Free kanali na dg-tv ???

Da mislim na digi-tv i bas sam danas vrteo antenu prema astri jer sam hteo da uhvatim nemacki rtl ali nisam uspeo da uhvatim astrin signal, pa sam posle vratio jedva na intelsatov satelit. Znaci mogu da stavim jos jednu antenu,okrenem je prema astri i bez problema hvatam slobodne astrine i digijeve kanale preko HUMAX-ovog risivera koga sam dobio,znaci li to da podrzava diseq ? Bas planiram da se ovih dana prosetam do Bujanovca jer sam cuo da su tamo najevtiniji satelitski tanjiri samo neznam da li moze da se nadje onaj mali preklopnik sto spaja dva kabla u jedan i koliko kosta. Unapred hvala Nidzesi na odgovoru i pozdrav iz Vranja.
 
Baš me to čudi da su ovde najjevtiniji tanjiri, ali je to verovatno zbog toga što ih "komšije" dovoze sa Kosova (bez PDV-a, i to mnogo jevtinije)...
Ja sam za 100 EUR uzeo pre 6-7 meseci držače, kabl, antenu 120, motor i pozicioner... Gledam na forumima kažu da su antene mnogo skuplje... Baš mi bilo čudno...

Koliko kanala moze memorisati taj Humax?


Pozdrav!
 
Ja sam se odlucio za polovni tanjir 120 cm,polovni LNB i novi diseq i sve to me kostalo 2600 dinara. Postavio sam drugi tanjir na drugom kraju terase,povezao kabal preko diseqa od digijevog i polovnog tanjira, kojeg sam okrenuo prema hotbirdu, i dobio sam 578 FTA kanala na hotbirdu koje sam bez problema memorisao na humaxovom risiveru tako da sada imam oko 600 kanala. Za jedno desetak dana cu dodati jos jedan LNB za Astru tako da se nadam da cu dogurati do 1000 kanala !
Ko ima Di-Gi eto mu dobrog resenja za dodatne FTA kanale kojih ima vrlo malo na intelsatu !
Pozdrav !
 

Back
Top