Siva kanta na stolu... Ili hardwerski problem...

die totenhosen

Početnik
Poruka
3
Elem moja sklopocija (nisam stavio ", jer stvarno to jeste) izgleda ovako:
Sempron 2500+ (cca. 1.7GHz)
ASRock K7VT4A Pro
2x256 DDR na 333MHz
Asus nVidia 6200 128MB
Maxtor 80GB 7200rpm
DVD LG 52x
Neto Dragon Modem
Kinesko napajnje 350W
Win XP

Elem u cemu je kvaka. Da znam da je ovo krs,zreo za otpad, ali nemam bolji.
Svi znate za one sitne igrice tipa Diamond mine, Zuma, Luxor etc. vecinom PopCap izdanja. Neka mi neko objasni zasto, odnosno sta bi moglo da prouzrokuje sledecu havariju: Ne daj Boze, da instaliram neku od gore nabrojanih sitnih zezalica. Cim je pokrenem komp se upuca(crn ekran, ne reaguje na alt+ctrl+del, a hard disk nesto brlja i krklja). Takodje se upucava i ako pokrenem winamp (2.95)+nesto komplikovanije. Ah, da imam jednu crknutu IDE granu na ploci.
Jel ima neko logicno objasnjenje? Ja sumnjam na ploca+procesor.
 
Promeni matičnu ploču ako su ti njeni delovi počeli da crkavaju (otkud znaš da ti je crkla jedna IDE grana ?) i kupi neku sličnu za 20 -30 eura i problem će ti nestati (najverovatnije)

PS ja kući imam jedan(krš za muzej) celeron na 566 mhz sa 256 rama na 133 i 8 integrisanom grafikom , on nosi XP sp2 bez problema a Zuma leti na njoj i da dodam da upravo kucam sa njega :)
 
Hahahahaa..

Ne slazežem se to sa krševima...

Ja kući i dalje koristim dori stari ali i dalje radi na 433 MHz sa XP SP1 i kako rece snejks Zuma leti a ukucani se ne skidaju sa iste.. Sta da radim.. koristim racunar samo na poslu.. Kod kuce ne mogu da stignem na red.. Ali obaveza mi je da ga odrzavam.. Nemojte reci da su krsevi dok god rade posao...
 
Proveri prvo u BIOS- u dali se vide IDE grane i uređaji na njemu kada se zakače na njih, zatim prebaciš na drugi IDE optički uređaj pozadi ga staviš na slave položaj i pogledaj opet u BIOS ako se vidi u BIOS-u optički uređaj e tada probaj ovo http://forum.krstarica.com/threads/125601 , možda proradi IDE grana i u windowsu ., ako ne onda reinstall windowsa i ako opet se ne vidi onda uzmi i menjaj što pre ploču. Savet je i da nabaviš program za testiranje memorije i za hard diskova kao i za testiranje celoga sistema . Možda bi bilo dobro da probaš samo sa jednim memorijskim modulom jer oni možda ne rade kako treba upareni ovako , a ne bi bilo loše kada bi tu grafiku prebacio u neki drugi kompjuter čisto i nju da proveriš dali je ispravna. Pogledaj ovo http://www.asrock.com/product/K7VT4A PRO.htm tu imaš sve što ti je potrebno za tvoju matičnu ploču.

Offtopic : GZ i ja isto sam više vezan za taj stari kompjuter i na njemu i radim sve što god mogu da uradim na njemu jer sam navikao na njega , mada sam nedavno kupio nov komp za sebe a prepustio ga ukućanima da dave igre na njemu :),
 

Back
Top