PRAVI PRIJATELJI.......

Norma Kampl:
Поредити Карађорђа и СМ... Мислим, то је стварно... немам речи.

Додуше, јесте, то предавање Хагу. Личи, мало... Али, само личи. У свему осталом што је СМ урадио, управо против нас, Срба, поређење је потпуно непримерено. Не вређај Карађорђа!
Против "вас Срба" таквих и требало је више да уради, јер би се сво ово зло и сатанизација целог народа и његова патња под ДОСом, отпуштања, сиромашење државе.... предупредило! Такви Срби нису на корист српству, него само себи.
 
paola:
Знам, знам и све тако мучећи се направише све оне силне "демократске" и остале опозиционе партије. И то све у диктатури СМ. Ма, он је за ове ДОСманлије био демократа пар екселанс, када је дозволио оно што ни у сну не би пало на памет овим остацима остатака ДОСа. Он није вешао по бандерама теразијским опозиционаре, како је чанаковић тражио да се учини са СМ, добротвором демократије и опозиције у настајању, која му је и дошла главе.
Pa nije visio? Jel tako?
Znači argument manje. Ne znam odakle ih počeo sa njegovom vladavinom koja je tako blagotvorno delovala na Srbe. Nekao mi je najupečatljivija ona državno dirigovana inflacija najveća ikad zabeležena u istoriji novca. Možda da je "mangupče" menjalo Ustav kako bi vladao još po koji mandat. Nešto malo krađe na izborima, to je onako samo usput. Zaboravih ratove koje je izgubio... Pa stvarno, Karađorđe, gde mi je pamet bila
Profki, sa poštovanjem
"soroševac" 8-)
 
Norma Kampl:
У ствари, можда нисам најбоље формулисала питање: Зашто се за некакву "наклоност" према Русији, одмах сматра да је произишла из "љубави" према комуњарама, и том режиму тамо, а неким другим стварима.

...zato sto na taj nacin zele da iskazu svoju nenaklonost prema Rusima :) ...tako im valjda lakse :)
 
Norma Kampl:
@Паола:

А, извини, ти рече да си била '96. на демонстрацијама. Против кога си протестовала?
Тачно. Протествовала сам јер ми је и најбољег председника 10 година на власти било доста. Искрено сам се надала да ће доћи још веће демократе на власт него што је био СМ, али, када се осврнем кроз шта је све Србија прошла под ДОСом, превелику цену своје заблуде је платио овај народ, па и ја лично, као јединка! Ако, тако ми и треба. веровала сам лажовима, натерали су ме да мислим другачије и о СМ и о СРС и сада сам ту где сам: НА ПРАВОМ ПУТУ! Многи заблудели че се такође вратити и повратити, некима ће бити касно, некима је већ касно, јер су остали и без посла и без пара. А мањини од 3% и корисницима Сорошеве касе је боље. За њих су најчасније НВО а Космет им је оптерећење, кога се што пре треба решити. За тај и такав рад су дебело плаћени. Откуд чедики онолике паре за кампању? ОД ШИПТЕРСКОГ ЛОБИЈА!
 
paola:
Против "вас Срба" таквих и требало је више да уради, јер би се сво ово зло и сатанизација целог народа и његова патња под ДОСом, отпуштања, сиромашење државе.... предупредило! Такви Срби нису на корист српству, него само себи.
Могла сам претпоставити. Ипак, некако сам још увек веровала да ниси оволико острашћена. Немам намеру више ни на који начин одговарати неком који мене, праву Српкињу, која сам то откад знам за себе, из породице која је то одувек била, овако вређа и прозива. Ма, управо си ти највећа противсрпкиња. Новокомпонована, пресвучена комуњарка, којој је и Тито био добар, наравно. Зато лепо настави да се препуцаваш са себи сличнима, оним неким "чедистима", које, наводно толико мрзиш. Исти сте, брате, исувише. Ја немам времена да га на требе губим.
Узгред, ако си стварно професорка, (мада нисам сигурна после оних "незнам" писаних заједно, и још неких сличних грешака) - саучешће твојим ђацима.
Уосталом, баш ме брига шта си.

Стога - збогом.
 
paola:
Тачно. Протествовала сам јер ми је и најбољег председника 10 година на власти било доста. Искрено сам се надала да ће доћи још веће демократе на власт него што је био СМ, али, када се осврнем кроз шта је све Србија прошла под ДОСом, превелику цену своје заблуде је платио овај народ, па и ја лично, као јединка! Ако, тако ми и треба. веровала сам лажовима, натерали су ме да мислим другачије и о СМ и о СРС и сада сам ту где сам: НА ПРАВОМ ПУТУ! Многи заблудели че се такође вратити и повратити, некима ће бити касно, некима је већ касно, јер су остали и без посла и без пара. А мањини од 3% и корисницима Сорошеве касе је боље. За њих су најчасније НВО а Космет им је оптерећење, кога се што пре треба решити. За тај и такав рад су дебело плаћени. Откуд чедики онолике паре за кампању? ОД ШИПТЕРСКОГ ЛОБИЈА!
Надам се да је свима познато шта се планира по том питању од 1.јануара 2007?
Лаловић се није либио да открије један део плана...
 
filatelista:
Pa nije visio? Jel tako?
Znači argument manje. Ne znam odakle ih počeo sa njegovom vladavinom koja je tako blagotvorno delovala na Srbe. Nekao mi je najupečatljivija ona državno dirigovana inflacija najveća ikad zabeležena u istoriji novca. Možda da je "mangupče" menjalo Ustav kako bi vladao još po koji mandat. Nešto malo krađe na izborima, to je onako samo usput. Zaboravih ratove koje je izgubio... Pa stvarno, Karađorđe, gde mi je pamet bila
Profki, sa poštovanjem
"soroševac" 8-)
Инфлација је била неминовност, јер је требало бранити Србе ван Србије. Уосталом, да није тим новцем помагана браће преко Дрине, не би било ни Републике Српске, ни Дејтона, ни резолуције 1244, који ове ДОСманлије не могу да одбране. Уосталом, Рамбујеом је било предвиђено да цела Србија постане прћија НАТОа, а СМ их је ограничио само на Космет и то само у оквиру резолуције1244. Што ови неспособњаковићи нису у стању ни то да одрже, историја ће им судити! Још једино Коштуница наступа колико, толико патриотски и не дозвољава боришку и његовим сатрапима, трабантима и НВО да заврше план Медлин Олбрајт и оног њеног булдога Ричарда Холбрука (не Гира, ма да видим да се и он нешто мота по Босни!)
И карађорђе је платио своју наивност и веровање у кумство, као и СМ што је поверовао чедикиним речима. Али, ничија није горела до зоре, па ни тих издајника. Полако све долази на своје! И Крцун је био такав!
 
paola:
Инфлација је била неминовност, јер је требало бранити Србе ван Србије. Уосталом, да није тим новцем помагана браће преко Дрине, не би било ни Републике Српске, ни Дејтона, ни резолуције 1244, који ове ДОСманлије не могу да одбране. Уосталом, Рамбујеом је било предвиђено да цела Србија постане прћија НАТОа, а СМ их је ограничио само на Космет и то само у оквиру резолуције1244. Што ови неспособњаковићи нису у стању ни то да одрже, историја ће им судити! Још једино Коштуница наступа колико, толико патриотски и не дозвољава боришку и његовим сатрапима, трабантима и НВО да заврше план Медлин Олбрајт и оног њеног булдога Ричарда Холбрука (не Гира, ма да видим да се и он нешто мота по Босни!)
И карађорђе је платио своју наивност и веровање у кумство, као и СМ што је поверовао чедикиним речима. Али, ничија није горела до зоре, па ни тих издајника. Полако све долази на своје! И Крцун је био такав!
Ma sve je bila neminovnost u njegovoj politici. Bio je glup kao panj, glup koliko može samo slobodan milošević da bude glup. Čovek koji nije mogao da nađe ni jednog jedinog saveznikau svetu, čovek koji je odbio sve što se od Srbije moglo odbiti, čovek koji je nahođen svojom ludom ženetinom svaki dan kopao grobove u ovoj zemlji svojim suludim planovima. čovek čiji su građani čekali u redu za hleb i ulje, čovek čiji su građani opljačkani u piramidalnim štednjama, čovek koji je uveo sankcije Republici Srpskoj, čovek koji je prodao RSK i Srbe u kolonama otpremao na Kosovo, čovek čija su se deca obogatila prebacivanjem gajbica i lizanjem sladoleda na štapiću, a dobijali za kornet (a razliku u ceni ostavljali u štednju), čovek koji ni za jedan svoj postupak "nije bio kriv" već Vatikan, SAD, Hobiti iz Šira, čovek koji je predao Kosovo, a vezao ga parčetom hartije koji ne vredi ništa, čovek koji je krao na izborima, manipulisao najsvetijim srpskim osećajima, čovek koji je ostavio Srbiju klinički mrtvu. Takav je bio Slobodan Milošević.
Profki, sa poštovanjem
"soroševac" 8-)
 
jedite_kod_Joa:
Надам се да је свима познато шта се планира по том питању од 1.јануара 2007?
Лаловић се није либио да открије један део плана...
Па, како их није срамота да тако нешто причају? Што рече вечерас Тома, ако си окренут леђима телевизору и чујеш да неко нуди да запосли силне људе, да истреби корупцију, да се обрачуна са мафијом, да помогне пољопривреди (љубећи се са овцама, као некада "јагњећа бригада Драже Марковића!), да по Србији потекне мед и млеко, да ће сачувати Космет, ојачати и модернизовати армију.... Помислиш да то причају радикали, а када се оскренеш, видиш млађу, лаловића, чедику, боришка, чанка.... и све оне који су и довели државу у овакво стање. Тома рече да СРС није против ЕУ, само ако та ЕУ јасно каже да је Космет српски, у границама Србије, а тада ће СРС бити гласнија за ЕУ него ове "демократе"! Поручио је западу да не сиромаши и не задужује више Србију, јер они сиромахе не примају у своје друштво. Зато што су радикали на власти у Бору, пожурили су да на тендерим, намештеним, продају Борски рудник, али то не иде тако лако! Неда народ Бора!
 
filatelista:
Ma sve je bila neminovnost u njegovoj politici. Bio je glup kao panj, glup koliko može samo slobodan milošević da bude glup. Čovek koji nije mogao da nađe ni jednog jedinog saveznikau svetu, čovek koji je odbio sve što se od Srbije moglo odbiti, čovek koji je nahođen svojom ludom ženetinom svaki dan kopao grobove u ovoj zemlji svojim suludim planovima. čovek čiji su građani čekali u redu za hleb i ulje, čovek čiji su građani opljačkani u piramidalnim štednjama, čovek koji je uveo sankcije Republici Srpskoj, čovek koji je prodao RSK i Srbe u kolonama otpremao na Kosovo, čovek čija su se deca obogatila prebacivanjem gajbica i lizanjem sladoleda na štapiću, a dobijali za kornet (a razliku u ceni ostavljali u štednju), čovek koji ni za jedan svoj postupak "nije bio kriv" već Vatikan, SAD, Hobiti iz Šira, čovek koji je predao Kosovo, a vezao ga parčetom hartije koji ne vredi ništa, čovek koji je krao na izborima, manipulisao najsvetijim srpskim osećajima, čovek koji je ostavio Srbiju klinički mrtvu. Takav je bio Slobodan Milošević.
Profki, sa poštovanjem
"soroševac" 8-)
И то све има у тим твојим маркицама, филателисто? Јер ти то читаш из маркица или гледаш у карте НВО?
 
paola:
И то све има у тим твојим маркицама, филателисто? Јер ти то читаш из маркица или гледаш у карте НВО?
Ne Paola, ja sam živeo u toj i takvoj slobodanovoj Srbiji, i znaš o čemu pišem, samo ti je politički lakše da to ne spominjem. Mislim o tome šta bi bilo da taj idiot nije bio na vlasti i da li bi danas Srbija bila jača od Slovenije, Mađarske, Slovačke i Češke... Da li bi danas mi pričali o tome kako će neko u Pariz, a neko u Moskvu na doček nove godine...
"Hvala" slobodanu miloševiću za sve lepo što nam je ostavio
Profki, sa poštovanjem
"soroševac" 8-)
 
И највећи опоненти Слободана Милошевића су говорили о њему као о ретко интелигентном човеку. Али да би га, затим, поставили на лествицу зла, говорили да своју памет користи погрешно.
Имао је тежак задатак да покуша да очува Србе и Србију, у значајном историјском времену. Значајном, због поремећаја светске равнотеже. Почели су да нас туку из свих оружја, од дотурања оружја свим српским непријатељима, преко вођења кампање против Србије свуда по свету, па увођења санкција, замислите, само Србији, до завршнице - бомбардовања.
Тешка времена - имали смо само законе и међународне законе на својој страни. То није било довољно. Зна се зашто - двоструки стандарди, гола сила итд. Макар се понео часно као државник, штитећи интегритет Србије истином и правом. Али, гола сила је победила.
 
Lacibg:
И највећи опоненти Слободана Милошевића су говорили о њему као о ретко интелигентном човеку. Али да би га, затим, поставили на лествицу зла, говорили да своју памет користи погрешно.
Имао је тежак задатак да покуша да очува Србе и Србију, у значајном историјском времену. Значајном, због поремећаја светске равнотеже. Почели су да нас туку из свих оружја, од дотурања оружја свим српским непријатељима, преко вођења кампање против Србије свуда по свету, па увођења санкција, замислите, само Србији, до завршнице - бомбардовања.
Тешка времена - имали смо само законе и међународне законе на својој страни. То није било довољно. Зна се зашто - двоструки стандарди, гола сила итд. Макар се понео часно као државник, штитећи интегритет Србије истином и правом. Али, гола сила је победила.
****š inteligenciju, ako je ne znaš iskoristiti. Treba biti vizionar i osluškivati šta se priča traži nudi... On je to sve ignorisao. Nemoj da mi poričeš da mu je politika bila, odbijam, odbijam, e sad dajem i što ne tražite. Mudar političar bi našao mesto pod suncem za Srbe, a ne doveo do toga da Srbi budu dežurni krivci 90-tih. Ne mogu da verujem da još ima ljudi koji misle da su oni hteli da unište Srbiju, nije, naišli na budalu koja će im biti izvor zajebancije te decenije. Da je bio pametan, verovatno bi Sadam igrao tu rolu, a narod Iraka, bi imao što su imali Srbi.
 
Драшковић је био импресиониран СМ, као и сам Ђинђић који је покушавао да с њим иза затворених врата и иза леђа Драшковићу успостави неки терен за себе.
 
jomini:
Mada možda i jeste pametan u odnosu na svoje glasačko telo...
Памет је врло променљива категорија. не каже се џабе да се човек учи док је жив. "Спуштавах се ја на ваше (ДОСовско) уже...." Постадох паметнија него што сам била. Гласачко тело? Па како тумачиш 82 посланика СРСа у Парламенти после "5.октобарске, ВЕЛИКЕ ДЕМОКРАТСКЕ револуције"? Шта је то? Статистичка грешка? МНОГО ВЕЛИКА ГРЕШКА, бре! Ако је и од "гласачког тела", МНОГО ЈЕ!
 
filatelista:
****š inteligenciju, ako je ne znaš iskoristiti. Treba biti vizionar i osluškivati šta se priča traži nudi... On je to sve ignorisao. Nemoj da mi poričeš da mu je politika bila, odbijam, odbijam, e sad dajem i što ne tražite. Mudar političar bi našao mesto pod suncem za Srbe, a ne doveo do toga da Srbi budu dežurni krivci 90-tih. Ne mogu da verujem da još ima ljudi koji misle da su oni hteli da unište Srbiju, nije, naišli na budalu koja će im biti izvor zajebancije te decenije. Da je bio pametan, verovatno bi Sadam igrao tu rolu, a narod Iraka, bi imao što su imali Srbi.
Једино што је СМ хтео је да Срби остану неоштећени при растурању СФРЈ. На то је имао сва права и обавезу. Да тако није поступао, сигуран сам да би пао много раније, и да би онај ко би после њега дошао учинио да прођемо још много горе.

Треба да се зна да кад се бориш за право и истину - то кошта. И живаца и новца па и живота. Заправо, као и на дргим местима - највише плаћа народ. Обичан. Зато је тако убедљиво и добијао изборе. Мислим, сви смо знали да долази бомбардовање, па смо на референдуму гласали да не дамо НАТО-у да се шећка по Србији и кроји нам капу.
 
filatelista:
****š inteligenciju, ako je ne znaš iskoristiti. Treba biti vizionar i osluškivati šta se priča traži nudi... On je to sve ignorisao. Nemoj da mi poričeš da mu je politika bila, odbijam, odbijam, e sad dajem i što ne tražite. Mudar političar bi našao mesto pod suncem za Srbe, a ne doveo do toga da Srbi budu dežurni krivci 90-tih. Ne mogu da verujem da još ima ljudi koji misle da su oni hteli da unište Srbiju, nije, naišli na budalu koja će im biti izvor zajebancije te decenije. Da je bio pametan, verovatno bi Sadam igrao tu rolu, a narod Iraka, bi imao što su imali Srbi.
Рамбује све објашњава, али има много неписмених, а, Бога ми много више злонамерних. Лакше им је уз Сороша! са њим се лакше дише.
 

Back
Top