Puch Vuka Draskovica

odgovor0

Zainteresovan član
Poruka
245
Stojan Drchelic
zamenik urednika Blica

Vukov puč
Vuk Drašković je video da od čekanja nema ništa, da država nema ni vizije ni volje da raskrsti sa totalitarnom prošlošću. Shvatio je da je sistem pao, da nema snage da iznedri dobar zakon ili uredbu koja bi stavila tačku na komunističke denuncijante i rekla „Car je go, i još je iz komšiluka“!
Vuk je shvatio i odlučio se na puč. Otvorio je tajne dosijee o službenicima SMIP ne čekajući ni Vladu, ni Skupštinu, ni BIA. Sad, ako sve demokrate do demokrate smeju, neka kažu da su protiv... Jasno je da nema diskontinuiteta sa sistemom petokrake i sa vremenom „crveno-crne“ koalicije bez otvaranja svih tajnih spisa, jasno je da duh Alekse Žunića živi u svakoj novoj vladi, da mu se raduje svaka nova vlast. Da nije tako, Srbija bi putem normalnog sveta - tajne službe na doboš, dosijee na sunce, cinkaroše na stub srama! Uostalom, da je to urađeno, i Zoran Đinđić bi bio živ.
Svugde je u istočnoj Evropi bilo isto - šest meseci drame, desetine ostavki, nekoliko operetskih dvorskih ili porodičnih iznenađenja, poneko razvrnuto kumstvo ili prijateljstvo... I države su čista obraza krenule napred. Samo je u Srbiji po starom. Samo su ovde dosijei otvoreni tako da ostanu trajno zatvoreni, samo se u Srbiji DB tako transformiše da se nikada ne promeni. Srbija ne može dalje ako ostane zatvorena u fajlove krvave Službe bezbednosti. Ona mora kroz katarzu ozdravljenja i prosvetljenja, ona mora da okrene leđa špijunima i njihovom sistemu vrednosti. I u medijima, svakako.
Mi u „Blicu“ smo se dogovorili da istrajemo, pitaćemo novu vladu svako malo: Kada ćete otvoriti sve dosijee građana bez ikakvih ograničenja, kada ćete na uvid dati imena denuncijanata, kada ćete raspustiti BIA?
 
imao je hrabrosti, za razliku od svih drugih. sada ce se karte otvoriti.Politicari koji ne podrze ovaj potez jasno ce sebe ogoliti i pokazati da su bili saradnici ili saucesnici zlocinacke masinerije koja je suvise dugo krojila nase sudbine
 
odgovor0:
imao je hrabrosti, za razliku od svih drugih. sada ce se karte otvoriti.Politicari koji ne podrze ovaj potez jasno ce sebe ogoliti i pokazati da su bili saradnici ili saucesnici zlocinacke masinerije koja je suvise dugo krojila nase sudbine
Nemoj zajebavati molim te.
Prvo mogoa je to isto da uradi pre 3 godine a ne sad u kampanji i tako pokaze svojim orimerom kako treba.
Dale trebao je da uslovi ili otvaranje dosijea ili a u sprtovnom da izadje iz vlade.
Da se tako ponasao danas bi sigurno imao ceznus.
SPO je se u ovoj vladi ponasao kao opozicija u vladi sto je poptuno besmileno.
 
njegova stranka nije imala dovoljan politicki uticaj u ovoj retrogradnoj vladi. kada su pokusali da razbucaju sluzbe bezbednosti, pokusali su da im razbiju stranku a niciju podrsku nisu imali.Ni DSS, ni DS, ni G17, ni LDP-svi su cutali. zamislitite samo na trenutak kakva bi bila ova vlada da u njoj nije bilo spo-a i njegove politike kao ministra spoljnih poslova?
 
odgovor0:
njegova stranka nije imala dovoljan politicki uticaj u ovoj retrogradnoj vladi. kada su pokusali da razbucaju sluzbe bezbednosti, pokusali su da im razbiju stranku a niciju podrsku nisu imali.Ni DSS, ni DS, ni G17, ni LDP-svi su cutali. zamislitite samo na trenutak kakva bi bila ova vlada da u njoj nije bilo spo-a i njegove politike kao ministra spoljnih poslova?
Vuk drašković nikad nije bio član ove vlade. Niko ga nije izabrao.
 
Не вреди. Морам ово да поновим
Ми о Вуку ... а вук на овцу ... своје право има ка' тирјанин на слаба чо'ека .
Мало је жалосно ово његово самртничко политичко батргање.
Вуче умри достојанствено (политички).
 
odgovor0:
njegova stranka nije imala dovoljan politicki uticaj u ovoj retrogradnoj vladi. kada su pokusali da razbucaju sluzbe bezbednosti, pokusali su da im razbiju stranku a niciju podrsku nisu imali.Ni DSS, ni DS, ni G17, ni LDP-svi su cutali. zamislitite samo na trenutak kakva bi bila ova vlada da u njoj nije bilo spo-a i njegove politike kao ministra spoljnih poslova?
Bila bi ista jer kako si sam rekao Vuk nije imao uticaj.Ako ga vec nije imao nije trebao u njoj ni da sedi.
 
Salvantis:
Zreo je toliko da je prosto truo.
A svakodnevno izmisljanje novih super bitnih inicijativa SPOa je samo izraz politicke nemoci i ocaja. Mada ko zna, mozda nekako i nahvata tih 5% ?
imam jednu prjatejicu koja radi za jednu agenciju za ispitivanje javnog mnjenja...ono sro si sgiruni to je da SPO-u ne moze da objektivno proceni rejting jer su vrlo cudni....u nekim opstinama su ekstremno slabi(1% Beograd i Vojvodina) a u nekim ekstremno jaki (10-ak %manje opstine i sumadija i zapdna Srbija) a iz svega toga kad imas uzorak od 1600 ljudi tesko da mozes da izvuces objektivnu procenu.
 
_Milanche_:
imam jednu prjatejicu koja radi za jednu agenciju za ispitivanje javnog mnjenja...ono sro si sgiruni to je da SPO-u ne moze da objektivno proceni rejting jer su vrlo cudni....u nekim opstinama su ekstremno slabi(1% Beograd i Vojvodina) a u nekim ekstremno jaki (10-ak %manje opstine i sumadija i zapdna Srbija) a iz svega toga kad imas uzorak od 1600 ljudi tesko da mozes da izvuces objektivnu procenu.
SPO kao i SPS ima jedno jezgro glasaca koji vec deceniju glasaju za njih, bez obzira na sve. Problem je sto poumire na svakim narednim izborima dobar broj istih, a nove hardcore fanove jako tesko privlace. Jako malo "neutralnih" i neopredeljenih ce glasati za bilo koju od te dve opcije. I bice im jakoooooo tesko da ovog puta predju cenzus.
 
Јесте,код Вука је све екстремно осим Дане и њених рођака...Њима увек требају станови,од вишка глава не боли.Увек мож' се прода.:evil::shock::shock::evil:
 
urospo:
Milance to oko procena vazi i za jos neke partije. A Vuku je bolje da se vrati pisanju, mozda napise jok neku fenomenalnu knjigu kao sto je "noz".
e je si gledao juce mozda Repliku bio gost ispred DSS-a onaj Brana Ristivojevic jednom smo o njemu pricali ja ga licno znam i ne volim ga ako se secas...Covek je bio poznat kao najeksremniji protivnik haskog tribunala znaci SRS je bio nista za njega po stavovima...ucestivovao u organizaciji svih mogih anti-haskih skupova.
Sinoc ****** ko da slusam drugog coveka.Sve ce dati da uhapse mladica kaze jasno HAPSENJA i ostalo...**** sebe valjda ukapirao da ce eksremnim stavom ostai na margini DSS-a pa poceo drugu pesmu...reko neverujem...
 
odgovor0:
Pred svake izbore istrazivanja javnog mnjenja su SPO-u davala mnogo nizi rejting nego sto je bio njihov izborni rezultat. Imaju odlicnu kampanju i ja se necu iznenaditi ako dobiju i 8%
jesu bas iz ovog razloga koji ja kazem tesko ih je izmeriti.
Ja bi licno voleo da SPO predje cenzus ali bojim se da nemaju previse sanse.
 

Back
Top