Пољски посланици: прогласити Христа краљем Пољске

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
Polish MPs bid to make Jesus king

The MPs cited historical and theological reasons for the move

A group of Polish members of parliament have submitted a bill seeking to proclaim Jesus Christ king of their overwhelmingly Catholic country.

Forty-six deputies - 10% of the lower house - signed the bill, which was tabled earlier this week, reports say.

Some Polish clerics however have criticised the move as unnecessary.

If the bill becomes law, Jesus will follow the path of the Virgin Mary, who was declared honorary queen of Poland by King John Casimir 350 years ago.

The motion has been backed by MPs from the far right League of Polish families (LPR), the conservative Law and Justice (PiS) party and the Peasants' Party (PSL).

They argued Jesus should be made king on both theological and historical grounds.

PiS deputy Artur Gorski said colleagues were "praying in the parliamentary chapel for [Jesus'] coronation", Reuters news agency reported.

But Monsignor Tadeusz Pieronek, a member of Poland's episcopate and rector at Krakow's Papal Academy of Theology, dismissed the move.

"Christ doesn't need a parliamentary resolution to be the king of our hearts," AFP news agency quoted him as saying.

"These lawmakers would do better to look after their constitutional prerogatives and let religious institutions and the Church do our work," he said.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6200539.stm
 
Мито, ево превод за тебе:

"Група посланика пољског парламента предложила је да се Исус прогласи за краља Пољске, која ј е превасходно католичка земља.
46 посланика, или 10% од доњег дома, послали су предлог раније ове недеље који је сада на гласању.
Неки Пољски свештеници су ово оценили као непотребно.
У колико постане закон, овим ће се поновити случај када је Девица Марија проглашена почасном краљицом Пољске од стране краља Јована Казимира пре 350 година."

укратко.
 
Oximoron:
U chemu je problem u postavljanju tema na engleskom?Ako ne znash engleski ne morash da je prochitash,a ako stvarno zhelis mogu da ti prevedem?

Нормално је да онај који потавља тему ПРЕВЕДЕ НА СРПСКИ ако овде поставља тему.
Сигурно да је ПРОБЛЕМ постављати на подручју Србије тему на енглеском језику, да не кажем нешто далеко ружније...

Ја не постављам теме НА ЦРКВЕНОСЛОВЕНСКОМ ЈЕЗИКУ а и да је такву поставим, админ би ми је закључао......а не постављам ни на руском ни на кинеском језику - дакле, ТЕМЕ ТРЕБА ПОСТАВЉАТИ НА СРПСКОМ ЈЕЗИКУ, или ићи на неки англосаксонски форум.......... :roll: :roll: :roll:
 
Alekasandar2:
Мито, ево превод за тебе:

"Група посланика пољског парламента предложила је да се Исус прогласи за краља Пољске, која ј е превасходно католичка земља.
46 посланика, или 10% од доњег дома, послали су предлог раније ове недеље који је сада на гласању.
Неки Пољски свештеници су ово оценили као непотребно.
У колико постане закон, овим ће се поновити случај када је Девица Марија проглашена почасном краљицом Пољске од стране краља Јована Казимира пре 350 година."

укратко.

Хвала Ацо........ 8-)

Одговор на тему:

Пољаци су одувек били ЛУДИ КАТОЛИЦИ - што је јасно последњих 350 година... ето и сами можете да видите до које мере се разликују католици од православаца..... 8-)
А тек када ми се појави неки болид да приповеда о БУДУЋЕМ ЕКУМЕНИЗМУ и уједињењу свих хришћанских цркава - добијем ОСПЕ ..........
 
eremita:
Нормално је да онај који потавља тему ПРЕВЕДЕ НА СРПСКИ ако овде поставља тему.
Сигурно да је ПРОБЛЕМ постављати на подручју Србије тему на енглеском језику, да не кажем нешто далеко ружније...

Ја не постављам теме НА ЦРКВЕНОСЛОВЕНСКОМ ЈЕЗИКУ а и да је такву поставим, админ би ми је закључао......а не постављам ни на руском ни на кинеском језику - дакле, ТЕМЕ ТРЕБА ПОСТАВЉАТИ НА СРПСКОМ ЈЕЗИКУ, или ићи на неки англосаксонски форум.......... :roll: :roll: :roll:
Ne mozes da poistovecujes crkvenoslovenski i engleski.Engleski je svetski jezik koji na odredjenom nivou pricha do 70%(!) stanovnistva.
Dalje,svako ko ume da se snadje na kompjuteru ume i da se snadje u engleskom koliko-toliko da razume tekst.
I ne vidim u cemu je problem da zatrazis prevod ako ne znas engleski.
 
Oximoron:
Ne mozes da poistovecujes crkvenoslovenski i engleski.Engleski je svetski jezik koji na odredjenom nivou pricha do 70%(!) stanovnistva.
Dalje,svako ko ume da se snadje na kompjuteru ume i da se snadje u engleskom koliko-toliko da razume tekst.
I ne vidim u cemu je problem da zatrazis prevod ako ne znas engleski.

Па није проблем, ја сам и затражио ПРЕВОД. Тачно је да је енглески КОМПЈУТЕРСКИ ЈЕЗИК - али не мислим да је СВЕТСКИ иако се у то улаже мЛого напора да тако и буде. Ево, већ има и виндоуса на српском........
Ово о 70% становништва ти је потпуно НЕТАЧНО - којег становништва, на којим континентима, на којој планети ???

А реаговао сам зато што је ово сигурно већ пета тема ових дана коју отварају по систему копи-пејст без икакве жеље да направе превод.

п.с. Мој енглески је заиста скандалозно ЛОШ ! 8-)
 
eremita:
Па није проблем, ја сам и затражио ПРЕВОД. Тачно је да је енглески КОМПЈУТЕРСКИ ЈЕЗИК - али не мислим да је СВЕТСКИ иако се у то улаже мЛого напора да тако и буде. Ево, већ има и виндоуса на српском........
Ово о 70% становништва ти је потпуно НЕТАЧНО - којег становништва, на којим континентима, на којој планети ???

А реаговао сам зато што је ово сигурно већ пета тема ових дана коју отварају по систему копи-пејст без икакве жеље да направе превод.

п.с. Мој енглески је заиста скандалозно ЛОШ ! 8-)
A koliko ljudi znas koji imaju windows na srpskom?Ja recimo nikoga...
70% stanovnistva na planeti zemlji pricha do granice snalazenja engleski...
Moras da shvatis da autore jednostavno mrzi da prevode,jer im to predstavlja posao,i racunaju na to da vecina forumasa moze da se snadje :D
Mogu se sloziti da to nije korektno prema odredjenim clanovima foruma,ali nikako da bi trebalo da bude zabranjeno,posto za to nema razloga.
 
Oximoron:
A koliko ljudi znas koji imaju windows na srpskom?Ja recimo nikoga...
70% stanovnistva na planeti zemlji pricha do granice snalazenja engleski...
Moras da shvatis da autore jednostavno mrzi da prevode,jer im to predstavlja posao,i racunaju na to da vecina forumasa moze da se snadje :D
Mogu se sloziti da to nije korektno prema odredjenim clanovima foruma,ali nikako da bi trebalo da bude zabranjeno,posto za to nema razloga.

ОК......можда си и у праву, ја сам малко субјективан......али НИСИ ОДГОВОРИО НА ТЕМУ...... како то да схватим ??? Као троловање, или.......... 8-)
 
eremita:
ОК......можда си и у праву, ја сам малко субјективан......али НИСИ ОДГОВОРИО НА ТЕМУ...... како то да схватим ??? Као троловање, или.......... 8-)
Pa,usao sam u diskusiju sa tobom pa sam se zaboravio :D
U svakom slucaju,odgovor na temu:
Poljaci su poznati kao suludi katolici,i uopste me ne bi cudilo da sutra boga proglase za premijera,a devicu mariju za ministra spoljasnjih poslova...
 
Skraceni prevod za eremitu:
Poljski poslanici stavili na glasanje da se Isus proglasi za kralja.

Za ovaj pokret naveli su teoloske i istorijske razloge.
64%poslanika je potpisalo ovaj zahtev.Neki sluzhbenici su,dodushe,ocenili ovaj pokret bespotrebnim.

Ukoliko se donese ovakav zakon,Isus bi posao putem device Marije,koju su proglasili pocasnom kraljicom Poljske pre 350 godina.

Pokret je podrzan od strane LPR-a,PiS-a i PSL-a.

Izjavili su da bi Isus i po teoloskim i po istorijskim osnovima trebao da bude kralj.

Medjutim Monsignor Tadeusz Pieronek, clan Poljskog episkopata i rektor na Papskoj akademiji teologije u Krakowu nije odobrio ovaj potez.

Hristu ne treba parlamentaran zakon kako bi bio kralj nasih srca.-izjavio je.
 
Oximoron:
A koliko ljudi znas koji imaju windows na srpskom?Ja recimo nikoga..
Е, ја, рецимо, знам доста њих. И уопште, не разумем зашто се не користи још више, кад је дата та могућност. Поготово ме чуде и овде на Форуму, а и иначе, неки велики Срби, националисти, барем по тону постова, а пишу латиницом.
.
70% stanovnistva na planeti zemlji pricha do granice snalazenja engleski...
То је тачно. И неминовно енглески постаје "нови латински". А и више од тог. Стога, данас већ то и није "страни језик", у описима радних биографија.
Но, треба имати разумевања и према онима који га не знају.

А иначе, што се тиче теме... Како је рекао и еремита. Поготово, ништа чудно, кад власт преузму клерикалне партије. (неко би рекао "клерофашистичке"?). По самој природи римокатолицизма, то постаје агресивно и у световном животу. Али, у ствари, шта то нас овде уопште и треба толико да занима?
 
Oximoron:
Skraceni prevod za eremitu:
Poljski poslanici stavili na glasanje da se Isus proglasi za kralja.

Za ovaj pokret naveli su teoloske i istorijske razloge.
64%poslanika je potpisalo ovaj zahtev.Neki sluzhbenici su,dodushe,ocenili ovaj pokret bespotrebnim.

Ukoliko se donese ovakav zakon,Isus bi posao putem device Marije,koju su proglasili pocasnom kraljicom Poljske pre 350 godina.

Pokret je podrzan od strane LPR-a,PiS-a i PSL-a.

Izjavili su da bi Isus i po teoloskim i po istorijskim osnovima trebao da bude kralj.

Medjutim Monsignor Tadeusz Pieronek, clan Poljskog episkopata i rektor na Papskoj akademiji teologije u Krakowu nije odobrio ovaj potez.

Hristu ne treba parlamentaran zakon kako bi bio kralj nasih srca.-izjavio je.


?еботе, не могу да верујем, па њихово познавање хришћанства и Новог завета је на ниво БУКВЕ. Не постоји тако необразована и глупа главуџа у Србији која би овакву ГЛУПОСТ одвалила и још покушала да је спроведе кроз институције власти.

То је све последица њиховог "верског васпитања" - јер њихови сулуди фратри убеђују људе у БУКВАЛНОСТ БИБЛИЈЕ - јер је не схватају и уопште не разумеју, једино разумеју своју болесну грамзивост... ужас и само нека ми неко овде помене оног Сатану Папу из Ватикана има да му !"()#$/#%&#"%)"!#/?#"*#%*?$=%()()=#$/ :evil: :evil: :evil:
 
Oximoron:
Skraceni prevod za eremitu:
Poljski poslanici stavili na glasanje da se Isus proglasi za kralja.

Za ovaj pokret naveli su teoloske i istorijske razloge.
64%poslanika je potpisalo ovaj zahtev.Neki sluzhbenici su,dodushe,ocenili ovaj pokret bespotrebnim.

Ukoliko se donese ovakav zakon,Isus bi posao putem device Marije,koju su proglasili pocasnom kraljicom Poljske pre 350 godina.

Pokret je podrzan od strane LPR-a,PiS-a i PSL-a.

Izjavili su da bi Isus i po teoloskim i po istorijskim osnovima trebao da bude kralj.

Medjutim Monsignor Tadeusz Pieronek, clan Poljskog episkopata i rektor na Papskoj akademiji teologije u Krakowu nije odobrio ovaj potez.

Hristu ne treba parlamentaran zakon kako bi bio kralj nasih srca.-izjavio je.

Молим те, немој више да преводиш:

Forty-six deputies - 10% of the lower house - signed the bill, which was tabled earlier this week, reports say.

46 депутата, 10% а не 64% :lol:
 
eremita:
?еботе, не могу да верујем, па њихово познавање хришћанства и Новог завета је на ниво БУКВЕ. Не постоји тако необразована и глупа главуџа у Србији која би овакву ГЛУПОСТ одвалила и још покушала да је спроведе кроз институције власти.

То је све последица њиховог "верског васпитања" - јер њихови сулуди фратри убеђују људе у БУКВАЛНОСТ БИБЛИЈЕ - јер је не схватају и уопште не разумеју, једино разумеју своју болесну грамзивост... ужас и само нека ми неко овде помене оног Сатану Папу из Ватикана има да му !"()#$/#%&#"%)"!#/?#"*#%*?$=%()()=#$/ :evil: :evil: :evil:
Papa Benedikt
 
Тешка будалаштина.
И сложио бих се с овим:''Hristu ne treba parlamentaran zakon kako bi bio kralj nasih srca.-izjavio je.''.

Шта тиме мисле да ће постићи?Надам се да не мисле да ако се сами прогласе Хришћанима,то тако мора бити без обзира на своја дела(и речи)?То је пример верског фанатизма.А,фанатизам настаје код људи који не разумеју довољно шта је ''писац хтео да каже''.

Могу само да замислим шта би код нас било,да је Коштуница и ДСС дошао на такву идеју?Ијаооооо....Ала би севало на све стране...Пре свега не би имали мира од НВО и Кандићке.Мислим да би се Чеда одмах иселио...хахаха....
 
jedite_kod_Joa:
Могу само да замислим шта би код нас било,да је Коштуница и ДСС дошао на такву идеју?Ијаооооо....Ала би севало на све стране...Пре свега не би имали мира од НВО и Кандићке.Мислим да би се Чеда одмах иселио...хахаха....

Ако је тако онда да усвајамо закон! :lol:
:lol:
 
eremita:
@ jomini

Молим и тебе и остале надлежне да више ЗАБРАНИТЕ ПОСТАВЉАЊЕ ТЕМА НА ЕНГЛЕСКОМ ЈЕЗИКУ. Шта ово значи ??? Нека иду на Енглески или Амерички форум !!!!!!!!!!

ДОСТА !!!!!!!!!!!!!

eremita, APSOLUTNO SI UPRAVU!!!
Ja ne citam ovolike textove ni na srpskom,a tek mi na engleskom ne pada na pamet.
Ako se neko hoce da bude mangup,nega uzme pa neka prevede i postavi.
Sta bi bilo kad bi poceli da stavljaju na francuskom,spanskom,talijanskom...?
 

Back
Top