Mladji Brat

Poruka
16.125
Uh..pa ovako..nije mi bas extra sto pisem ovde ali .....imam neki problem..e sad ne znam koliko ce da me ko razume ali treba mi savet od vas majki, zena, svekrva i ostalih zena i muskarac koji posecuju ovaj forum.

Imam mladjeg brata 19.god i jako smo u losim donosima valjda od kako se rodio...u zadnje vreme sam sanala da ima problema sa devojkom koja ga zajebava na psihicki nacin ona je jednosvano mala razmazena curica, znam da je jako skenjan zbog toga ali mi je zao sto meni nece da se poverava, a verujem da nema ni razlog za to jer me smatra najveceg ne prijatelja. Ja sam cula svasta za nju i ponekad uzmem njegov mob i procitam poruke u kome mu ona naredjuje neke stvari, a on jadan i fin momak pa ispada budala.
ne bih da se mesam u njihovu vezu, ali bih volela da nekako mogu sve ispocetka da on ima poverenje u mene i da meni moze sve da kaze..Mada mislim da je sada kasno za to da se krenu odnosi ispocetka,...jer se mi bas bas ne podnosimo nikako....Da li ima mozda neko neki savet da mi kaze sta da uradim...Probala sam sa njim polako da pricam ali bezuspesno.
Hvala
 
chek pa on ima 19.... tvoj mladji brat.... i vi se u tim godinama smatrate neprijateljima? :shock:
znash... i ja imam mladjeg brata i nemamo bash nikakav odnos..... mis' ni los... samo.... ne komuniciramo.. i razumem da mi se ne poverava jer... nismo bliski... al da me brat smatra za neprijatelja e to vecj ne mogu da zamislim.....
a josh mi je manje jasno kako od njega mozhesh da ocheqjesh da ti se poverava u takvoj situaciji.....
e svashta.... zhao mi je zbog njega.... mozhda.... mozhda..... ne znam....
mislim..... ljudi ne vole da greshe... josh manje vole kada im neko drugi skrecje pazhnju na greshke.... a josh manje ako je to neko koga... pa... ne poshtuju...... rekla bih da tvoja rech za njega bash i nema neq tezhinu..... stoga nema efekta.....
pochni od toga da prestanesh da mu budesh neprijatelj.... pa postani prijatelj..... pa onda razmisli da li da se usudish da mu uopshte govorish kako da zhivi svoj zhivot.... on nije dete..... uostalom.... pa neka se malo i cima... sve je to deo zhivota.... tako se najbolje uchi..... prezdravicje.....
 
Samantha
znam da ti je zao brata bez obzira sto niste bliski al prosto mozda previse brines ...jos je mlad, zaljubio se, sigurno nece ozeniti tu vesticu, a vremenom ce puci film u njegovoj glavi pa ce shvatiti.
 
I ja imam mladjeg brata s kojim sam u koliko-toliko dobrim odnosima i koji je isto bio u jednoj losoj vezi. Nakon dve godine cutanja, pukao mi je film i popricala sam s njim. Saslusao me je, ali kao da sam pricala sa zidom. Razisli su se, ali sad mi je zao sto sam se petljala. Kad bolje razmislim, ne volim ni ja da mi se neko petlja u vezu. Sve odluke ma koliko lose su nase i sami snosimo posledice. Prema tome, moj predlog je da to pustis da ide kako ide. Mlad je, nece to zauvek trajati, a i sam ce shvatiti vremenom.
 
Samanta, zasto ti ne porazgovaras sa sa njim, ne priblizis mu se, ne poveris mu, za pocetak, neku svoju dilemu. Nikad nije kasno, upravo je sada, kada ste vec odrasliji, cas za to. Ako bi pocela o njegovoj devojci, kad ste vec u takvim odnosima, brat bi to mogao da shvati kao atak, guranje nosa u njegove stvari, omalovazavanje njegove sposobnosti da rasudjuje o sopstvenim stvarima.
A citanje poruka, sta ga znam... Ako covek brine onda je, valjda, dopusteno? Samo, nikada nemoj da priznas da si citala, to bi bila katastrofa :(
 
ne verujem da je kasno da vam se odnosi poboljsaju. mozda bi i on voleo da se bolje slazete ali nema ni hrabrosti ni ideje kako da pocne. ja bih probala da mu se priblizim nenametljivo i da popravim odnos sa njim nezavisno od njegove devojke, pa koliko god vremena i napora to zahtevalo. ako niste bliski pricom o njoj samo rizikujes da ga udaljis jos vise od sebe.
ja bih pocela polako, najjednostavnijim stvarima koje pokazuju da nekoga postujes. najbitnija je komunikacija, da ga saslusas ozbiljno kada prica, postavis mu neko pitanje, ne kontriras da bi dokazala da si ti u pravu...i razmislis koje sitnice bi ucinile da njemu bude prijatno u tvom drustvu.
 
Саманта, а колико си ти старија од њега?
Некако, кад неко има 19 не воли баш да се према њему неко односи као према МЛАЂЕМ брату који не зна шта је добро за њега...
Нарочито не могу да разумем и одобрим дирање туђег телефона....
Пусти га, његов однос са девојком је његова брига, кажи само ако те пита за мишљење, али се самоиницијативно не мешај.

Сви ми више волимо да сами лупимо главом о зид, па ма како болело, него да нам неко други ''отвара очи''!
 
livija:
chek pa on ima 19.... tvoj mladji brat.... i vi se u tim godinama smatrate neprijateljima? :shock:
znash... i ja imam mladjeg brata i nemamo bash nikakav odnos..... mis' ni los... samo.... ne komuniciramo.. i razumem da mi se ne poverava jer... nismo bliski... al da me brat smatra za neprijatelja e to vecj ne mogu da zamislim.....
a josh mi je manje jasno kako od njega mozhesh da ocheqjesh da ti se poverava u takvoj situaciji.....
e svashta.... zhao mi je zbog njega.... mozhda.... mozhda..... ne znam....
mislim..... ljudi ne vole da greshe... josh manje vole kada im neko drugi skrecje pazhnju na greshke.... a josh manje ako je to neko koga... pa... ne poshtuju...... rekla bih da tvoja rech za njega bash i nema neq tezhinu..... stoga nema efekta.....
pochni od toga da prestanesh da mu budesh neprijatelj.... pa postani prijatelj..... pa onda razmisli da li da se usudish da mu uopshte govorish kako da zhivi svoj zhivot.... on nije dete..... uostalom.... pa neka se malo i cima... sve je to deo zhivota.... tako se najbolje uchi..... prezdravicje.....

Da u pravu si,..Hvala Livija ;)
Nismo mi ne prijatelji nego ne komuniciramo,...ono...ali shvatam da ne moze sad odjednom da mi dodje i kaze :"e imam nesto da ti kazem u poverenju".....Hvala u svakom slucaju....Probacu da malo "spustim" svoj temperament i da se potrudim da imamo kako-takav odnos...
 
Hellen:
Саманта, а колико си ти старија од њега?
Некако, кад неко има 19 не воли баш да се према њему неко односи као према МЛАЂЕМ брату који не зна шта је добро за њега...
Нарочито не могу да разумем и одобрим дирање туђег телефона....
Пусти га, његов однос са девојком је његова брига, кажи само ако те пита за мишљење, али се самоиницијативно не мешај.

Сви ми више волимо да сами лупимо главом о зид, па ма како болело, него да нам неко други ''отвара очи''!

Znas kako Hellen,..kad ti cujes od drugih ljudi da nesto ne stima u vezi sa tvojim bratom injegovom devojkom, kad ti se ne poverava, kad bukavlno ne znas nista o njemu...e onda ja posto sam takva kakva sam..MORAM da procitam neke poruke u mob..eto da nisam dirala mob ne bih ni znala da mu je tesko i da nema sa kim da prica...(sto je mozda i bolje da nisam jer ne bih bila skenjana sada)...Tako da si mozda i u pravu za to...

Da pusticu ja njega da on radi sta god zeli sa njom..ali znas kako ono mladji brat, pa jos onako dobrica sa svakom curicom, i onda naidje na kalasturu i sad sta?!
Ne nebih da se mesam svakako...Nikad, treba sam da nauci i da ojaca,..
nego jbg meni je samo zao sto tako kad znam da mu je tesko nekaze meni i ne isprica meni jer ipak imam iskustva i jos sam zena....
Verujem da sam ja kriva sto je nas odnos nikakav,..i zao mi je zbog toga,..ali sta sad...Ne?
 
Па да пробаш прво, ко што су ти већ рекли, да му се приближиш тражећи од њега неки савет, делећи са њим неку своју интиму? Можда ће се и он тада отворити?
 
Ah da...Hvala Vama koji ste se javili na temu...
tesko je sasd posle duzeg vremena uspostaviti s nekim iskren odnos...I meni je cudno kako to nas dvoje "odraslih" a nismo prevazisli onu FAZU bate i seke.....ali ko zna....mozda jednom kad on "sazri" budemo ok ili kad ja spustim loptu jer smo razlicit temperamenti SKROZ
 
Hellen:
Па да пробаш прво, ко што су ти већ рекли, да му се приближиш тражећи од њега неки савет, делећи са њим неку своју интиму? Можда ће се и он тада отворити?
Hocu..ali znas kako sam se sinoc osecala.....citam neke poruke...kako on pise svojoj maloj :"e nemoj to d aradis, ne volim kad toliko pijes, zasto to radis sebi,..." bla bla bla
a mala je lujka najstrasnije,...on otisao u Pirot kod babe na 2 nedelje bla bla bal ona se sprijateljila sa nekim mojim drugovima i jos kao prespavala kod njega a znaju se 3 dana :shock: mislim daj....:roll: Jbt ja ni kod jednog svog druga za ovih godina nisam spavala a ne ona kojeg zna 3 dana...ma daj...Cula sam da se mala rastura od alkohola....
znas ono ja slavim rodjendan i moja ekipa i sve ful kod mene i dodje ona sa mojim bratom (nemam nista protiv toga cak i lepo od nje) i sta cete pit a ona :"PIVO" i to iz flashe...pa onda je htela da ide na more sa nekim likom kojeg zna 24h pa je moj brat nije "pustio" pa se ona tu uzjebala nesto na njega i itd...No da ne gnjavim......
 
e svashta... pa to shto ona nije kao ti definitvno znachi da je veshnica.... :lol:
i ja da sam doshla i mene da si pitala shta sh da pijesh i ja bih rekla pivo.... i pila bih iz flashe.... pa shta?
i x puta sam prespavala kod ljudi s kojima sam blejala shto ne znachi da smo se svi medjusobno pojebali chim je proshlo 12.....
e stvarno svashta..... kako ljudi umeju da preteraju kad usade sebi neshto u glavu.....
ja reko' ko zna shta ga tera..... da ore il neshto.... ebote cura zhivi punim plucjima i bole je ufo..... jok da ne treba mozhda da se zabije u qjnu i cheka kad cje on da je izvede na slavu kod rodjaka?
uvek sam mrzela ljude koji tako sede i chekaju da se neshto zanimljivo desi.....
i josh je fina.... da je meni neko rekao 'nemoj to da radish, znash da ja ne volim kad pijesh' kozhu bih mu odrala....
shta ko radi je lichna stvar... ja ti ona bilo ko.... ako cje da pije njena stvar, ako cje da se drogira njena stvar.... ako ti/on/bora djordjrvicj misli da nije dobro... onda treba da dodje, pa lepo kazhesh 'ja mislim da ne treba to da radish, jer.... verujem da nije dobro za tebe... blabla'... al da neko dodje s 'nemoj ti zato shto ja tako hocju...' pa nishta gore od toga nema.... nije stvar samo u njenom ponashanju vecj i u njegovom... ako mu se ne svidja shta ona radi nek je shutne.... nek nadje drugu... niko nema prava da zahteva od drugih da se menjaju..... :-?
 
chuj 'nije je pustio'.... e ko shpanska serija ste.... ova chita poruke ova je gistro rospija... jadan hose angel u chudu ne zna shta da radi.... :lol:
e ni njenu ideju da putuje s nekim x kao ni tvoje chitanje poruka necju komentraisati jer ni za jedno nemam rechi..... al da je ona pripitomljena jeste..... pa da je takva kakvom je pravish oterala bi ga u tri i zapalila....
meni da se ide ja bih otishla pa ne znam ko da mi "brani".....
chuj 'brani'.... choveche... :shock: 21 vek njoj dechko neshto brani! e rani cju se leba mi.....
 
Hocu..ali znas kako sam se sinoc osecala.....citam neke poruke...kako on pise svojoj maloj :"e nemoj to d aradis, ne volim kad toliko pijes, zasto to radis sebi,..." bla bla bla
a mala je lujka najstrasnije,...on otisao u Pirot kod babe na 2 nedelje bla bla bal ona se sprijateljila sa nekim mojim drugovima i jos kao prespavala kod njega a znaju se 3 dana mislim daj.... Jbt ja ni kod jednog svog druga za ovih godina nisam spavala a ne ona kojeg zna 3 dana...ma daj...Cula sam da se mala rastura od alkohola....
znas ono ja slavim rodjendan i moja ekipa i sve ful kod mene i dodje ona sa mojim bratom (nemam nista protiv toga cak i lepo od nje) i sta cete pit a ona :"PIVO" i to iz flashe...pa onda je htela da ide na more sa nekim likom kojeg zna 24h pa je moj brat nije "pustio" pa se ona tu uzjebala nesto na njega i itd...No da ne gnjavim......

Упс, сетих се младости, па заћутах! 8-)
 
Ма, немој да се секираш, млад је, неће се женити још, а нек проба све што може, знаће бар шта хоће а шта неће....

И још: саме поруке, истргнуте из контекста, могу много другачије да звуче.....
(Не дај Боже да неко прочита мој инбокс! :lol: )
 
livija:
chuj 'nije je pustio'.... e ko shpanska serija ste.... ova chita poruke ova je gistro rospija... jadan hose angel u chudu ne zna shta da radi.... :lol:
e ni njenu ideju da putuje s nekim x kao ni tvoje chitanje poruka necju komentraisati jer ni za jedno nemam rechi..... al da je ona pripitomljena jeste..... pa da je takva kakvom je pravish oterala bi ga u tri i zapalila....
meni da se ide ja bih otishla pa ne znam ko da mi "brani".....
chuj 'brani'.... choveche... :shock: 21 vek njoj dechko neshto brani! e rani cju se leba mi.....

LIVIJA NE KONTAS OCIGLEDNO....NE VREDI NI DA TI OBJASNJAVAM...Veruj mi da ja zivim punim plucima i to cak i vise nego sto je pozeljno...nisam zatucana malo procitaj moje psotove pa ce ti biti jasnije....super sto si ti takva i sta ja znam..ne kapiras scenu i ok...hvala na savetu,..ajd cao.
 
Hellen:
Ма, немој да се секираш, млад је, неће се женити још, а нек проба све што може, знаће бар шта хоће а шта неће....

И још: саме поруке, истргнуте из контекста, могу много другачије да звуче.....
(Не дај Боже да неко прочита мој инбокс! :lol: )


Hvala Hellen....zatvaram temu...nema potrebe za raspravljanjem...Hvala..
 
Samantha Jouns:
LIVIJA NE KONTAS OCIGLEDNO....NE VREDI NI DA TI OBJASNJAVAM...Veruj mi da ja zivim punim plucima i to cak i vise nego sto je pozeljno...nisam zatucana malo procitaj moje psotove pa ce ti biti jasnije....super sto si ti takva i sta ja znam..ne kapiras scenu i ok...hvala na savetu,..ajd cao.

nishta... uvek si dobrodoshla....
 
livija:
chek pa on ima 19.... tvoj mladji brat.... i vi se u tim godinama smatrate neprijateljima? :shock:
znash... i ja imam mladjeg brata i nemamo bash nikakav odnos..... mis' ni los... samo.... ne komuniciramo.. i razumem da mi se ne poverava jer... nismo bliski... al da me brat smatra za neprijatelja e to vecj ne mogu da zamislim.....
a josh mi je manje jasno kako od njega mozhesh da ocheqjesh da ti se poverava u takvoj situaciji.....
e svashta.... zhao mi je zbog njega.... mozhda.... mozhda..... ne znam....
mislim..... ljudi ne vole da greshe... josh manje vole kada im neko drugi skrecje pazhnju na greshke.... a josh manje ako je to neko koga... pa... ne poshtuju...... rekla bih da tvoja rech za njega bash i nema neq tezhinu..... stoga nema efekta.....
pochni od toga da prestanesh da mu budesh neprijatelj.... pa postani prijatelj..... pa onda razmisli da li da se usudish da mu uopshte govorish kako da zhivi svoj zhivot.... on nije dete..... uostalom.... pa neka se malo i cima... sve je to deo zhivota.... tako se najbolje uchi..... prezdravicje.....
dakle livija bas si lupila................ajde smisli se!
 
Samantha Jouns:
Hocu..ali znas kako sam se sinoc osecala.....citam neke poruke...kako on pise svojoj maloj :"e nemoj to d aradis, ne volim kad toliko pijes, zasto to radis sebi,..." bla bla bla
a mala je lujka najstrasnije,...on otisao u Pirot kod babe na 2 nedelje bla bla bal ona se sprijateljila sa nekim mojim drugovima i jos kao prespavala kod njega a znaju se 3 dana :shock: mislim daj....:roll: Jbt ja ni kod jednog svog druga za ovih godina nisam spavala a ne ona kojeg zna 3 dana...ma daj...Cula sam da se mala rastura od alkohola....
znas ono ja slavim rodjendan i moja ekipa i sve ful kod mene i dodje ona sa mojim bratom (nemam nista protiv toga cak i lepo od nje) i sta cete pit a ona :"PIVO" i to iz flashe...pa onda je htela da ide na more sa nekim likom kojeg zna 24h pa je moj brat nije "pustio" pa se ona tu uzjebala nesto na njega i itd...No da ne gnjavim......

Kad sledeci put dodje, posalji ga kod mene da mu ja otvorim oci :lol:
 
Samantha Jouns:
Mada mislim da je sada kasno za to da se krenu odnosi ispocetka,...jer se mi bas bas ne podnosimo nikako....Da li ima mozda neko neki savet da mi kaze sta da uradim...Probala sam sa njim polako da pricam ali bezuspesno.
Hvala
Hm, ja imam brata, ali starijeg. I to ne baš beznačajno starijeg.
Oduvek smo bili u tom vašem tripu, da se slabo podnosimo, formalno javljamo, ne poznajemo društvo jedno drugog. Ali ima već par godina da stvari i nisu baš takve.
Nije kasno, naprotiv, možda je pravo vreme. Kada ste oboje prošli te tripove odrastanja i dokazivanja...
Mogla bi mu biti od pomoći, naravno. Ali verujem tek kada šteta bude načinjena, kada ga ta devojka ostavi.
Neka konkretna priča "o tome" je ono što ONI uglavnom izbegavaju. Ako ikada osetiš potrebu, mogla bi njemu da pričaš o svojim problemima. Tako bi moglo početi... To neko zbližavanje. Nevolja je što njemu ipak treba još par godina da se dovede u red. Bar tako mislim.
 

Back
Top