NATO ....Veljinim autoputevima......

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
filatelista:
Njima je NATO u zemlji a ne u tranzitu. to nije isto. Kod nas samo prolaze, i zadržavaju se u fri šopovima :grin:

Не лупетај више, билмезу један......боље се и тачније распитај шта ће све радити "у пролазу" и где ће имати своје објекте............ :evil: :evil: :evil: питам се зашто су те уопште и примили у војску........ :roll: :roll: :roll:
 
eremita:
Не лупетај више, билмезу један......боље се и тачније распитај шта ће све радити "у пролазу" и где ће имати своје објекте............ :evil: :evil: :evil: питам се зашто су те уопште и примили у војску........ :roll: :roll: :roll:
Ti si nešto žešće frustriran lik, ti bi bio radikal, ali živiš na Vračaru, pa bi se osećao kao panda,bilo bi vas par stotina.
O kakvim ti objektima pričaš? Ti imaš neke informacije koje mi ne znamo? Pa podeli ih sa nama, "bilmezu"!
 
filatelista:
Ti si nešto žešće frustriran lik, ti bi bio radikal, ali živiš na Vračaru, pa bi se osećao kao panda,bilo bi vas par stotina.
O kakvim ti objektima pričaš? Ti imaš neke informacije koje mi ne znamo? Pa podeli ih sa nama, "bilmezu"!











Naselje za NATO oficire na Novom Beogradu

- Smeštaj - u stanovima za učesnike Univerzijade na Novom Beogradu u bloku 67
- Zdravstvena nega - u bolnici Bežanijska kosa
- Baza - Pasuljanske livade


Stanovi za univerzijadu u bloku 67 na Novom Beogradu


Nedeljni telegraf

24. maj 2006.



Odluka Vlade Srbije i Saveta ministara SCG da dozvole NATO trupama prelaz preko naše teritorije, uskoro ce dobiti svojevrsne "anekse". Kako NT saznaje u SMIP, osim dozvole za prolazak, vojnici severnoatlantske alijanse na neodređeno vreme uživaće u gostoprimstvu Srbije, prvenstveno Beograda.



Dugo pripremani projekat o kojem je NT pisao u vise navrata - izgradnja NATO baze na Pasuljanskim livadama kod Despotovca - trebalo bi da postane aktuelan po pristupanju Srbije Partnerstvu za mir. Odnosno, posle hapšenja generala Ratka Mladica.



- NATO, međutim, od nas traži da bolnički kompleks na Bežanijskoj kosi bude isključivo na raspolaganju njihovom ljudstvu. Gotovo je neverovatno da su zahtevali i da im se ustupi najveći broj stanova u novobeogradskom bloku 67 - kaže izvor NT iz SMIP-a.

Naime, kompleks od 88.000 kvadrata, prema projektu, trebalo bi da bude završen do leta 2009, kad će Beograd ugostiti učesnike Univerzijade. Posle ove sportske manifestacije, gradski oci planirali su da stanove prodaju na tržištu, a da deo bude namenjen mladim stručnjacima.
Kako stvari stoje, umesto njih, u nekim od tih stanova će do daljnjeg boraviti - oficiri NATO.



O. N.

http://www.nedeljnitelegraf.co.yu/novi/2-3.html#2
 
Silent Bob:
A da, zaboravio sam na nasu slavnu, herojsku pobedu iz 1999. pri cemu smo ostali bez 13% teritorije... i to ne bilo koje teritorije...

A za Irak i Kubu... oh, ironijo...
I sad bi ja trebao da se upljujem objašnjavaju ti da je na našu teritoriju ušla pešadija, i da je u Irak, ako nisi znao, ušla pešadija, i da su tek onda proglasili završetak, na Kubu se još nisu iskrcali, te rat nije završen, i ako su blokadi....koliko, 30, 40, godina.

No, to je samo tvoje mišljenje, ako je tvoje!!
 
baba?????:
I sad bi ja trebao da se upljujem objašnjavaju ti da je na našu teritoriju ušla pešadija, i da je u Irak, ako nisi znao, ušla pešadija, i da su tek onda proglasili završetak, na Kubu se još nisu iskrcali, te rat nije završen, i ako su blokadi....koliko, 30, 40, godina.

No, to je samo tvoje mišljenje, ako je tvoje!!
Da, trupe su usle posle bombardovanja, a sto se tice Iraka, trupe su usle u Irak 2003... A sta bi pre toga?
 
Silent Bob:
Posle potpisanog primirija. To se nije deslio u toku dejstava...
U Iraku, tek kad su razvalili sadamov spomenik, a to nije uradio embargo ili bombardovanje, rat je bio završen.

A kakve veze ima (u našem slučaju), jel' posle primirja il' posle dejstva??
Jesu li ušli??

Ako se vratimo na tvoj XX post, kakva bi svrha bila da strpaju 40000 vojnika na teritoriju koju su ...... vazdušno, pobedili??

Da ne bi odgovor na poslednje pitanje bilo, "da zaštite preostalo srpsko stanovništvo", moram te preduhitriti, nemoj molim te.
 
baba?????:
U Iraku, tek kad su razvalili sadamov spomenik, a to nije uradio embargo ili bombardovanje, rat je bio završen.

A kakve veze ima (u našem slučaju), jel' posle primirja il' posle dejstva??
Jesu li ušli??

Ako se vratimo na tvoj XX post, kakva bi svrha bila da strpaju 40000 vojnika na teritoriju koju su ...... vazdušno, pobedili??

Da ne bi odgovor na poslednje pitanje bilo, "da zaštite preostalo srpsko stanovništvo", moram te preduhitriti, nemoj molim te.
O cemu ti pricas?

Hoces da kazes da nas NATO nije pobedio? Hoces da kazes da su se na Kosovu vodile kopnene borbe izmedju Srpskih i NATO trupa? Huh?

A sto se tice Iraka... 10 godina povremenog bombardovanja i konstantne izolacije ti ne smatras vrednim i mislsi da su Ameri pobedili tako sto su 2003 usli u Irak i srusili Sadamov spomenik?
 
Silent Bob:
Hoces da kazes da nas NATO nije pobedio? Hoces da kazes da su se na Kosovu vodile kopnene borbe izmedju Srpskih i NATO trupa? Huh?
Očigledno pokušavaš da skreneš sa teme o kojoj smo počeli da diskutujemo, a to je da je rat završen kad kopnene snage uđu na teritoriju, a pri tome ne pročitaš šta sam ja napisao, i da li sam se osvrtao na to ko je pobedio u tom ratu i da li je bilo kopnenih borbi (što opet nije važno u konačnom ishodu da je 40000 vojnika na, još uvek, našoj teritoriji).

Silent Bob:
A sto se tice Iraka... 10 godina povremenog bombardovanja i konstantne izolacije ti ne smatras vrednim i mislsi da su Ameri pobedili tako sto su 2003 usli u Irak i srusili Sadamov spomenik?
I ovde važi isto kao i kod prethodnog odgovora, te se neću ponavljati, samo ću te pitam nešto!!

Da li su kopnene trupe na Kosmetu??
Da li su kopnene trupe u Iraku??
Da li su kopnene trupe na Kubi??
Od ove tri lokacije, gde misliš da je rat završen??

Ako je ovo bio pokušaj da tvoja bude poslednja, reci, pa se neću više javljati na tvoje odgovore, a ako nije, molio bi te da ponovo pročitaš početak ove diskusije, da mi ne bi opet spočitavao nešto što nisam rekao i o čemu uopšte nije bilo reči!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top