DSS "pere ruke" od Cece

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Samanta_

Iskusan
Poruka
6.229
DSS "pere ruke" od Cece


Portparol Demokratske stranke Srbije (DSS) Andreja Mladenović izjavio je u ponedeljak da Vlada Srbije neće finansirati koncert Svetlane Cece Ražnatović za doček Srpske nove godine ispred Doma Narodne skupštine, ukoliko njega uopšte bude.

"Ukoliko bude nekog koncerta to će biti u organizaciji koalicije DSS-NS. Da li će biti organizovan doček videćemo u skladu sa budžetom. Sve ostalo ulazi u domen spekulacija", rekao je Mladenović na konferenciji za novinare povodom navoda estradne pevačice Svetlane Ražnatović da će Vlada Srbije finansirati koncert za doček Srpske nove godine na kojem će ona pevati.

Upitan da li je Ražnatovićeva to izmislila, Mladenović je odgovorio: "Moraćete da pitate gospodju Raznatović da vam ona objasni šta je ona mislila time da kaže. Tu izjavu nisam ni video na televiziji a lično nisam kontaktirao Ražnatovićevu".

Naveo je da političke stranke ipak više treba da se bave politicki porukama, a manje dočecima.

Mladenović je rekao da je DSS na početku kampanje rezervisala prostor ispred Doma Narodne skupštine i dodao da ta koalicija nije jedina koja je rezervisala prostore za Novu godinu.

"Razmišljamo da li ćemo uopšte ulaziti u tu organizaciju dočeka jer je to isuviše glomazan projekat u samoj kampanji kad stranka svakog dana ima miting. Taj docek je veliko opterećenje videćemo da li ćemo se uopšte time baviti", naveo je Mladenović.

Ministar prosvete i sporta Slobodan Vuksanović, koji je predstavio rezultate rada njegovog ministarstva, rekao je da vlada niti hoće niti može da finansira novogodišnje koncerte.
 
Norma Kampl:
Извини, а какве везе имају ови и Цеца?

Izvini, ali iz povremenih susreta sa komentarima doticne osobe, stekao sam utisak da je u pitanju fan "druge Srbije", sto podrazumeva i nabrojane. Pa kad cujem i procitam da se makar delimicno zgrazava nad ubicama srpske dece i njihovim fan-klubom, onda cu jako rado ignorisati i njegove komentare o Ceci ili kome god. A ovako... cutanje i ignorisanje zlocina (nabrojanih UCK-ovaca) i apologije zlocina (Veran & Co.), a refleksno pljuvanje svega ostalog... Fuj. Ako smo se razumeli.....
 
Sunchaser:
Izvini, ali iz povremenih susreta sa komentarima doticne osobe, stekao sam utisak da je u pitanju fan "druge Srbije", sto podrazumeva i nabrojane. Pa kad cujem i procitam da se makar delimicno zgrazava nad ubicama srpske dece i njihovim fan-klubom, onda cu jako rado ignorisati i njegove komentare o Ceci ili kome god. A ovako... cutanje i ignorisanje zlocina (nabrojanih UCK-ovaca) i apologije zlocina (Veran & Co.), a refleksno pljuvanje svega ostalog... Fuj. Ako smo se razumeli.....
Хвала на објашњењу, разумела сам.
 
rdeki:
Verovatno one koji voledu da je slusaju.
tacno deki
a taman sam se nadao ceci , volu na raznju, i ispred skupshtne za srpsku :?
..nezaboravnim hitovima 'sprem' te se, sprem' te' , mesecina i kalashnjikov...
josh se prichalo da ce i esteta ruznog, bora chorba nastupati pre nje.
a sad nishta od svega toga, ispalili domacini...:(
 
Sunchaser:
...dok su tvoji Taci, Ceku, Veran i Borka prolecne ljubicice.

Ceca, Tači, Čeku... To nekako ide u istu grupu. da se Ceca slučajno zove Fatima i da je sa Kosova siguran sam da bi srpska majka tada bila albanska majka, a da bi se "nad" njom smenjivali Tači, Čeku i ostali Arkanovi poslovni partneri.

Meni ipak nisu jasni nosioci nacionalne ideologije poput tebe koji naciju vezuju za njene najnegativnije pojave baš kao što je Ceca. Onda se u odbranu takvih pojava ubacuje i etiketiranje neistomišljenika kao "izdajnika", metod zamene teza. Sve to govori o jednom izvrnutom sistemu vrednosti i intelektualnoj neposobnosti da se stav odbrani bez diskvalifikacije sagovornika.

Sve ovo meni govori da i posle rukovanja sa tobom treba prati ruke.

Šešelj, Arkan, Ceca, Tači, Čeku... Vidiš kako se skup sam popuni. ;)
 
BlackMusician73:
Ceca, Tači, Čeku... To nekako ide u istu grupu. da se Ceca slučajno zove Fatima i da je sa Kosova siguran sam da bi srpska majka tada bila albanska majka, a da bi se "nad" njom smenjivali Tači, Čeku i ostali Arkanovi poslovni partneri. Meni ipak nisu jasni nosioci nacionalne ideologije poput tebe koji naciju vezuju za njene najnegativnije pojave baš kao što je Ceca. Onda se u odbranu takvih pojava ubacuje i etiketiranje neistomišljenika kao "izdajnika", metod zamene teza. Sve to govori o jednom izvrnutom sistemu vrednosti i intelektualnoj neposobnosti da se stav odbrani bez diskvalifikacije sagovornika.

Tebi "nije jasno" mnogo toga, ili se pravis. Ja pomenuh samo da je ogavno da ekipa koja po ovom forumu ili CUTI ili pravi viceve na temu zlocina nad Srbima, uvek, kao po komandi, brze-bolje iskoristi priliku da pljucne sve sto se nalazi sa ove strane, pa makar bio i nekakav novogodisnji koncert u pitanju. I onda se ja vezujem za Cecu, toliko o zameni teza. Ceca je, inace, pisao sam vec o tome, "najnegativnija pojava" isto koliko i koleginica joj Britni Spirs u svojoj zemlji i globalno (s tim sto je Ceca lepsa od ove debeljuskaste seljanke). Ali razlika je u tome sto Britni nije tema nikakvih politivkih razmatranja tamo, a ovde gomila antiratnih pofitera doktorira na Ceci vec, evo, petnaest godina.

Osim toga, bice da je motiv tvoje talibanstine i cistunstva bioskop Rex-provenijencije ipak daleko prozaicniji. It all comes to women after all, sto rece pametan covek. Ovde si napisao dva posta, i u oba se aludira na Cecin seksualni zivot odnosno tvoj dozivljaj toga (sa sve hardkor-fantazijama tipa "smenjivanje poslovnih partnera"). Ne vidim zbog cega to zelis da podelis sa mnom, ili bilo kim ovde. Obaska sto nije pristojno, jer ovde ucestvuju i dame, a, konacno, pises o osobi koju ja ne poznajem (a verovatno ni ti) i u ciji privatni zivot niti hocu niti zelim da ostvarim bilo kakav uvid.

Sve ovo meni govori da i posle rukovanja sa tobom treba prati ruke.

...oko cega mozes da ostatak zivota provedes bezbrizno i veselo; naime, ekipu poput tebe uspesno izbegavam i u privatnom zivotu a ni oni ne trce za mnom, moram da priznam. Prepoznajemo se izdaleka :D

Šešelj, Arkan, Ceca, Tači, Čeku... Vidiš kako se skup sam popuni. ;)

Ceda (rukovao se s Cekuom), Natasa Micic (takodje), Vesna Pesic (s Izetbegovicem), Stambolic (takodje), Miladin Zivotic, Sonja Biserko (apologeta nacistickih i ustaskih zlocina u II svetskom ratu), Goran Svilanovic, Nenad Canak... Vidis kako spisak raste kad mu se najmanje nadas :-D
 
Ti imaš višak vremena kad oko ovakvih gluposti možeš ovoliko da kucaš, ali zgubidnstvo je kod nas postalo nacionalni šport(je li te nerviraju "hrvaštine"?) tako da teško ko može zameriti nekom anonimusu sa foruma što ima višak vremena.

Zanimljivo kako si odmah prepoznao seksualni aspekt priče o Ceci. Valjda se svako češe gde ga svrbi. Ipak se tu radilo o onom aspektu po kome je ona postala idol čitavih generacija u Srbiji. Sisata, polugola pevaljka(da ne bude da si samo ti kriv za to seksualno tumačenje) koja se udaje za kriminalca koji biva ubijen, a onda ona nastavlja njegove poslove sve dok se ne otkrije da je bila alibi narko klanovima pri ubistvima. U to su gledale hiljade devojaka u godinama nemaštine kao u model ponašanja.

A ti sada nastavi da testerišeš o seksu i Britni. Ionako te boli ona stvar za ovu zemlju. Ti su tu samo zbog svojih frustracija, zar ne?

Što se političara koje si pobrojao tiče zaboravio si Miloševićevo rukovanje sa Tuđmanom i Holbrukom. Izgleda da se ovde jedino Šešelj nije ni sa kim rukovao(osim sa Sadamom), ali tu veđ ulazimo u pitanje toga gde prestaje politika i gde počinje cirkus.
 
BlackMusician73:
Ti imaš višak vremena kad oko ovakvih gluposti možeš ovoliko da kucaš, ali zgubidnstvo je kod nas postalo nacionalni šport(je li te nerviraju "hrvaštine"?) tako da teško ko može zameriti nekom anonimusu sa foruma što ima višak vremena.

Jok, na forum dolazim iskljucivo kad sam prezauzet i kad radim nesto pametno :roll: . Naravno da sam se javio usled viska vremena (tj. radim nesto na kompu, pa ovo dodje kafe-pauza - ne mozemo svi da kapiramo/kopiramo, i lepimo letke Najdrazeg Lidera, mora neko da bude i Zla Reakcija koja kisna popodneva provodi za kompjuterom, koliko god to bizarno izgledalo, umesto da marsiramo ulicama prema Svetlijoj Buducnosti). Sta je tebi forum? Posao? Zivotni imperativ :shock: ? Svasta sam ovde procitao, ali ovo je bas hit: "imas visak vremena, cim si na forumu", 'ebote... Oko kucanja, nisi ni ti los, sudeci po frekvenciji i brzini odgovora.

Zanimljivo kako si odmah prepoznao seksualni aspekt priče o Ceci. Valjda se svako češe gde ga svrbi.

Ma da, evo, ubi me ta melanholija. Mracni predmet zelja je uzrok raznih frustracija, pa tako i ja, iskompleksiran, u navedenim iskazima iz sfere filozofije politike

BlackMusician73:
Posle nje ne vredi ni vakcinacija, a ne pranje ruku.

BlackMusician73:
To nekako ide u istu grupu. da se Ceca slučajno zove Fatima i da je sa Kosova siguran sam da bi srpska majka tada bila albanska majka, a da bi se "nad" njom smenjivali Tači, Čeku i ostali Arkanovi poslovni partneri.

prepoznajem nepostojeci kontekst iz sfere seksualne patologije, potpuno u skladu sa mojom prljavom imaginacijom...


Ipak se tu radilo o onom aspektu po kome je ona postala idol čitavih generacija u Srbiji.

Docim se americka/britanska/italijanska/portugalska... deca vaspitavaju iskljucivo na klasicima anticke filozofije i nacionalnih literatura, a estradne zvezde im umiru od gladi.

Sisata, polugola pevaljka (da ne bude da si samo ti kriv za to seksualno tumačenje) koja se udaje za kriminalca koji biva ubijen, a onda ona nastavlja njegove poslove sve dok se ne otkrije da je bila alibi narko klanovima pri ubistvima. U to su gledale hiljade devojaka u godinama nemaštine kao u model ponašanja.

Hm, zvuci kao scenario za Skorsezea, kad to tako postavis, ovo o pevaljki, kriminalcu i ostalo. Pisi, bre, Martiju, mani forum i dangubu. Ali OK, nasalili smo se, ali sad dosta sabanijade. Nema ja sta da budem "kriv" za tvoju opsesiju Cecinim preferencama, pa nemoj loptu da prebacujes na moj teren. Donekle mi je to i razumljivo (to tvoje interesovanje), boys will be boys a Ceca je lepa zena, samo nisam fan te gangbang-frazeologije, ali to je stvar ukusa. Poenta moje primedbe je bila da si pogresio podforum s tom pricom, odes na "Ljubav i seks" i tamo se lepo ispricas na temu "Sta bih uradio Ceci". I sad ovako moze dokle hoces. *ebiga, lepo se vidi i sta si ti pisao, i sta sam ja odgovarao, i ko je poceo s vredjanjem...

A ti sada nastavi da testerišeš o seksu i Britni. Ionako te boli ona stvar za ovu zemlju. Ti su tu samo zbog svojih frustracija, zar ne?

Naravno. Evo, svi mogu da se uvere u to i ovim topikom. Dobro je sto si provalio...


Što se političara koje si pobrojao tiče zaboravio si Miloševićevo rukovanje sa Tuđmanom i Holbrukom. Izgleda da se ovde jedino Šešelj nije ni sa kim rukovao(osim sa Sadamom), ali tu veđ ulazimo u pitanje toga gde prestaje politika i gde počinje cirkus.

Dobro, to je ipak bilo zvanicno (nije problem ni kad se Tadic rukuje s nekim odvratnim likom kao zvanicni domacin/gost). Ali koji *urac se nabrojani iz mog komentara sastaju sa osvedocenim ubicama srpskih ZENA I DECE? Ljubav prema otadzbini?
 
Sunchaser:
Docim se americka/britanska/italijanska/portugalska... deca vaspitavaju iskljucivo na klasicima anticke filozofije i nacionalnih literatura, a estradne zvezde im umiru od gladi.
mislim da ovde nije rec o americkoj ili italijanskoj omladini nego nasoj...a interesantno je da kad god se primeti nesto lose u nasem drustvu,neko mora da prebaci pricu na kritiku drugog drustva....ko da je ovde uopste bilo ikakve disusije o tome :)

ceca lepa zena?
posebno oni delovi od silikona i kolagena koje izbacuje u prvi plan :)
 
Banshee:
mislim da ovde nije rec o americkoj ili italijanskoj omladini nego nasoj...a interesantno je da kad god se primeti nesto lose u nasem drustvu,neko mora da prebaci pricu na kritiku drugog drustva....ko da je ovde uopste bilo ikakve disusije o tome :)

"Неко" је пребацио причу из крајње техничких разлога; глобална популарна култура (знакови навода по жељи) чији је "феномен Цеца" локални огранак, обликује се махом у САД и около. Ако смо "део света", онда и то спада у ту причу. Значи, било би крајње бесмислено да кажем "ево, како деца у амазонским прашумама не гледају МТВ, и супер им је", јер се обележје времена у којем живимо ипак не дефинише тамо.Или мислиш да деца у Србији треба да (и могу да) живе као острво које не гледа МТВ (и неку англо/африкан/латино... верзију Цеце на њему), него слуша искључиво одобрене и оверене вредности од стране НВО-активисткиња? Не, наравно, нити би то било остварљиво. Занимљиво је како се монополисти Европских Вредности :roll: у Србији (не мислим овде на тебе, јер те не знам и не сећам се да смо икад расправљали) и превише често офирају као најцрњи тоталитаристи. Само би забрањивали, мењали свест или које већ језиве фразетине користе. Рецимо, док ти ово пишем, мени Роберт Зимерман свира песму She Belongs Тo Me, написану пре 40 и кусур година, некој својој тадашњој - сад већ одавно пензионисаној - инспирацији (нагађам да је Суз Ротоло у питању, али није ни битно). И замисли да ја сад добијем могућност да деци од целих 14 г. укинем Цецу/Бијонсе(еееееее)/Агилеру... и натерам их да се повинују мом нафталинском музичком укусу (који ће неки од њих стећи и сами, у каснијем тинејџу и около). Језиво би било, зар не?

ceca lepa zena?
posebno oni delovi od silikona i kolagena koje izbacuje u prvi plan :)

Beauty is in the eye of the beholder, јел' тако? Поред тога, ти си (судим по никнејму) женско, разумљиво је да имамо мало другачији приступ и вредносни критеријум. Силикони и колаген (нисам љубитељ, фор д рекорд ;-) )... Уклони то, и опет остаје лепа жена. Исто важи и за неке Цецине иноземне колегице, што би рекли Хрвати.
 
Postoji težnja pristalica jedne stranke da sve ono što je negativno stvoreno u jednom periodu u Srbiji nekim logičkim akrobacijama predstavi kao sasvim normalno i izjednači sa nečim što se javlja na zapadu(pri tome je i ono što se javlja na zapadu pod sumnjom da li je normalno).

Cece nema na MTV Adria. Srpski pandan Bijonse ili Britni ne može biti Ceca, ona je nusprodukt jednog izopačenog režima kome je trebala kultura paralelna svetskoj kako bi srpska kultura bila jednako izdvojena kao srpska ekonomija jer su jedino u toj izolovanosti mogli da opstanu. Srpski pandan njima može biti Aleksandra Kovač.

Pokušaj odbrane tatvog kulturnog modela je zapravo pokušaj odbrane politike koja je dovela do kulturne degeneracije čiji su pokazatelj sisate narodne pevaljke udate za kriminalce. To je bila elita 90ih i izgleda da nekima najgore vreme u našoj istoriji nedostaje.
 
pa ne bih se slozila bas da se ceca oblikuje mahom u sad...ipak je turbo folk nasa lokalna muzicka specificnost. ali da svako ima svoju "cecu" to se slazem...bolju ili goru, ali je ima.

to sto smo "deo sveta" ne znaci da iz tog istog sveta treba da uzmemo sve sto nam se nudi.treba znati da izaberes prave stvari,a sa tim se niko ne radja,jer se to uci.a time sto ces povodljivoj deci svasta plasirati,znajuci pritom da su ta ista deca u nekim sitnim godinama masa za oblikova ne cinis im uslugu nego im dajes priliku da oblikuju svoj ukus,tj da im neko drugi oblikuje ukus,a usudicu se da kazem i zivotni stav po nekoj tamo ceci koja poziva npr. da "prodjes sa njom kroz crveno svetlo". i opet kazem, ne treba brinuti brigu malih amerikanaca i beyonce, americke glavice su u pitanju njihov je i problem.nego nauciti i znati sta uzeti a sta odbaciti,i znati fltrirati informacije a ne upijati ko sundjer razne cece,britney,beyonce i ko zna koga jos...i nije sada stvar u ovoj ili onoj pevacici,stvar je u tome sta se uzima za dobro,pozeljno i prihvatljivo bez ikakvih kriterijuma.

sto se zabranjivanja tice,vise sam nego srecna sto su mi kao klinki roditelji zabranili da slusam lepu brenu kojom su mi vaspitacice u vrticu punile glavu.kad se samo setim da mi je brena bila idol i da sam najvise na svetu htela da imam breninu lutku,i da sam plakala i kukala sto nisu hteli da mi kupe istu :shock: i srecna sam sto sam zbog njih i sa njima slusala klasiku i stari rok...i srecna sam sto mi se posle to toliko svidelo da sam zavrsila klavir u osnovnoj muzickoj....a sta bi bilo da su rekli "ma boli nas cosak,slusaj sta hoces,nije nasa stvar"....e o tome pricam,o izgradnji ukusa....ne mozes samo da kazes svako ima svoju cecu,tako da nema veze,ajde sada svi da je slusamo...

Beauty is in the eye of the beholder indeed,ali prema mom skomnom ukusu,plasticno ne moze da bude lepo.a cece se secam iz nekih starih spotova,i tesko da bih za nju rekla da je lepa...ne ruzna,ali ni lepa :)

malo sam spora sa odgovorom,jer kucam neki rad i trazim na internetu nesto ne bih li ga upotpunila,tako da se nadam da mi odgovor nije nepovezan :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top