Pomozite mi, molim vas!

M

margita

Gost
Zivot mi je bio prava nocna mora sto se tice ljubavne strane! Imam mnogo posledica od toga! Najveca posledica po moje zdravlje je bio taj monstruozni abortus koji sam imala pre 1.5 god. i jos uvek ne mogu da se pomirim sa tim. Moja luda glava je uradila nesto sto ce da me boli ceo zivot! Moju dugogodisnju vezu sam prekinula time sto sam zatrudnela sa drugim covekom (mojim bivsim deckom). Morala sam da abortiram...a moju ljubav prema mom dugogodisnjem momku UPROPASTILA!

Jednostavno sam bila jedna velika glupaca...

Sada sam trenutno udata za njega i imam 26 god. ali nikada nebih rekla mom muzu za tako nesto. On nikada nije saznao razlog naseg ranijeg prekida. Srecna sam sa njim i lepo nam je u braku, ali jos uvek ne mogu da se pomirim sa tom TRAGEDIJOM.

Poceo je da mi pominje "stvaranje porodice", mislim na decu. Uvek kada mi pomene decu ja pocinjem da se jezim i izbegavam da pricam o tome. Samo kada se setim kroz sta sam sve prosla...decu pocinjem da mrzim. Cini mi se da ih vise nikada nebih imala. Mrzim i sebe zbog toga i zivot sto me je na taj nacin OSAMARIO. TO me je navelo na cinjenicu da mrzim ceo svet. Uvek me boli glava po ceo dan kada razgovaramo na tu temu, cak i kada mi drugi ljudi kazu ono "A, kada planirate da sirite porodicu?!"- KATASTROFA.

Pomozite mi, molim vas. Zelim zauvek da izbrisem ovu proslost iz glave i da je shvatim kao nesto najprljavije sto mi se desilo. Zelim da uzivam u zivotu kao i sve druge mlade zene, da imam ljubav i da budem zdrava. Kako da izlecim cinjenicu "DECA"? Kako da se pomirim sa tim da moram da imam nekad decu kada ih uopste ne zelim zbog te kastrofalne tragedije?

Molim vas pomozite mi. Zelim samo da budem srecna...
Margita
 
annnaa:
A da li je to ostavilo neke posledice zdravsrvene prirode ili se samo kajes?


Dovoljan razlog za moje zdravlje je bio taj monstruozni abortus koji nisam ni sanjala da cu doziveti. Mnogo sam se promenila od tada. Glava me neprekidno boli iz dana u dan, nemogu da funkcionisem kao mlada udata zena. Jezim se kada treba da vodim ljubav sa svojim muzem, uvek sam u strahu da ne zatrudnim...

Sve u svemu katastrofa!

Pomozite mi da ne mislim vise o tome...Poludecu!
 
jer mi verujes da ja imam isti problem!!!!
abortirala sam pre god.dana i sada kad mi moj decko pomene pravljene dece ja se najezim...jedniostavno me plasi to sto ne zelim dete vise...a zelela sam ga ludo pre abortusa...
ne znam sta bih ti posavetovala jer sam i ja u skripcu...u svakom slucaju nadam se da ovi ljudi ovde mozda imaju neku ideju...pozdrav tebi i svima ovde...
 
Anonymous:
jer mi verujes da ja imam isti problem!!!!
abortirala sam pre god.dana i sada kad mi moj decko pomene pravljene dece ja se najezim...jedniostavno me plasi to sto ne zelim dete vise...a zelela sam ga ludo pre abortusa...
ne znam sta bih ti posavetovala jer sam i ja u skripcu...u svakom slucaju nadam se da ovi ljudi ovde mozda imaju neku ideju...pozdrav tebi i svima ovde...


Ja tebi ne mogu da opisem koliku zelju imam da izadjem iz ove krize koja traje vec 2 god. Imam utisak da sam postala "masina' koja vise nezna da se smeje i da bude srecna kao pre. Moj osmeh na licu je za mene nesto najlepse za mene. Toliko bih volela da se smejem i da sam srecna, a samo da vise NIKADA ne pomislim na to. Abortus je mene naterao da mrzim decu, skinuo je osmeh sa mog lica. Od tada sam stalno namrstena i cini mi se da svako ko stane pored mene - zeli mi zlo! Da ne poverujes, ali je to tako! Zato mrzim ceo svet!

Volela bih da nam obema neko pomogne od ovih ljudi na forumu!
 
I jedna i druga treba da potrazite strucnu pomoc jer ste u psihickoj krizi.Onog trenutka kad ste donele odluku o abortusu povratka nije bilo.Ima ona stara posle j..... nema kajanja.
Dakle ocigledno ste zbog grize savesti upale u anksioznost ali morate se izvuci iz toga.Sta je bilo,bilo je.Zivot ide dalje.Za vas su to bile nezeljene trudnoce i abortus kao posledica toga.To nema nikakve veze sa zeljenim detetom,trudnocom i porodjajem.
Zao mi je sto zvucim mozda grubo ali same ste donele odluku o abortusu,mislim da vas niko nije naterao.
Znam toliko devojaka koje su abortirale ,nisu zaboravile na taj strasni momenat u svom zivotu ali nisu nastavile da zive tako da im to kontrolise ceo zivot.
 
dr:
I jedna i druga treba da potrazite strucnu pomoc jer ste u psihickoj krizi.Onog trenutka kad ste donele odluku o abortusu povratka nije bilo.Ima ona stara posle j..... nema kajanja.
Dakle ocigledno ste zbog grize savesti upale u anksioznost ali morate se izvuci iz toga.Sta je bilo,bilo je.Zivot ide dalje.Za vas su to bile nezeljene trudnoce i abortus kao posledica toga.To nema nikakve veze sa zeljenim detetom,trudnocom i porodjajem.
Zao mi je sto zvucim mozda grubo ali same ste donele odluku o abortusu,mislim da vas niko nije naterao.
Znam toliko devojaka koje su abortirale ,nisu zaboravile na taj strasni momenat u svom zivotu ali nisu nastavile da zive tako da im to kontrolise ceo zivot.

Hvala ti puno na odgovoru! Ti si potpuno u pravu, niko me nije naterao da se odlucim na taj glupi abortus, sama sam to htela. A da sam odlucila drugacije, to dete koje bih rodila nebi imalo nikakvu podrsku sa oceve strane. On je previse prepotentan i covek bez osecanja tako da bi to sve izgledalo kao jedan HOROR FILM. Uvek je voleo da bude "samo svoj" i da svi ostali na svetu su ispod njega. On pa on...i niko drugi! On je jedan bezosecajan MONSTRUM.

Naravno, nebi imalo ni sa moje strane podrsku, s' obzirom da je ta trudnoca bila NEZELJENA.

Cula sam da je i dalje sam i da nije imao devojku odavno...a na zenidbu i ne razmislja.
 
Pa bas zato sto si i sama svesna da je to bila nezeljena trudnoca,da sa tim covekom ne bi imala buducnost treba da posmatras stvari drugacije.Kao deo zivota koji je ostao iza tebe.Sad imas brak sa covekom koga volis,zasto bi tu vezu ugrozavala zbog kajanja?U ovom slucaju bi bila zeljena trudnoca ,imala bi dete sa osobom koju volis,bila bi ispunjena kao zena.
Iz svega sto si napisala o svom bivse stekla sam utisak da si ti jos uvek jako ljuta na njega a i na sebe jer ako sam dobro shvatila ti si zatrudnela sa njim dok si bila u vezi sa sadasnjim muzem.Da li je uopste otac tog nerodjenog deteta znao za trudnocu?
Izvini sto zadirem u intimu ali iz tebe izbija gorcina.Ne znam da li je to zbog postupka tog bivseg.
Kako god bilo ,udata si,sama kazes da imas lep brak.Ostavi proslost iza sebe ,ako je vec takav kakav je ...to tebe ne treba da se tice.Ostavi nekoj drugoj zeni da se bakce njim a ti gledaj svoj zivot,brak...Razumes sta hocu da ti kazem?
 
Svaka ti cast! Laf od zene!

Odgovoricu ti na ova pitanja koje si mi postavila...i molim te prokomentarisi. Imam utisak da si veoma dobar prijatelj.


dr:
Pa bas zato sto si i sama svesna da je to bila nezeljena trudnoca,da sa tim covekom ne bi imala buducnost treba da posmatras stvari drugacije.Kao deo zivota koji je ostao iza tebe.Sad imas brak sa covekom koga volis,zasto bi tu vezu ugrozavala zbog kajanja? POTPUNO SI U PRAVU

U ovom slucaju bi bila zeljena trudnoca ,imala bi dete sa osobom koju volis,bila bi ispunjena kao zena.
Iz svega sto si napisala o svom bivse stekla sam utisak da si ti jos uvek jako ljuta na njega a i na sebe jer ako sam dobro shvatila ti si zatrudnela sa njim dok si bila u vezi sa sadasnjim muzem.Da li je uopste otac tog nerodjenog deteta znao za trudnocu? PAZI OVAKO. REKLA SAM MU NA POCETKU DA SAM TRUDNA. KADA JE ON TO CUO REKAO JE DA NEMA POTREBE DA SE NERVIRAM ZBOG TOGA, NEGO DA SE MI UZMEMO. S' OBZIROM DA JA ZNAM KAKAV JE ON KAO COVEK JA SAM ODLUCILA DA ABORTIRAM. NISAM HTELA DA ON BUDEO OTAC MOJE DECE. TACNO JE DA SAM SPAVALA SA NJIM ALI NISAM HTELA I TO DA ON BUDE COVEK SA KIM CU DA PROVEDEM CEO ZIVOT. JA SAM JEDNOSTAVO URADILA TAJ ABORTUS. UVEK KADA SAM ISLA U BOLNICU NIJE HTEO DA IDE SAMNOM. CAK, STA VISE, KADA MI JE BILO NAJTEZE ON JE OTPUTOVAO VAN ZEMLJE NA "PAR" DANA. BILA SAM U KOMI PAR SATI, A ON SE NIJE SETIO DA PITA ZA MENE.
JA SAM, OPET KAZEM, JEDNOSTAVO OTISLA DA ABORTIRAM A DA ON UOPSTE NIJE PITAO STA SE DESILO SA TIM DETETOM!


Izvini sto zadirem u intimu ali iz tebe izbija gorcina.Ne znam da li je to zbog postupka tog bivseg.
Kako god bilo ,udata si,sama kazes da imas lep brak.Ostavi proslost iza sebe ,ako je vec takav kakav je ...to tebe ne treba da se tice.Ostavi nekoj drugoj zeni da se bakce njim a ti gledaj svoj zivot,brak...Razumes sta hocu da ti kazem?
 
a meni nije jasno-sadašnji muž/onda dečko nije ništa nikad saznao?
dat ću ti jedan primer.bila je sa dečkom oko 2 god.,u te 2 god. imala je 2x abortus,3x je ostala trudna i odlučili su se uzeti.jedina želja posle tih trauma joj je bila da ima decu,tj,ne daj Bože da ih ne može imati.sad u braku sa tim istim čovekom ima 2 prekrasne curice.
znači uzrok je isti,samo posledice drugačije.svako to doživljava i boluje na svoj način-svi smo drugačiji..
mada u ovom primeru koji sam ti ja dala smatram da je njih vodila više glupost,nego razum(mislim,može se to dogoditi 1x,ali više puta?!).
u svakom slučaju,držim ti fige.bitno je da se vas 2 sada volite i počmi gledati na to sa te strane...potrebno je i vreme i sve će to doći na svoje...samo ne dozvoli da to poruši tvoj brak!
 
Ok,spavala si sa njim ali nisi zelela da bude otac tvoje dece.Postujem!
Ponudio se da se uzmete...odbila si i otisla na abortus.I on se nije javio ni da pita za tebe.
Ne ulazeci u to kakav je on covek,ti si mu dala potpuno odresene ruke,rekla si da ne zelis da se udas za njega i da ces da abortiras.Ako je to rekao da bi ispunio ono sto se ocekuje od njega onda nije ni cudo sto nije ni nazvao ni pitao za tebe.Ako je takav kakvog ga ti predstavljas onda ne vidim zasto se cudis njegovoj reakciji.U potpunosti je ispunio sve sto si znala i pre o njemu.
Znam da te je zabolelo i to sto bez obzira na sve nije bar pitao za tebe ali to treba da ti bude samo znak da si se izvukla iz cele price na vreme i da gledas napred a ne da se osvrces na proslost.
Imala si ruzno iskustvo iz koga si izasla ziva i zdrava,sad si u braku.Ponovo cu ti reci,ostavi proslost,neka on zivi kako zna i ume,ne treba da te interesuje ni sta radi u zivotu,niti da li ima devojku a ponajmanje kad ce da se zeni.To se tebe vise ne tice.Posveti se sebi i svom muzu,opusti se.Ako ga toliko volis koliko kazes moras dati vama dvoma sansu,on ce biti uz tebe,sa njim zelis zivot i decu...prema tome,kreni dalje.
 
Ovo je najveca zenska glupost i sebicnost ujedno koju sam u skorije vreme procitala. Kao prvo, udjes u intimne odnose sa nekim koga ocigledno niti postuje niti volis, zatrudnis, on ispadne IPAK fer, ponudi ti brak, ti mu okrenes ledja, odes i obavis to sto obavis misleci da samo ti imas pravo na to jadno nerodjeno dete koje je jedino zrtva u citavoj ovoj odvratnoj prici. I onda pored svega toga sto si uradila ne stajes, nego cak i njega optuzujes sto ti se nije JAVIO? Pa zar nisi ti bila ta koja je odlucila da ubije i njegovo dete a ne samo tvoje, ako si zaboravila na cinjenicu da ti je on bio potreban da bi tako nesto nastalo uopste. Da sam na njegovom mestu ni ja ti se ne bih javila niti bih vise ikada pogledala na tebe i zelela da znam jesi li ziva ili mrtva. Da ne pominjem dalje nesvakidasnje sebican i licemeran razvoj situacije okretanjem tadasnjem decku a sadasnjem muzu sa kojim opet zbog svoje gluposti i SEBICNOSTI ne zelis da imas decu??? Ne mislis li da si vec dovoljno zla napravila? Meni je ovde jedino zao tvog supruga koji je naivno usao u brak sa takvom uzasnom osobom kao sto si ti ne slutivsi uopste tvoju pokvarenost i sta si mu uradila iza ledja. Zar je takav covek zasluzio da mislis samo na sebe (kao i do sada uostalom) i da mrzis i samu pomisao na njegovo dete? Uostalom, sta vise reci...muka mi je i od same price. Potrazi sto pre nku psihijatrijsku pomoc, a njega ostavi nekoj normalnijoj zeni ako ga volis uopste.
 
Saint:
Ovo je najveca zenska glupost i sebicnost ujedno koju sam u skorije vreme procitala. Kao prvo, udjes u intimne odnose sa nekim koga ocigledno niti postuje niti volis, zatrudnis, on ispadne IPAK fer, ponudi ti brak, ti mu okrenes ledja, odes i obavis to sto obavis misleci da samo ti imas pravo na to jadno nerodjeno dete koje je jedino zrtva u citavoj ovoj odvratnoj prici. I onda pored svega toga sto si uradila ne stajes, nego cak i njega optuzujes sto ti se nije JAVIO? Pa zar nisi ti bila ta koja je odlucila da ubije i njegovo dete a ne samo tvoje, ako si zaboravila na cinjenicu da ti je on bio potreban da bi tako nesto nastalo uopste. Da sam na njegovom mestu ni ja ti se ne bih javila niti bih vise ikada pogledala na tebe i zelela da znam jesi li ziva ili mrtva. Da ne pominjem dalje nesvakidasnje sebican i licemeran razvoj situacije okretanjem tadasnjem decku a sadasnjem muzu sa kojim opet zbog svoje gluposti i SEBICNOSTI ne zelis da imas decu??? Ne mislis li da si vec dovoljno zla napravila? Meni je ovde jedino zao tvog supruga koji je naivno usao u brak sa takvom uzasnom osobom kao sto si ti ne slutivsi uopste tvoju pokvarenost i sta si mu uradila iza ledja. Zar je takav covek zasluzio da mislis samo na sebe (kao i do sada uostalom) i da mrzis i samu pomisao na njegovo dete? Uostalom, sta vise reci...muka mi je i od same price. Potrazi sto pre nku psihijatrijsku pomoc, a njega ostavi nekoj normalnijoj zeni ako ga volis uopste.
Zaboravila si da je gadjash kamenom!!
 
Saint:
Ovo je najveca zenska glupost i sebicnost ujedno koju sam u skorije vreme procitala. Kao prvo, udjes u intimne odnose sa nekim koga ocigledno niti postuje niti volis, zatrudnis, on ispadne IPAK fer, ponudi ti brak, ti mu okrenes ledja, odes i obavis to sto obavis misleci da samo ti imas pravo na to jadno nerodjeno dete koje je jedino zrtva u citavoj ovoj odvratnoj prici. I onda pored svega toga sto si uradila ne stajes, nego cak i njega optuzujes sto ti se nije JAVIO? Pa zar nisi ti bila ta koja je odlucila da ubije i njegovo dete a ne samo tvoje, ako si zaboravila na cinjenicu da ti je on bio potreban da bi tako nesto nastalo uopste. Da sam na njegovom mestu ni ja ti se ne bih javila niti bih vise ikada pogledala na tebe i zelela da znam jesi li ziva ili mrtva. Da ne pominjem dalje nesvakidasnje sebican i licemeran razvoj situacije okretanjem tadasnjem decku a sadasnjem muzu sa kojim opet zbog svoje gluposti i SEBICNOSTI ne zelis da imas decu??? Ne mislis li da si vec dovoljno zla napravila? Meni je ovde jedino zao tvog supruga koji je naivno usao u brak sa takvom uzasnom osobom kao sto si ti ne slutivsi uopste tvoju pokvarenost i sta si mu uradila iza ledja. Zar je takav covek zasluzio da mislis samo na sebe (kao i do sada uostalom) i da mrzis i samu pomisao na njegovo dete? Uostalom, sta vise reci...muka mi je i od same price. Potrazi sto pre nku psihijatrijsku pomoc, a njega ostavi nekoj normalnijoj zeni ako ga volis uopste.


E, bas ti hvala na ovako utesnim recima koje si mi iznela.

Zao mi je zbog toga!
 
ne treba da brises proslost nego da je prihvatis! verujem da ti je tesko ali moras tu rec deca da pogledas i iz drgog ugla. ljudi cesto kukaju za nekim stvarima koje su uradili ali to je sranje, zivi u sadasnjosti ali se ne odrici proslosti. i nemoj da silis stvari, samo ce to da dodje na svoje
 
Uskoro.........kada se ujutru budes probudila........i kada budes pogledala kroz prozor........stani i opusti se.........ne misli..........pomiluj krosnje drveca suncem..........nezno dodirni njihovo lisce vetrom..........tada..........podledaj duboko u sebe.........videces strah.........patnju........mrznju.........i tada ........molim te............shvati.......sta propustas tu gde jesi.
 
margita:
Zivot mi je bio prava nocna mora sto se tice ljubavne strane! Imam mnogo posledica od toga! Najveca posledica po moje zdravlje je bio taj monstruozni abortus koji sam imala pre 1.5 god. i jos uvek ne mogu da se pomirim sa tim. Moja luda glava je uradila nesto sto ce da me boli ceo zivot! Moju dugogodisnju vezu sam prekinula time sto sam zatrudnela sa drugim covekom (mojim bivsim deckom). Morala sam da abortiram...a moju ljubav prema mom dugogodisnjem momku UPROPASTILA!

Jednostavno sam bila jedna velika glupaca...

Sada sam trenutno udata za njega i imam 26 god. ali nikada nebih rekla mom muzu za tako nesto. On nikada nije saznao razlog naseg ranijeg prekida. Srecna sam sa njim i lepo nam je u braku, ali jos uvek ne mogu da se pomirim sa tom TRAGEDIJOM.

Poceo je da mi pominje "stvaranje porodice", mislim na decu. Uvek kada mi pomene decu ja pocinjem da se jezim i izbegavam da pricam o tome. Samo kada se setim kroz sta sam sve prosla...decu pocinjem da mrzim. Cini mi se da ih vise nikada nebih imala. Mrzim i sebe zbog toga i zivot sto me je na taj nacin OSAMARIO. TO me je navelo na cinjenicu da mrzim ceo svet. Uvek me boli glava po ceo dan kada razgovaramo na tu temu, cak i kada mi drugi ljudi kazu ono "A, kada planirate da sirite porodicu?!"- KATASTROFA.

Pomozite mi, molim vas. Zelim zauvek da izbrisem ovu proslost iz glave i da je shvatim kao nesto najprljavije sto mi se desilo. Zelim da uzivam u zivotu kao i sve druge mlade zene, da imam ljubav i da budem zdrava. Kako da izlecim cinjenicu "DECA"? Kako da se pomirim sa tim da moram da imam nekad decu kada ih uopste ne zelim zbog te kastrofalne tragedije?

Molim vas pomozite mi. Zelim samo da budem srecna...
Margita

Draga moja,nemas razloga za tolikom patnjom.To sto je bilo, bilo je,jednostavno ostavi iza sebe.Ako te bas toliko grize savest, sto tvoj suprug ne zna za tadasnji raskid ti mu reci istinu.Mada mislim, da je sada prekasno za to.I moj ti je savet, da mu ne kazes,ako znas da si ok,da je sa tobom sve u redu i da mozes ponovo zatrudneti.Jednostavno izmisli nesto,jer ces inace sebi upropastiti brak.A decu nemoj da mrzis, jer to je nesto najlepse sto nam Bog daruje.Ja imam dve cerkice,kada mi je druga devojcica imala 8 meseci zatrudnela sam po treci put,bila sam prinudjena da abortiram iz tog razloga sto moj suprug radi a ja ne,sto mi je dete bilo malo a inace sam imala problematicne trudnoce i nisam zelela da zapostavim bebu zbog toga.A takodje, nisam imala nikog ko bi mogao da mi pomogne.I sto je najgore od svega,meni nisu dobro to uradili,mesecima sam isla kod lekara zbog bolova u stomaku ,a oni su mi govorili kako imam infekciju, nisu mi rekli da me nisu dobro ocistili.Posle 3 meseca, sam dobila jako krvarenje i odveli me u bolnicu,jedini spas mi je bila ponovna operacija.Bilo mi je toliko tesko da sam mislila da mi je dosao karaj i da ce moje devojcice ostati bez majke.Hvala bogu, sve se dobro zavrsilo!Nije ni meni lako, kada se setim kroz sta sam sve prosla.Da mogu da vratim vreme unazad sigurno da ne bi abortirala.Nije mi zao sto sam propatila,to sam i zasluzila, vec mi je zao sto ga nisam rodila.Ja sam sebi uvek govorila da takav greh necu pociniti,ali ipak jesam. Moj savet ti je, da ti poslusas svoga muza i ostanes u drugom stanju.Kada budes rodila dete, sve ce biti drugacije veruj mi.Zaboravices na ruzne stvari,posvetices se vise detetu,ono ce ti biti u prvom planu i neces vise imati vremena da razmisljas o proslosti.Okreni se prema buducnosti,zivot ide dalje,nije lak ali moramo se izboriti za bolje sutra.Da nije bilo moje starije cerke i male bebe, sigurno bi mi bilo mnogo teze, da prebolim sve ovo sto se desilo.Veruj mi,da mi je uz njih bilo mnogo lakse da se oporavim od svega.Sve sto sam tebi rekla, vazi i za Goscu koja kaze da ima isti problem kao i ti.Toliko od mene a vama zelim mnogo srece u daljem zivotu!
 
O K DESILO KAO STO SAM RAZUMELA DECU NISTE NI PLANIRALI TVOJ BIVSI I TI BOLJE BI BILO DA SVEGA NIJE NI BILO ALI KAD JE VEC TAKO VIDI NIJE MI JASNO DA LI JE ZELEO TO DETE A TI NISI ILI NISTE OBOJE UOSTALOM KRIVI STE PODJEDNAKO NAJBOLJE OPROSTI NJEMU I SEBI I KRENI DALJE ZIVOT JE PRED TOBOM UOSTALOM DA LI ZNAS STATISTICKI U PROSEKU SVAKA PETA ZENA ABORTIRA JEDNOM U SVOM ZIVOTU NE MISLIM DA JE TO OPRAVDANJE VEC VISE TEBI ZA UTEHU UOSTALOM MISLIM DA SE U OVOJ ZEMLJI MALO O TOME PRICA A JOS MANJE NA TOME RADI DA LI TI JE TESKO DA RODIS DETE I PODNESES TRUDNOCU ILI UOPSTE TO DA GA ODGAJAS
 
XX:
O K DESILO KAO STO SAM RAZUMELA DECU NISTE NI PLANIRALI TVOJ BIVSI I TI BOLJE BI BILO DA SVEGA NIJE NI BILO ALI KAD JE VEC TAKO VIDI NIJE MI JASNO DA LI JE ZELEO TO DETE A TI NISI ILI NISTE OBOJE UOSTALOM KRIVI STE PODJEDNAKO NAJBOLJE OPROSTI NJEMU I SEBI I KRENI DALJE ZIVOT JE PRED TOBOM UOSTALOM DA LI ZNAS STATISTICKI U PROSEKU SVAKA PETA ZENA ABORTIRA JEDNOM U SVOM ZIVOTU NE MISLIM DA JE TO OPRAVDANJE VEC VISE TEBI ZA UTEHU UOSTALOM MISLIM DA SE U OVOJ ZEMLJI MALO O TOME PRICA A JOS MANJE NA TOME RADI DA LI TI JE TESKO DA RODIS DETE I PODNESES TRUDNOCU ILI UOPSTE TO DA GA ODGAJAS


...poludecu!

Kada samo pomislim sta me sve ceka...mislim na porodjaj...najezim se!

...i kao "slag na tortu" onaj glupi abortus...

uhh...dodje mi da pomislim da se nikada nisam ni rodila!

Strasno!
 
Vidim da si u velikoj patnji i zelim da izrazim svoje saosecanje i podrsku. Donela si jednu od najtezih odluka u zivotu i to te je izbacilo iz koloseka, ali moras da shvatis smisao proslosti u nasem zivotu. Iz nje treba uciti. Ako proslost ima toliki uticaj na tebe, time se tvoj sadasnji, jedini zivot koji imas zaustavlja. Ispunjena si gorcinom i mrznjom i potrebno ti je da se oslobodis tog strasnog tereta da bi mogla da zivis. Da sam na tvom mestu, potrazila bih pomoc psihoterapeuta.
Nemoj da mislis o deci. To ce doci, ima vremena. Prvo se posveti sebi. Srecno!
 
ALO BRE DEVOJKEEEE STA JE SA VAMA
Vi morate da znate da covek sam sebi gradi srecu,sto znaci da je zivot pun padova i uzvisenja ALI ako covek ume da igra tu igru on se trudi za lose stvari zaboravlja a lepih uvek da se rado seca i tako sam sebi stvara zivot pun harmonije,srece,veselja(PONAVLJAM:SAMO AKO ON TO HOCE).
STO ZNACI da ako hocete da budete srecne to naj vise zavisi od vas,a vi ste veoma mlade tako da mozete da sve do sada zaboravite i krenete sve iz pocetka.ne zaboravite da je zivot kratak da bi u njemu imalo mesta za sekiraciju.
JEDNOSTAVNO RECENUzmi sve sto ti zivot pruza,nauci da uzivas u svakom trenutku koi ti je zivot dao,raduj se novom danu pozeli da imas nekoga pored sebe kada ostaris da ti skuva caj, DA TE NAZOVE MAMICEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, DA TE POLJUBI, ima li sta lepse od toga.
UH............
Dosta vise ja sam veoma mlad decko,tek mi je 20-ta mozda se ne razumem mnogo u te stvari ali sam ovo govorio iz srca jer mi je jako zao kada cujem da tako mlade devojke PATE...........
JOS NESTO.
Ja mogu da vas posavetujem ali ne mogu mnogo da vam pomognem ako same sebi ne pomognete.
CAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
[/u][/b]
 
Saint:
Ovo je najveca zenska glupost i sebicnost ujedno koju sam u skorije vreme procitala. Kao prvo, udjes u intimne odnose sa nekim koga ocigledno niti postuje niti volis, zatrudnis, on ispadne IPAK fer, ponudi ti brak, ti mu okrenes ledja, odes i obavis to sto obavis misleci da samo ti imas pravo na to jadno nerodjeno dete koje je jedino zrtva u citavoj ovoj odvratnoj prici. I onda pored svega toga sto si uradila ne stajes, nego cak i njega optuzujes sto ti se nije JAVIO? Pa zar nisi ti bila ta koja je odlucila da ubije i njegovo dete a ne samo tvoje, ako si zaboravila na cinjenicu da ti je on bio potreban da bi tako nesto nastalo uopste. Da sam na njegovom mestu ni ja ti se ne bih javila niti bih vise ikada pogledala na tebe i zelela da znam jesi li ziva ili mrtva. Da ne pominjem dalje nesvakidasnje sebican i licemeran razvoj situacije okretanjem tadasnjem decku a sadasnjem muzu sa kojim opet zbog svoje gluposti i SEBICNOSTI ne zelis da imas decu??? Ne mislis li da si vec dovoljno zla napravila? Meni je ovde jedino zao tvog supruga koji je naivno usao u brak sa takvom uzasnom osobom kao sto si ti ne slutivsi uopste tvoju pokvarenost i sta si mu uradila iza ledja. Zar je takav covek zasluzio da mislis samo na sebe (kao i do sada uostalom) i da mrzis i samu pomisao na njegovo dete? Uostalom, sta vise reci...muka mi je i od same price. Potrazi sto pre nku psihijatrijsku pomoc, a njega ostavi nekoj normalnijoj zeni ako ga volis uopste.


U pravu si i ja sam uz tebe,lepo si napisala.Dovoljno zla je napravila i sada je u tesku situaciju,pa naravno,da je mislila na vreme nebi do toga doslo.Da vara decka bas lepo i danas joj on muz,a on jadan nista i nezna i ima da mu upropasti zivot.Neznam zbog cega trazis pomoc,to samo mogu da ti pomognu ljudi kao sto si ti.Voli decka,a vara ga sa bivsim,to nije normalno uopste,a tog bivseg ne voli veoma interesantno,pa ko moze da spava sa nekim ako ga nevoli,pa znase ko (kur).Neznam kako te nije sramota to da pises uopste,nerazumljivo,a ima koja ista ko ti,pa te ona razume.
 
TAKO JE:
Saint:
Ovo je najveca zenska glupost i sebicnost ujedno koju sam u skorije vreme procitala. Kao prvo, udjes u intimne odnose sa nekim koga ocigledno niti postuje niti volis, zatrudnis, on ispadne IPAK fer, ponudi ti brak, ti mu okrenes ledja, odes i obavis to sto obavis misleci da samo ti imas pravo na to jadno nerodjeno dete koje je jedino zrtva u citavoj ovoj odvratnoj prici. I onda pored svega toga sto si uradila ne stajes, nego cak i njega optuzujes sto ti se nije JAVIO? Pa zar nisi ti bila ta koja je odlucila da ubije i njegovo dete a ne samo tvoje, ako si zaboravila na cinjenicu da ti je on bio potreban da bi tako nesto nastalo uopste. Da sam na njegovom mestu ni ja ti se ne bih javila niti bih vise ikada pogledala na tebe i zelela da znam jesi li ziva ili mrtva. Da ne pominjem dalje nesvakidasnje sebican i licemeran razvoj situacije okretanjem tadasnjem decku a sadasnjem muzu sa kojim opet zbog svoje gluposti i SEBICNOSTI ne zelis da imas decu??? Ne mislis li da si vec dovoljno zla napravila? Meni je ovde jedino zao tvog supruga koji je naivno usao u brak sa takvom uzasnom osobom kao sto si ti ne slutivsi uopste tvoju pokvarenost i sta si mu uradila iza ledja. Zar je takav covek zasluzio da mislis samo na sebe (kao i do sada uostalom) i da mrzis i samu pomisao na njegovo dete? Uostalom, sta vise reci...muka mi je i od same price. Potrazi sto pre nku psihijatrijsku pomoc, a njega ostavi nekoj normalnijoj zeni ako ga volis uopste.


U pravu si i ja sam uz tebe,lepo si napisala.Dovoljno zla je napravila i sada je u tesku situaciju,pa naravno,da je mislila na vreme nebi do toga doslo.Da vara decka bas lepo i danas joj on muz,a on jadan nista i nezna i ima da mu upropasti zivot.Neznam zbog cega trazis pomoc,to samo mogu da ti pomognu ljudi kao sto si ti.Voli decka,a vara ga sa bivsim,to nije normalno uopste,a tog bivseg ne voli veoma interesantno,pa ko moze da spava sa nekim ako ga nevoli,pa znase ko (kur).Neznam kako te nije sramota to da pises uopste,nerazumljivo,a ima koja ista ko ti,pa te ona razume.


E, bas ti hvala na ovom razmisljanju. Po tebi bi najbolje bilo da se ubijem, jel' tako?

Neznam kako da ti se oduzim na ovim utesnim recima.
Bas si human.
Ja sam priznala krivicu i zao mi je zbog toga.
...i zao mi je sto veoma slabo ima ljudi koje zele da mi pomognu.

Veoma tuzno...
 

Back
Top