Puste zelje demokrata ne vrede. Bez Mladica u Hag stop Srbiji za Eu 1jun.

Љуба

Zainteresovan član
Poruka
188
Rasim Ljajic:
Znači, 1. jun je poslednji rok za hapšenje.
- Nama niko neće postavljati rokove. Moramo sebi da postavimo rok, da bi smo nadoknadili izgubljeno. Ja se nadam da posle izbora, ako budemo imali proevropsku vladu na čelu sa DS, možemo imati nastavak pregovora, ali nikako nećemo potpisati Sporazum o asocijaciji i pridruživanju bez Mladića u Hagu. Spremni su da nam u ta tri-četiri meseca daju još jednu šansu, ali samo ako budući premijer jasno poruči da Mladić mora biti uhapšen.

Nema Eu 100% :D . Moze Tadic i ostale demokrate da cmizdre sve do Haga. Ali Srpskog junaka Ratka Mladica nece nikad uhvatiti 8-)
 
laercanin:
Super! Pa tvoje želje se poklapaju sa šiptarskim!

Bože, sačuvaj nas ovkavih "Srba"

Ne umes ni da pises pravilno a izjasnjavas se da si Srbin. Eu to su oni koji su oteli Kosovo, Oteli Srpsku Krajinu, poubijali stotine hiljada Srba, i napravili stetu od nekoliko stotine milijardi dolara Srbima. Koji ne traze poturcene, ustase ni siptare koji su etnicki pocistili Srpsku zemlju, klali i silovali. Rusija nije odlican saveznik, ali je dijamant u odnosu na krvolocnike antisrpske iz Eu.
 
Crni Ljubo ni ti ne umes da pises pa zato bi bolje bilo da zacutis
-Bez Mladica u Hag(u?)...
-Moze(Mogu?) Tadic i ostale demokrate da cmizdre sve do Haga. Ali(jedna recenica, ne dve?)[/b] Srpskog junaka Ratka Mladica nece nikad uhvatiti
-...nekoliko stotine(stotina?) milijardi dolara
-Koji ne traze poturcene,(poturcene sta? zareze?) ustase ni siptare koji su etnicki pocistili Srpsku zemlju, klali i silovali.(mozda fali subjekat u recenici?)

I tako dalje....
 
ЕУ је процес који се одвијао без нашег учешћа, и као такав ће се и завршити. И добро је да је тако, поготову што су нас јако задужили последљих 15 година а нарочито 1999.
Даће Бог да Младић никад не допадне у руке тим зликовацима.
 
Lacibg:
ЕУ је процес који се одвијао без нашег учешћа, и као такав ће се и завршити. И добро је да је тако, поготову што су нас јако задужили последљих 15 година а нарочито 1999.
Даће Бог да Младић никад не допадне у руке тим зликовацима.
Super je samo sto cemo mi onda moci da ga duvamo jer cemo biti optereceni carinama i slicnim stvarima u trgovini sa EU pa ce svi polomiti da investiraju u Srbiju koja je imati minijaturno trziste sa kojeg nigde neces moci da izvezes robu...to je odlican plan.
 
Nema zemlje na svetu , sa tolikim brojem mazohista, kao sto uspevaju u Srbiji......
Cime vas bre, hrane??........jeste svi na nekim jeftinim lekovima koje pijete sa pivom, pa vam se mozgovi osusili???...........

Bez hapsenja one kukavice - babe - yayare , satro generala, u stvari jadnika , Mladica, nema Srbiji napredka, a meni je vazniji bolji zivot za moju decu , nego jedna matora yayara, koja se krije ko zena po podrumima i zemunicama.....sram ga bilo, klosarcina jedna.....

A vi, mozete da osnujete klub obozavaoca, pa da menjate slicice, njegove prljave carape, mozda i usrane gace dostignu astronomsku cenu, ko zna???............
Glavata yayara ce uskoro , ipak morati u Hag, a vi mozete samo da mu saljete pljuge, ako i za to imate neku kintu da odvojite.........
 
_Milanche_:
Super je samo sto cemo mi onda moci da ga duvamo jer cemo biti optereceni carinama i slicnim stvarima u trgovini sa EU pa ce svi polomiti da investiraju u Srbiju koja je imati minijaturno trziste sa kojeg nigde neces moci da izvezes robu...to je odlican plan.
Сад ми објасни какву ће то тескобу наша царина да произведе ?
 
Lacibg:
Сад ми објасни какву ће то тескобу наша царина да произведе ?
evo pisam malo o ovome na temi vezanoj za Maldji u njegovog ujaka ali sad cu da ti sistematizujem.
Ako Srbije ne zakljuci sporazum o stabilizaciji i asocijaciji uskoro i ne dobije u dogledno vreme status kandidata i time potpise sporazum o carinskim i ostalim trgovniskim olaksicama sa EU imace problem da ce sva roba koju zelimo da izvezemo iz Srbije u EU imati carinu od 30% i apsolutno nece biti konkurenta tamo.
Dalje Rusija ce u narednih godinu do tri godine poptisati sporazum o strateskom partnerstvu sa EU i time uspostaviti slobodnu trgovinu sa EU za oko 70% proizvoda.
Nesto slicno trenutno mi imamo sa Rusijom.
U siituaciji u kojoj samo Srbija bude u teskoj trgovinskoj poziciji u odnosu na EU a svi ostali sve zemlje regiona a i sama Rusiju budu mogli da slobodno trguju sa istom i obrnuto naci ce o se u situaciji da ce potpuno nerentabilno biti ista proizvoditi u Srbiji niti ulagati u nju.
Neko ko bude zeleo nesto da proizvode ce pre ulagati u Rumuniju i odatle imati slobodan pristup trzistu EU i slobodan pristup za 100% ruba koje ce recimo zeleti za izvozi u Rusiju.
Neko ko zeli samo da izvozi u Rusiju nece ulagati u Srbiju nego ce odma ulazati u Rusiju.
Srbija ce se onda naci u slepom crevu i to je sustina cele price.
 
inagadadavida:
Nema zemlje na svetu , sa tolikim brojem mazohista, kao sto uspevaju u Srbiji......
Cime vas bre, hrane??........jeste svi na nekim jeftinim lekovima koje pijete sa pivom, pa vam se mozgovi osusili???...........

Bez hapsenja one kukavice - babe - yayare , satro generala, u stvari jadnika , Mladica, nema Srbiji napredka, a meni je vazniji bolji zivot za moju decu , nego jedna matora yayara, koja se krije ko zena po podrumima i zemunicama.....sram ga bilo, klosarcina jedna.....

A vi, mozete da osnujete klub obozavaoca, pa da menjate slicice, njegove prljave carape, mozda i usrane gace dostignu astronomsku cenu, ko zna???............
Glavata yayara ce uskoro , ipak morati u Hag, a vi mozete samo da mu saljete pljuge, ako i za to imate neku kintu da odvojite.........

... a cime tebe hrane kad mislis da od ovih koji postuju na forumu ili od 99,99% ljudi u ovoj zemlji zavisi da li ce neko otici u Hag ili nece...imaju ljudi pravo da budu na cijoj hoce strani...sta to tebe briga...a zbog takvih kao ti normalan svet na zapadu misli da smo svi mi jataci tih ljudi...vec sam ti rekla da smaras za medalju :)

...uh...jesu li jataci cuvali hajduke?
 
filatelista:
Ma dohakaćemo mi njima. Mi imamo sporazum sa Rusijom, jel tako? A Rusi sa EU.Pa mi izvezemo u Rusiju, tamo prepakujemo i izvozimo u EU. "Šta će nama šoferima kuća....." :p

Ako mislis na "famozni " sporazum o 1% carine , koji vole da potezu "PatriJote"........zaboravljaju jednu sitnicu, da isti NIKADA NIJE verifikovan od DUME, pa je takav, prakticno , van snage...........a i ogroman broj najvaznijih proizvoda nije obuhvacen tom, ionako nevazecom listom........

Pa , zar vam nije glupo , da niko odavde ne izvozi proizvode za Rusiju, a da taj sporazum stvarno postoji u praksi??? :roll:
 
Andreavk:
... a cime tebe hrane kad mislis da od ovih koji postuju na forumu ili od 99,99% ljudi u ovoj zemlji zavisi da li ce neko otici u Hag ili nece...imaju ljudi pravo da budu na cijoj hoce strani...sta to tebe briga...a zbog takvih kao ti normalan svet na zapadu misli da smo svi mi jataci tih ljudi...vec sam ti rekla da smaras za medalju :)

...uh...jesu li jataci cuvali hajduke?

Pa , vi i jeste, jataci one babe...........i zbog vas i misle i dalje da smo zaostalo balkansko pleme u izumiranju.........sto , opet , zbog Mladica, i vas koji mu se divite, i jesmo........

Naravno, svi koji su rat iskoristili da se iz svojih bosanskih vukoyebina , i selendri docepaju Amerike i Kanade, pa odande , prde i dalje "guslarske o Ratku ".........su zasluzni na kvadrat
 
inagadadavida:
Ako mislis na "famozni " sporazum o 1% carine , koji vole da potezu "PatriJote"........zaboravljaju jednu sitnicu, da isti NIKADA NIJE verifikovan od DUME, pa je takav, prakticno , van snage...........a i ogroman broj najvaznijih proizvoda nije obuhvacen tom, ionako nevazecom listom........

Pa , zar vam nije glupo , da niko odavde ne izvozi proizvode za Rusiju, a da taj sporazum stvarno postoji u praksi??? :roll:
Ja ne znam da li je verifikovan ja sam mislio da jeste ali nisam ipak precizno upucen u to.Po njemu mozemo preko 70% proizvoda da izvozimo bez carine u Rusiju ali je mana sto poljuprivredni i prehrambeni proizvodi nisu ukljuceni u slobodnu trgovinu.
 
_Milanche_:
hahaha ne moze tako ti bi kao Kole sa secerom :-)
Šta ne može, pa ovo je Srbija. Sad kad radikali ovu moju ideju uvrste u ekonomski program da "evro integrantima" izbiju adute. Idem da upalim mobilni, možda me "ronaldinjo usnice" zvrke već večeras, da im budem ministar za "ekonomske odnose sa EU preko Rusije"
 
_Milanche_:
Ja ne znam da li je verifikovan ja sam mislio da jeste ali nisam ipak precizno upucen u to.Po njemu mozemo preko 70% proizvoda da izvozimo bez carine u Rusiju ali je mana sto poljuprivredni i prehrambeni proizvodi nisu ukljuceni u slobodnu trgovinu.

Ma, nikada nije verifikovan.........
Dalje, kako sam i napisao.........ono sto bi mi i mogli da izvozimo (hrana) nije u tom sporazumu...........sta cemo da im izvozimo??.........automobile??satelite?? :roll:
 
_Milanche_:
evo pisam malo o ovome na temi vezanoj za Maldji u njegovog ujaka ali sad cu da ti sistematizujem.
Ako Srbije ne zakljuci sporazum o stabilizaciji i asocijaciji uskoro i ne dobije u dogledno vreme status kandidata i time potpise sporazum o carinskim i ostalim trgovniskim olaksicama sa EU imace problem da ce sva roba koju zelimo da izvezemo iz Srbije u EU imati carinu od 30% i apsolutno nece biti konkurenta tamo.
Dalje Rusija ce u narednih godinu do tri godine poptisati sporazum o strateskom partnerstvu sa EU i time uspostaviti slobodnu trgovinu sa EU za oko 70% proizvoda.
Nesto slicno trenutno mi imamo sa Rusijom.
U siituaciji u kojoj samo Srbija bude u teskoj trgovinskoj poziciji u odnosu na EU a svi ostali sve zemlje regiona a i sama Rusiju budu mogli da slobodno trguju sa istom i obrnuto naci ce o se u situaciji da ce potpuno nerentabilno biti ista proizvoditi u Srbiji niti ulagati u nju.
Neko ko bude zeleo nesto da proizvode ce pre ulagati u Rumuniju i odatle imati slobodan pristup trzistu EU i slobodan pristup za 100% ruba koje ce recimo zeleti za izvozi u Rusiju.
Neko ko zeli samo da izvozi u Rusiju nece ulagati u Srbiju nego ce odma ulazati u Rusiju.
Srbija ce se onda naci u slepom crevu i to je sustina cele price.
Није ми јасно КО наплаћује царину од 30% ? ЕУ ? Ако је то тако онда настављају притисак на нас. Ја бих онда рекао па ко их ј... Ту је Русија, Кина, земље трећег света, тамо можемо бити конкурентни. Е, сад, због царина које ће поставити ЕУ нама, неће бити страних улагања јер ће и они бити "кажњени" пробају ли да извезу робу ?!?! Па и њих ко ј... ако неће извозити истим онима ко и ми.
Друго, више верујем у њихову алавост, да ће овде улагати због јефтине радне снаге + близина Европе, него што ће нас игнорисати још 10 или 100 година. Губимо ми али губе и они и то много више.
 
Губимо ми али губе и они и то много више.

.........boze........samo da ne propadnu , bez nas...i to postoji realna opasnost.....


Ту је Русија, Кина, земље трећег света, тамо можемо бити конкурентни.

Cime mozemo da budemo konkurentni u Kini???
U Rusiji???
Napisi nam bar desetak , ili , eto pet proizvoda koje mi mozemo da ponudimo Rusiji i Kini , a da smo konkurentni cenom i kvalitetom??............Gluposti, i prazne price...........
 
Lacibg:
Није ми јасно КО наплаћује царину од 30% ? ЕУ ? Ако је то тако онда настављају притисак на нас. Ја бих онда рекао па ко их ј... Ту је Русија, Кина, земље трећег света, тамо можемо бити конкурентни. Е, сад, због царина које ће поставити ЕУ нама, неће бити страних улагања јер ће и они бити "кажњени" пробају ли да извезу робу ?!?! Па и њих ко ј... ако неће извозити истим онима ко и ми.
Друго, више верујем у њихову алавост, да ће овде улагати због јефтине радне снаге + близина Европе, него што ће нас игнорисати још 10 или 100 година. Губимо ми али губе и они и то много више.

...jesmo li mi prodali banke, mlekare, pivare, duvansku industriju, telekomunikacije, sad ce i elektroprivredu i sl. :) sta ih briga ne moraju ni da izvoze...dovoljno je da nama prodaju - opet su na dobitku :)
 
Lacibg:
Није ми јасно КО наплаћује царину од 30% ? ЕУ ? Ако је то тако онда настављају притисак на нас. Ја бих онда рекао па ко их ј... Ту је Русија, Кина, земље трећег света, тамо можемо бити конкурентни. Е, сад, због царина које ће поставити ЕУ нама, неће бити страних улагања јер ће и они бити "кажњени" пробају ли да извезу робу ?!?! Па и њих ко ј... ако неће извозити истим онима ко и ми.
Друго, више верујем у њихову алавост, да ће овде улагати због јефтине радне снаге + близина Европе, него што ће нас игнорисати још 10 или 100 година. Губимо ми али губе и они и то много више.
EU ako ne napravis aranzman sa njom naplacuje carinu ******.
Ne mozemo jer niko nece ulagati kod nas u tome i jeste stvar jer ce mu biti svjeedno da li trguje iz Srbije ili iz EU.
Shvatas a iz recmo Rumunije ili Madjarske imae slobodan pristup na ova trzista.
Ma nece ulagaci biti kaznjeni nego im se nece isplatiti da ulazu u Srbiju jer ce Srbija imati jako malo trzste.
Ne znam da li shvatas ali ovo ja nisam sedeo pa smislio nego sam cuo na tv od najuepsenihg Srbina u Rusiji nekog Curcica covek je to sve lepo objasni.Covek ima milijarde kapitala u Rusiji i objasnio je prosto sta ce da se desi.
Mnogo EU gubi zabole ih....
Sto se tice Kine to zaboravi...u Kinu ne mogu da izvezu ni mnogo konkurentije privrede od nase mi u Kinu apsolutno nista ne mozemo da izvezemo...SAD ima problem deficita sa Kinom a ne mi...opet za zemlje treceg sveta nece neko da proivodi u Srbiji da bi recimo izvozio u emirate...nece lepo ce da proizvodi negde gde je blize i gde mu je jefitniji transport ako su uslovi isti...prislo je vreme od 60-ih do 90-ih kad smo mi bili u vakumu i imali jedini pristup bez cariine gde smo hteli sad je drugacije...
 

Back
Top