Cesid, Galup, Stratedzik Marketing,...

wireless

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
413
Na proslim parlamentarnim izborima 2003. SRS je dobila 1.056.256 glasova a to je u procentima 27,7% glasova a to je 82 poslanicka mesta,
a DS 481.249 glasova ili u procentima 12,6% i to je 37 poslanickih mesta (i ako me secanje ne vara od tih 37 mandata deo su udelili onim separatistima iz Sandzaka i GSS-u)
A evo kakva su tada izgledala "istrazivanja" rejtinga stranaka haha! :-) Navodimo neke primere:


Galup:
Večernje novosti, 2. decembar, Nemačka agencija DPA je analizirala političku scenu u Srbiji, pozivajući se na procene naše agencije “Medium Galup” (iz novembra). Pri tom je plasirala prognozu da će DSS biti najuspešniji na izborima sa 67 poslaničkih mandata, DS drugi sa 61 mandatom , dok bi SRS po njima trebalo da zauzme tek treće mesto sa 54 mandata, a G17 plus četvrto sa 40 poslaničkih mesta. Cenzus će, procenjuju u DPA, proći i SPS sa 18 i SPO-NS sa 11 mesta.

Stratedzik Marketing:
Demokratska stranka Srbije ima podršku 20 odsto birača, čime je dostigla nivo popularnosti koji je imala pre ubistva srpskog premijera Zorana Đinđića, pokazalo je najnovije istraživanje agencije Stratedžik marketing. Druge dve velike partije, Demokratska stranka i G 17 plus, beleže pad popularnosti i, prema rezultatima tog istraživanja, sprovedenog pre najnovijih afera, podržavalo ih je po 15 odsto birača. Anketa je sprovedena od 21. do 24 avgusta, na uzorku od 1.517 ispitanika sa pravom glasa. Obuhvaćena je teritorija Srbije, bez Kosova. Značajniji rejting imaju još SRS sa 7,5 odsto podrške anketiranih, kao i SPS sa pet odsto podrške.
 
Wireless imam ja kompletnu dokumentaciju o svim tim agencijama tj. njihovim istrzaivanjima pred te izbore.

Sve cu to postaviti na forum kada prodju izbori.

Tada su bile jos 3 agencije koje se od tada nisu pojavljivale u javnosti a lagale su u korist DOS-a.

Ova agencija Galup spada u najvece lazove i komentari onog Danijela Servera.

One se pravdaju da su vecina istrazivanja radjena u BG ali verovatno da nisu ni radjena nego je pisano kako odgovara DOS-u.
 

Back
Top