PROSTITUCIJA

Manja

Aktivan član
Poruka
1.211
Zivim u Grckoj, koja je jedna od drzava u kojoj je prostitucija legalno zanimanje. To ipak ne znaci da su mesta na kojima rade higijenski ispravna, niti da su zdravstvene kontrole bas rigorozne (nazalost, imamo par bordela u neposrednom komsiluku). Jedino sto se tom legalizacijom postiglo je prikupljanje poreza (ok) i to da se koriscenje usluga prodavacica ljubavi smatra sasvim normalnim i uobicajenim. Dakle, kada momak stasa na nekih 17-18 godina, otac, ujak, stric, deda ili sl. ga lepo odvedu na skidanje mraka, ako se on ne seti da ode sam. Drustvo uglavnom ne smatra nikakvim moralnim izgredom da muz svoje eventualne potrebe za promenom partnera zadovolji sa prostitutkom (jer to, pobogu, ne ukljucije osecanja). Decu uglavnom niko ne uci da je seks lepo da bude u sprezi sa ljubavlju i neznoscu. Ne generalizujem, medjutim, ovo misljenje realno zastupa vecina populacije.
Sta bi dobro, po vasem misljenju, donela legalizacija prostitucije i u Srbiji, a sta lose?
Legalizacija - za ili protiv?
 
Protiv!Bilo da si muskarac ili zena,nevinost treba da izgubis sa nekim koga volis ili ko ti se barem svidja,a ne kao rodjendanski poklon od strane tate,dede,i ko vec sve bese nabrojan.To je samo jedan od razloga.
 
Normalno za legalizaciju. Prostitucije ce uvek biti i to sto je zakonom zabranjena znaci samo da se desava svugde umesto na odredjenim mestima. Policija mnogo ne haje, ako je danas uhvati, za par dana eto je opet na istom cosku "ceka prijateljicu". Legalizacijom bi sve bilo sredjenije, znalo bi se gde su javne kuce i gde se zene prodaju za novac, imale bi zdravstevno osiguranje, placeno penziono, higijena mozda ne bi bila najbolje ali sigurno bolja nego sada. Eliminisiali bi se makroi i nasilje nad tim zenama a takodjer i ilegalan uvoz zena koje se posle ucenjuju i nemaju izbora jer drzava nezna za njih.
I na kraju krajeva, neke zene zele to da rade i tako zaradjuju pa sto ne bi imale pravo na to. To im je izbor kao sto neko gore rece i ako se ne slazem s njihovim izborom svakako cu se boriti za slobodu istog.
 
Donekle sve to ima smisla (deo o zdravstvenom i penzionom na primer), ali ono sto se na ociglednom primeru sprovodjenja legalizacije ovde vidi je da samim tim sto je legalno, ne smatra se ni nemoralnim ni pogresnim, odnosno, ljudi to gledaju kao odlazak u bioskop, a po mom misljenju, to ne bi trebalo bas tako. Higijena je na 0 kakva je oduvek i bila (svaki dan prolazim pored tih bordela) zato sto nikom to ocigledno nije bitno, musterija zavrsi na brzaka pa ode kuci lepo svojoj zeni, a prostitutke ko pita..Dalje, vlasnici tih bordela su dakako makroi, ne mislis valjda da je to stvarno samostalna delatnost? Takodje, da, devojke se ucenjuju, jer taj makro moze da ima 2 legalne i 5 nelegalnih zaposlenih, jer cim je registrovan, niko ga vise ne proverava. Cak i ako se to desi, on lepo podmaze policiju i sve u redu. Isto tako dobiju i papir da su zdrave i da im nista ne fali. To je javna tajna, i niko ne misli da je to nesto neobicno niti se dize frka oko toga.
I da, stvarno ne verujem da je bilo kojoj zeni zivotni san da bude prostitutka i da uziva u svom poslu. Uvek je neka situacija ili neko uvukao u to..a posle nema napolje
 
Можда је легализација мање зло...
Проституције није џабе названа ''најстаријим занатом'''...увек је било и увек ће је бити...
Пошто се не може укинути нити забранити, можда је боље све то свести у легалне токове, (бар да плаћају порез, биће више пара у буџету..мисли Хелен, овисник о буџету:twisted: :lol: )...

Ја сам за то да се проституција уклони са улице, да се спроведе ригорозна здравствена, финансијска и свака друга контрола...да тиме могу да се баве само пунолетне особе, да буду заштићене од трафикинга и сексуалног ропства, да могу да престану да се баве тиме кад пожеле...

Знначи, да се уведе ред, рад и дисциплина! :lol:
 
ManjaAtina:
......Decu uglavnom niko ne uci da je seks lepo da bude u sprezi sa ljubavlju i neznoscu. Ne generalizujem, medjutim, ovo misljenje realno zastupa vecina populacije

E, vidiš, to o čemu pričaš je poremećaj ličnosti, koji nastaje u detinjstvu. Postoje osobe koje ne mogu da vole onog sa kim imaju seks i ne mogu da imaju seks sa onim koga vole. To je bre patologija.

A što se tiče prostitucije, takođe spada u poremećaje ličnosti, koji se veoma teško ili gotovo nikako ne leče. I sad neko pokušava da kaže da je to kao normalno zanimanje?!? Ma ate molim vas...
 
Ja sam za apsolutnu legalizaciju!
Kao prostitucija je losa,tj. ,te su ,sto legalno ''to'' rade za pare poremecene,a one sto to rade pokvareno i i pod parolom ''volim ga''(ali samo dok me dobro sponzorise),normalne...po toj logici,u Srbiji je 75% zena poremeceno,a i u svetu.....znam ja da psiholozi vole da prave te podele,razne podele uostalom,ali za samu drzavu bi bilo mnogto bolje u smislu demistifikacije odlaska kod prostitutke,(mislim da bi ih muskarci cak i manje posecivali,jer tad ne bi bila fora,ipak nije vise zabranjeno),dalje,ne bi postojali oni grozni makroi i resio bi se jos jedan znacajan problem,a rec je o trgovini zenama(jer znamo svi da zene koje su ''prodate'' zavrse u 100% slucajeva u bordelu).
Dakle,ZA LEGALIZACIJU!
 
za legalizaciju.
zbog kontrole,vece sigurnosti prostitutki,pare idu drzavi,zbog higijene i zdravstvenih kontrola,popisa prostitutki....itd.

prostitucija se nece nikada iskoreniti,i zato bolje da se kontrlise na sto bolji nacin,nego da sve pare mlati tamo neki makro....
 
Za legalizaciju, ali da to pomogne tim zenama u smislu da ako ih makro tera protiv njihove volje na prostituciju, lepo odu u policiju i prijave ga, a policija na prijavu reguje i uhapsi ga. Dakle, ako bi to sprecilo traficking - bila bih za to. Mada, to verovatno nikad nece biti ostvareno. Inace, ako neko hoce da koristi usluge prostitutke, ili da se bavi prostitucijom, zakonska zabrana ga nece spreciti. Koliko samo ima oglasa "crnka, grudi 5, nudi usluge..." i to u halo-oglasima, koji su javno glasilo, dakle nikakva tajna, i niko ne reguje.
 
ManjAtina, nemoj gledati sve kroz Grcku jer pricamo generalno. Jedna je tema legalizacija prostitucije a sasvim druga sprovodjenje iste u pojedinim drzavama. Ako je drzava 'jalova' i sprovodnjenje ce takvo biti. U jakim pravnim drzavama sve bi se to brzo dovelo u red.
 
Za legalizaciju prostitucije. (I marihuane.)

Ne vidim sta je lose u vezi sa prostitucijom - ako su prostitutke - zene ili muskarci - same i dobrovoljno izabrale taj zanat (a nisu na primer prodate u belo roblje, nije duznicko ropstvo ili narkomanija). Profesija kao bilo koja druga... jeste mucna, ali verovatno postoje ljudi kojima odgovara vise nego kelnerisanje, na primer.
 
Protiv!! Protiv legalne prostitucije kao i protiv marihuane. Zene, dal biste volele da saznate da ja bas vas muz posetio javnu kucu jer je to sasvim normalno??
Te devojke ko zna koja muka ili poremecaj, kako god, natera na prostituciju.
Mnogo gori je organizovani kriminal, u smislu trafikinga, podvodjenja i trgovine ljudima. Po meni te ljude treba rigorozno kaznjavati - makroe. Za prostitutke je mozda neko resenje (mozda...ne zalazim u dubinu) odredjeni program socijalizacije, ukljucivanja u drustvene tokove, skolovanje, osposobljavanje za obavljanje odredjenih drugih poslova. Na kraju one trebaju biti obuhvacene kao ciljna grupa u programu borbr protiv siromastva jer obicno i jesu iz najnizih drustvenih kategorija tacnije najsiromasnijih...
 
Мислиш да би нам било теже ако нам је муж посетио легалну јавну кућу, него да је покупио неку камењарку, па у хаустору или у колима?
 
Pa ne bi mi bilo tesko dok ne bih saznala!!! NE DAJ BOZE
Mislim da prostituciju niko licno ne odobrava (osim mozda prostitutki, makroa i korisnika usluga, mada i oni znaju da ne mese hleb vec se bave drugim socijalno neprihvacenim, visokorizicnim itd zanatom) i da bi se svi slozili da to sto postoji ne znaci da je u redu. U tom slucaju ne treba legalizovati nesto sto je opste prihvaceno kao lose.
Mada ko zna, moje misljenje. Ovde su misljenja relativno podeljena.
I na to ce kod nas jednom doci red, mozda posle marihuane, homoseksualnih veza i brakova...
 
To jel nechiji muz koristi usluge prostitutki nema veze sa legalizacijom....njemu je sve jedno.
Nemoral kao razlog protiv...pa...hm...ne pije vodu. Meni lichno ne bi smetala legalizacija.
 
Za legalizaciju.
Nije rec samo o naplacivanju poreza da bi se punio budzet, nego o svim pravima i obavezama koji proisticu iz radnog odnosa. Socijalna i zdravstvena zastita usluznih radnica moraju biti garantovane. I tacka.
 

Back
Top