usb memorija

gladiolica

Zainteresovan član
Poruka
282
Imam problem sa USB memorijom kingston od 1gb.
Naime,neko vreme je sasvim lepo radio ali sada kada ga prikljucim u bilo koji od 4 usb izlaza koje imam prijavi u donjem desnom uglu novi hardver ali ga nema u prozoru my computer.da li to znaci da je pokvaren usb na kompu, ili pak sama memorija?da li je problem resiv?da li je neko imao iskustva sa ovako necim?
 
Ako ga ne mozes formatirat ,crkao je...
Meni je skoro AVIX od 1GB nepovratno otisao u vjecna lovista,skinuo sam sve moguce i nemoguce alate da bi ga oporavio ali bez uspjeha...
 
Control Panel - Administrative Tools - Computer Management - Disk Management - Desni klik na USB - Change Drive Letter and Paths - promeni ili dodeli ako ne postoji.
 
Dvostruki:
NAJČEŠĆI problem - polugica za zaključavanje ostane u međupoložaju, pogledaj prvo to. Valjda memorija nije bila ubacivana u neki prednji USB koji je pogrešno povezan....

Pozdrav.
Gde se nalazi ta polugica za zakljucavanje?

Komp prijavi da postoji usb ali jednostavno kad kliknes na njega nece da ga otvori...i ima ga u device manager ali jednostavno nece da udje u memoriju...da li je moguce da mu je pukla memorija,nisam ga ni mesec dana koristila?koji su razlozi pucanja memorije?
 
i jos nesto:
komp prikaze u my computer ali ne mogu da ga formatiram,ne mogu da ga defragmentiram...nista!kao da ne postoji a tu je...i probala sam i na drugom kompu i tamo se desava isto znaci da je definitivno do usb-a a ne do kompa...
sta raditi u tom slucaju,ima li neko jos neki predlog?
imam garanciju 36meseci,da li potpada memorija pod garanciju ili samo spoljna ostecenja?
da li se uopste isplati popravljati ga ako se da popraviti?
 
gladiolica:
mislis da moze tako?
a da li ce mi ga uzeti na popravku ili ce mi dati nov?
da,ali oni mogu da kazu da je neadekvatno koriscen..
Ne da može nego mora. Niko računarske komponente danas ne popravlja već se samo menjaju. Kao što reče @CyberPatuljak to mogu da ti kažu samo ako postoji neko fizičko oštćenje koga pretpostavljam da nema. Dakle, idi i zameni.
 

Back
Top