urbane legende

banegad

Domaćin
Poruka
4.564
da li znate neku interesantnu pricu koja kruzi gradom
i kao svi su u njoj ucestvovali i svakome se to desilo
evo neke moje koje sam cuo od najmanje 10 ljudi
1. ulazi lik u autobus, stavlja kartu u automat i kaze do banovog brda
2. kupuje lik pljeskavicu. posle stavljanja priloga polizao je kasiku i vratio je na mesto
jel ima jos neko nesto ovako
 
Kupujem sinoc obicnu vodu na jedinoj trafici na Trgu koja radi stalno(svi znaju koja je to)
Tu je lokalni klosar koji traze pare za pivdzanu i pritom ***** o siromastvu
Dolazi neki bradati lik(mozda student) i kaze mu: 'brate kako je Orvel mogao'(prim. aut. Niko i nista u Parizu i Londonu-njegovo delo gde Orvel pravi eksperiment i dve godine zivi kao sarklo na ivici bede)
Lik odgovara 'ma ***** Orvela on je ziveo u Londonu)-znaci klosar je baja, zna ko je Orvel, cak zna i gde je ziveo, CAK je mozda i procitao ili bar cuo za tu knjigu
I posle sam otisao...
 
e kad sam ja u bgu u privatnom basu pitala konduktera jel mogu da se qpe te karte na veliko? kao paket pa da imam da ne moram stalno da ih qpujem.... tj. da ne vuchem metal.. bila je karta 3 dinara il tako neshto.... chovek me gleda... samo kazhe 'ne' i ode....

ovo je josh bolje.... bila ja u delhi-ju u nekoj prodavnici.... i sad kako su oni vredni, morash da ih molish da dogegaju da te usluzhe..... ja tu pochnem da se derem 'dolaz' vamo... ovo ono....' i tip gega i prevrcje ochima :arrow: 'pathani....' (shto znachi u bukvalnom prevodu prijatelj, al je izgovoreno u kontextu kao kad bi mi rekli 'o bozhe' il tako neshto....) i ja tu 'nemoj ti meni pathni... nisam ti ja pathni....' (a pathni znachi zhena - supruga)
chovek me gleda... kazhe 'znam' i pochne da se smeje k'o blesav....

meni nishta od ovoga uopshte nije smeshno.... al ljudi se iskidaju kad chuju.... pa reko' bash da vidim forum-reakciju.....

btw mi josh nemam sneg... global warming ovo ono.... ovde prolecje.....
 
.-------------------------------------
...............................
Na ovom mestu se nalazio post koji je govorio o urbanoj legendi

..................................................................30.12.2006 - 01.01.2007.

........................Pročitavši šta ostali učesnici podrazumevaju pod pojmom urbane legende,
............................. .....................njegov tvorac je odlučio da ga ukine.
...............................................Zbogom, poruko #5. Neka ti je prost www. -------------------------------------
 
milicaanchy:
Ima kad moj otac uzme npr.bombone iz kese,pa zavuche pola ruke u usta,pa o5 u kesu i ogadi mi bombone :P
moj brat i ja smo imali foru:ko se prvi docepa cokolade na brzinu predje jezikom preko cele table i onda moze da je jede natenane jer je siguran da ovaj drugi zgadjen nece da je takne :lol:
 
ima jedna iz sarajeva
bujrum znaci izvolite, to znate
a moja rodjaka jadna, kad je bila tamo, mislila da je time necim nude, pa se prvih par puta desilo da dijalog bude:
-bujrum.
-ne hvala.
...
-a sta je to bujrum? :lol:
 
Pa ovo nisu urbane legende...to su price tipa....bila jedna devojka sama u klubu,prisao joj stranac,dok ona nije gledala ubacio joj nesto u pice...sledeceg jutra se probudila u kadi punoj leda sa lose usivenom polukruznom ranom na ledjima....pogadjate sta se dogodilo......
 
AngelOnYourShoulder:
Pa ovo nisu urbane legende...to su price tipa....bila jedna devojka sama u klubu,prisao joj stranac,dok ona nije gledala ubacio joj nesto u pice...sledeceg jutra se probudila u kadi punoj leda sa lose usivenom polukruznom ranom na ledjima....pogadjate sta se dogodilo......

Oteli su je vanzemaljci i ****** su je? Ili, pre ce biti ovo, neko je ***** polukruznim penisom, a nije vanzemaljac?
 
- Sedi baba u busu i sluša razgovor dve devojke. Jedna priča drugoj kako je sinoć izašla i kako je upoznala nekog tipa i kako su počeli da se muvaju i ... U jednom momentu baba ustaje i kaže devojci: Je l' možeš ti malo da ubrzaš tu priču, ja silazim na sledećoj stanici a interesuje me šta je bilo na kraju.


2i23dkx.jpg
 
U lokalnoj pekari ima gde da se sedne i pojede i parce pice, cak ti je donesu na tanjiru i kecap u nekom canku (posudici) i kasicicu (kojom jel'te treba kecap sipati po gore navedenoj). Gledam ja jedan dan i ne mogu da verujem, baba jede picu pa malo zahvati kasicicom kecapa pa u usta pa malo jede picu i tako dalje.

Naravno da tu kasicicu ne peru vec samo doliju kecap u canak.

E sad ovo nije legenda ovo sam ja video ;) :lol:
 
Pre nekih mesec dana sedim ja u sobi i cujem zvoni telefon... ajde javice se baba. Cujem ja ona nesto prica prica i pocinje da se dere , dotrcim ja a ona sva uplasena daje mi telefon i kaze reci joj Viko reci joj... Uzimam ja slusalicu kad ono automat izgovara da nam je iskljucen telefon... Ili ista stvar kad je zvala nekog na mob. i nedostupan je a ona se zahvaljuje pa kad krene automat na engleskom ona vice "nerazumem vas ja nista evo vam moja unuka" i onda me zove i ja popizdim...
 
Ovo se dogodilo (ili nije ) pre nekoliko godina.

Nemacki drzavljanin (poslovni covek) isao autom (mislim da je bio Mercedes 190) iz Beograda ka Madjarskoj granici...
Isao je prema Subotici, mislim da je to bio put Senta - Subotica ...
Isao je malo brze, nesto malo preko ogranicenja... Odjednom, na put iskoci neka poveca zivotinja... Zbog vece brzine, nije mogao da zakoci , i udario je zivotinju, koja je odletela malo ispred, uz samu ivicu puta...
Auto je bio malo ostecen... Branik malo ulubljen i resetka iskrivljena...
Nije odmah bio svestan koju zivotinju je udario, stao je , izasao iz auta i otisao do zivotinje. Nasao se u soku kada je ugledao kengura :lol: , gledao je u pregazenu zivotinju u cudu, i nije mogao da shvati kako kengur u Srbiji da mu iskoci na put... Na pameti mu je bila Australija, ali Srbija...
U njegovom pravcu nailazi putem policijski 101... Auto se zaustavlja i iz auta izlazi jedan policajac i prilazi da vidi sta se desilo. Kada ga je Nemac ugledao, jos jedan sok ! Policajac koji je izasao iz Zastave 101 srpske policije je bio crnac :lol: . Covek je zastao, zbunio se, crnac mu se obratio na srpskom , a kada je video da Nemac ne razume srpski jezik, obratio mu se cistim engleskim jezikom... Nemac poceo da histerise, uhvatila ga je drhtavica, pandur mu je prisao, ovaj ga odgurnuo, pandur ga uhvatio, stegao, protresao i jos jednom pitao na engleskom da li je sve u redu, sta mu je....
Nemac je pao u nesvest obliven hladnim znojem ....
Sta se desilo ...
Iz Subotice, iz zoloskog vrta je pobegao kengur, koji se nasao na putu kada je Nemac naleteo... A pandur je crnac koji je nekoliko godina pre dosao iz Amerike u Srbiju i tu ostao... razmena studenata, sezonski rad , ili neznam vec zasto... Uglavnom, veliki skup slucajnosti, na koje Nemac nije ostao ravnodusan :lol:

Mislim da ovakve price spadaju u urbane legende... da li se stvarno desilo .. ili nije .. neznam... ako sam u nekim detaljima pogresio, molim one koji ovu pricu bolje znaju da me isprave...(nisam iz Vojvodine, pricu sam pre 2-3 godine negde procitao).

Obozavam ovakve price, nebitno da li su istinite ili ne...
 
Michelangelo83:
Ovo se dogodilo (ili nije ) pre nekoliko godina.

Nemacki drzavljanin (poslovni covek) isao autom (mislim da je bio Mercedes 190) iz Beograda ka Madjarskoj granici...
Isao je prema Subotici, mislim da je to bio put Senta - Subotica ...
Isao je malo brze, nesto malo preko ogranicenja... Odjednom, na put iskoci neka poveca zivotinja... Zbog vece brzine, nije mogao da zakoci , i udario je zivotinju, koja je odletela malo ispred, uz samu ivicu puta...
Auto je bio malo ostecen... Branik malo ulubljen i resetka iskrivljena...
Nije odmah bio svestan koju zivotinju je udario, stao je , izasao iz auta i otisao do zivotinje. Nasao se u soku kada je ugledao kengura :lol: , gledao je u pregazenu zivotinju u cudu, i nije mogao da shvati kako kengur u Srbiji da mu iskoci na put... Na pameti mu je bila Australija, ali Srbija...
U njegovom pravcu nailazi putem policijski 101... Auto se zaustavlja i iz auta izlazi jedan policajac i prilazi da vidi sta se desilo. Kada ga je Nemac ugledao, jos jedan sok ! Policajac koji je izasao iz Zastave 101 srpske policije je bio crnac :lol: . Covek je zastao, zbunio se, crnac mu se obratio na srpskom , a kada je video da Nemac ne razume srpski jezik, obratio mu se cistim engleskim jezikom... Nemac poceo da histerise, uhvatila ga je drhtavica, pandur mu je prisao, ovaj ga odgurnuo, pandur ga uhvatio, stegao, protresao i jos jednom pitao na engleskom da li je sve u redu, sta mu je....
Nemac je pao u nesvest obliven hladnim znojem ....
Sta se desilo ...
Iz Subotice, iz zoloskog vrta je pobegao kengur, koji se nasao na putu kada je Nemac naleteo... A pandur je crnac koji je nekoliko godina pre dosao iz Amerike u Srbiju i tu ostao... razmena studenata, sezonski rad , ili neznam vec zasto... Uglavnom, veliki skup slucajnosti, na koje Nemac nije ostao ravnodusan :lol:

Mislim da ovakve price spadaju u urbane legende... da li se stvarno desilo .. ili nije .. neznam... ako sam u nekim detaljima pogresio, molim one koji ovu pricu bolje znaju da me isprave...(nisam iz Vojvodine, pricu sam pre 2-3 godine negde procitao).

Obozavam ovakve price, nebitno da li su istinite ili ne...

E ovo je urbana legenda.
 
Michelangelo83:
Ovo se dogodilo (ili nije ) pre nekoliko godina.

Nemacki drzavljanin (poslovni covek) isao autom (mislim da je bio Mercedes 190) iz Beograda ka Madjarskoj granici...
Isao je prema Subotici, mislim da je to bio put Senta - Subotica ...
Isao je malo brze, nesto malo preko ogranicenja... Odjednom, na put iskoci neka poveca zivotinja... Zbog vece brzine, nije mogao da zakoci , i udario je zivotinju, koja je odletela malo ispred, uz samu ivicu puta...
Auto je bio malo ostecen... Branik malo ulubljen i resetka iskrivljena...
Nije odmah bio svestan koju zivotinju je udario, stao je , izasao iz auta i otisao do zivotinje. Nasao se u soku kada je ugledao kengura :lol: , gledao je u pregazenu zivotinju u cudu, i nije mogao da shvati kako kengur u Srbiji da mu iskoci na put... Na pameti mu je bila Australija, ali Srbija...
U njegovom pravcu nailazi putem policijski 101... Auto se zaustavlja i iz auta izlazi jedan policajac i prilazi da vidi sta se desilo. Kada ga je Nemac ugledao, jos jedan sok ! Policajac koji je izasao iz Zastave 101 srpske policije je bio crnac :lol: . Covek je zastao, zbunio se, crnac mu se obratio na srpskom , a kada je video da Nemac ne razume srpski jezik, obratio mu se cistim engleskim jezikom... Nemac poceo da histerise, uhvatila ga je drhtavica, pandur mu je prisao, ovaj ga odgurnuo, pandur ga uhvatio, stegao, protresao i jos jednom pitao na engleskom da li je sve u redu, sta mu je....
Nemac je pao u nesvest obliven hladnim znojem ....
Sta se desilo ...
Iz Subotice, iz zoloskog vrta je pobegao kengur, koji se nasao na putu kada je Nemac naleteo... A pandur je crnac koji je nekoliko godina pre dosao iz Amerike u Srbiju i tu ostao... razmena studenata, sezonski rad , ili neznam vec zasto... Uglavnom, veliki skup slucajnosti, na koje Nemac nije ostao ravnodusan :lol:

Mislim da ovakve price spadaju u urbane legende... da li se stvarno desilo .. ili nije .. neznam... ako sam u nekim detaljima pogresio, molim one koji ovu pricu bolje znaju da me isprave...(nisam iz Vojvodine, pricu sam pre 2-3 godine negde procitao).

Obozavam ovakve price, nebitno da li su istinite ili ne...
Fenomenalno...
 
Hvala na pohvalama !
Ovo je tipican primer urbane legende , jer se mnogi Suboticani kunu da je stvarno tako bilo, ali to niko nikada ne moze dokazati...
Obozavam urbane legende, ima ih na netu, ali malo sa naseg podrucja...

Za urbane legende sam se zainteresovao jos pre 7-8 godina kada sam gledao film "urbane legende 1 ", dobar film, mistery-horror , gde poremeceni ubica ubija ljude po urbanim legendama, koje su u USA veoma popularne, deo Americke pop-kulture... ( ko je gledao film zna o cemu pricam :) )
Primer drzite nocu namerno upaljena duga svetla autu koji ide u susret , on se potom okrece, juri za vama, zalepi se uz vas branik, drzi vam upaljena duga svetla dok ne sletite s puta...
Ili prva scena u filmu, koja je na mene ostavila manju traumu... to je scena kada devojka dzipom staje na pumpu da natoci gorivo gde radi retardirani ruzni prodavac... kada taj ludak pridje da joj sipa gorivo, ugleda osobu pozadi u njenom autu, pomeri se, uznemiri, pokusa da joj kaze, ali je retardiran, i skoro mutav, mumla nesto, ona se uplasi od njega ( pomislila da ce da je napadne, siluje, ubije ) i pobegne... posle par minuta, slucajno ugleda u retrovizoru tu osobu u crnom ogrtacu na zadnjem sedistu koja joj odseca glavu ogromnom celicnom sekirom...
Kasnije kada sam polozio za auto (2002) kao navika, kada nocu prilazim autu kao slucajno bacim pogled na zadnju klupu :lol: , kako je vreme prolazilo, izgubio sam tu naviku...

Obozavam urbane legende, uglavnom nisu istinite, ali to nije ni bitno, bitno je da su zanimljive i cela njihova draz je u tome- "ma kao da, kako da ne, ali bar na trenutak navode na razmisljanje da je mozda ipak stvarno tako bilo " :)

Ako znate neku takvu pricu, bilo bi mi drago da je podelite ovde sa nama, ili ostavite neki link ( ako znate, a mrzi vas da je iskucate. tj ispricate nam :) )
 
Voleo bih da ova tema malo ozivi, pa sam resio da prepricam jos jednu urbanu legendu :

Ovo se desilo u Juznoj Africi, u Kejptaunu :

U jednoj bolnici su pacijenti umirali odmah posle prve noci provedene na odeljenju za teske slucajeve... Posto se to desavalo konstantno , bez obzira da li je pacijent u tezem ili laksem stanju, uprava bolnice je jedne veceri naredila da se izvrse dodatne provere aparata za infuziju, ocisceni filteri klima uredjaja, sve isproveravano nekoliko puta... Ipak, i sledeceg jutra pacijent je izdahnuo u toj sobi...
Onda je uprava posumnjala na ljudski faktor i postavila skrivene kamere ... I bili su u pravu...
Sledeceg jutra se na kameri jasno vidi sta se zapravo desavalo...
Cistacica je ujutru dolazila prva, i trazila strujni steker, posto je u sobi bio samo jedan , i to prikljucen , ona je ne razmisljajuci o tome sta radi, iskljucivala aparat za odrzavanje zivota, ukljucivala njen ususivac.. zavrsava njen posao , vracala sve kako je bilo i odlazila... Nije ni razmisljala da svojim grubim nehatom lisava ljude zivota..

Ljudskoj gluposti i nepromisljenosti nikad kraja :lol:

Ovo je isto urbana legenda, jer se zna da li je stvarno bilo, ili je necija masta smislila ovu pricu.
 
Smrtonosne Cizme

Pre vise od 100 godina kauboj je upucao zvecarku. Kako nije bila mrtva, gazio ju je sve dok nije umrla. Ali za nekoliko dana, covjek se misteriozno razbolijo i umro. Kada mu je sin porastao, ponosno je uzeo oceve cizme i poceo da ih nosi, ali nakon par dana se razbolijo i umro. Njegova zena, koja je tada bila trudna, uzela je cizme, i kad je njen sin stasao, dala mu je cizme i rekla: "Tvoj otac i deda su umrli u ovim cizmama. Dobro ih cuvaj." Ali nakon par dana, sin je umro. Tada je neko konacno otkrio da je u cizmama ostao zvecarkin otrovni zub, u kome je ostalo dovoljno otrova bar za jos par generacija.
 

Back
Top