Teske noge!

I

Ika_z

Gost
Imam probleme sa nogama. Noge su mi teske, utrnule, ukocene u zglobovima. To mi dosta otezava kretanje i povecava nervozu.

Operisana sam pre 7 godina od raka materice. Posle ove operacije sam izlagana tretmanu zracenjem. Pre tri godine imala sam i drugu operaciju na plucnom krilu od iste vrste bolesti. Posle toga sam primala hemioterapiju 9 meseci (tri puta mesecno).

Problemi sa nogama su poceli posle hemoterapije. Zbog toga koristim Beviplex (kompleks vitamina B), kao i Mg i Ca zbog okostavanja. Sve ovo uspeva da malo umanji problem. Medjutim, meni je i dalje vrlo tesko da hodam pa se pitam da li neko zna mozda za neki efikasniji tretman mog problema (koji je ocigledno posledica svih ovih operacija i tretmana kojima sam bila izlozena). Inace svi nalazi koje radim kad idem na redovne kontrole kod lekara su u redu.

Pozdrav svima i hvala.
Ika_z
 
Ne znam koliko vam je godina ali vrlo moguce je da patite od osteoporoze.
Da li vam je radjena osteodenziometrija(gustina kosti)?Dobro je da unosite vitamine,Ca,Mg ali trebalo bi da konsultujete reumatologa jer postoje lekovi koje mozete uzimati i sebi pomoci da hodate,time cete moci vise da se kreceta i bicete manje nervozni.
 

Back
Top