VUK I DEMAGOGIJA......MOZDA?

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Niko na ovom forumu , ne potencira nevidjenu pljacku SVIH gradjana, pa i vas, postovane kolege forumasi..........naime, u skoro svim uspesnim privatizacijama, deo prodane imovine je podeljen SVIM PUNOLETNIM gradjanima , bez obzira gde i da li uopste rade, ili su radili.....

To je i logicno, jer je po ovom lopovskom sistemu, samo mali broj srecnika iz npr."Knjaz Milosa:, "Hemofarma" i jos par firmi dobilo ogromne svote para, dok su lekari, policajci, vojnici, studenti, pa i penzioneri ostali bez banke.........da li je posteno , da neko ko se igrom slucaja zatekao u "Hemofarmu" dobije 50 000E , pa i vise, a da onaj ko radi ceo zivot u Klinickom centru ne dobije nista..........a sve se vodilo kao DRUSTVENA SVOJINA...... a ne svojina nekolicine radnika , profitabilnih firmi...............

U Sloveniji , je 33% islo drzavi, 33% radnicima konkretne firme, a 33% je podeljeno svim slovncima.........pa su svi dobili po 4- 5 000 E.....po tom osnovu........

U Srbiji se svi prave blesavi, privatizuje se sve sto moze, a pare idu u drzavnu kasu, kao da gradjani ove zemlje nisu desetinama godina odvajali i radili za ta drzavna dobra.......

I sto je najinteresantnije, niko i ne trazi , organizovano ta sredstva, koja pripadaju svima nama...........evo sada Vuk, digao glas, pred izbore, da moraju pare od privatizacije drzavnih firmi da se podele ravnopravno SVIM gradjanima Srbije.......to bi po procenama bilo oko 5000 E................drugi i dalje mudro cute, a i sto ne bi, kada se gradjani ne bune :evil:
 
_Milanche_:
Vidis potpuno je neopravdano da samo radnici konretnih firmu dobiju akcije a ne svi gradjani Srbije.
Ne mislim da treba da dobiju vecinski paket akcija to ne bi bilo dobro niti efikasno ali bi svakako trebali dobiti 30-40%.
Vuk je u pravu.

Naravno, ali , pazi brate, da se niko ne buni , sto ne dobija ni banke zute, od onoga na sta ima puno pravo?????...........da li su ljudi toliko neobrazovani,neobavesteni, glupi????

Pa za 50 E , ce mnogi da otkinu komsiju sekirom, :D ........ali da traze svoja prava od drzave, ili neke partije????.........Nema sanse.........zato smo indijanci. :evil:

Kada si cuo ili citao, da se neka grupa gradjana organizovala da trazi uvodjenje takvog zakona???...........Nikada.......ali zato , smo talenti za glupave inicijative, tipa ne damo ovog i ne damo onog........ :roll:
 
inagadadavida:
Naravno, ali , pazi brate, da se niko ne buni , sto ne dobija ni banke zute, od onoga na sta ima puno pravo?????...........da li su ljudi toliko neobrazovani,neobavesteni, glupi????

Pa za 50 E , ce mnogi da otkinu komsiju sekirom, :D ........ali da traze svoja prava od drzave, ili neke partije????.........Nema sanse.........zato smo indijanci. :evil:

Kada si cuo ili citao, da se neka grupa gradjana organizovala da trazi uvodjenje takvog zakona???...........Nikada.......ali zato , smo talenti za glupave inicijative, tipa ne damo ovog i ne damo onog........ :roll:
znas ko trazi onaj Branko Dragas ne znam kako se zove njegova organizacija i Branko Pavlovic onaj sto se sad i kandiduje.
To je salzem se totalni debilizam koji sam odavno primetio ali sto kazes niko ozbiljan da odreagije.
 
Recimo ako ne neko rado u Knaz Milosu odkud sad ima iskljuvico pravo da dobije akcije?
Pa jer radio tamo za dzaba?Pa nije imao je platu u sustini bio je najamni radnik i nema pravo da pretenduje da akcije vise nego bilo koji gradjanin Srbije.
O ovome je pricao Vojislav Seselj u kampanji 1997. godine ali je naravno to zaboravio kad je usao u vladu...
 
inagadadavida:
Niko na ovom forumu , ne potencira nevidjenu pljacku SVIH gradjana, pa i vas, postovane kolege forumasi..........naime, u skoro svim uspesnim privatizacijama, deo prodane imovine je podeljen SVIM PUNOLETNIM gradjanima , bez obzira gde i da li uopste rade, ili su radili.....

To je i logicno, jer je po ovom lopovskom sistemu, samo mali broj srecnika iz npr."Knjaz Milosa:, "Hemofarma" i jos par firmi dobilo ogromne svote para, dok su lekari, policajci, vojnici, studenti, pa i penzioneri ostali bez banke.........da li je posteno , da neko ko se igrom slucaja zatekao u "Hemofarmu" dobije 50 000E , pa i vise, a da onaj ko radi ceo zivot u Klinickom centru ne dobije nista..........a sve se vodilo kao DRUSTVENA SVOJINA...... a ne svojina nekolicine radnika , profitabilnih firmi...............

U Sloveniji , je 33% islo drzavi, 33% radnicima konkretne firme, a 33% je podeljeno svim slovncima.........pa su svi dobili po 4- 5 000 E.....po tom osnovu........

U Srbiji se svi prave blesavi, privatizuje se sve sto moze, a pare idu u drzavnu kasu, kao da gradjani ove zemlje nisu desetinama godina odvajali i radili za ta drzavna dobra.......

I sto je najinteresantnije, niko i ne trazi , organizovano ta sredstva, koja pripadaju svima nama...........evo sada Vuk, digao glas, pred izbore, da moraju pare od privatizacije drzavnih firmi da se podele ravnopravno SVIM gradjanima Srbije.......to bi po procenama bilo oko 5000 E................drugi i dalje mudro cute, a i sto ne bi, kada se gradjani ne bune :evil:
Eto kad svi na ovom forumu cute, mora da proradi jedini glas razuma i savesti, tj. ti :shock: ?!

Ozbiljno, sto se tice ovoga, u pravu si totalno. Samo sta ocekujes da neko konkretno uradi povodom ove i milion drugih slicnih problema. Nemoj mi reci da je glas za SPO jedino resenje?
 
_Milanche_:
znas ko trazi onaj Branko Dragas ne znam kako se zove njegova organizacija i Branko Pavlovic onaj sto se sad i kandiduje.
To je salzem se totalni debilizam koji sam odavno primetio ali sto kazes niko ozbiljan da odreagije.

Dragasu ne verujem kada kaze :"dobar dan", jos ga se secam iz "Credibel banke"....... :roll:

Ali,nije bitno ko je taj koji ce da pokrene to pitanje, jer, je sve to , prakticno demagogija.......

Bitno je da raja, nikada nigde, ni u kakvom organizovanom ili neorganizovanom obliku nije trazila svoja prava , i napokon,SVOJE pare................racunajuci sve vas i mene na ovom forumu..........zato ne treba glasati ni za koga, jer, ko god ne pominje taj osnovni postulat pravedne privatizacije , nego gleda kako da tu lovu usmeri u drzavnu kasu, taj je u startu lopov.......
 
Akomoze samo neki mali spisak sta je sve prodato za poslednje tri godine,pa je Vuk cutao...bolela ga patka.
Da znam da misli ozbiljno,pa da se i nalozim da glasam za SPO...a ovako....
Da je to pricao 3 godine,mozda bih za njega i glasao,ovako znam da su mu savetnici rekli sta da prica. Covece,znas koliko hiljada ljudi ce da se upeca na ovu pricu...ihaaa...
I ne samo to,gde su stanovi za ljude koji su po 20 i vise godina uplcuivali stambeno,a oni kojih su ih dobili otplatili su ih 1993 za po 100 DM...i sta sad?
Zamisli onog ko je radio u Knjazu,otplatio stan za 100 DM u vreme inflacije i krize,sda dobio 40-50-100 000 evra...ej rodjace!!! Pa gde to ima?!?!
 
Salvantis:
Eto kad svi na ovom forumu cute, mora da proradi jedini glas razuma i savesti, tj. ti :shock: ?!

Ozbiljno, sto se tice ovoga, u pravu si totalno. Samo sta ocekujes da neko konkretno uradi povodom ove i milion drugih slicnih problema. Nemoj mi reci da je glas za SPO jedino resenje?
znas sta je s obzirom da niko drugi i ne misli o tome steta ce biti da neko ko zastupa te ideje ostane van parlamenta...
 
Korner zastavica:
Akomoze samo neki mali spisak sta je sve prodato za poslednje tri godine,pa je Vuk cutao...bolela ga patka.
Da znam da misli ozbiljno,pa da se i nalozim da glasam za SPO...a ovako....
Da je to pricao 3 godine,mozda bih za njega i glasao,ovako znam da su mu savetnici rekli sta da prica. Covece,znas koliko hiljada ljudi ce da se upeca na ovu pricu...ihaaa...
I ne samo to,gde su stanovi za ljude koji su po 20 i vise godina uplcuivali stambeno,a oni kojih su ih dobili otplatili su ih 1993 za po 100 DM...i sta sad?
Zamisli onog ko je radio u Knjazu,otplatio stan za 100 DM u vreme inflacije i krize,sda dobio 40-50-100 000 evra...ej rodjace!!! Pa gde to ima?!?!
pa sve si u pravu kasno se Vulf setio.
 
Salvantis:
Eto kad svi na ovom forumu cute, mora da proradi jedini glas razuma i savesti, tj. ti :shock: ?!

Ozbiljno, sto se tice ovoga, u pravu si totalno. Samo sta ocekujes da neko konkretno uradi povodom ove i milion drugih slicnih problema. Nemoj mi reci da je glas za SPO jedino resenje?

Ne ocekujem nista, iskreno da ti kazem, a za SPO ne bi glasao...........

Ocu samo da vam ljudi , otvorim oci, da vas {nas) kradu , sve stranke u talu.........svakome , i meni i tebi su uzeli , ladno 5000E........i nikome nista.......pojela maca, a mi se glozimo da li je gori LDP ili SRS..........ista je sve to banda, koja krka zajedno u skupstinskom restoranu.

OCU SVOJIH 5000 E........... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


:D :D :D
 
Da se bilo ko setio, da obeca, postenu privatizaciju , drzavnih firmi.........koje tek treba da se privatizuju, zatim prodaja vojne imovine, pa prodaja silnih akcija u EPSu, pa prodaja akcija u PTT , u Zeleznici.................dobio bi glasove svakoga ko razmislja o sebi i svojoj porodici, a ne o nebeskoj Srbiji
 
inagadadavida:
Ne ocekujem nista, iskreno da ti kazem, a za SPO ne bi glasao...........

Ocu samo da vam ljudi , otvorim oci, da vas {nas) kradu , sve stranke u talu.........svakome , i meni i tebi su uzeli , ladno 5000E........i nikome nista.......pojela maca, a mi se glozimo da li je gori LDP ili SRS..........ista je sve to banda, koja krka zajedno u skupstinskom restoranu.

OCU SVOJIH 5000 E........... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


:D :D :D
Vidis dok mi ti nisi rekao, ja pojma nisam imao da u ovoj zemlji ima lopova k'o salate :roll:
Samo nemam potrebu da spaljujem zastavu Srbije ili gadjam crkve kamenjem zbog toga.

Nego sto ne osnujes neku stranku, pokret, ili tako nesto pa da svi konacno imamo sansu da nesto promenimo, da imamo za koga da glasamo, da od nas zavisi :lol:

A SPO je toliko ocajan da su pokrenuli 20 raznoraznih "inicijativa za dobro naroda" odjednom. Samo se pitam zar oni, ono bese, nisu bili na vlasti sve ove godine, sta ih je sprecavalo da bar nesto od toga ostvare do sada?
 
inagadadavida:
Niko na ovom forumu , ne potencira nevidjenu pljacku SVIH gradjana, pa i vas, postovane kolege forumasi..........naime, u skoro svim uspesnim privatizacijama, deo prodane imovine je podeljen SVIM PUNOLETNIM gradjanima , bez obzira gde i da li uopste rade, ili su radili.....

To je i logicno, jer je po ovom lopovskom sistemu, samo mali broj srecnika iz npr."Knjaz Milosa:, "Hemofarma" i jos par firmi dobilo ogromne svote para, dok su lekari, policajci, vojnici, studenti, pa i penzioneri ostali bez banke.........da li je posteno , da neko ko se igrom slucaja zatekao u "Hemofarmu" dobije 50 000E , pa i vise, a da onaj ko radi ceo zivot u Klinickom centru ne dobije nista..........a sve se vodilo kao DRUSTVENA SVOJINA...... a ne svojina nekolicine radnika , profitabilnih firmi...............

U Sloveniji , je 33% islo drzavi, 33% radnicima konkretne firme, a 33% je podeljeno svim slovncima.........pa su svi dobili po 4- 5 000 E.....po tom osnovu........

U Srbiji se svi prave blesavi, privatizuje se sve sto moze, a pare idu u drzavnu kasu, kao da gradjani ove zemlje nisu desetinama godina odvajali i radili za ta drzavna dobra.......

I sto je najinteresantnije, niko i ne trazi , organizovano ta sredstva, koja pripadaju svima nama...........evo sada Vuk, digao glas, pred izbore, da moraju pare od privatizacije drzavnih firmi da se podele ravnopravno SVIM gradjanima Srbije.......to bi po procenama bilo oko 5000 E................drugi i dalje mudro cute, a i sto ne bi, kada se gradjani ne bune :evil:

...to su uradili i u CG...moze li to retroaktivno posto su vec sve prodali :)
 
Andreavk:
...znaci i gradjanima podele neke akcije a oni onda to prodaju ili prate berzu da vide koliko su dobili ili izgubili :) ...tako su to svuda uradili...a ako se toga samo taj Vuk setio u predizbornoj kampanji mislim da od toga nece biti nista
pa oni trenutko hoce da samo 15% daju i to samo ZAPOSLENIMA a svim gradjanima nista.
I ja mislim da od toga nece biti nista i da ce oni odraditi "svoj fazon".
 
inagadadavida:
Niko na ovom forumu , ne potencira nevidjenu pljacku SVIH gradjana, pa i vas, postovane kolege forumasi..........naime, u skoro svim uspesnim privatizacijama, deo prodane imovine je podeljen SVIM PUNOLETNIM gradjanima , bez obzira gde i da li uopste rade, ili su radili.....

To je i logicno, jer je po ovom lopovskom sistemu, samo mali broj srecnika iz npr."Knjaz Milosa:, "Hemofarma" i jos par firmi dobilo ogromne svote para, dok su lekari, policajci, vojnici, studenti, pa i penzioneri ostali bez banke.........da li je posteno , da neko ko se igrom slucaja zatekao u "Hemofarmu" dobije 50 000E , pa i vise, a da onaj ko radi ceo zivot u Klinickom centru ne dobije nista..........a sve se vodilo kao DRUSTVENA SVOJINA...... a ne svojina nekolicine radnika , profitabilnih firmi...............

U Sloveniji , je 33% islo drzavi, 33% radnicima konkretne firme, a 33% je podeljeno svim slovncima.........pa su svi dobili po 4- 5 000 E.....po tom osnovu........

U Srbiji se svi prave blesavi, privatizuje se sve sto moze, a pare idu u drzavnu kasu, kao da gradjani ove zemlje nisu desetinama godina odvajali i radili za ta drzavna dobra.......

I sto je najinteresantnije, niko i ne trazi , organizovano ta sredstva, koja pripadaju svima nama...........evo sada Vuk, digao glas, pred izbore, da moraju pare od privatizacije drzavnih firmi da se podele ravnopravno SVIM gradjanima Srbije.......to bi po procenama bilo oko 5000 E................drugi i dalje mudro cute, a i sto ne bi, kada se gradjani ne bune :evil:

Најзад негде и да се СЛОЖИМ СА ТОБОМ, али изгубио си из вида да су праведну расподелу друштвене имовине ОНЕМОГУЋИЛЕ ТВОЈЕ КОМУЊАРЕ ! Мислим да је најбољи био словеначки модел.
 
e da u vreme SPS ovskog zakona o privatizaciji postojala je jedna mala fora...naime svi gradjani su i mogli da upisu akcije gde god su hteli...ne znam da li znate za to ali je uprava preduzeca imala pravo da odluci kad ce taj upis da traje i koliko ce da traje...pa je svega oko 0.1% gradjana to uspelo da uradi...veoma interesantan model....
 

Back
Top