vandredan djak

  • Začetnik teme ma jel bitno
  • Datum pokretanja
Ako si vec ucenik neke skole jedino resenje je da mapises molbu nastavnickom vecu za prelazak na vanredno skolovanje. Naravno moras da navedes razlog ( smisli nesto dobro ) i molbu moraju da predaju roditelji. ako nisi ni u jednoj skoli onda tek u junu.
 
Mozes da predjes u drugu skolu ako u toj skoli ima vanrednog skolovanja ali je mnogo jednostavnije i bolje za tebe da budes vanredan djak u svojoj skoli. Kada si vanredan djak ne ides u skolu vec samo dolazis na konsultacije i na polaganje ispita. Placas skolarinu i polaganje ispita. Malo je teze jer polazes gradivo cele godine a kad si redovan djak odgovaras deo po deo gradiva. Mislim da ti je mnogo bolje da zavrsis ovu godinu kao redovan djak pa da se u junu upises kako vanredan. Glupo je da ti propadne ovo sto si do sada zavrsio.
 
Знам, али ја сам био много болестан и рекли су ми да морам да пређем као вандредан. А јамислим да нема шансе да прођем ову годину као вандредан.
Хвала ти пуно.
П.С: А да ли морам да идем на нека предаванја? :?:
 
Ne mogu da te nateraju da predjes na vanredno skolovanje, jedino mogu da te posalju na razredni ispit ako nisi bio na vise od trecine od ukupnog broja casova. Ali i tada ne moras na vanredno jer po zakonu ides na vanredno ako si neocenjen iz tog predmeta i nisi bio na trecini od ukupnog broja casova. Znaci akoneces na vanredno na moras, samo se potrudi da dobijes ocene iz sto vise predmeta, a iz onih iz kojih ostanes ne ocenjen ides na razredni ispit, sto je bolje nego da polazes vanredno sve predmete. Koja si godina i koja skola ?
 
Pa, moracu da predjem na vandredno, jer sam bio bolestan jako dugo. Idem u gimnaziju, a u koju nije ni bitno.
Jos samo jedno pitanje:
DA li mogu da polazem kada ja to zelim ili postoji tacno odredjeno vreme: npr. dva meseca...
Puno hvala svima koji odgovaraju na ovu temu, a posebno xx-u. :wink:
 

Back
Top