Arkan

Da li smatrate Arkana herojem?

  • Da

    glasova: 25 32,5%
  • Ne

    glasova: 52 67,5%

  • Ukupno glasova
    77
  • Anketa je zatvorena .
ne moz brate...ovo je bar jasna anketa...il jeste il nije...
postavio sam je iz prostog razloga sto se ovde kroz neke diskusije provlacilo 'arkan heroj', pa zelim da znam koliko ljudi to stvarno misli....
 
Norma Kampl:
Шта уопште значи - "херој"? Можда је то питање за посебну тему?

odlicno pitanje....mozemo da se rukovodimo ovim: http://en.wikipedia.org/wiki/Hero

mythology and folklore, a hero (male) or heroine (female) usually fulfills the definitions of what is considered good and noble in the originating culture. Heroes place the willingness to sacrifice the self for the greater good as the most important defining characteristic of a hero.
 
Ne razumem zasto stalno zelite neku pljuvacinu po nasim herojima ili ne-herojima?

Jeli Ceku bio heroj? Jeli Gotovina bio heroj? A Haradinaj? Jer, za njihove narode oni JESU bili heroji i oni se ni ne trude to da sakriju, naprotiv, stalno ih velicaju...

Samo mi strepimo ko ce sta reci i kako nas oceniti (primite nas u EU, smrc, plac, smrc) , i kao da se takmicimo da iznadjemo sto vise "ratnih zlocinaca" u SVOJIM redovima... :evil:
 
SURbel:
Ne razumem zasto stalno zelite neku pljuvacinu po nasim herojima ili ne-herojima?

Jeli Ceku bio heroj? Jeli Gotovina bio heroj? A Haradinaj? Jer, za njihove narode oni JESU bili heroji i oni se ni ne trude to da sakriju, naprotiv, stalno ih velicaju...

Samo mi strepimo ko ce sta reci i kako nas oceniti (primite nas u EU, smrc, plac, smrc) , i kao da se takmicimo da iznadjemo sto vise "ratnih zlocinaca" u SVOJIM redovima... :evil:
vidis ovako albanski politicari kao i hrvatski iz ugla svog naroda mogu mnogo vise da pretenduju na to da budu heroji nego nego sprski politicari toga doba iz ugla sprskog naroda a razlog je jasan oni su ostvarili naconalne ciljeve svojih naroda a srpski politicari su svoj narod i drzavu gurnuli na dno.
Dalje iako ti kazes da je eto Gotovina "heroj" za svoj narod on je hagu a nas "heroj" Mladic nije u Hagu oni su svog "locirali" a dok mi naseg nismo.Takodje taj Haradinaj je istog dana dobrolvoljno otisao i to obrazlozio time da nece da Kosovo i narod Kosova zbog njega ispastaju.Da se tako poneo i ratko Mladic ja bi mu skinuo kapu naravno ne bi ga "voleo" kao sto ne mogu slicno oscanje da imam ni prema jednom od optuzenih ali bi ga mnogo,mnogo vise cenio.
 
Obersturmfuehrer:
ne moz brate...ovo je bar jasna anketa...il jeste il nije...
postavio sam je iz prostog razloga sto se ovde kroz neke diskusije provlacilo 'arkan heroj', pa zelim da znam koliko ljudi to stvarno misli....

Pa u ovom slucaju mora...Na jednoj strani je bio svercer i bivsi udbas, al' isto tako je dosta Srba spasio u Bijeljini i Zvorniku, a 1995 zajedno sa specijalcima MUP-a Republike Srpske izvrsio uspjesan kontranapad na podrucju Kljuca i Petrovca...Covjek velikih kontrasta. Dobar ratnik koji je isao da vodi najteze bitke kad je najvise trebalo, medjutim isto tako svercer koji je karijeru zapoceo u UDB. On je bio i jedno i drugo!
 
A kao heroj mora da radi samo dobre stvari. E sad sta je dobro?
U ovom slucaju dobro je sto (bar) nije postavljena anketa da li je heroj ILI zlocinac, heroj ILI kriminalac. Jer takve stvari se medjusobno ne iskljucuju. Pa nije valjda da Laki Luciano nekome nije bio heroj. A dosta je pomogao "saveznicima" na Siciliji.

Uostalom, ima ko je bolje od mene to objasnio.

Samo polako. Da se nesto razumemo. Postoji subjektivni stav o necemu, a postoje i objektivna zakonska pravila koja moraju da postoje da bi drustvo funkcionisalo.
Na primer, ja bih bio srecan kada bi neki moj neprijatelj bio ubijen. Medjutim to ne znaci da se zalazem da se ubistvo legalizuje.
Bilo kakva neravnopravnost pred zakonom je u ovom momentu nedopustiva, jer sve nas dovodi u opasnost.
Analogno tome, ja ni u snu ne smatram ubijanje bosanskih muslimana "zlo-cinom," jer tu meni niceg zlog nema.
'Dobro' i 'zlo' su subjektivna kategorija, u potpunosti arbitrarne vrednosti. Ne mozete da trazite pola kila zla ili da stvorite racunar koji moze identifikovati dobro i zlo. Samo osoba moze da subjektivno razazna to dvoje.
Ja ne mogu vama da kazem sta vam je zlo, niti vi meni mozete da kazete sta je meni zlo. 'Dobro' i 'zlo' nisu objektivni pojmovi.
Probajte sledeci eksperiment, ukucajte "What is evil?" u Google, i vidite sta cete dobiti. A kad vidite odgovor, upisite "What is morality?"
E sada. Objektivno cinjenicno stanje jeste da su Ratko Mladic i njemu slicni vrsili ratne zlocine, u smislu krsenja zakona. Zakonom nije dozvoljeno na primer ubijati ratne zatvorenike, to je kriminalno.
Stoga naravno da je Ratko Mladic zlocinac formalno gledano.
Medjutim on je vec optuzen, zna se da se mora goniti, i zna se da mu treba biti sudjeno.
Ali tim procesuiranjem otuzenih su ispunjene sve moje obaveze prema drustvu, i tu se prica zavrsava. Ne mozete vi sad meni da govorite sta je meni zlo a sta je meni dobro.

Edited by - Faraon zvezda i tame on 23/08/2004 18:58:57
 
ako govorimo o njegovom ucescu u odbrani Srpstva devedesetih godina,naravno da je heroj,..
bio je kad je trebalo gdje je trebao.
i koliko se sjecam nije tuzen ni osudjen za bilo sta u vezi toga.
Hvala mu i neka mu je laka crna zemlja.
 

Prilozi

  • arkan.jpg
    arkan.jpg
    33,5 KB · Pregleda: 6
  • srbija-grb.gif
    srbija-grb.gif
    2 KB · Pregleda: 81
SURbel:
Ne razumem zasto stalno zelite neku pljuvacinu po nasim herojima ili ne-herojima?

Jeli Ceku bio heroj? Jeli Gotovina bio heroj? A Haradinaj? Jer, za njihove narode oni JESU bili heroji i oni se ni ne trude to da sakriju, naprotiv, stalno ih velicaju...

Samo mi strepimo ko ce sta reci i kako nas oceniti (primite nas u EU, smrc, plac, smrc) , i kao da se takmicimo da iznadjemo sto vise "ratnih zlocinaca" u SVOJIM redovima... :evil:
Pa ako drugi narodi slave kriminalce i zlocince znaci onda bi i mi trebali :roll: ima Nemaca koji i danas slave Htlera pa se ja ne bi ugledao na njih.A ipak ima razlika izmedju Gotovine,Tachija i ostalih i Arkana iako su i jedni i drugi kriminalci i zlocnici ovi prvi osim sto su ubijali i pljackali su doneli svojim narodima i pobede i ostvarili su njihove nacionalne ciljeve pa se onda i moze razumeti sto ih oni slave dok je Arkan samo ubijao i pljackao bez ostvarenja nekog viseg cilja za narod jer mi i nemamo pobeda vec uglavnom poraze u ratovima devedsetih tako da on ne moze biti heroj pogotovo sto se njemu srazmerno kako se povecavale nesreca srpskog naroda povecavalo licno bogatstvo na toj nesreci..
 
Zašto pljujete po srpskim legendama.Čovek je bio pravi Srbin i učinio je dosta za Srbiju.Neprikosnoveni srpski heroj,i on i Ratko Mladić.
Čovek koga su krimosi iz DOS-a ubili,uz podršku amera,da bi imali prolaz za sramnu revoluciju 05.oktobra.
Heroj Arkan.
 
drbob:
Zašto pljujete po srpskim legendama.Čovek je bio pravi Srbin i učinio je dosta za Srbiju.Neprikosnoveni srpski heroj,i on i Ratko Mladić.
Čovek koga su krimosi iz DOS-a ubili,uz podršku amera,da bi imali prolaz za sramnu revoluciju 05.oktobra.
Heroj Arkan.
Covek je bio Crnogorac a na Srbin nemoj lagati od rana jutra preci ce ti u naviku :mrgreen:
 
SURbel:
Jeli Ceku bio heroj? Jeli Gotovina bio heroj? A Haradinaj? Jer, za njihove narode oni JESU bili heroji i oni se ni ne trude to da sakriju, naprotiv, stalno ih velicaju...

ne znam, jel su heroji?

limojed:
A kao heroj mora da radi samo dobre stvari. E sad sta je dobro?

mora, heroj po definiciji mora da radi 'dobre' stvari...eno zgodne definicije na prvoj strani...

giovaniI:
i koliko se sjecam nije tuzen ni osudjen za bilo sta u vezi toga.
Hvala mu i neka mu je laka crna zemlja.

koliko se secam hitler takodje nije tuzen, a ni osudjen za bilo sta...


e sad, svi nesto okolisaju, a gube iz vida cinjenicu da su arkan i drustvo KRALI k'o najgori lopovi na ratistu. Mozda bas u djokinom komsiluku, mozda bas iz kuce nekog Srbina.
Ne zaboravimo ni da je 'obisao' zatvore u Belgiji, Holandiji, Svedskoj, Nemackoj, Austriji i Svajcarskoj zbog oruzanih pljacki i ubistava.
Heroj po DEFINICIJI mora da bude neko ko ima morala za izvoz, ali ovakvi ljudi tesko da imaju morala i decu da nahrane...
 
Шта бре ту мрсомудиш? Мој ујка је знао све њих - Љубу, Ћенту, Арија... и шта сад треба да се стидим ујке?!? Једина кривица им је што нису опрали биографије као што су делимично урадили Рокфелер, Кенедијеви преци, Ћуме - јесте Ћуме, погледати како о њему извештавају "продемократски медији".

Херој ради само добре ствари, је ли? А колико је немачких цивила побио Ајзенхауер?!? Рецимо да нису бомбардовали немачке градове можда (али само можда) би погинуло рецимо 100.000 америчких војника више, али би погинуло бар 1.000.000 немачких цивила мање. Значи 10 пута више људи је страдало, уз то по дефиницији "обичаја рата" (рече Јомини једном да је то бесмислена формулација) - недужних. Значи, Ајк не може бити херој.

А то што се крало - па тако је то одувек. Ко иде у рат носи плен. Шта ли су 'ајдуци радили?!?
 
kakvi ste vi ljudi, ja ne mogu da poverujem...
vama je termin "heroj" jednak terminu "ratni heroj"
niti Ajzenhauer, pa ni Arkan nisu heroji, vec "ratni heroji", a zna se sta treba da radis, koliko "Njemaca" da pobijes, zena da silujes, koliko kuca da spalis da bi dobio tu "pocasnu" titulu...
u bilo kom ratu, na bilo kojoj strani...u ratu nema heroja...
 

Back
Top