Mokre noge

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Prosle zime sam kupila kozne cizme postavljene krznom za koje je prodavacica rekla da nebi trebalo da pustaju vodu.Naravno kad je bilo ovakvo vreme kao sad\za sv.Nikolu\
ispostavilo se da itekako pustaju.
I tako ove godine u koju god prodavnicu sam usla pitam za deklaraciju i necete verovati
sve ali sve cizme-i postavljene i sa gumenim djonom sa deklarisane -za suvo vreme ?!?
Pa imam li drugog izbora sem da kupim gumene cizme,i posto naslucujem da nemam onda moze li mi neko reci gde da nadjem lepe postavljene gumene cizme?

Inace zanima me kako se vi snalazite?

By the way prosle sam se godine gadno razbolela zbog toga,ove necu da mi se to desi.
 
Ja sam prosle godine kupila jedne ravne u BN Bosu, izvrnuta koza i skroz su postavljene krznom. I nijednom mi nije propustila voda... Al jbg, ne mozes u njima bas na sankanje!
 
Taj problem me mucio godinama,kad dodje ovo vreme za gumene cizme.Samo one ne propustaju. Mada, svi volimo kozne, jel? Lepe su tople, dishu... E pa to znaci da propustaju ka spolja i ka unutra. I onda sam otkrila da treba koristiti sprej za impregnaciju ! Tadada! Lepo odem u Merkator, u supermarket, kupim Erdal sprej za 300 dinara, suve cipele lepo isprskam i one ne propustaju vodu. Svima preporucujem! Naravno, posle nekog vremena treba ponoviti postupak. Taj sprej je bez boje i moze se koristiti za sve vrste materijala. ...koja reklama...a? :)
 
Pussycat:
e, vidis, i ja od pocetka koristim neki sprej... mozda je to zbog toga!:)

Pa moguce je. A obucar mi je savetovao da (kozne) cizmice namazem tanko pavlovicevom mascu pa da je fenom rastopim ravnomerno po njima, i... ne secam se da li je posle trebalo da jos utrljam to, jer rece on, vise se koza ne obradjuje tako dobro kao pre (kako bi inace zaradjivali ovi sto prave sprejeve?) : "Ali posle kad se osuse moci ces da gazis bare u njima". Nista vam ne savetujem, nisam probala da mi slucajno ne ostanu masne i tamne fleke na braon cizmicama.
a i nisam imala nameru da gacam po barama...
 
MAGDALENICA:
Moja drugarica je kupila original u army shopu i propustaju joj!
Bacila je silne pare.
Znaci da je sve kod nas fals i divca. Nosim ih 11 godina i imam samo reci hvale za njih. Najgora bljuzga poput ove danas im ne moze nista. Kada im prodje radni vek onda nema pomoci - pucaju. Inace, postoji i nekakva pasta za njih koju koristim i pored sloja koji je otporan cak i na kiseline.
 
Moje iskustvo iz vojske govori da valja koristiti masti za obucu koje impregniraju kozu obezbedjujuci joj vodonepropustivost u ogromnoj meri kao i zastitu same koze i konca od truljenja. Za Pavlovicevu mast ne znam ali sam imao davno neku koja se tesko razmazivala i koja je lose mirisala ali je zato cinila cudo na nekadasnjim kanadjankama. Valja se raspitati koja je mast najbolja jer je bitno da noge i obuca ostanu suvi posebno kada je hladno vreme. Za jakne sam kupio Kolonil mast koja mirise na med ali je nisam probao na obuci.
 
I ja godinama nosim martinke i ne propustaju vodu...samo su dosta hladne, barem za mene zimogrozljivu, pa onda imam drugi problem: nema ko da mi plete vunene carape! :)
Zaista, martinke su stvarno kvalitetne (ja moje nosim 6 godina i ovo ce bitit sedma), a verujem da sada ima i postavljenih(toplijih) i mozda nekih novijih elegantnijih modela za devojcice...
 
bolje uzmi romike
lagane su kao carapa, ne klizaju se, izuzetno su tople, ne propustaju vodu, a ima ih u nekoliko boja
4998-276666-d.jpg
3832-276672-d.jpg
 
Ja kupio neke kineske , onako u prolazu na buvljaku , jeste da su pačije, ali tople i ne propuštaju vodu do 15cm dubine.
Za sada zadovoljan kinezima....cca 1400din.

Kožne i prilično ok samo malo krupnije u prstima....
 
Jaoj ja mnogo volim cizme,cipele........ali nekako kao da sam navikla da mi budu mokre noge,nemam pojma imala sam trip jedno vreme da sam stlano zimi isla u patikama,i stvarno reebok klasik su me odlicno sluzile......imam jedne kaubojke one su vise za suvo vreme,ali mogu da prodju,imam jedne ravne od izvrnute koze one ne propoustaju bas............ne znam.mislim jedino romike da kupis bices sigurna da ce ti noge ostati suva.......mada ne znam kakve cizme volis,ima po gradu lepih romika da se nadje,da ne budu onako nakaradne.Mislim ja se trudim da izbegnem bare i bljuzgavice,ali kad mi se desi da me uhvati bas tako nesto negde....onda se susim posle kuci.
Sta da ti kazem,........ne moze ti niko garantovati da ti nece cizma propustiti.Da te utesim,ja sam imala trip da cizme sa visokom stiklom nosim po snegu,i stalno sam se lomila.......posle velikih muka sam ukapirala da je bolje da idem u ravnom,da ostanem ziva.Uh najvise me je nervirao onaj osecaj kada mi stikla upadne u sneg..........
 
Emily_Bg:
Uh najvise me je nervirao onaj osecaj kada mi stikla upadne u sneg..........
:lol: e, da... pa se cimneš u nazad. mada, žao mi je što više nema tog pravog snega... :( volela bih da ga ima, pa makar mi stalno upadale čizme. suvog, gustog snega, po kome možeš da se sankaš, možeš da praviš sneška, koji škripi po nogama... fali mi pravi sneeeg! :(
 
ginjasvinja:
I ja godinama nosim martinke i ne propustaju vodu...samo su dosta hladne, barem za mene zimogrozljivu, pa onda imam drugi problem: nema ko da mi plete vunene carape! :)
Zaista, martinke su stvarno kvalitetne (ja moje nosim 6 godina i ovo ce bitit sedma), a verujem da sada ima i postavljenih(toplijih) i mozda nekih novijih elegantnijih modela za devojcice...
Uzmes martinke sa vazdusnim djonom i nema zime. Osim sto mi se noge nisu pokvasile u njima nisu se upravo zbog vazdusnog djona nikada ni smrzle. Noge se takodje smrznu kada su vlazne. Jedino zameram martinkama sto posle nekog vremena postaju nenormalno klizave.
 
ja sad imam neke romike, ovo je 2. godina da ih nosim i propustaju vodu i te kako!
noge su mi skroz mokre u njima, ma u led se pretvore!
znam da su one gumene najbolje ali ne mogu da se nateram da to nosim - nije mi lepo!
 

Back
Top