Kako se zove

Procitala. 20 godina, pre godinu dana otkriven koksaki, B2, mali titar al dovoljan da 6 meseci lezim u krevetu zbog konstantnog umora i male temperature, sad je sve mnogo bolje, opao titar na 1:64, osecam se odlicno od juna-jula, osim tih ubrzanih udaranja koja su negde tad i pocela, radnjeno mi je pocetkom godine sve vezano za srce - EKG, ultrazvuk, 24h holter i sve je bilo u redu sem sto imam prolaps ali mali, svi su mi rekli da to nema nikakvog znacaja. Promena na srcu za vreme koksakija nije bilo, znaci svi rezultati su bili OK kao i krvna slika u to vreme.Rekli su mi da na sledecu kontrolu kod kardiologa dodjem za 5 godina. I jos jedna stvar. Udaranje mi se javlja uvece kad legnem u krevet. Sta je izazvalo te ekstrasistole?
 
Prolaps mitralne valvule sigurno moze uzrokovati tahikardije (ne znam za ES), konstitucija (mrsava, vitka, srce koje vrhom udara o dijafragmu), lezeci polozaj (kad se zeludac podize i dijafragma moze da 'nadrazuje' vagus nerv koji moze da dovodi do manifestacija u smislu poremecaja ritma, nervna napetost, umor, stres, nespavanje, uzbudjenje, seks, mali milion razloga.
Ako su ti svi rezultati dobri kao sto klazes - nemas razloga da brines.
 
Hvala na odgovoru ali meni ipak nije jasno zasto se to javilo tako odjednom, mora da ima neki razlog. Da li mislite da bi trebalo opet da odem kod kardiologa? Da li EKG moze da pokaze te ekstrasistole? Ili holter?
 

Back
Top