Koliko vode je zdravo?

belcici

Zainteresovan član
Poruka
129
Posto sam mnogo puta cula da treba da se pije 2 litre vode dnevno, to sam i pocela pre 15-ak dana. Medjutim, organizam kao da mi trazi sve vise i vise vode. Ovih dana pijem i po 5 litara dnevno. Ne zato sto moram, nego zato sto sam stalno zedna. Pa mi je palo na pamet da je to mozda preterano i da moze da mi naskodi(sta znam, mozda opterecuje bubrege ili ne znam sta) Zato sam htela ovde da pitam doktore da li voda moze bukvalno da se pije u neogranicenim kolicinam kao sto se prica, ili ipak postoje neka ogranicenja. Hvala
 
Naravno da postoje ogranicenja, i naravno da je moguce trovanje vodom (takozvano) i naravno da nije bas najzdravije da unosis 5 litara vode. A da ti malo odes do laboratorije i proveris svoj secer? Povecanje secera u krvi zna da da simptome ovolike zedji. Pozdrav.
 
Možda je važno da se kaže da je gornja granica dnevne potrošnje vode, za osobe sa povišenim krvnim pritiskom, do 1.7l - takav podatak sam pronašla (ukoliko je netačan, molim merodavnije da isprave).
Za uslovno zdrave, valjda je dovoljno 2-2.5l vode dnevno, za uobičajeno dnevno funkcionisanje. Mada, ja pijem toliko i ako umereno vežbam u toku dana.
 
belcici:
Posto sam mnogo puta cula da treba da se pije 2 litre vode dnevno, to sam i pocela pre 15-ak dana. Medjutim, organizam kao da mi trazi sve vise i vise vode. Ovih dana pijem i po 5 litara dnevno. Ne zato sto moram, nego zato sto sam stalno zedna. Pa mi je palo na pamet da je to mozda preterano i da moze da mi naskodi(sta znam, mozda opterecuje bubrege ili ne znam sta) Zato sam htela ovde da pitam doktore da li voda moze bukvalno da se pije u neogranicenim kolicinam kao sto se prica, ili ipak postoje neka ogranicenja. Hvala
Naravno da postoje ogranicenja...kolicina zavisi od tel.tezine,zdr.stanja,fizicke aktivnosti, godisnjeg doba..itd.
Ako nisi preterala sa cifrom, 5 l je stvarno mnogo...poslusaj savet WW i uradi lab.
 
WithdrawnWater:
Naravno da postoje ogranicenja, i naravno da je moguce trovanje vodom (takozvano) i naravno da nije bas najzdravije da unosis 5 litara vode. A da ti malo odes do laboratorije i proveris svoj secer? Povecanje secera u krvi zna da da simptome ovolike zedji. Pozdrav.

Mislim da toliku zedj moze izazvati i konzumiranje dosta slane hrane, sto nije redak slucaj u ovim zimskim danima. Inace, meni se tokom leta desava da pijem po 5l dnevno.
 
Analize su mi ok, lekar mi je rekao da je to mozda zato sto flasa od 1,5 litar stalno stoji ispred mene, pa me "zove":)
Imam jedno drugacije pitanje a posto je ovo tema o vodi, rekoh da pitam ovde. Negde sam na netu procitala da se sa svakom litrom hladne vode(oko 10 stepeni) gubi 41 kcal, jer navodno nase telo dize temperaturu te vode na 36 stepeni i na to trosi kalorije. E sad, posto sam ja na kalorijskoj dijeti, trudim se da jedem sto vise zdrave hrane u tih 1500 kcal koje pojedem dnevno, pritom se i bavim fizickim aktivnostima, interesuje me koliko je zdravo piti tako hladnu vodu, posebno zimi?
 
uh,ja dok sam na poslu popijem dve flase od 1.5l.juce i danas sam popila skoro tri.
kapiram devojku jer sto vise pijem vise sam zedna.ne jedem mnogo,umereno je slano,nemam povisen secer,krvna slika ok.navika.samo stvarno ne znam koliko mi je to dobro.osecam da mi je zeludac preopterecen.ko zna sta je sa bubrezima i besikom.ne osecam nikakve probleme.analize kao ok. mozda bih mogla ipak malo da smanjim dozivljaj?
 
Мислим да нема правила "колико би требало да се пије воде". Све овиси од организма колико ти тражи, толико и пиј. Ја сам данас попио 10-ак литара обичне воде јер ми је било потребно организму да преброди сунце.

Текст који следи сам прочитао у некој православно-духовној књизи из моје колекције, сад нисам сигуран да ли је са Хиландара или је од савремених грчких Стараца. Можда мало скрећем са теме, али је занимљиво.

Време исхране
Добро је доручковати у три часа ујутро по византијском времену (а то је девет часова пре подне по световном рачунању времена) и вечерати у десет часова по византијском времену (а то је око четири часа по подне по световном времену). Поподневни оброк би требао да буде неслан да не бисмо пили воде док јдемо нити док траје варење, јер је то штетно. Воду би требало пити три сата после оброка.

Време спавања
... јер је већа вредност сна четири сата пре поноћи него осам сати после
поноћи.
 
srecice polako se navikavaj da povecavas kolicnu.stvarno je stvar navike.voda ti je neophodna.organizam je nekih 70% sacinjen od vode.moras je unositi radi normalnog funkcionisanja.ovih 10 l mi deluje kao SF,ali i tvoja jedna casa u dva dana.
 

Back
Top