment gde je bilo units free.....pa sam sa Grcima mogao da izaberem 8-9 spartanskih jedinica sto mi je bilo vishe nego dovoljno da kompenzujem nedostatak konjice (jer konjica je Grcima najslabija od svih nacija). Sa 8-9 spartanaca, 2-3 hoplita pozadi kao backup i 6 archera naprosto sam masakrirao protivnicke frakcije.
Ovo narocito dolazi do izrazaja u 2 VS 2 bitkama...kada grci mogu da ceo potencijal oslone na hoplite i spartance dok saveznik uzme jaku konjicu i par trupa da pokriva bokove i ledja.
Vrlo brzo nakon sto je bitka strelaca zavrshena, falange bukvalo pregaze sve sto se nadje ispred njih.......i dok se konjice rokaju pozadi....hopliti i spartanci drze poredak i melju sve pred sobom.

A najvishe me nervira kada se u 99% slucajeva igra ravna mapa bez drveca,potoka i brda....zanci ide se samo na cistu SILU (OOOO-RUK!!!!)....sve ovo govori da su igraci geekovi a ne stratezi.Znaci nema faktora iznanedjenja i nema pametnog korishcenja terena i zaklona...... :(
E onda su jos izmislili ta pravila a ekipa kao prihvatila tako nesto bez razmislhljanja.....ustvari nije ni cudo kada vecini to i odgovara jer samo sa Rimljanima i igraju kao sto sam rekao.

Za ONLINE igranje treba da nadjesh *kashalj* SERIAL *kashalj* ...na netu....ima nekoliko razlicitih i treba naci koji ti shljaka kada kliknes na multiplayer opciju i unesesh serial :D
Od patcheva ti treba 1.3 i 1.5 da se instalira...BEZ modova jer nece biti kompatibilna verzija.
Ja sam nasao serial i koristim mini-image umesto "naprsline" (cracka) :D
Eto da se ne bune administratori za propagiram pirateriju :D :D :D
 

Back
Top