ljubav boli-a moze li da ubije?

Možda će zvučati kao bajka, ali - može...
Kada je moja prababa umrla, pradeda je umro mesec dana nakon nje... Od tuge...
Ja nisam imala priliku da ih upoznam , ali pričali su mi moji i ostatak familije da je to bila neviđena ljubav... do poslednjeh daha... Oni su bili jedni od retkih koji su se u ono vreme našli jedno za drugo.. Soulmate ili šta već...
Anyway, pradedica je umro fizički zdrav, ali ga je tuga uništila... nije mogao bez nje.
Dakle - ljubav može da ubije.
 
Znam i ja nekoliko slucajeva da je jedan od supruznika umro vrlo brzo posle smrti bracnog druga. Svi su bili u poznim godinama i imali su mnogo godina braka iza sebe sto dokazuje njihovu apsolutnu privrzenost. Razmak izmedju smrti jednog i drugog je obicno oko 6 meseci.
 
dugmence:
A da li vas je nekad raskid ili razvod boleo toliko da ste mislili da se necete izvuci? Bol u grudima ne prestaje,haos u glavi,od hrane vam se povraca ne zelite da zivite.

Јесте. И горе. (И нема везе са заљубљеношћу.)
Али човек је чудно живинче и може штошта да истрпи, преживи и превазиђе!
 
Iskreno,mislim da ne moze,bar ne kod normalnog coveka,sa normalnim nagonima,pogotovo nagonom za zivotom!
Znam neke price,u stilu,bili baba i deda i onda baba umrla ,a deda od tuge, odmah za njom i sl.,ali u svakoj prici su stari ljudi u pitanju,znas vec,lose srce i da ne nabrajam....
E sad,mislim da razocarenje u ljubavi moze dovseti do potpunog zatvaranja osobe prama tpj sferi zivota,ali obicno niko ne umre.
Moguce su depresije,velika tuga,ali smrt....to mi malo preterano zvuci.
 
King 7:
Znam i ja nekoliko slucajeva da je jedan od supruznika umro vrlo brzo posle smrti bracnog druga. Svi su bili u poznim godinama i imali su mnogo godina braka iza sebe sto dokazuje njihovu apsolutnu privrzenost. Razmak izmedju smrti jednog i drugog je obicno oko 6 meseci.


Tako je i moj pradeda otišao sa prababom posle tačno 6 meseci i strašno se namučio do tad :cry:
 
Moze.....desava se ljudima da jednostavno izgube zelju za zivotom,znam slucaj jednog bracnog para iz mog komsiluka.Nezimerno su se voleli,bili su par za uzor...ljudi izmedju 50-60 godina.Sretala sam ih kako setaju po Jerkovicu drzeci se za ruke,kako jedu kolace u poslasticarnici,igraju se sa unukom.....Ona se razbolela i umrlo vrlo brzo posle uspostavljanja dijagnoze......posle njene smrti on je naglo poceo da propada,smrsao je,bio bled u licu,svakog dana odlazio na groblje,jedva uspevajuci da se odvuce do tamo.Nekoliko meseci kasnije je preminuo u snu......
Kazu da je ljubav najlepsi vodic u smrt.
 
Нисам рекла да је било тек тако....рекох да је било и горе него што је Дугменце рекла у постављању теме.... (пре него што је изменила почетни пост)
 
Moze jako da boli...Znam kako boli kad imam kosmare tog tipa,toliko boli da zelim da umrem i da me probudi moje jaukanje...Verujem da je na javi to 1000 puta gore.Mada ja mislim kada se za nakoga kaze da je umro od ljubavi(a da nije u pitanju samoubistvo),da je tada covek u stvari toliko deprimiran,da mu nije nidocega,da nema apetit i na kraju umre od gladi.Meni to zvuci kao logicno objasnjenje,sem ako nije u pitanju infarkt.
 
Kad pitate "moze li ljubav da ubije", ono sto meni pada na pamet je pojam FATALNE LJUBAVI, i raniji zivot i drustveni odnosi na selu (vezano za Srbiju).
Mladice i devojke vezivali su roditelji jako, jako mlade, 15, 16, 17 godina. Neki se zavole, naviknu, dodju decica i zavrse nakon 100 godina zajednickog zivota (kao moji nana i deda). Cesto se desi da ih spoje tako da se ne zavole, ma da se ne mogu gledati. A i ta decica stignu u zrele godine i pocnu spoznavati pravu ljubav, naravno u kafani, preko plota, svakako van doma. Tu u sukobu sa tradicijom i seoskim moralom dolazlo je do fatalnih ishoda, samoubistava, ubistava...
Prema ovome pojam FATALNA LJUBAV danas u modernom drustvu malo je besmislen. Ko ce se ubijati, kad se moze "lepo" razvesti. Tj ljudi sami donose svoje odluke i za njih odgovaraju, a sredina koja postavlja norme morala ima daleko manji uticaj nego pre.
Da svaki raskid, i razvod boli, boli. Problemi nisu prijatni nikad, ali dal se od ljubavne patnje moze umreti - ne znam.
 
dugmence:
Sta mislite o ovome?
Moze li da boli do smrti kad vas ostavlja ljubav vaseg zivota?
ostavlja? umire ili napusta iz ovog ili onog razloga? boli svakako ali do smrti ne verujem... ili ja jednostavno ne mogu da zamislim takvu ljubav i dovoljno se uzivim? svi znamo da se desava da posle celog zivota provedenog sa nekim i smrti jednog partnera i drugi umire relativno brzo, znachi od tuge... ne mogu da zamislim da mi se tako nesto desi a u slucaju da me ostavi TVRDIM da bi to bilo nemoguce...
 

Back
Top