NATO ....Veljinim autoputevima......

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
U januaru tranzit NATO trupа

16. decembar 2006. | 10:19 -> 10:06 | Izvor: Beta

Beograd -- Pomoćnik ministra inostranih poslova Bratislav Đorđević najavio da se prvi tranzit trupa NATO kroz Srbiju očekuje za mesec dana.

NATO avioni, kamioni


"Reč je o tranzitu za potrebe snabdevanja jedinica u operacijima NATO na Kosovu i BiH", rekao je Đorđević za Blic. On je kazao da bi do kraja ove ili početkom naredne godine trebalo da budu potpisani tehnički aranžmani koji određuju detalje kao što su tačne rute i način na koji će se njihovi konvoji kretati.

"Za sada neće biti sletanja aviona na beogradski aerodrom, ali će biti preleta kroz naš vazdušni prostor", rekao je Đorđević.

Zamenik šefa diplomatije je kazao da svi detalji aranžmana još nisu usaglašeni, ali da će se trupe NATO kretati kroz Srbiju dvema rutama, od kojih jedna vodi od graničnog prelaza sa Hrvatskom, a druga od BiH ka Kosovu.

Aranžmanom je predviđeno da se konvoj kreće bez pratnje policije, "ali ukoliko im je ona potrebna NATO će tu uslugu platiti".

Đorđević kaže i da će 18. decembra u Srbiji biti otvorena kancelarija NATO za vezu, sa sedištem u zgradi Ministarstva odbrane.
 
Шта ли ће бити ако уз пут угледају дугоногог деда Ворка чувеног препонаша како прескаче плотове ? Или шта ће бити ако испод манитије неког православног свештеника угледају брата Радована ?
А шта ће око им се припишки или огладне уз пут?
Или ако им се нешто приј...?Нису сви нато војници геј има и неки стрејт?Можда!?
Народе Српски значи трећа фаза ускоро отворена окупација,сви на изборе за СРС
50 % + твој глас!
 
inagadadavida:
U januaru tranzit NATO trupа

16. decembar 2006. | 10:19 -> 10:06 | Izvor: Beta

Beograd -- Pomoćnik ministra inostranih poslova Bratislav Đorđević najavio da se prvi tranzit trupa NATO kroz Srbiju očekuje za mesec dana.

NATO avioni, kamioni


"Reč je o tranzitu za potrebe snabdevanja jedinica u operacijima NATO na Kosovu i BiH", rekao je Đorđević za Blic. On je kazao da bi do kraja ove ili početkom naredne godine trebalo da budu potpisani tehnički aranžmani koji određuju detalje kao što su tačne rute i način na koji će se njihovi konvoji kretati.

"Za sada neće biti sletanja aviona na beogradski aerodrom, ali će biti preleta kroz naš vazdušni prostor", rekao je Đorđević.

Zamenik šefa diplomatije je kazao da svi detalji aranžmana još nisu usaglašeni, ali da će se trupe NATO kretati kroz Srbiju dvema rutama, od kojih jedna vodi od graničnog prelaza sa Hrvatskom, a druga od BiH ka Kosovu.

Aranžmanom je predviđeno da se konvoj kreće bez pratnje policije, "ali ukoliko im je ona potrebna NATO će tu uslugu platiti".

Đorđević kaže i da će 18. decembra u Srbiji biti otvorena kancelarija NATO za vezu, sa sedištem u zgradi Ministarstva odbrane.


Prvo sto mi pada na pamet je cudna podudarnost datuma njihovog prvog prolaska i nasih izbora...

Taj "pravi tajming" mi smeta i navodi na neke neprijatne (najblaze receno) zakljucke. Vas ne?
 
_Milanche_,

Ne razumem tvoj komentar? Zasto bi se NATO zadrzavao zbog radikala?

Znas da Ahtisari samo ceka da se izbori zavrse u Srbiji pa da objavi "konacno resenje" za Kosovo.

Sta mislis Milanche, na cijoj ce strani biti NATO?

Da li je moguce da nam nasa sopstvena vlada jamu kopa?
 
SURbel:
_Milanche_,

Ne razumem tvoj komentar? Zasto bi se NATO zadrzavao zbog radikala?

Znas da Ahtisari samo ceka da se izbori zavrse u Srbiji pa da objavi "konacno resenje" za Kosovo.

Sta mislis Milanche, na cijoj ce strani biti NATO?

Da li je moguce da nam nasa sopstvena vlada jamu kopa?
Ma to ce tek Ahtisari dati svoj plan a dok to dobije institucionalni oblik proce jos dosta vremena.
Ma salim se ja malo za NATO i radikale:-)
 
Milanche,

Nemam ja nista protiv sale, ali i dalje ne razumem poentu tvoje. :)

Inace, mislis da ce Siptari na Kosovu da cekaju bilo kakav "institucionalni oblik" ili stogod drugo ?

Po celom internetu se prosto oseca njihovo nestrpljenje i pretnje iz strepnje da ne bude po njihovom...

A jos jednom te pitam: sta mislis - na cijoj ce strani biti NATO?
 
ni na cijoj NATO ce sprovoditi ono sto SAD i EU odluce da je najbolje.
Ja sam skoro siguran da ce AHtisari predloziti neku vrstu "uslovne nezavinosti" i mislim da ce se to na kraju i realizovati cak mislim i kroz UN.
Cak i da se ne bde realizovali kroz UN uradice se neka vrijanta priznavanja statusa kvo nesto kao kad je u pitanju severni deo Kipra ili Tajvan.
Mislim da Siptari u Sustini nece praviti neka sranja jer niti ce imati porebe niti ce njihovi politicari ici na takvu kardinalnu gresku.
 
Ako Rusija ili Kina ipak izraze odlucan stav da nece podzati rezoluciju sa kojom se ne slaze Srbija (sto ne mislim da je realno) ali dobro rezolucija nece ni ici pred UN nego ce se smisliti neko drugo resenje.
Mislim da ce ono sto Ahtisari predlozi kontakt grupa usvojiti ali ce se eto konstatovati da "nema razloga da to odma ide pred UN jer ce Kosovo ostati protetorat a da pred UN ide tek kad Kosovo izadje iz tog statusa.
Mozda ce ici i na varijantu da se usvoji neka nacelna rezolucija u kojoj ce se eto konstatovati da je Kosovo protektorat ali se nece pominjati ni nezavisnost ni suverenitet Srbije sto bi bilo neko kompromisno resenje bar za neki kraci period.
Sustina je da za kakvo se god resenje odlucili Kosovo ce nastaviti da funkcionise kao nezavisna teritorija koja jedino sto nece imati to je mesto u UN.
U svakoj varijanti to ce biti tako.Nikom ne pada na pamet da pravi neke radikalne rezove.
Kosovo ce sad svakako dobiti neke pojacane elemente drzavnosti kao sto je medjunarodno predsavljanje koje ce dok protektorat traje vrsiti UMNIK sto i sad u praksi postoji ali nije insitucionalizovano.Posle donosenja resenja kazem ma kakvo ono formlano glasilo Kosovo ce imati mogucnost da otvara konzulate a mozda i DKP.
 
anntaylor:
Pitanje je kojeg Januara, ako je pre 21 onda je to sigurno Tadicevo maslo.

То би значило да је НАТО постао ТадићИЈЕВА војска... хма... не бих се зачудио да им ЛДП-овци, НВО а можда чак и ДС ПРИРЕДЕ СРДАЧАН ДОЧЕК са бацањем цвећа на тенкове и балонима....геј-заставама и сличним обележјима, свашта ћемо ми још овде дочекати... :evil: :evil: :evil:
 
Koliko sam ja pročitao, to je za sada samo preletanje teretnih aviona našim vazdušnim prostorom. Kako neki zamišljaju da se NATO snabdeva, tako nije bilo ni u 1.WW, dobro da nisu rekli da će pešaka gurati kolica i nositi pakete na leđima. Ili misle da će biti kolone tenkova i transportera kao 1991 kad Srbija nije bila ni u kakvom ratu, već strane agencije proturale zle priče o dobrim Srbima.
 
filatelista:
.... Kako neki zamišljaju da se NATO snabdeva, tako nije bilo ni u 1.WW, dobro da nisu rekli da će pešaka gurati kolica i nositi pakete na leđima. ......
Zanimljivo gledište!!
Nisam siguran da bi se i makedonci složili s tobom, no, to je tvoje mišljenje!!

Ako je to tačno što ti kažeš, nije mi jasno, šta će im naša dozvola?? I onako nemamo čime ni da im zapretimo, a kamo li gađamo te aviJone transportne??
Da ne spominjem, kako i dalje važi pravilo (i ako je XXI vek i napredna tehnika), da dokle pešadija ne uđe, rat nije dobijen!!
 
baba?????:
Zanimljivo gledište!!
Nisam siguran da bi se i makedonci složili s tobom, no, to je tvoje mišljenje!!

Ako je to tačno što ti kažeš, nije mi jasno, šta će im naša dozvola?? I onako nemamo čime ni da im zapretimo, a kamo li gađamo te aviJone transportne??
Da ne spominjem, kako i dalje važi pravilo (i ako je XXI vek i napredna tehnika), da dokle pešadija ne uđe, rat nije dobijen!!
Njima je NATO u zemlji a ne u tranzitu. to nije isto. Kod nas samo prolaze, i zadržavaju se u fri šopovima :grin:
 
baba?????:
Zanimljivo gledište!!
Nisam siguran da bi se i makedonci složili s tobom, no, to je tvoje mišljenje!!

Ako je to tačno što ti kažeš, nije mi jasno, šta će im naša dozvola?? I onako nemamo čime ni da im zapretimo, a kamo li gađamo te aviJone transportne??
Da ne spominjem, kako i dalje važi pravilo (i ako je XXI vek i napredna tehnika), da dokle pešadija ne uđe, rat nije dobijen!!
Genije, rat je vrsta pritiska koji se koristi za ostvarivanje nekih (uglavnom politickih) ciljeva. Bez obzira koji rod vojske ucestvuje u ratu (samo mornarica za nametanje ekonomske blokade, ili samo avijacija za unistavanje infrastrukture), ako je taj krajni cilj postignut rat se smatra dobijenim, bez obzira sto nije ni jedan vojnik na zemlji ispalio ni metak...
 
Silent Bob:
Genije, rat je vrsta pritiska koji se koristi za ostvarivanje nekih (uglavnom politickih) ciljeva. Bez obzira koji rod vojske ucestvuje u ratu (samo mornarica za nametanje ekonomske blokade, ili samo avijacija za unistavanje infrastrukture), ako je taj krajni cilj postignut rat se smatra dobijenim, bez obzira sto nije ni jedan vojnik na zemlji ispalio ni metak...
Prvo, hvala na komplimentu :lol: !!
Drugo, još jedno zanimljivo gledište, koje nema potporu ni u novijoj istoriji, a kamoli nekoj daljoj!!
Treće, još jednom hvala na komplimentu!!
 
MAXIMUS !:
Шта ли ће бити ако уз пут угледају дугоногог деда Ворка чувеног препонаша како прескаче плотове ? Или шта ће бити ако испод манитије неког православног свештеника угледају брата Радована ?
А шта ће око им се припишки или огладне уз пут?
Или ако им се нешто приј...?Нису сви нато војници геј има и неки стрејт?Можда!?
Народе Српски значи трећа фаза ускоро отворена окупација,сви на изборе за СРС
50 % + твој глас!

sta ce onda biti?
ne pricaj svasta, nije to ekskurzija, pa da jedu sladoled na cosku....
btw, i da im se pripiski i da ogladne....hoce li neko da reaguje? hoce li neko imati mu*da da pripuca na njih, ili da baci bombu, da uradi nesto konkretno?

i pazi, ti takvim postom i takvim pravopisom, takvim stranackim parolama pozivas ljude da glasaju za stvoju stranku...tako mozes da navuces samo gomilu neinteligentnih individua, sto je valjda i cilj....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top