Srbijanci biće stranci (Окупациона власт у Црној Гори)

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
USVAJANJEM zakona o crnogorskom državljanstvu, o boravištu i prebivalištu, kao i zakona o strancima, koji su već u skupštinskoj proceduri, državljani Srbije će postati stranci, ili će se njihov tretman u Crnoj Gori regulisati posebnim međudržavnim sporazumima.
Ovako u razgovoru za "Novosti" crnogorski ministar unutrašnjih poslova Jusuf Kalamperović ocenjuje buduće odnose Srbije i Crne Gore, naglašavajući da je do danas odnos prema građanima Srbije i režim na granici bio isti kao pre referenduma. Dokaz za to je, kaže on, i pola milona turista koji su letos posetili Crnu Goru.
* Ima li nagoveštaja tih posebnih sporazuma koji bi građane Srbije učinili "manje strancima" u Crnoj Gori, i obrnuto?
- Za sada nema inicijativa iz Srbije za takvim sporazumima, makar u delu za koji sam ja nadležan. Ukoliko takvih sporazuma ne bude, u šta ne verujem, građani Srbije će biti tretirani kao i građani ostalih država.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=97567&datum=2006-12-15
 
bobanap:
e bravo....misaoni.
a kamo zdrav razum ?
kamo sagledavanje realne situacije u smislu--ko pita narod ?
kao da nije i ovde isto ? ko pita narod ?
bravo!!!!!!!!!
Црногорци су у Србију донели много лоших ствари...Навикли су да живе како они хоће и не поштују начин живљења средине у коју су дошли.Изабрали су шта су изабрали,нек' им је са срећом!:)
 
Ne znam za čim ti Aleksandre žališ? Ja mislim da je Srbiji u ovom veku jedna od najlepših stvari skidanje njih sa vrata. Prosto lakše dišem kad više ne moram da plaćam razne gamadije crnogorske. Ko hoće sa srpskim državljanstvom da živi tamo neka ga tretiraju kako god hoće, nema sa tim nikakvih problema.
Mene na njihovom moru videti neće, a ne, ne...
 
gradac5:
oni su ostvarili svoj cilj ZAJEDNICKU SRBIJU I SAMOSTALNU CRNU GORU.
i pored cinjenice da imaju svoju maticu, samostalnu crnu goru , neki od njih nam i dalje namecu svoje jugoslovensko crnogorsko srpstvo kao dominantno .
INTERESE SRBIJE I NAS IZ SRBIJE I DALJE NEMA KO DA STITI.
Pazi Valjevac, zato i mi treba da udjemo u NATO i EU, da ima ko da stiti nase interese, a ne da nas svakojake svetske vukojebine vuku za nos pricama o bratstvu i jedinstvu, vekovnom prijateljstvu i sranjima, a da onda kad nam sve uzmu i mi zapadnemo u gvna, odu ne osvrcuci se. I Makedonci i Bosanci i CGorci i Rusi. Ko ih ebe sve. Who **** 'em!!!
 
То је одавно тако.
Ево пробај неки посао да урадиш доле.
А они чим им се роди дете одмах пита :Ђе је тај Београд!
Само реципротитет,па ако то народу доле не одговара нека мењају актуелну власт,
доста су глумили демократе последњи комунистички лидери на свету Црногорилци.
 
Alekasandar2:
Србија и Црна гора треба да се уједине... Али не ЗАЈЕДНИЧКА ДРЖАВА, већ као немачка 1990, тако што се Источна присајединила западној, тако Црна Гора треба да се уједини сас Србијом.
Dobar ti primer, koliko je na grbači istočna, toliko bi nama bila i Crna Gora. Šta će nam to?
 
filatelista:
Dobar ti primer, koliko je na grbači istočna, toliko bi nama bila i Crna Gora. Šta će nam to?

И сада ти је на грбачи, јер су они независни а ми зависни јер смо под њиџовом окупацијом, па је ситуација иста као СЦГ

Имаћеш излаз на море, а"независна" Црна Гора неће постојати па тако неће ни да се рукује са шиптарским кољачима.
 
Alekasandar2:
USVAJANJEM zakona o crnogorskom državljanstvu, o boravištu i prebivalištu, kao i zakona o strancima, koji su već u skupštinskoj proceduri, državljani Srbije će postati stranci, ili će se njihov tretman u Crnoj Gori regulisati posebnim međudržavnim sporazumima.
url]
vojislav koshtunica i njegovi partiJotski sateliti su iskoristili srbe u CG,zarad sticanja jeftinih politichkih poena,a onda ih odbacili kao staru kantu kada je velikosrBska politika i u Cg omanula...patriJotska matrica je ostala ista kao i devedesetih,napalish srbe a onda kad "ideja" propadne,ostavish ih da se snalaze kako znaju i umeju
 
Све се да исправити.

1.СПЦ треба да сваком детету које се роди у ЦГ да дарује 1,000 Евра ако се у матичне књиге упише као Србин и крсти у СПЦ.
2. Србиај треба да уведе боравишне визе за студенте из ЦГ као и све друге странце, док треба да одреди кботу студената Срба из ЦГ који могу да бесплатно студирају (мање ће да кошта него сада што их школујемо)

Знајући да је сваком црногорцу Беогрд главни град, за 10 година неће бити Црногорца у Црној Гори:)

тако се ради политика а не скуповима политиком и паролама:)
 
Alekasandar2:
Све се да исправити.

1.СПЦ треба да сваком детету које се роди у ЦГ да дарује 1,000 Евра ако се у матичне књиге упише као Србин и крсти у СПЦ.
:)
vala puni su ko brod,mozda bi i mogli nesto da urade povodom toga...al teshko,ne odvajaju se oni od kinte tako lako..kako bi inache kupili onolike audije,mechke,golfove,dzipove itd.. :grin:
 
Chedo Kokardic:
Sada imamo zajednicku Srbiju i nezavisnu Crnu Goru!

DOS-manlijska vlast je donela odluku da mi i dalje drzimo na nasem budzetu studente iz Crne Gore! Ajd da kazes da drzimo Srbe , al da ja finansiram Milogorske poturice, Hrvate i ostale iz Crne Gore to je stvarno uzas zivi!
Tacno. Zasto bi gradjani Srbije prakticno iz svog dzepa izdvajali za skolovanje stranih drzavljana????
Crnogorski studenti su trebali da dobiju status stranaca, i da placaju skolarinu kao sto to rade Grci na primer. Ali sta ces kad smo mi Srbi uvek gledali samo da ne uvredimo kojekakvu bagru, da ucinimo svakome, a najtragicnije da nas svi, pogotovo ove domace bede, optuzuju za "netoleranciju", "mrznju" i slicne besmislice.
 
Chedo Kokardic:
Pa da i posle se pitamo zasto nas oni jasu i muzu. pa zato sto mi sebe en cenimo.

A inace sve to gura crnogorsko-turski lobi na celu sa Crnogorcem Borisom Tadicem. Znaci Crnogorci se i dalje besplatno lece i skoluju kod nas u Srbiji!


vala Kokardicu.....
da se cika Draza digne iz groba , protero bi te iz drzave a o zabrani zloupotrebe " imena " da ne govorim.
 

Back
Top