ČEDA I TADIĆ ALBANSKI LOBISTI!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
BOLJE IM DA ĆUTE!

Izjave Borisa Tadića i Čede Jovanovića o Kosovu i Metohiji albanski lobisti iskoristili za vlastitu propagandu

BEOGRAD - Izjave predsednika Srbije Borisa Tadića i lidera Liberalno demokratske partije Čedomira Jovanovića o Kosovu i Metohiji albanski lobisti ovih dana vešto koriste za vlastite propagandne svrhe. Naime, nakon što su zaključili da takve ocene idu u prilog kosovske nezavisnosti, predstavnici Američkog saveta za Kosovo, albanske nevladine organizacija u SAD, prošle nedelje su ih poslali na stotine hiljada i-mejl adresa širom sveta, a dobar deo završio je i u elektronskoj pošti građana Srbije!

Da podsetimo, reč je o nedavnoj Tadićevoj izjavi da je Kosovo u ovom trenutku bliže nezavisnosti nego opstanku u okvirima Srbije, kao i Jovanovićevoj tvrdnji da su LDP i on lično spremni da priznaju nezavisnost Kosova. Obe ove ocene u Američkom savetu za Kosovo su, zajedno sa Tadićevom i Čedinom fotografijom, upakovali u jedno pismo, koje su posredstvom interneta prosledili celom svetu.

Politički analitičari ocenjuju da srpski političari, a pogotovo neko ko je na najistaknutijoj državnoj funkciji, nikako nisu smeli da sebi dopuste ovakvu bruku i da "ležu na rudu" Albancima. Branko Radun, saradnik Nove srpske političke misli, smatra da je ovakvo ponašanje, u trenutku kada se odlučuje o statusu Kosova, neodgovorno.
- Sve mi se čini da se oni mire sa time da će Kosovo dobiti nezavisnost, jer su njihove izjave "veoma korisne za albansku stvar". S druge strane, ovakve defetističke poruke slabe poziciju Srbije u pregovorima i omogućavaju međunarodnoj zajednici da lakše prelomi problem Kosova, naravno, na štetu Srbije - kaže Radun.
On ističe da nije iznenađen time što su Albanci iskoristili priliku da nesrećne izjave pošalju na hiljade elektronskih adresa širom sveta.
- To je sasvim legitiman vid diplomatske borbe i Albanci to rade veoma dobro. Pravo je pitanje zašto naša diplomatija ne koristi nove tehnologije za lobiranja i svoje aktivnosti - ističe Radun.


Politički analitičar Milovan Drecun kaže da projekt nezavisnosti Kosova i velike Albanije potiče iz jedne kuhinje, odnosno Albansko-američke građanske lige, koja za "albansku stvar" lobira u zakonodavnoj i izvršnoj vlasti SAD.
- Albanska dijaspora poslednjih meseci preko ruskih biznismena u Americi i Evropi pokušava da dopre i do predsednika Rusije Vladimira Putina i pridobije ga za nezavisnost Kosova - tvrdi Drecun i upozorava da je albanski lobi u SAD veoma uticajan i da pod njegovim okriljem deluju mnogi američki bivši i sadašnji kongresmeni i političari, čija se reč u Vašingtonu izuzetno sluša.
--------------------------------------------------------------------


Bila tema skoro o onoj izjavi Tadica da je KiM blize nezavinosti, a neki su govorili da u takvim izjavama nema nista lose, to je realnost i treba se o tome govoriti......a zapravo vidimo do cega takve izjave dovode, i tome se pricalo na ono temi.
Dakle, da ponovim naslov teksta, Bolje im da cute. (tacnije vazi za Tadica kao predsednika, Ceda moze da lupa, od njega se drugo i ne ocekuje)
 
Nevernik u to:
JA sam mislio da se ovaj forum opametio,kad on i dalje RADIKALSKI!!!
Србија не може да чека,нас ипак има највише!!!

Ne pricaj kojesta. Ne radi se ovde o radikalima, nego o predsedniku moje i tvoje drzave koji se sastao sa osvedocenim masovnim ubicom mojih, tvojih i svojih (Tadicevih) sunarodnika, inace drzavljana zemlje ciji je predsednik. Navedi mi po ogavnosti makar delimicno slican primer BILO GDE u svetu, o kojem toliko prica bas stranka ciji je Tadic vrli lider.
 
Tadić i Čeda su plaćenici i ja mislim da je narod to shvatio i da će to da pokaže na izborima.
Kaže naš narod da i zmija kad tad pokaže noge,Čeda je odavno pokazao svoje pravo izdajničko lice,a sada je to uradio i maneken.Koga oni to zamajavaju u ovoj Srbiji?Koje poteze pravi predsednik žutih?U čije ime?On je bruka i sramota za demokratsku Srbiju.
 
Sunchaser:
Ne pricaj kojesta. Ne radi se ovde o radikalima, nego o predsedniku moje i tvoje drzave koji se sastao sa osvedocenim masovnim ubicom mojih, tvojih i svojih (Tadicevih) sunarodnika, inace drzavljana zemlje ciji je predsednik. Navedi mi po ogavnosti makar delimicno slican primer BILO GDE u svetu, o kojem toliko prica bas stranka ciji je Tadic vrli lider.

Nije lepo lupati u sitne sate, ali zahvaljujem što si me nasmejao Nebojša.;)

1. Tadić se slučajno sastao sa njim.

2. Tadić i svi ostali državni funkcioneri Srbije treba ili da hagu predaju dokaze da je taj čovek zločinac kako bi on io optužen ili da se nomalno sastaju sa njim kao predstavniko Kosova i razmatraju teme od važnosti kako za Srbiju tako i z Srbe koji žive na kosovu.

Ovo kvazipzriotsko patriotsko lelemuđenje može samo naići na podsmeh kog bilo koga ko ima tri sive ćelije u komunikaciji.
 
Eraserhead:
Nije lepo lupati u sitne sate, ali zahvaljujem što si me nasmejao Nebojša.;)

1. Tadić se slučajno sastao sa njim.

2. Tadić i svi ostali državni funkcioneri Srbije treba ili da hagu predaju dokaze da je taj čovek zločinac kako bi on io optužen ili da se nomalno sastaju sa njim kao predstavniko Kosova i razmatraju teme od važnosti kako za Srbiju tako i z Srbe koji žive na kosovu.

Ovo kvazipzriotsko patriotsko lelemuđenje može samo naići na podsmeh kog bilo koga ko ima tri sive ćelije u komunikaciji.

Vi ste kolega forumski lelemud par ekselans.

Imali ste primetnu i nadasve elokventnu elaboraciju uglednog gospodina Vladete Jankovića u Utisku Nedelje o Tadićevom potezu. Ko vam je kriv kad samo pratite šta priča neki radikal na lokalnoj televiziji te opsesija sa njima nadvalada razum. Tadićevo pokajanje koje će garantovano da usledi ispoljavaće se u reformisanosti koja nije nespojiva sa daljim grešenjem. Kao Mesić što je rekao prvi put za ustaše, sada imamo i filmove sa ustaškim himnama koje je pevušio. Biće da je i to slučajno, kao i Tadićev poluprivatni susret sa kriminalcem Čekuom za čija zlodela je Hag obavešten ne samo gomilom dokaza koje je Vlada podnela, već i iz malo ozbiljnijih izvora.
 
U vreme kada je Čeku bio oficir Kosovskog zaštitnog korpusa, 2004.godine, dogodilo se ubistvo sedamnaestogodišnjeg dečaka Dimitrija Popovića iz Gračanice, ubili su ga pripadnici jedinice Abu Kabira, ogranka Al Kaide.
Veza Čekua i Al Kaide je u više navrata dokazana, isto važi i za KZK.
Ako je Buš kazao da sa teroristima nema pregovora, ne razumem što se Tadić i Čeda prave pametni?
 
Он је најмање криминалац и убица,свиђало се то нама или не...А што смо ми огрезли у корупцији па свака шуша може да нам ради шта хоће ,то је нешто друго.:D
 
mali.adadjo:
Pa zar sa teroristima i ubicama treba pregovarati?
arab.gif


"NE"
 
mali.adadjo:
Pa mislim da bi i mi trebali da primerimo američki princip,
po pitanju terorizma i pregovora sa njima?
niti smo mi amerika,niti su oni toliki indijanci kako neki ovde smatraju..albanci koriste najpametniju taktiku u pregovorima- maximalistichke zahteve...treba naci pametan nacin odgovoriti na to,bez busanja u grudi i jakih emocija,hladne glave i srachunato..na te emocije oni i rachunaju,to je klopka,u kojoj cemo se ,plashim se zaglibiti...
 
serb_pagan:
pregovara se sa onima koji predstavljaju realnu politicku snagu..britanci su pregovarali sa clanovima IRA, izraelci sa palestinskim vodjama,sloba sloboda sa franjom tudjmanom i alijom,chak su se rukovali i smeskali...


Pa zašto misliš da su oni realna politička snaga?
Prešli su iz terorističke OVK u parlament, sada zbog toga treba pregovarati sa njima.
A svaku njihovu političku akciju, prati po nekoliko terorističkih akcija.
 
serb_pagan:
niti smo mi amerika,niti su oni toliki indijanci kako neki ovde smatraju..albanci koriste najpametniju taktiku u pregovorima- maximalistichke zahteve...treba naci pametan nacin odgovoriti na to,bez busanja u grudi i jakih emocija,hladne glave i srachunato..na te emocije oni i rachunaju,to je klopka,u kojoj cemo se ,plashim se zaglibiti...


Tu si u pravu, dosta toga su postigli provokacijama na koje smo mi reagovali.
 
sa nekim cesh morati da sednesh za sto.
kao sto izrael pregovara sa hamasom.
ne znam kako slucajni kratki susret na aerodromu predstavlja pregovore. ili epohalnu stvar.
ali, za izbornu propagandu sve sad dobro dodje. zachudio bih se da ovo nisu iskoristili.
narochito recenicu-kosovo je, po raspolozenju u medjun. zajednici blize nezavisnosti, ali boricemo se do kraja...
mozda je bolje da je uzviknuo- kosovo je srce srbije!
nekolicina mu odushevljeno tapshala
i svi presrecni otishli kuci
e sad, ako kosovo vrlo verovatno zaista i bude nezavisno..
who cares...bitno je da je raja chula ono shto zeli.:roll:

ne razumem da ljudi bash imaju toliku potrebu da se pokrivaju po ushima, a onda shokiraju valjda kad konacno saznaju konacno resenje.

ako je zaista vecinski stav onih koji odlucuju o tome da je kosovo blize nezavisnosti, bolje je da to znam. nije rekao ni potpisacemo ni slazemo se.
ako mislite da nasha pozicija bash iznenada slabi time shto je tadic to preneo...onda...ok:roll:
 
mali.adadjo:
Pa zašto misliš da su oni realna politička snaga?
Prešli su iz terorističke OVK u parlament, sada zbog toga treba pregovarati sa njima.
A svaku njihovu političku akciju, prati po nekoliko terorističkih akcija.
zato sto su maskirne uniforme zamenili firmiranim odelima,osnovali politicke stranke koje danas formiraju tzv.vladu kosova...i svidjalo se to nama ili ne,predstavljaju legalno izabrane organe vlasti na kosovu,i to sve u skladu sa rezolucijom 1244
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top