Ja i njegova mama...

E ako ja ostanem sa sadasnjim deckom znam da bar toga ne moram da se bojim...Njegova mama je "opustena" sto se kuhinje tice...Stalno je nesto prljavo,sudopera pretrpana,u frizideru gomila otvorenih stvari pa kad jedes tortu osetis miris sira i salame...Fuj!!! A sto se kuvanja tice uglavnom je mrzi da sprema,a i kad spremi to obicno bude neka glupost koju jedu samo ona i muz.Jedino sto pravi dobre palacinke,tu joj skidam kapu.
 
Nesi:
Julijane bre pa gde si ti, nema te sto godina? :D :D
Znam da nije tema pozdravi i cestitke haha al ako kazem da bi te pojela ko sarmicu od srece sto sam te videla (lazem al nema veze) oprostice mi...mada ako se umotas ko sarmica od vinove loze mozda bi te i gricnula haha
'De si bre Nesalomiva?
Ja sam mislio da si ti nesto ljuta, da se nisam dobro pokazao il' tako nesto... nit' pises, nit' se javljas.
A mislio sam na tebe nedavno... Ono, kad su igrali Veprovi protiv Vukova. Hteo sam da te zovem da idemo da gledamo, al' nisam znao kako.
Da navijamo za Veprove... Ovi beogradski fenseri mi idu na zivce. Loze se kao u cirkusu, sve se nesto sudaraju onim kacigama i skakucu pored terena k'o kengurovi.
Bas mi je drago sto su Kragujevcani pobedili... Bili su bolji i vise licili na ekipu.
Nego, o cemu ono bese tema...? A, da... nesto o kuvanju.
Dakle, moja mama najgore kuha. Sa mnom niko ne bi imao probleme koje ima ova mlada dama. Jednostavno, nisam zahtevan, jer sam naucen tako... Nisam obracao paznju ni na to kako ostale zene kuvaju, jer mi nije prioritet. Cak mi se cini da sam uglavnom ja gotovio jela...
Oprosti mi mama, sigurno ovo ne bih napisao da znam da koristis internet.
 
Moj savet - mani se kuvanaj i kuhinje, nego lepo kod svekrve kad dodjete ti reci kako eto nemas vremena ni caj da skuvas, i kako eto ona divno kuva, i jel bi mogla da vam kuva ruckove, tj spremi nesto u nedelju sto ce da vam traje 5 dana, dok opet ne dodjete kod nje u posetu. I milina jedna, em se ne hvatas varjace em ti muz nece kukati za stolom. ;)
 
Ima i mama, koja ceo život sinu, uz ručak "nenamjerno usađivala u svijest"...jedi sine, ko zna kako će ti žena kuvati..."...što ide u paketu sa rečenicom "...ti ćeš ženu da voliš, majku ćeš da zaboraviš.." ...ja mislim da nije lijepo komentarisati ničiji trud, a pogotovo ga upoređivati sa bilo kim...to je isto kao kad žena kaže"komšija Pera je svojoj ženi kupio-napravio to i to..."ili "moj tata je ovo i ono"
 
Dok sam citala vase postove setim se ne tako davne situacije-tip me muva,tece prica,super utisci,kad on u jednom trenutku:"Ej kako sam gladan!".Ja,kao zezanje,kazem da se strpi uskoro ce moci kuci pa ce mu mama spremiti veceru.Ja sad ocekujem neku reakciju u fazonu:"Ma daj,kakva mama!",i sl.,kad on:"Pa da,ona meni uvek sprema klopu."Ja ga gledam i ne verujem,mislim tip me zeza.A on mrtav hladan,kao mrzi sam da sprema,smori se dok sve napravi pa mu se i ne jede na kraju.A kad mama sprema onda ide sve po redu,i jos kolaci na kraju ili puding,zavisi od raspolozenja.I to kolaci svaki dan!!Znaci samo mi je kroz glavu proslo-jadna tvoja zena.Kad eto ti njega:"Spremaces ti meni klopu,ne brini!"
Jok ja decko!Jok ja!
A decko sladak,ne moze biti sladji. Yebi ga!
 
SSnaVe:
Zasto su sarme njegove mame bolje od mojih? Zasto ona lepse sprema przene krompirice, princes krofne....?
Da li je on to mamin sincic?
I zasto se ja uopste nerviram?
Can someone help me???

Pa priznaces da su sarme tvoje mame bolje od sarmi njegove mame...:)
Jbg, mama je mama, problem je samo to sto mu u daljem zivotu ti menjas kevu!:)
 
Mislim da treba odredjeno vreme da prodje da se on navikne na drugi nacin kuvanja ali tu i ti moras odigrati jako dobro svoju ulogu dresera - neka nauci da pohvali barem tvoj trud za pocetak, a kasnije, ko zna, mozda i prevazices mamu...i meni je trebalo dosta vremena da naviknem na svoju kuhinju (posle mamine) pa nekako to i razumem...
 
moj muz ne komentarise kuhinju njegove mame...tj . ne poredi nas
ne zato sto sam ja bolja kuvarica nego jednostavno kaze da zna koliko muke i vremena treba da se nesto skuva...ima skroz ok misljenje po tom pitanju
inace njegova keva u zivotu nije napravile ni kolac, ni tortu ona kaze da je strucnjak za slane stvari i corbe...
 
Ja nemam problema s te strane. Nisam ni ja neka blistava kuvarica, ali s obzirom da je moj muz kod svoje mame jeo samo splacine, moja kuhinja mu dodje kao otkrovenje. Za mnoga jednostavna jela nije ni znao da postoje?!? Njegova draga mama zna da sprema tri jela, za cetvrto vec mora da napregne mozdane vijuge.
 
Sad cu da ti kazem. Za neverovati je, ali je tako. Nije bas tri jela, ali otprilike. Zna da spremi: sarmu u kojoj valjda ima samo 100 g mesa zbog stednje, corbast pasulj koji je uvek tvrd, prebranac, supu, krompir salatu, pire krompir, podvarak, i sve ostalo sto je kupljeno zamrznuto - povrce u kesicama. Ne bi ti ta sela i krunila grasak i jela svez, ma pre bi umrla od gladi. Cula sam od njegove drugarice, da kad su on i njegova sestra isli u skolu, da im nije spremala nikad rucak vec su usput do skole jeli hleb sa eurokremom. :shock: Ali od cudne su neke izgleda sorte, nista im ne fali, zdravi i visoki.
 
eee, pa tu ima vise od tri jela, nemoj tako! :D

e, vidis ti to, zdravi, visoki, a jeli za rucak eurokrem...a da vidis moju decu, zgoljavi, sitni, a ja se ubi: da li smo imali ove nedelje ribu? cek, sad, spanac! a, mora i konjetina...
i, nista, zeno...kao mali etiopljani izgledaju... :p
 
A sad da vam ispricam. Preselila se ja kod njih, i ona je htela da me jednom iznenadi, da me, kad dodjem s posla, iznenadi necim slatkim. Dosla ja, i kaze mi ona ponosno da je prvi put u zivotu napravila knedle sa sljivama. Mmmm, mljac!

Samo sto nisam sve zube polomila! U knedle je stavila ne sveze sljive, nego one susene, sa sve kosticom! A prezle nije przila u ulju, nego u masti! Fuuuuj. Secam se da sam iz pristojnosti pojela samo jednu. A tako sam se bila obradovala knedlama ...
 
a ja njegovu mamu prvi put upoznam posle nekoliko meseci zabavljanja kad je bio njegov rodjendan...posluzili predivnu cokoladnu tortu....ja pitam Jeste li je vi pravili, prelepa je...ONa klimne glavom kao da, jel da da je dobra...Reci cete mi kako se pravi.. (zaista mi se dopala nije bilo iz kurtoazije)...vrlo brzo se ispostavilo da je slagala jer ona u zivotu nije napravila nijedan kolac ni tortu...pravila neka njena drugarica koja je po profesiji kuvarica :))
 
@baki 75
haha, mora da te je zamrzela zbog toga. :-? baš nezgodno, nikad ne znaš šta treba da kažeš

@fibi
ma, ne znam kako neko može da bude toliko neodgovoran... koliko god bila lenja, ne bih dozvolila da mi deca ispaštaju zbog toga i ne bih dozvolila sebi da danima nemaju normalan ručak. sigurno joj to nije jedina mana.
 

Back
Top