pulmolog

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.181
nisam sigurna da li je praksa da se daju preporuke, pogotovo kada su u pitanju privatnici, ali u poslednje vreme imam veliki problem sa plucima koji ne prolazi, a trenutno nemam ni overnu knjizicu ni otvoren karton u nekom domu zdravlja, pa bih molila da mi neko preporuci drzavnu ustanovu ili privatnog lekara kod koga mogu da izvrsim odgovarajuci pregled, a da me bas ne oderu. zvali smo jednu zenu ali je ona sad na nekoj planini. :roll:
prvo su me bolela pluca, a sad osecam da mi levi deo ne radi kako treba, ne mogu normalno da disem, gusim se i to non stop provocira suvi kasalj, u poslednje vreme tu i tamo i kinem i to bas jako ali nista ne izbacujem, to je samo od neke iritacije. uzas. ne boli me grlo, nije crveno, nisam malaksala, temperatura ravno 37.
moze i pp.
p.s. svesna sam da tema mozda i nije u potpunosti primerena forumu, procenu ostavljam ipak vama, ako je zakljucate ok je, ja cu se vec nekako snaci. :wink:
 
Probaj Institut za Pulmologiju, na Klinickom Centru, tj. iznad ortopedije i ginekologije kod Klinickog Centra ako si u Beogradu. Ako hoces privatno, imas privatni Dom Zdravlja "Dr Ristic" na NOvom Beogradu, dobri su otprilike u svemu sto rade. U svakom Domu Zdravlja mozes da uradis rentgen pluca i pregled pulmologa i da platis i bez knjizice - ne znam u kom rangu smatras 'odrati'? Nemam cak ni ideju kolko je snimak pluca, pregled interniste pulmologa je ok 1500 din bio, sad ne znam (privatno). Znaci - prvo da te poslusa pulmolog i po potrebi naruci snimak pluca. Pozz.
 
da kažem na kraju šta sam uradila, možda zatreba još nekome.
zvala sam vma, nisu imali slobodnih termina. na sajtu dr ristić sam videla da medju zaposlenim osobljem nemaju pulmologa, pa sam odustala iako znam da su ok, moja drugarica tamo ide kod ginekologa. onda sam okretala institut za plućne bolesti pri klinickom centru, dobih ih i rekose mi koji lokal da trazim, medjutim nakon toga mi se na centrali niko nije javljao iako sam zvala 10 puta. onda sam zvala pulmonal, ispostavilo se da je obavezan pregled sa snimanjem koji košta 4200...
elem, na kraju sam po preporuci dr sa instituta koju zna moja prijateljica završila kod jedne dr u gradskom zavodu za plućne bolesti i tuberkulozu. samo me je oslušnula (kaže da dišem normalno i da ne čuje ništa), a nažalost nisu mogli da me snime tog dana jer je taj koji snima ispucao normu za taj dan i više nije mogao da se zrači. pune cene su baš male, pregled oko 230, snimak 500, spirometrija 900. a još se plus sestra zabrinula za moje finansijsko stanje i posavetovala me da nekako overim knjižicu jer "ovako puno košta"... :D sweet
 
U poliklinici Ristic kao i u svim poliklinikama rade pulmolozi konsultanti,znaci nisu zaposleni tamo vec rade konsultativne preglede. Ne gledaj sajt nego okreni telefon i zakazi pregled.
 
A je l se na vma zakazuje ili kako?
Imam astmu vec par godina, ali svi kod kojih sam isla nisu pristupili ozbiljno problemu.. koristim 2 pumpice, neki mi kazu da ne prekidam sa tim, a kada sam isla da snimam pluca na rentgenu pulmolog koji je tada radio je rekao da posto sam mlada treba da pokusavam da sto manje koristim pumpice i da pokusam da nekakao nadvladam bolest. Uz to sestra se drala na mene sto ne mogu dovoljno da izdahnem, kada sam radila spirometriju :shock:
I bas sam planirala da odem kod nekog provereno dobrog.
 
Taj ko ti je to rekao je idiot.
Inhalaciona terapija je broj jedan u svetu, a astma je hronicna bolest koja ne moze da se nadvlada nego je cilj da se pacijent uvede u stanje dobre kontrole bolesti.
 
Pa da, kao treba da se borim protiv astme bez terapije, a terapiju da uzimam samo u kriticnim slucajevima. I da je bolje da se okrenem nekim prirodnim lekovima...
 
Zato sam se i pitala da li da odem na vma i da li se tamo zakazuje.
Iz nekih "rekla- kazala" izvora sam cula da ne vredi da se obratim pulmologu u studentskoj poliklinici, a i dr iz studentske mi je rekla da odem na neko drugo mesto.
 
Na vma se zakazuje, od pon do petka popodne sa civilima rade od 16h.
Pregled se placa, mozes i u polikliniku Ristic jer tamo rade dobri pulmolozi konsultativne preglede.
Bilo bi najlakse da ti dr iz studentske(opsta praksa)da uput za institut za plucne bolesti na klinickom centru ,da ne placas nista.
Sto se tice spirometrije, ne deru se sestre jer su neljubazne nego sto mora iz tebe da izvuce maksimum na pregledu.Na svim spirometrijama je tako.
 
Veruj mi , ne moze :D , nikakva vajda od vas ako vas se lepo kaze a sad izdahnite.Dok se ne podvikne nista od pravih rezultata. ;)
Trazi uput za KC.
 

Back
Top