kako da ubrzam download???

fisher:
To da download manageri ubrzavaju skidanje su price za malu decu.Brzina zavisi od telefonske centrale,provajdera...Prednost managera je da mozes da nastavis
download ako ti pukne veza .

Bas to.. Npr kod mene su linije do yaya, inace imam 2mbita konekciju, al skidam oko 240kb/sec, i sad ja da bilo koji download menager uzmem isti ku*ac.. Jedino to sto moze da se nastavi download, a on meni kad bi 600% ubrzo download, pa jbt skidao bi skoro 1.5MB/sec.. al ja ne skidam 1.5MB/sec, nego onako kako je predvidjeno za brzinu ove konekcije..
 
Obe 'strane' su u pravu... Download Manageri koji 'razdvajaju' fajl na vise celina, pa skidaju paralelno, i ubrzavaju i ne ubrzavaju (a cak mogu i da uspore)...

Trik je u tome sto pojedini FTP serveri (redje HTTP) zbog 'velike navale', ogranicavaju protok po kanalu... Pa time sto neki od tih managera otvori vise 'kanala' dobije se brzi protok...

... medjutim, retko da iko ogranici protok na manje od 10 KB/s, sto je i teoretski nemoguce za 56k veze, pa samim tim, u vrlo retkim slucajevima ce takvi manageri pomoci pri sporim vezama...

... brze veze su nesto drugo... ako postoji ogranicenje protoka sa FTP servera sa koga se skida brzom vezom, manager zaista moze da ubrza download to punog limita te konekcije (recimo, imate 256 kbit/s downstream, odnosno 32 KB/s... ako je na FTP serveru ogranicenje 10 KB/s, vi bi ste skidali 10 KB/s, ali ako neki manager otvori 3 kanala, pa parcijalno skida fajl, imacete 30KB/s, sto je 3 puta brzi download)...

I kod sporih veza razdvajanje fajla moze da pomogne, time sto ce program uzeti 'high-priority' (zato sto otvori vise konekcija preko winsock-a, pa samim tim dobija i vise protoka), ali to nece biti ko-zna kakvo ubrzanje... U retkim slucajevima (bash spore veze... reda 14.400 bps), takav nacin ce cak usporiti download zato sto treba da izvrsi 3-4 handshake-a i login-a na FTP server, da otvori 3-4 socket-a itd. ...

Eto, valjda je sad malo jasnije...
 

Back
Top