Arkan

Da li smatrate Arkana herojem?

  • Da

    glasova: 25 32,5%
  • Ne

    glasova: 52 67,5%

  • Ukupno glasova
    77
  • Anketa je zatvorena .
UofC:
Da li bi onda ti i tebi slicni uzeli pusku u ruke i isli pomoci Srbima?

pazi, to ti je idealan recept...
ovde u beogradu roknes vlasnika kafica koji nece da ti da reket, dnevno otmes po par hiljada maraka, prebijes i slomis noge onima koji te na ulici slucajno pogledaju....otmes nekom sestru, i kad ti dosadi, ti lepo odes na ratiste, i tamo ti svi gresi budu oprosteni....
 
Цитат:
Оригинал поставио UofC
Da li bi onda ti i tebi slicni uzeli pusku u ruke i isli pomoci Srbima?


Obersturmfuehrer:
pazi, to ti je idealan recept...
ovde u beogradu roknes vlasnika kafica koji nece da ti da reket, dnevno otmes po par hiljada maraka, prebijes i slomis noge onima koji te na ulici slucajno pogledaju....otmes nekom sestru, i kad ti dosadi, ti lepo odes na ratiste, i tamo ti svi gresi budu oprosteni....


Пази ти Обере....сви пазимо.......и увиђамо ДА ИЗБЕГАВАШ ДА ОДГОВОРИШ
НА ПИТАЊЕ којеј поставио UofC ... ДаклеМмммм.......??? :confused:
 
inagadadavida:
Smiri se, malisa, ti si prvi koji nikada sem na filmu nije video ratiste, a najglasniji si ovde, kada se povede rec o ratovima. Ti si klasicni primer galamdzije , koji bi posle samo jednog samara bio godinu dana u sok sobi......... :roll:

Је л'? Па хајде наведи, ГДЕ СИ ТИ ТО БИО НА РАТИШТУ ??? Ахахаха.........или
те је татица сместио далеко "преко гране"....ахахахаааааааа.......... :lol: :lol: :lol:
Гукни, голубе.......???
 
UofC:
Da li bi onda ti i tebi slicni uzeli pusku u ruke i isli pomoci Srbima?
Bruka za jedan narod,chak i za slojeve sa nizom sveshtju i inteligencijom,je da mu heroj bude jedan obichan kriminalac i ubica.
Nije on ishao nikog da "brani" nego da se nakrade gde i koliko moze,a kako ih je "odbranio"videli smo.Gde je bio "heroj" 95.kad je pochela Oluja?Shto se tad nije nashao da brani narod i pogine muchenichkom smrtju?
 
U bilo kojoj ne ratnoj drzavi Arkan bi bio bacen u zatvor zbog kriminala, ali devedesetih kod "nas" svasta je bilo moguce pa i da se jedan covek takvog profila nametne kao drustvena teznja,bogat,fura Cecu,kombinacije,zezanje... izvrnuti moral...( Nice:Bog je mrtav)

Ali ko od nas je poznavao Arkana privatno pa moze da donese sud o tome da li je heroj ili ne? Sve sto znamo citali smo od prezentacija drugih ljudi kroz novine,knjige itd...

Zakljcak:svi mozemo da imamo svoje misljenje,ali niko od nas ne zna!
 
eremita:
Пази ти Обере....сви пазимо.......и увиђамо ДА ИЗБЕГАВАШ ДА ОДГОВОРИШ
НА ПИТАЊЕ којеј поставио UofC ... ДаклеМмммм.......??? :confused:

ne izbegavamm, negu NECU da odgovorim, posto tema nije moje ucestvovanje u ratu, nego arkan lopina....
te sve stvar nikako nisu povezane....
 
Enfroz2891.:
Bruka za jedan narod,chak i za slojeve sa nizom sveshtju i inteligencijom,je da mu heroj bude jedan obichan kriminalac i ubica.
Nije on ishao nikog da "brani" nego da se nakrade gde i koliko moze,a kako ih je "odbranio"videli smo.Gde je bio "heroj" 95.kad je pochela Oluja?Shto se tad nije nashao da brani narod i pogine muchenichkom smrtju?

1995 je bio na Petrovcu i Kljucu, kao sto sam vec rekao. Tamo je zajedno sa specijalnim jedinicama MUP-a Republike Srpske izvrsio proboj, medjutim onda su im se na bokovima dvije brigade iz Drugog Krajiskog Korpusa povukle i Muslimani su ih opkolili, nakon cega su se morali izvlaciti. Nakon toga tih nekoliko stotina specijalaca i Arkanovaca su sprjecili pad Prijedora. U buduce nemoj lupati gluposti ako ne znas o cemu pises!

A sada odgovori na moje pitanje! Nije tesko.
 
Obersturmfuehrer:
pazi, to ti je idealan recept...
ovde u beogradu roknes vlasnika kafica koji nece da ti da reket, dnevno otmes po par hiljada maraka, prebijes i slomis noge onima koji te na ulici slucajno pogledaju....otmes nekom sestru, i kad ti dosadi, ti lepo odes na ratiste, i tamo ti svi gresi budu oprosteni....

I onda odes u Bijeljinu i rasturis Handzar Diviziju, pa u Zvornik i rasturis Zelene Beretke...Ako cemo gledati to sa ekonomske strane dobit od Arkana je bila mnogo veca nego steta. Da naravno par Beogradskih vlasnika je poginulo od njega; 10-20 nevinih Muslimana u Bijeljini i Zvorniku; Mucio je ljude iz Krajine...Spasio Bog zna koliko Srba u Bijeljini i sprjecio stvaranje jos jedne, ali u ovom slucaju mnogo vece i opasnije "Srebrenice" u Zvorniku. Ono sto sam ja pitao je da li bi vi, koji ste filozofirali iz svojih udobnih fotelja u Beogradu, uzeli pusku i isli u Bijeljinu da ratujete protiv povampirene SS Divizije? Neko je morao a Srbi u Bijeljini nisu bili spremni jer nisu imali oruzja. U Zvorniku ih je bilo daleko manje od Muslimana.
 
Toliko diskusije oko jednog profesionalnog pljačkaša, krijumčara, vođe jedne od mnogobrojnih, paravojnih formacija. Njegov zadatak je bio da "počisti" teren, što od neprjateljskih žena i dece, što od materijalnih dobara, koja su njemu više potrebna no gore pomenutima.Kakav je to heroj, ispade da je on neki srpski Robin Hud, smešno.
 
Причали су ми људи да крај Бањалуке има неко место и шума "Буковица" или "Буковик"...... кажу да се човек са својим водом специјалаца ненадмашно борио за одбрану Бањалуке под тепих бомбама....

То да је био пљачкаш, пробисвет, мангаш и плаћени убица, све стоји.....
 
UofC:
A sada odgovori na moje pitanje! Nije tesko.
Ako neko ovde lupa onda si to ti,ja znam indirektno da se Arkan svojevremeno u jednoj kafani hvalio pokazujuci jedan noz kako ga je kupao u muslimanskoj krvi..i tebi je takav monstrum heroj,to vishe govori o tebi nego o meni ili Arkanu.I nema shta da odgovaram,citav taj rat nije bilo nikakvo "branjenje"nikoga nego pljachka,ubijanje i otimachina na svim stranama,ali nije najvishe kriv Arkan,chak ni likovi kao ti koji se odushevljavaju ubicama,kriva je ova drzava i njene odgovarajuce institucije shto nisu Arkanu i njemu slichnima na vreme,pre nego shto su napravili zverstva,strpali par metaka u chelo.
 
UofC:
I onda odes u Bijeljinu i rasturis Handzar Diviziju, pa u Zvornik i rasturis Zelene Beretke...Ako cemo gledati to sa ekonomske strane dobit od Arkana je bila mnogo veca nego steta. Da naravno par Beogradskih vlasnika je poginulo od njega; 10-20 nevinih Muslimana u Bijeljini i Zvorniku; Mucio je ljude iz Krajine...Spasio Bog zna koliko Srba u Bijeljini i sprjecio stvaranje jos jedne, ali u ovom slucaju mnogo vece i opasnije "Srebrenice" u Zvorniku. Ono sto sam ja pitao je da li bi vi, koji ste filozofirali iz svojih udobnih fotelja u Beogradu, uzeli pusku i isli u Bijeljinu da ratujete protiv povampirene SS Divizije? Neko je morao a Srbi u Bijeljini nisu bili spremni jer nisu imali oruzja. U Zvorniku ih je bilo daleko manje od Muslimana.

bla bla....samo brbljas i ne slusas....

koje su bile njegove pobude?
zasto je on sve to radio?
sigurno ne zato sto mu je bio zao Srba, pa odlucio da im pomogne.

tu pricu o pomaganju pricaj nekom drugom. Covek ce pomoci drugom ako je, na prvom mestu moralan, a covek kooji gaji moral u sebi niti krade, niti otima.
Iz ovoga zakljucujemo da Arkan kao osoba bez morala, nikako ne moze da bude heroj, i da nikako ne mozemo da mu se divimo zbog njegov 'akcija', jer iza toga definitivno ne stoji ljubav ka rodu svom....
 
Enfroz2891.:
Ako neko ovde lupa onda si to ti,ja znam indirektno da se Arkan svojevremeno u jednoj kafani hvalio pokazujuci jedan noz kako ga je kupao u muslimanskoj krvi..i tebi je takav monstrum heroj,to vishe govori o tebi nego o meni ili Arkanu.I nema shta da odgovaram,citav taj rat nije bilo nikakvo "branjenje"nikoga nego pljachka,ubijanje i otimachina na svim stranama,ali nije najvishe kriv Arkan,chak ni likovi kao ti koji se odushevljavaju ubicama,kriva je ova drzava i njene odgovarajuce institucije shto nisu Arkanu i njemu slichnima na vreme,pre nego shto su napravili zverstva,strpali par metaka u chelo.

Znaci ti tvrdis da je onih stotinjak hiljada vojnika VRS u rat islo da otima i pljacka? :-? Gdje su plodovi? Da je tako valjda bi zauzeli sve vece gradove i opljackali sve...Ti znas da se Arkan hvalio...Wow, argument ti je do jaja! Kada se ljudi napiju svasta govore a posto je to "indirektno" onda ti nije nikakav argument. Posto nema dokaza da je on negdje klao Muslimane (i kada su ubijali ubijali su vatrenim oruzjem za razliku od Muslimana) to tvoje "indirektno" znanje se ne racuna. Ti nemas sta da odgovaras zato sto znas da ne bi isao braniti Srbe ni tad ni sad a posto je tako onda ne vidim razlog zasto bi **** protiv onih koji su spremni da stave glavu u torbu da bi odbranili svoj narod od Zelenih Beretki SS-ovaca i slicne bagre!

PS. Ja nigdje nisam rekao da mu se divim i cak sam fino rekao da je on i heroj i kriminalac, pa prema tome mojne mi stavljati rjeci u usta!
 
Obersturmfuehrer:
bla bla....samo brbljas i ne slusas....

koje su bile njegove pobude?
zasto je on sve to radio?
sigurno ne zato sto mu je bio zao Srba, pa odlucio da im pomogne.

tu pricu o pomaganju pricaj nekom drugom. Covek ce pomoci drugom ako je, na prvom mestu moralan, a covek kooji gaji moral u sebi niti krade, niti otima.
Iz ovoga zakljucujemo da Arkan kao osoba bez morala, nikako ne moze da bude heroj, i da nikako ne mozemo da mu se divimo zbog njegov 'akcija', jer iza toga definitivno ne stoji ljubav ka rodu svom....

Naravno da ne slusam, medjutim citam. Koje su bile njegove pobude? Ne znam, valjda on zna. Na osnovu njegovih djela mogu zakljuciti da je to bila mjesavina pohlepe i nacionalizma. Pohlepe jer se morao od neceg obogatiti i vjerovatno se obogatio od pljacke, medjutim i patriotizma jer na primjer nije imao nikakve koristi od te akcije na Petrovcu i Kljucu a opet ju je izveo. Objasni mi razlog zasto je on usao u tu bitku protiv daleko brojnijeg neprijatelja i umalo izgubio glavu...Nije imao sta opljackati posto su to sve vec Hrvati opljackali a i da je bilo sta nije nikako mogao to prenjeti na srpsku teritoriju. Ako znas za neki drugi razlog za ovu akciju, osim ljubavi ka rodu svom, molim te enlighten me! Isto tako bjasni mi zasto je kod Prijedora spasavao nase vojnike zarobljavanjem Muslimana? Ako je stvarno bio takav hladnokrvni materijalista kakvim ga opisujete zasto je rizikovao glavu za srpske vojnike? Mogao je jednostavno otici u Beograd i uzivati u svom bogatstvu, medjutim on je iz nekog razloga ostao tamo i pohvatao dosta vojnika iz 5. Korpusa koji su kasnije razmjenjeni za nase...
 
neki bi nametanjem svojih heroja hteli nama iz srbije da nametnu i ucvrste svoju dominaciju.
stecene pozicije treba ucvrstiti i odrzati.
mi iz srbije i dalje naivni .
 
UofC:
Naravno da ne slusam, medjutim citam. Koje su bile njegove pobude? Ne znam, valjda on zna. Na osnovu njegovih djela mogu zakljuciti da je to bila mjesavina pohlepe i nacionalizma.

e, pa o tome ti ja govorim....
nema toga kad se prica i herojima.....

UofC:
Mogao je jednostavno otici u Beograd i uzivati u svom bogatstvu, medjutim on je iz nekog razloga ostao tamo i pohvatao dosta vojnika iz 5. Korpusa koji su kasnije razmjenjeni za nase...

mogao je...a mozda je hteo jos, a ratiste je bila dobra prilika za to....
sem toga neki osporavaju njegove akcije, ali nema veze, cak i da je branio ovoga ili onoga, takav covek po meni ne zasluzuje da bude hvaljen....
 
Covek je bio ozenjen Cecom .........i njene suze padaju na gore(prkose gravitaciji!!!)
Krao je, lagao je,ubijao i gurnuvsi Cecu u orbitu ZAGADIO umove nase omladine.Ne znam sta neko moze herojski da vidi u njemu?!
 
Obersturmfuehrer:
nema toga kad se prica i herojima.....
Naravno da ima. Mnoge vodje Prvog Srpskog Ustanka su se dosta obogatile pa ih opet smatramo herojima koji su ginuli za slobodu svoje nacije. Pohlepa, sastavni dio ljudske naravi, se cesto srece u ratu.
Obersturmfuehrer:
mogao je...a mozda je hteo jos, a ratiste je bila dobra prilika za to....
sem toga neki osporavaju njegove akcije, ali nema veze, cak i da je branio ovoga ili onoga, takav covek po meni ne zasluzuje da bude hvaljen....

Sta je mogao? Obogatiti se po gudurama Bosanske Krajine dok je jos u okruzenju? Obogatiti se razmjenjivanjem Muslimana za nase vojnike? Mnogi osporavaju, medjutim cinjenica je da je on u ovim akcijama o kojima govorim ucestvovao a to sto sad neki liberali koji su tokom rata ladili muda po Beogradu nece da shvate da je Arkan i pored svega loseg mnogo toga dobrog uradio za Srbe, je vec njihov i problem njihove zasljepljenosti. Vi ste nauceni da o Arkanu mislite sve najgore i ne zelite da pogledate u covjeka i iz nekog drugog gledista. Ne zelite da priznate da je on mnogo Srba spasio i da je u ratu vojnicima izbor cesto ubijanje neprijatelja ili njihova i pogibija njihovih sunarodnika. U tom ludilu kompromisa rjetko ima a oni koji su spremni da odu malo dalje od filozofiranja i ladjenja muda u sigurnosti, obicno zavrse sa epitetima ubica, mucitelja, zlocinaca itd. a samo su se ponasali onako kako bi i vecina nas. Naravno Arkan je isao korak dalje i zato on nije samo heroj kao sto je to Mladic, vec je i kriminalac i ratni zlocinac koji je ubijao nevine. Ta cinjenica vas ne bi trebala zaustaviti od priznanja da je on isto tako bio i pozitivna licnost u nekim pogledima.
 
nactu:
Covek je bio ozenjen Cecom .........i njene suze padaju na gore(prkose gravitaciji!!!)
Krao je, lagao je,ubijao i gurnuvsi Cecu u orbitu ZAGADIO umove nase omladine.Ne znam sta neko moze herojski da vidi u njemu?!

Цеца је била звезда пре него је срела Аркана.
А ти си га знао па можеш да тврдиш да је крао, лагао и убијао... :confused: Како се код нас лако потежу тешке речи, лакше него некада на дивљем Западу пиштољи... :roll:
 

Back
Top