ljubav, brak izmedju ljudi razlicite vere, DA ili NE?

shirga

Početnik
Poruka
29
sta mislite da li je moguca ljubav bez predrasuda izmedju momka i devojke razlicite vere?
da li je moguce pobediti okolinu, roditelje njene ili njegove, ziveti bez predrasuda i da budu srecni oboje?
ja sam se dugo borio protiv svega toga ali njena porodica je izgleda bila jaca, odustao sam al jos uvek nisam siguran da li sam trebao da odustanem....
 
Romansa:
Pa nije bas tako.Ako je ljubav vredna truda,ako je obostrana,sta tu neko ima da bude zagrizen???

isto tako sam ja mislio kad sam ulazio u celu tu pricu, i sad sam siguran da je vredna truda, siguran sam da i ona tako misli ali ne mozes da verujes kakvi sve problemi nastaju od drugih, iskreno ne zelim ti ni da saznas nikad, lepo je kad verujes da se ti pitas...
 
Romansa:
Pa gde je to tako zapelo???
Mislim,znam kakve mogu biti razlike,ali zbog ljubavi moze mnogo da se prevazidje,mozda ipak ne sve...Ne znam,nisam ni ja sigurna ali najbolje je svima okrenuti ledja,tim 'zagrizenim'


cim okrenes ledja dobijes noz u ledja...
ako slusas djordja balasevica ima jedna pesma kaze
njenima nisam bio po volji vazno im bilo odakle su moji... njem me je baba uzo na nisan dal sam od njinih il bas i nisam...
 
shirga:
sta mislite da li je moguca ljubav bez predrasuda izmedju momka i devojke razlicite vere?
da li je moguce pobediti okolinu, roditelje njene ili njegove, ziveti bez predrasuda i da budu srecni oboje?
ja sam se dugo borio protiv svega toga ali njena porodica je izgleda bila jaca, odustao sam al jos uvek nisam siguran da li sam trebao da odustanem....

Nista normalnije, ona prelazi u tvoju veru i svi srecni! Zena, ako voli svog coveka, prati ga i u dobru i u zlu. Prema tome, nista neuobicajeno. Ali... Ako svako insistira na svojoj veri, tu srece nema, veaz puca kad tad. U najgorem, kao u ovom potonjem ratu, svi znamo sta se desavalo. Zena ostaje verna svojoj tradiciji, obelezava sa svojima sve verske praznike, ucestvuje u njihovoj radosti, ali veru uzima muzevljevu, capissi? Ajmo sad, jos jedna tura pljuvanja od strane liberala... 8-)
 
shirga:
blago tvom decku... :D
ona nije htela, a doveli su je u situaciju da mora da bira, i izabrala je :(

Braler, ista situacija mi se desila pre tri godine... Ali, ona nije bila spremna da raskrsti sa svojima. Ne krivim je, jaci su, a ona sa plasi da joj ne okrenu ledja. A uradili bi to 100% i jos bi joj zagorcavali zivot svaki put kad im se ukaze prilika za to. Sta cu, nisam znao na pocetku veze da joj je otac "srbomrzac", ebiga. :(
 
Zex:
Braler, ista situacija mi se desila pre tri godine... Ali, ona nije bila spremna da raskrsti sa svojima. Ne krivim je, jaci su, a ona sa plasi da joj ne okrenu ledja. A uradili bi to 100% i jos bi joj zagorcavali zivot svaki put kad im se ukaze prilika za to. Sta cu, nisam znao na pocetku veze da joj je otac "srbomrzac", ebiga. :(


identicna situacija, 100% :sad:
 
Romansa:
Pa nije ni to tesko razumeti,i ja kad zamislim-mama,brat,detinjstvo,ali postavljati uslove je NEDOPUSTIVO i ja to onima koje volim nikada ne bih oprostila.
Ti ljudi ne razmisljaju koliko je njoj taj izbor bio tezak i koliko je izmenio!


ne umem da ti objasnim, al njima je najvaznije bilo da nije samnom :(
oni su ubedjeni da samnom ne bi bila srecna i to je za njih kraj...
nije bitno sta ona hoce ili zeli, oni imaju svoje misljenje, ili ce ga prihvatiti ili ce je se odreci, fanatizam
ona je tu najmanje kriva, i uopste je ne krivim za izbor, vreme ce pokazati da li je ucinila pravu stvar ili je pogresila :roll:
 
Odgovor na pitanje prvobitno postavljeno pitanje je: "MOZE". Licni primer. Mada, moram da priznam da ne bismo uspeli da budemo ovoliko zajedno (godinu i po), da smo religiozni i verski zagrizeni. Kad ostavis po stranu religiju, nema problema. I da, u pocetku su mi govorili kako to nece uspeti, pa cak i da sam izdajica svog naroda (?), ali se nisam obazirala. Sad ne mogu da se nacude (u pozitivnom smislu).
 
cicos - macos:
Odgovor na pitanje prvobitno postavljeno pitanje je: "MOZE". Licni primer. Mada, moram da priznam da ne bismo uspeli da budemo ovoliko zajedno (godinu i po), da smo religiozni i verski zagrizeni. Kad ostavis po stranu religiju, nema problema. I da, u pocetku su mi govorili kako to nece uspeti, pa cak i da sam izdajica svog naroda (?), ali se nisam obazirala. Sad ne mogu da se nacude (u pozitivnom smislu).

znaju li tvoji roditelji?
 
I danas je sama, zabavljala se sa par nekih imbecila u medjuvremenu, ali nikad nista ozbiljno. Bila mi je prekjuce, da mi cestita rodjendan. Raspolozena je dosla, uzivala u mom drustvu, sve do jednog trenutka kada joj "daljinski ukljuce mikrochip u glavi" koji izdaje komandu za spustanje zavese. Tada se sve zavrsava, ona ustaje i odlazi kao da je vilama jure... Muka mi je da je gledam takvu, ali sta cu, volim da je vidim, volim da se kresnemo, volim sve od nje i zato trpimo oboje. Ne pada mi na pamet da joj podvaljujem u smislu pravljenja bebe, jer znam da bi to samo jos za 1000% pogorsalo situaciju...

Dovode joj prosce, pokusavaju da je udaju, nista... Sve uzalud... Ona samo slegne ramenima i kaze - nisam zainteresovana... A ima, brale moj, 30 godina... qq i lele
 

Back
Top