Povecanje brzine rezaca

Deyans_

Početnik
Poruka
20
Pozdrav svima.Posedujem notebook Amilo Pro sa DVD-RW Dual Layer rezacem i kada rezem diskove najveca brzina koju prikazuje je 24x za CD i 4x za DVD
Da li neko zna da li je to maksimum tog rezaca ili moze da se poveca brzina putem nekog update.Hvala unapred
 
Sada bas gledam ali o drajvu nista posebno ne pise.
Ukratko ovo je sve:
Intel Pentium M 735
1.70GHz FSB-400MHz L2-2048KB
Ekran 15,4 " TFT, WXGA 1280x800
Memorija 1 GB (2 x 512 MB) DDR II SDRAM 533 MHz
Hard disk 120 GB Serial ATA-150
Optički uređaj DVD±RW (+R Double Layer)
Grafička karta Intel Graphics Media Accelerator 915 do 128 MB deljene memorije
Zvučni sistem SoundBlaster-Pro, integrisani zvučnici
Mreža 10/100 Ethernet, Fast Ethernet LAN
56K V.90 modem
Wireless IEEE 802.11b/g - 54 Mbps
Interfejsi VGA
D-Sub (HD-15), 15-pin
S video
4 x Hi-Speed USB Tip A
1 x PC Card - Tip I/II
3 u 1 čitač kartica (SD/MMC/MS)
IEEE 1394
LAN (RJ 45)
Modem (RJ 11)
Izlaz za slušalice
Ulaz za mikrofon
Dimenzije 35.9 cm x 27.3 cm x 3.7 cm
Težina 2.9 kg

Sada sam upravo dobio jednu informaciju da je to najveca brzina tog rezaca,moguce.
 
a sta ce ti veca brzina?
Ja i sa mnogo vecim brzinama spustam na tu ili eventualno CD 32x i DVD 8x
Globalno mediji na nasem podrucju su shit jer kupujemo jeftine :lol: i sigurnije ti je da rezes na manjoj brzini. Ta 2 minuta sto ce ti biti brze stvarno ti u zivou ne igraju ulogu.
 
tab503:
a sta ce ti veca brzina?
Ja i sa mnogo vecim brzinama spustam na tu ili eventualno CD 32x i DVD 8x
Globalno mediji na nasem podrucju su shit jer kupujemo jeftine :lol: i sigurnije ti je da rezes na manjoj brzini. Ta 2 minuta sto ce ti biti brze stvarno ti u zivou ne igraju ulogu.
Ovako ne bih se složio sa tobom, nije 2 minuta nego duplo brže između 8x i 16x ,i ja i kada kupujem DVD diskove namerno uzimam uzimam 16x da mogu da ih režem maximalnom brzinom , A odluka kojom ću brzinom da režem zavisi šta režem na diskove bili oni DVD ili cd. Prošla su ona vremena kada se pazilo šta se kupuje i kako , sada otprilike svi proizvođači medija imaju ujednačen kvalitet robe i ako na dvd disku piše 16x znači da može da se reže bez problema sa tom brzinom , naravno ja pričam ovako jer ja uzimam isključivo medije zapakovane u originalnim kutijama a ne na štapu , koncu i itd. pravljene u izuzetno velikim serijama gde kada jedan otisak na jednom cd-u ne valja tada ne valja ni jedan u celoj seriji čim je nešto tako u rinfuzu to nije kako treba. , možeš ti da ih koristiš ali ne maximalnom brzinom jer će biti škart tada.
 
ja imam nesto drugo imam plextora external dvd rezac i to double layer al pise nesto da moram nesto sa firmware da uradim da bih otvorio tu opciju ,ja ga imam vec god i nisam jos nijedan double layer sprzio,znali neko sto??????????
 
Dobio sam objasnjenje sa jednog foruma da je mozda i do toga jer sam koristio Princo DVD diskove,mada na njima pise 8x a ocitavanje je bilo 4x.Razlog zasto bi mi odgovarala brzina od 8x je taj jer su mi juce stigla 100 diska na poslu koje trebam da narezem.Kvalitet nije toliko u prvom planu jer se radi o prezentacijama u Power Pointu PDF-u.U pitanju su Verbatim diskovi u originalnom pakovanju pa ce mozda ici na 8x,videcemo.
Hvala svima na informacijama.Zdr
 
sto e tice firmwirea ja sam svojevrmeno menjao na DVD playeru (jer su mi div-x titlovi bili ekstremno mali) . Isto sam imao problem da nadjem na oficijalnom sajtu i lepo sam napisao mail tehnickoj podrsci i dobio sam odgovor u roku od 12h. Stranci za razliku od nasih su vrlo azurni i vode racuna o korisnicima njihovih proizvoda.
Napisi mail.
 

Back
Top