urbane legende

Kod mene u kraju postoji jedan nadvoznjak i kazu da je pre 10 godina poginula neka devojka bas kod tog nadvoznjaka neka automobilska nesreca.
Interesantno je da s vremena na vreme i dan danas ima tu istih nesreca iako nije proglasneno za crnu tacku to mesto,
Ali uglavnom se desi 3 nesrece u mesec dana i bar tri mrtve osobe i onda nista po godinu dana.
Kazu a i ja sam videla uvek neki mali oblacic kako lebdi nocu tu...kazu da je to duh te devojke ...mada ja mislim da je neka kondenzacija pare..
 
Postoje price o crnim kombijima koji kruye po gradovima zrtve uglavnom kupe na mostovima..u kombiju izvade bubreg pa onda izbace zrtvu pored puta...navodno su primeceni u n.s negde 98 godine
 
E, ovo je cool tema, slušaj ovo: vraćaju se dva lika sa pecanja. Kako je samo jedan išao kolima doveze ovog drugog kući i krene svojoj. Ide on tako gazi 80, pa 100km/h, kad odjednom neko mu lupa na prozor. Kako su na pecanju malo popili vozač pomisli da halucinira i nastavi kao da se ništa ne dešava, ali lik mu opet zakuca na prozor. Staje on, izlazi iz kola, sav u šoku i neverici, a lik sa prozora mu kaze:"Brate, upali su ti prednji točkovi u rupu i turiraš mi tu pred gajbom već 10min, sve komšije su se uznemirile."
Priču mi je ispričao ortak Rale, crkao sam od smeha, a navodno se sve ovo desilo njegovom ujaku i ortaku mu. pozz
 
cuvena urbana legenda,verujem da je vecina zna:klinac ostao sam kod kuce i bilo mu je dosadno.uzeo telefon i okretao bezveze i slucajno odabere neki americki broj i to pazi slucaja nekog naseg coveka.i pricali oni tako,sprijateljili se.

kad su roditelji saznali(po racunu hehe) kaznili klinca,ispizdeli i tako...
medjutim preokret u prici,taj lik nas amerikanac umre uskoro i kako je bio bez naslednika a ovog malog zgotivio sve mu ostavio testamentom:shock: neke velike pare roditelji posle bili srecni :lol:
eto:)

ово је писало у Илустрованој политици почетком 80тих
 
„Beogradski fantom" je priča o Vladi Vasiljeviću koji je 1979. godine od Gorana Bregovića ukrao beli Porše 911 S Targa, a zatim desetak večeri izluđivao miliciju svojim vratolomnim vožnjama na Slaviji, uveseljavajući građane koji su dolazili to da gledaju. Film je snimljen u koprodukciji Srbije, Mađarske i Bugarske, uz podršku evropskog fonda „Eurimaž". Prema rečima režisera Jovana Todorovića, mađarska premijera biće početkom februara na tamošnjem nacionalnom festivalu, dok bi bugarska premijera trebalo da usledi u martu. Datum srpske premijere je u rukama producenata.

Snimanje „Beogradskog fantoma" počelo je i završeno 2006. godine, a tokom komplikovane postprodukcije, igrani elementi filma usklađivani su sa arhivskim materijalima i intervjuima.

Fantomove vožnje iz 1979. godine, uključujući njegovo hapšenje, postale su urbani mit koji se prvi put pojavio na filmu u prologu ostvarenja „Davitelj protiv davitelja" Slobodana Šijana.
 
Domaci zadatak prvaka u jednoj osnovnoj skoli u Uzicu, na temu "Crvenkapa".

- ...Posla Crvenkapa u sumu i zavrljala. Vrljala ona tako vrljala i trevi je vuk. Pita nju vuk: "Kud si posla 'vuda, majku ti krvavu *****..."

Nakon pregleda domacih zadataka uciteljica pita djaka da li je sam to uradio ili mu je neko pomagao; a djak kaze da mu je tata pomagao.

Drug mi je rekao da je ovo napisao neki njegov ortak iz osnovne
 
Jedan lik iz Priboja vozio jugic nesto malo iznad ogranicenja, panduri bili pored puta i podigli stop da ga zaustave, a lik samo produzio. Oni odmah u kola pa za njim, kad su ga sustigli ukljuce rotaciju, i on stane. Pitaju ga: "Covece sto nisi stao kad smo te zaustavljali", a on kaze: "Sta koji ***** da stajem kad nemam gde da vas stavim". :D
 
evo dve priče za koje sam davno čuo, lično ne mislim da su istinite, ali u svakom slučaju su interesantne i spadaju u tzv. "urbane legende". mnogi su ranije verovatno već čuli slične verzije, pošto je na iste teme već pisano na prethodnoj strani, ale evo verzija koje ja znam:

prva:

na urgentni jedne noći su primljeni tip i riba sa sledećim povredama: ona je imala opekotinu na ledjima, potres mozga od udarca i opekotinu na levoj polovini lica, a on je imao povrede na penisu nastale od ugriza. nakon što im je ukazana pomoć, rekonstrukcija događaja je dovela do zaključka da su povrede nastale na sledeći način: on je pekao palačinke dok je ona klečala dole i oralno ga zadovoljavala. desilo se da mu je ispala palačinka kada ju je okretao i pala njoj na leđa, refleksno ga je ugrizla, pa onda je on nju udario tiganjem po licu da bi pustila...
:lol:


druga:

priča je iz perioda od pre 15-20 god. dok je naša policija vozila 'stojadine' i ide ovako... noć, tipa (koji je takođe vozio 'keca') mrtvog pijanog, zaustave panduri. izvedu ga iz auta, daju mu da duva, natežu se oni tu sa njim, krene rasprava i u jednom momentu na 50m odatle desi se sudar. panduri otrče tamo i njega ostave. on tako pijan, sedne u kola i ode sa lica mesta. sutra dan, zvoni policija na vrata njegovog stana:
-dobar dan
-dobar dan
-vi ste taj i taj
-ja sam
-imate zastavu 101?
-imam
-gde se nalazi?
-dole u garaži
-možemo da pogledamo?
-možete.
otvara tip garažu, a ono pandurski auto tamo. navodno toliko je bio pijan da je seo u pndurski auto umesto u svoj, odvezao se kući, parkirao ga u garažu i legao da spava...

:lol:
 
Poslednja izmena:
A sta je sa onom legendom (doduse, pojedini se kunu da je istina) o duhu mrtve devojke koja se pojavljuje kao autostoper? :confused:
Ukucajte na YT Teresa Fidalgo, postoji klip na kom je navodno ona.
Ima jos mnogo legendi tog tipa... verovatno su deo modernog, urbanog folklora.

Pa cak se i ovde provlaci slicna prica. O devojci i momku koji su se upoznali na nekoj zurci, sta li... I posle toga otisli napolje (je l' te, kako to obicno biva :mrgreen: ) i njoj je bilo hladno, pa joj je on dao svoju jaknu. Sutradan, hoce da ode do njene kuce po jaknu (jer ju je prethodno otpratio kuci), a tamo - njeni roditelji mu kazu da je ona umrla jos pre dve godine. :eek: I odu oni svi skupa na njen grob, a tamo - na grobu, okacena njegova jakna koju joj je navodno prosle noci dao da obuce.

E sad, sta je tu istina a sta ne, ja ne znam, a verovatno nikad necu ni saznati. :(

:eek:

na urgentni jedne noći su primljeni tip i riba sa sledećim povredama: ona je imala opekotinu na ledjima, potres mozga od udarca i opekotinu na levoj polovini lica, a on je imao povrede na penisu nastale od ugriza. nakon što im je ukazana pomoć, rekonstrukcija događaja je dovela do zaključka da su povrede nastale na sledeći način: on je pekao palačinke dok je ona klečala dole i oralno ga zadovoljavala. desilo se da mu je ispala palačinka kada ju je okretao i pala njoj na leđa, refleksno ga je ugrizla, pa onda je on nju udario tiganjem po licu da bi pustila...
:lol:

hahahahahahaha........ :zcepanje:


postoji i urbana legenda o krvavoj meri....kao ako napises na ogledalu "krvava meri" i ako kazes 3 puta "krvava meri",ona cete ubiti........
gledala sam i 1. i 2. i 3. deo filma "urbne legende" i extra su filmovi........
 
Hvala na pohvalama !
Ovo je tipican primer urbane legende , jer se mnogi Suboticani kunu da je stvarno tako bilo, ali to niko nikada ne moze dokazati...
Obozavam urbane legende, ima ih na netu, ali malo sa naseg podrucja...

Za urbane legende sam se zainteresovao jos pre 7-8 godina kada sam gledao film "urbane legende 1 ", dobar film, mistery-horror , gde poremeceni ubica ubija ljude po urbanim legendama, koje su u USA veoma popularne, deo Americke pop-kulture... ( ko je gledao film zna o cemu pricam :) )
Primer drzite nocu namerno upaljena duga svetla autu koji ide u susret , on se potom okrece, juri za vama, zalepi se uz vas branik, drzi vam upaljena duga svetla dok ne sletite s puta...
Ili prva scena u filmu, koja je na mene ostavila manju traumu... to je scena kada devojka dzipom staje na pumpu da natoci gorivo gde radi retardirani ruzni prodavac... kada taj ludak pridje da joj sipa gorivo, ugleda osobu pozadi u njenom autu, pomeri se, uznemiri, pokusa da joj kaze, ali je retardiran, i skoro mutav, mumla nesto, ona se uplasi od njega ( pomislila da ce da je napadne, siluje, ubije ) i pobegne... posle par minuta, slucajno ugleda u retrovizoru tu osobu u crnom ogrtacu na zadnjem sedistu koja joj odseca glavu ogromnom celicnom sekirom...
Kasnije kada sam polozio za auto (2002) kao navika, kada nocu prilazim autu kao slucajno bacim pogled na zadnju klupu :lol: , kako je vreme prolazilo, izgubio sam tu naviku...

Obozavam urbane legende, uglavnom nisu istinite, ali to nije ni bitno, bitno je da su zanimljive i cela njihova draz je u tome- "ma kao da, kako da ne, ali bar na trenutak navode na razmisljanje da je mozda ipak stvarno tako bilo " :)

Ako znate neku takvu pricu, bilo bi mi drago da je podelite ovde sa nama, ili ostavite neki link ( ako znate, a mrzi vas da je iskucate. tj ispricate nam :) )
E a u toj sceni kad ona bezi jer je mislila da ovaj vlasnik oce da je ubije ona daje pun gas , a ovaj sto radi na pumpi kaze IMAS NEKOG NA ZADNJEM SEDISTUUUUUUU!!!!!!!
 
evo jedne, cula od 5 ljudi i svi se kunu da su culi od rodjaka :zcepanje:

elem, muz i zena, ziveli u kuci, sami. pored njih u kuci zivele komsije sa dvoje dece, bakom i ljubicem zekom. ziveli su srecno, idilicno ma ko u holivudu dok ovo dvoje mladih jedan prijatelj nije zamolio da mu pricuvaju kucu dok je on sa zenom na putu. i uzmu oni kucu, proslo par dana, kuca izasla napolje da odradi fizioloske potrebe i nikako da se vrati. nema kuce, vec pao mrak, ovo dvoje da svisnu. kad u neko doba, cuju grebanje, otvore vrata a kuca sva prljava od blata - nosi komsijinog zeku u zubima. ovo dvoje kad se nisu srusili, brze bolje operu kucu, a muz sta ce levo-desno, saceka mrkli mrak i preskoci komsijinu ogradu, ostavi zeku u njegovoj kucici i pobegne.
sutradan, nije mogao da izdrzi i ode kod komsije. udje, a oni svi u shoku. pita on njih sta im je a komsija kaze :
slusaj komsija, desilo se nesto jako cudno. vidis pre par dana je uginuo nas zeka, mi smo ga zakopali u basti ispod tresnje. smrc, smrc, a jutros kad sam hteo da sklonim njegovu kucicu, nasao sam ga unutra?????
 
prica dva (5 ljudi se kune da poznaje ovog lika, samo sto on zivi izgleda na 5 lokacija u gradu hahahah)

tip uvece treba da izadje sa drugarom, ali cale mu ne da auto. saceka on da cale zaspi, izgura auto iz garaze i odu u provod. kad su krenuli kuci, tip zapazi da je auto udaren na prednjem levom krilu i p0pizdi. brze ode kod drugara koji je limar/farbar/sta li u 3 ujitru, probudi ga i namoli da mu sredi stetu. do 6 ujitru sve su sredili, on ode kuci, utera auto u garazu i legne da spava snom pravednika. posle nekih sat dva ulece cale u sobu i vristi:
ustaaaaaj sineeeeee desilo se cudoooooooo!
ali kakvo cudo cale - ovaj ga zblanuto gleda...
ma juce me je jedan kreten opalio na semaforu i vidi, jutros mi je auto kao nov!
 
malo mafijaskih...

coveku koji zivi na autokomandi neko maznuo golfa. covek poludeo, dao oglas da trazi auto (nije valjda prijavio muriji haha) i posle par dana javi mu se neki lik telefonom i kaze :
izvinite molim vas gospodine moji momci su pozajmili vas auto, oprostite trebalo im je hitno da odu do segedina bla bla, auto vam je u toj i toj ulici, molim vas izvinite jos jednom.
covek prekine vezu, kupi kartu do segedina, kad auto stvarno tamo gde je ovaj rekao.
sav hepi on ode kuci.
posle dve nedelje desi se ista prica - auta nema. i ponovo se javi isti tip i ponovo mu sve isto kaze, ponovo se izvini kao nisu trebali opet njegov auto bla bla. covek ode po auto i vrati se kuci opet sav srecan.
treci put posle tri nedelje opet mu maznu kola. on vise navikao. cekao poziv i ponovo se tip javi, izvinjavajuci se naravno i preteci svojim momcima... ode tip po kola i vrati se kuci.
sutradan zvoni mu tel i opet onaj lik, kaze hvala vam jos jednom u gepeku imam nesto za vas. ode tip do kola, otvori gepek kad unutra kofer pun para. odakle pare, misli se lik, a ne konta da su mu ovi u kolima svercovali drogu, jer kome bi bio sumnjiv pedesetogodisnjak koji preko granice prelazi sa osmehom od uva do uva :) a kad dodje kuci, ovi obiju kola, izvade gudru i tako :lol:
 

Back
Top