Meridian banka

mistan

Početnik
Poruka
22
Pomagajte, molim vas! Potrebna mi je pomoc u vezi testirnja za Meridian banku! Po zanimanju sam diplomirani ekonomista, pa me interesuje za koju poziciju mogu konkurisati u ovoj banci, tj. da li se i kod njih krece od saltera ili ne? Mozete li mi reci kakvo je testiranje kod njih, na sajtu pise da radi test licnosti, inteligencije, engleskog i dva intervjua?! Koliko su teski ti testovi, a posebno engleski? Ako mozete da mi navedete neki primer sa tog testa!? Hvala puno!
 
Da li si se ti prijavio/la za neku poziciju ili su te pozvali onako? Test ličnosti i inteligencije nije ni težak ni lak, jer to nije nešto što može da se nauči, dakle nema razloga za brigu. Test engleskog zavisi od pozicije, tako da verovatno da nije preterano težak.
 
Pa nemam pojma! Nemam iskustva u bankama a i tek sam diplomirala! Cula sam da se prevodi nekakvo poslovno pismo! Ali sa kog na koji jezik neznam, a mozda su u pitanju obe varijante!? Ako znas nesto pomagaj! Hvala!
 
Test je generalno debilan, ali engleski je dosta zahtevan. Mnogo se foliraju na tom prijemu, da bi te posle stavili na blagajnu. Ako te zanima bankarstvo bolje probaj negde drugde...
 
max73:
Test je generalno debilan, ali engleski je dosta zahtevan. Mnogo se foliraju na tom prijemu, da bi te posle stavili na blagajnu. Ako te zanima bankarstvo bolje probaj negde drugde...
Max, kontam ali sta da radim! Ako si bio/la na testiranju, kazi mi nesto vise o tom engleskom, frka me! Koja je tematika tog poslovnog pisma koji se prevodi, tj. da li je to nesto u vezi poslovanja banke ili nesto drugo! Hvala!
 
NIsam bio, samo znam ljude koji su bili. Ja sam radio 5 godina u banci i znam u principu da su svi ti razgovori uglavnom bez veze. Prevod jeste malo tezi i poslovni termini su u pitanju, ali nemoj to da te smori. Nije to najvaznije. Najvazniji je utisak koji ostavis na ljude sa kojima budes razgovarala. Gledaj ih u oci, smeskaj se i budi samouverena u granicama normale. Videces da ce sve biti super ako to uspes. A i ako te ne prime jedno iskustvo vise...
 
mistan:
Pomagajte, molim vas! Potrebna mi je pomoc u vezi testirnja za Meridian banku! Po zanimanju sam diplomirani ekonomista, pa me interesuje za koju poziciju mogu konkurisati u ovoj banci, tj. da li se i kod njih krece od saltera ili ne? Mozete li mi reci kakvo je testiranje kod njih, na sajtu pise da radi test licnosti, inteligencije, engleskog i dva intervjua?! Koliko su teski ti testovi, a posebno engleski? Ako mozete da mi navedete neki primer sa tog testa!? Hvala puno!

Ne znam za Meridijan banku ali u ProCredit banci imas test opste kulture.Sto se tice engleskog jezika imas intervju sa regionalnim menadzerom.Pitanja su uobicajena.Npr.
Zasto ste se odlucili za rad u nasoj banci?Koje su vase sposobnosti i vestine?itd...Nije tako strasno.Iskreno moja ti je preporuka da bezis iz bankarskog sektora...Srecno
 

Back
Top