Testiranje.....

Pukovnice, sjajan program! :)
Ti si ga radio? Cestitam.
Mnogo upotrebljiva stvar, testiracu ga u toku dana pa da vidimo. Za sda pokazuje -1.3 a na TV kazu -1 sto je korektno.

Jedino me zanima kad se klikne za izglede vremena za 30 dana pise da daje vreme od 16.10.2006 - 16.11.2006 ???? Malo kasni? :) Moze korekcija, da ne kasni vise od 15 dana :) :) ?

Imam pitanje. Kad se program ceo otvori na ekranu (sto prvim startom, sto dvoklikom iz sistem treja), ako se minimalizuje, ostaje u sistem treju. Bilo bi dobro da i klik na "krstic" samo ukloni prorgam sa ekrana a da ipak ostane u sistem treju. Samo zatvaranje, mozda resiti eksplicitnom opcijom menija ili desni klik na programu sistem treju pa izbor "close"?

Kako god bilo, lepa i korisna stvarcica. Hvala sto si podelio sa nama.
 
codemaker:
Jedino me zanima kad se klikne za izglede vremena za 30 dana pise da daje vreme od 16.10.2006 - 16.11.2006 ???? Malo kasni? :) Moze korekcija, da ne kasni vise od 15 dana :) :) ?

ovde nije problem u programu, vec hidrometeo zavoda koji tu informaciju nije uptateovao :)
isto vazi i za temperature, i trenutne podake. Nekad im se desi da im ta automatska stanica rikne i da ne salje podatke, pa stari podaci stoje dok ne dodju novi. Videcu sta cu u tom slucaju da uradim....

codemaker:
Imam pitanje. Kad se program ceo otvori na ekranu (sto prvim startom, sto dvoklikom iz sistem treja), ako se minimalizuje, ostaje u sistem treju. Bilo bi dobro da i klik na "krstic" samo ukloni prorgam sa ekrana a da ipak ostane u sistem treju. Samo zatvaranje, mozda resiti eksplicitnom opcijom menija ili desni klik na programu sistem treju pa izbor "close"?

pa da i ja sam razmisljao o tome, verovatno cu to i uraditi...to sam radio jos pre par meseci, pa sam ga sada samo dosminkao...
zanimljivo mi je sama ta ideja da imam kompletnu vremensku situaciju na desktopu, sa upozorenjima na niske temperature, alarmima, sarenim ikonicama i ostalo....
bice i toga, al malo kasnije :)

codemaker:
Kako god bilo, lepa i korisna stvarcica. Hvala sto si podelio sa nama.
sluzimo narodu :)
 
:)
Osim toga, prognoza vremena me ljubazno obavestava da je danasnja temperatura i prognoza ista kao za 16.11.1967 godine? Nesto se maglovito secam 16.11.1967 ali ne bih sa sigurnoscu mogao reci da li je bas mnogo slican danasnjem danu, bio sam u nekoj zurbi u centru grada i mislim da mi je pukla pertla negde kod narodne banke... Koji podatak i poredjenje.. :)
 
Fin program Ober ;), samo pokusaj jos da dodas neku vecu ikonicu koja ce prikazivati slikovito tenutno stanje. U cemu si radio, VB, mozda i C# ?

Sad si me podsjetio na neke moje programe na kojima sam prestao raditi poodavno. Pa evo nasao sam dva, ostalo mi se neda da nadjem, nedavno sam sistem reinstalirao, pa je mozda nastradalo.
Ovo su neki manji programi, jer one komercijalne nazalost nemogu da postujem :)

http://d.turboupload.com/d/1335711/Desktop.rar.html
 
@Ober sta kaze, jel izbaci neku gresku ?

Inace moze se sa bilo koje stranice pokupiti potrebni podatci, samo je potrebno napraviti vlastiti parser. Dakle skinemo trenutno html stranu sa koje zelimo da ocitamo podatke, parser odradi svoje, stranica se brise, a podatci se prikazuju.
 
Zasto meni ne radi program? Dobijam ovo:
 

Prilozi

  • 2006-12-17_003932.jpg
    2006-12-17_003932.jpg
    13,7 KB · Pregleda: 17
juznivetar:
@Ober sta kaze, jel izbaci neku gresku ?

Inace moze se sa bilo koje stranice pokupiti potrebni podatci, samo je potrebno napraviti vlastiti parser. Dakle skinemo trenutno html stranu sa koje zelimo da ocitamo podatke, parser odradi svoje, stranica se brise, a podatci se prikazuju.

moze, naravno, al sto bih ja skidao citavu stranicu, kada mogu da skidam unapred pripremljen CSV fajl sa njihovog servera :)

inace, ukoliko ne moze da pristupi serveru, program ne uradi nista....znaci taj exception uopste nisam obradjivao, samo sam ukazao na njega, da program ne bi pucao....
ukoliko su podaci stari, program cita one stare....tu bih mogao da odradim nesto tipa "nije dostupno" ili nesto slicno.....

@king
proveri dal imas .NET....
 

Back
Top